Connect with us

sport

Tour de France 2022 na żywo na taśmie – pojedynek na 20. etapie jazdy na czas: Vingegaard broni żółtej koszulki?

Published

on

Ze względu na długość etapu prawdopodobnie pojawią się większe luki w dziennej ocenie, co z kolei może prowadzić do zamiany jednego miejsca w ogólnej ocenie. Na kierowców czekają wyzwania techniczne. Tor kilkakrotnie zmienia kierunek, niektóre zakręty wymagają dobrej znajomości trasy i w końcu trzeba się trochę wspinać.

Ponieważ specjaliści od prób nie są już świeżo po zakończeniu Grand Tour, zwykli podejrzani prawdopodobnie nie będą przeszkadzać w walce o dzisiejsze zwycięstwo. Faworytem jest Belg Wout van Aert (Jumbo-Visma), który również wygrał ostatnią próbę w Tourze w zeszłym roku.

Ciekawie byłoby zobaczyć, jak dobrze oceniani zawodnicy spisywali się po wysiłku wszystkich etapów górskich. Czasami mogą też walczyć o zwycięstwo demo pod koniec rundy. Wreszcie, Jonas Vinggaard (Jumbo Visma), Tadej Pojacar (ZEA Team Emirates) i Geriant Thomas (Inios Grenadiers) również znajdują się w pierwszej trójce ekspertów.

Tour de France

Otwarcie Iwana, zamknięcie Vingguard: początek wszech czasów próbnej konfrontacji

16 godzin temu

Początek o 13:05. Eurosport.de jest tutaj na żywo w taśmie!

+++ Kliknij, aby zaktualizować +++

15:50 – Niemcy kontynuują swoją siłę w wyścigu

Politt jest teraz piąty na trzecim punkcie pomiarowym, 55 sekund za Janą. W międzyczasie Wright, zaczynając mocny, stracił dużo gruntu. Maximilian Schachmann nadal jest na dobrej drodze, szósty w drugim splicie. Faworyt partnerów, mistrz Europy Stefan Kung ze Szwajcarii, schodzi teraz ze stoku startowego.

Doświadczenie w czasie wycieczki po barze na żywo: gra duet Bora

Bardzo mocny występ Nilsa Politta – w drugim punkcie pomiarowym jest tylko 16 sekund za Ganną. Maximilian Schachmann jest piąty na pierwszym miejscu, jedenaście sekund za nim.

Dwudziesty etap bezpośrednio na taśmie: Geschke wychodzi z klifu

Simon Geschke opuścił stok startowy w górskiej koszulce – ale teraz ma na sobie tylko „maillot à pois” w imieniu Jonasa Vingegaarda, który nosi żółtą koszulkę. Maksymilian Schachmann i Georg Zimmermann są teraz również 40,2 km od hotelu.

READ  Louis van Gaal ma raka - Bondskoch opowiada o raku prostaty w holenderskiej telewizji

Fred Wright jest teraz szybszy od Jana w pierwszym splicie, niecałą sekundę – ale to wciąż wykrzyknik!

15:10 – Bullitt zaczyna się ścigać

Nils Bullitt (Pura-Hangruh) rozpoczyna wyścig. To może oznaczać dobry czas, jeśli nie w czasie rzeczywistym. Ostatecznie Jonasutsch jest teraz najlepszym Niemcem na 11. miejscu, ale jest już 4:04 minuty za Ganną. We wczesnych okresach pośrednich Jan Tratnik radził sobie dobrze w wyścigu jako trzeci.

Etap 20 na żywo: Ganna przekracza linię mety w najlepszym czasie

Kto złamał ten znak? Filippo Gana kończy w 48:41 min – czy to wystarczy na dzisiejsze zwycięstwo etapowe? Pokonał Berga o 1:41, Bodnara o 2:20 – a Cattaneo jest teraz drugi o 43 sekundy.

Jako najlepszy Niemiec do tej pory Alexander Krieger zajął 16. miejsce, sześć minut za Janą.

Mistrz świata Filippo Gana – Team Ineos – na próbie podczas Tour de France 2022

Źródło obrazu: Imago

Trasa koncertowa na żywo: dominują Włosi

Cóż, Ganna jest już w trzecim splicie, nieodparcie poszerzając swoją przewagę. Jest teraz kilka sekund przed innym Włochem Mattią Cattaneo.

14:30 – Bissegger ma wadę – Ganna ma najlepszy czas

Ganna zwiększa swoją przewagę na drugim punkcie pomiarowym do 13 sekund do Cattaneo i 36 do Berg.

Tymczasem Bissegger ma wadę tylnych kół, co jest niefortunne dla Szwajcarów. Na szczęście zmiana koła jest bardzo szybka, ale zawodowiec EF, podobnie jak jego upadek w Kopenhadze, początkowo nie miał szczęścia do własnej dyscypliny.

Wycieczka po barze z transmisją na żywo: Ganna z szybkim startem

Mistrz świata Filippo Gana jest pierwszy z trzech razy, 14 sekund szybciej niż Berg. A pomiędzy tymi dwoma Włochami Mattia Cattaneo były tylko sześć sekund wolniejsze niż specjalista od czasówek Ineos. Zaczynając od Szwajcara Stefana Bisigera, jest dziś faworytem do wygranej.

Etap 20 na żywo: najlepszy czas Bjerg na koniec

Najlepszy czas Mikkela Bjerga jest na mecie z 50:22 minutami na 40,2 km biegu. Duńczyk pokonał tor swojego kolegi z drużyny Tadeja Pogacara z pełną prędkością jako planista, Słoweniec podążył za nim z pojazdu wsparcia i zyskał cenne informacje na temat jego późniejszego wyglądu.

Mikkel Berg na Tour de France 2022

Źródło obrazu: Getty Images

Przeżyj czas trasy na taśmie na żywo: Ganna w podróży

Z mistrzem świata Filippo Ganą, jeden z największych faworytów do wygrania etapu jest teraz w wyścigu. Wygrał już pięć prób w Giro, a teraz chce pójść w jego ślady w Tourze. Ale jak sprawny jest pod koniec tych trzech tygodni, jakie rezerwy ma jeszcze Włoch z drużyny Ineos?

Yves Lambert nie bierze udziału w tym wyścigu, a nawet nie zajmie miejsca w czołowej dwudziestce – Belg wygrał krótki okres otwarcia w Danii, ale nie ma szans na wygranie 20. etapu.

Pasek czasu próby, 20. etap Touru: Pierwsi zawodnicy, którzy ukończą wyścig

Caleb Ewan był pierwszym graczem, który zakończył mecz z mniej niż 57 minutami. 53:54 minuta Reynardta Janseya van Rensburga była znacznie szybsza.

Po drodze Bodnar jest teraz daleko za Bjergiem w drugim takcie – różnica wzrosła do 13,4 sekundy.

Pasek na żywo: informacje, profil i daty w centrum na żywo

Okrągły pasek: Bjerg określa następny pośredni tag

Mikkel Bjerg dalej awansuje, Duńczyk w swoim żywiole we własnej dyscyplinie – na drugim punkcie pomiarowym jest o półtorej minuty szybszy od wszystkich kierowców przed nim. Caleb Ewan, dzisiejszy debiutant, właśnie przekroczył swój trzeci punkt pomiarowy i ma przed sobą jeszcze osiem kilometrów.

Wycieczka wideo na żywo w czasie: za lampertem

Yves Lambert: Po pierwszym punkcie pomiarowym jest już za Bergiem o ponad 20 sekund. Ale dzisiaj odległość ta jest ponad trzykrotnie większa niż początkowo w Danii. Z kolei Polak Maciej Bodnar traci zaledwie 4,6 sekundy – jazdę na czas Tour wygrał już w trzecim tygodniu wyścigu.

Etap 20 na taśmie: 1. czas odniesienia przez Bjerg

W Aynac czas pierwszego splitu zostanie podany na 10,6 km. Dwa inne punkty pomiarowe znajdują się w gramach (km. 22,1) i kuzu (km. 32,6). Dane Mikkel Bjerg prawdopodobnie przyniesie nam pierwszy prawdziwy czas mentora – kolega z drużyny Tadej Pogacar jedzie pełną parą, aby przekazać swojemu kapitanowi najlepsze możliwe informacje i spostrzeżenia. Sam Pogacar siedzi w wagonie pomocniczym za Bjerg, aby bliżej przyjrzeć się idealnej linii.

Bjerg mija pierwszy punkt pomiarowy z czasem 12:37 minut, wyraźnie szybciej niż wszyscy inni kierowcy wcześniej!

Próba czasowa na taśmie transmitowanej na żywo: Rozpoczyna się następny biegacz

Fabio Jacobsen (Quick Step – Alpha Vinyl) rozpoczyna wyścig. Holender też jest bardzo trudny, nie może się też doczekać jutrzejszego ostatniego etapu na Polach Elizejskich. Interwał startowy wynosi obecnie 90 sekund i zostanie wydłużony do zaledwie dwóch minut dla najlepszych kierowców.

INFO – Ewan otwiera scenę 20

138 mężczyzn wciąż startuje w jeździe indywidualnej na czas 20. etapu Tour de France. 40 kilometrów po w dużej mierze płaskiej drodze, ale z trudnym finiszem, przed nami – ale warunki, w jakich startują do wyścigu są inne: od radości z toczenia się po trudną walkę o zwycięstwo.

Wraz z Calebem Ewanem pierwszy kierowca otworzył teraz wyścig, a australijski sprinter zapewni dziś całą swoją siłę na jutrzejszy mecz w Paryżu.

Oto godziny startu wszystkich zawodników w Lacapelle-Marival:

Menu startowe gry na czas dla singli

Analiza czasu próby: idealna lokalizacja i sprawdzanie ścieżki

INFO – Witam

Witam i zapraszam na transmisję na żywo z Tour de France. Dzień przed ostatnim rozdziałem w Paryżu czeka konfrontacja czasu. Pomiędzy Lacapelle-Marival i Rocamadour kierowca musi dać mu dystans 40,7 kilometra. Nawiasem mówiąc, od 2014 roku nie było długiego okresu próbnego. Wout Van Aert jest dziś jednym z faworytów do zwycięstwa, ale Jonas Weinggaard, Tadej Pojjar i Geirant Thomas również udowodnili swoją jakość w przeszłości. Początek o 13:05. Eurosport.de towarzyszy teatrowi na taśmie na żywo.

Możesz być zainteresowanym także tym: Wyróżniają się trzy rzeczy: runda, w której wygrywasz co 50 rund i wygrane Jumbo

Trasa wycieczki, 20. etap: 40 kilometrów pofałdowanych na czas

Jazda rowerem

Wyróżniają się trzy rzeczy: Giganci nie dają szans jego armii

Wczoraj o 20:41

Tour de France

Pogacar przyznaje się do porażki: „Dzisiaj przegrałem trasę”

Wczoraj o 18:41

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

sport

Mistrzostwa Europy: Trzykrotne złoto dla niemieckich żeglarzy | Sporty

Published

on

Deszcz złota trwa!

W piątek Tobias Pascal Schultz (27/Essen), Tom Liebcher (29/Drezno), Martin Heller (22/Poczdam) i Felix Frank (29/Karlsruhe) zdobyli złoto na dystansie 1000m w wioślarstwie podczas Mistrzostw Europy w Monachium. cztery. Po drugie, Hiszpania jest mniej niż pół sekundy za nią (+0,453 s), a Węgry zdobywają brąz (+2,574 s).

Miał zapowiadać w łodzi miejsce Jacoba Schopfa (23), który wygrał kajak o ponad 500 m przed Węgrem Adamem Vargą (+0,225 s) i Fernando Pimentą (Portugalia, + 0,791 s). Była już szóstą złotą medalistką Mistrzostw Europy z Drezna.

Duet Sebastian Brindel/Tim Hecker (34, Poczdam/24, Berlin) również zdobył złoty medal w parze kajaków. Obaj nie tylko obronili swój tytuł w Europie, ale po wygraniu Pucharu Świata dwa tygodnie temu świętują swoje kolejne zwycięstwo w dużym konkursie.

Brendel: „Cieszymy się, że udało nam się zdobyć złoty medal w pierwszym finale. To piękne uczucie i daje nadzieję na 500 metrów.”

Sebastian Brindel (z lewej) i Tim Hecker świętują zwycięstwo w Mistrzostwach Europy

Zdjęcie: Sven Hoebe / D

Co więcej: „Byliśmy tutaj pełni niecierpliwego oczekiwania na to wydarzenie. Oczywiście Mistrzostwa Świata były dla nas punktem kulminacyjnym, ale Mistrzostwa Europy przyszły wkrótce po tym.”

Jacob Schopf odbiera złoty medal

Jacob Schopf odbiera złoty medal

Zdjęcie: Getty Images

W kolejnej dzisiejszej decyzji, outsiderki Caroline Arft (Essen) i Julia Hergert (Magdeburg) zajęły piąte miejsce w dwuosobowym kajaku na dystansie 1000 metrów. Węgry zdobywają złoto przed Polską i Hiszpanią.

Annika Loske (Poczdam) zajęła siódme miejsce w Kanadzie na dystansie 500 metrów.

READ  Czwarty trener Stefan Little przed przeprowadzką do Hanoweru 96
Continue Reading

sport

Audi i Porsche wchodzą do Formuły 1

Published

on

Formuła 1 zyskuje dwóch znaczących nowicjuszy: Według informacji RTL/ntv, Audi wejdzie do pierwszej klasy sportów motorowych od 2026 roku. Drugi niemiecki producent samochodów, Porsche, dołączy do nich.

Zarząd Audi oficjalnie ogłosi swoją decyzję w ciągu najbliższych trzech do czterech dni. Powodem tego jest 15-dniowy okres rejestracji, który obowiązuje od ostatniego wtorku. Tak więc Audi i Porsche muszą zarejestrować się w FIA, Światowej Federacji Samochodowej, do 31 sierpnia, aby móc konkurować w Formule 1 od 2026 roku.

Porsche prawdopodobnie będzie musiało poczekać na to krótko przed Grand Prix Belgii, aby to potwierdzić. Grand Prix odbędzie się w Spa-Francorchamps w dniach 26-28 sierpnia.

Audi i Porsche z różnymi planami

Obaj producenci samochodów realizują różne plany w Formule 1. Audi nie tylko chce być producentem silników, ale aktywnie poszukuje zespołu. Według informacji RTL/ntv, grupa z Ingolstadt wykształciła już wrażliwość na McLarena i Saubera.

Pierwszym wyborem do rozmów jest zespół wyścigowy ze Szwajcarii, który obecnie działa pod nazwą Alfa Romeo. Negocjacje dotyczące możliwości zakupu prawdopodobnie potrwają do jesieni. Audi i Sauber były w kontakcie od dłuższego czasu, a rozwój innych klas samochodów sportowych odbywał się w przeszłości w tunelu aerodynamicznym.

Korespondent F1 Felix Goerner wyjaśnia prawdopodobny scenariusz: „To byłoby całkowite przejęcie, że od 2026 roku w Formule 1 będzie Audi, które będzie w pełni wyposażone przez Audi”.

Z drugiej strony Porsche stosuje inną strategię. Od 2026 roku firma z siedzibą w Stuttgarcie będzie prawdopodobnie pełnić rolę partnera silnikowego Red Bulla.

Celem Porsche jest zakup 50 procent austriackiego zespołu wyścigowego. W tym przypadku niemiecki producent będzie udziałowcem Red Bull Racing. Obecnie wiodący zespół w mistrzostwach konstruktorów będzie wyposażany w silniki przez Hondę do 2025 roku. Od 2026 roku droga zostanie oczyszczona dla Porsche.

READ  3 przeciwko Liverpoolowi! Herta używa wykrzykników

Formuła 1 staje się coraz bardziej zielona

Ostatnie wydarzenia wokół Audi i Porsche są związane z nowymi przepisami dotyczącymi silników. FIA oficjalnie potwierdziła przyszłe przepisy we wtorek, kładąc tym samym podwaliny pod wejście spółek zależnych Volkswagena.

Światowe Stowarzyszenie Samochodowe wchłonęło Audi i Porsche. Chociaż w przyszłości silniki będą miały pojemność 1,6 litra i sześć cylindrów, stosunek mocy elektrycznej wzrośnie do 475 KM. Pozostałe 540 KM pochodzi z silnika spalinowego. Jednak paliwo musi być całkowicie neutralne pod względem emisji CO2 – co stanowi poważny problem dla Audi i Porsche.

Od 2026 roku w Formule 1 będą co najmniej trzy niemieckie zespoły wyścigowe. Zdecydowanie dobry znak dla niemieckich kierowców, takich jak Mick Schumacher.

Continue Reading

sport

Premier League: Awans, aby zdobyć kolejnego gracza! Wydatki transferowe na 168m – piłka nożna

Published

on

To jest w Nottingham Forest PrzenosićLato wydało już więcej pieniędzy niż Real Madryt, Liverpool, Juventus Turyn czy Paris Saint-Germain. Nowo awansowana drużyna Premier League uratowała 118,55 mln nowych graczy.

Do klubu dołączyło 15 zawodników – tylko jeden z nich jest wypożyczony. Do Nottingham przenieśli się m.in. Taiwo Owenyi z Union Berlin (20,5 mln), Nico Williams z Liverpoolu (20 mln), Uriel Mangala ze Stuttgartu (13 mln) i Omar Richards z Bayernu (8,5 mln).

00:57

Absolutne szaleństwo
Czy znasz już 20-sekundowy trening całego ciała?

Źródło: BILD / Instagram @The_Lyon_Black

Jak donosi The Telegraph, w przyszłości będzie ich jeszcze 50 milionów. Ponieważ: mówi się, że klub jest bliski pozyskania pomocnika Morgana Gibbs-White (22) z Wolverhampton Wanderers! Ponadto klubowi nadal można dokonywać „znaczących wypłat premii”.

Anglik uważany jest za wielki talent. W zeszłym sezonie grał na wypożyczeniu w Sheffield United. W tym sezonie wystąpił dwukrotnie w Wolverhampton – robiąc ogromne wrażenie na harcerzach Nottingham.

W najbliższych godzinach ma zakończyć badania lekarskie. Gibbs White prawdopodobnie pojawi się w nowym zespole w ten weekend.

Bryce Samba jest jedynym graczem stojącym przed odlotami w Nottingham, który z pięcioma milionami oddał bardzo niewiele do skarbu.

Szef lasu Steve Cooper powiedział niedawno: „Myślę, że na pewno będzie jeszcze kilka przylotów i odlotów. Nie wiem, kto i ile, to oczywiście kolejne pytanie. Ale pozostało jeszcze kilka tygodni (do przeniesienia okno się zamyka) i nadal może się zdarzyć.

Klub wyraźnie wykonał kolejny ruch w Gibbs White, co powinno zapewnić, że Forrest z pewnością nie spadnie – i może być w stanie zagrać na trzecim miejscu.

READ  Louis van Gaal ma raka - Bondskoch opowiada o raku prostaty w holenderskiej telewizji
Continue Reading

Trending