Connect with us

entertainment

„To jest tak niebezpieczne, że musimy omówić przymusowe szczepienia”

Published

on

Wycieczka odbędzie się w Marcus Lanz we wtorek wieczorem.Zdjęcie: zrzut ekranu zdf

Alina Lackerbauer

Zarówno w kryzysie migracyjnym na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej, jak i w wzroście liczby koron i braku ochrony klimatu, można podsumować po audycji Marcusa Lanza: Uznano pilność pytań, jako pełniący obowiązki federalisty powołany przez ministra gospodarki Petera Altmaiera. Ale droga do rozwiązania wydaje się trudna — ponownie latem wiele zostało pominiętych, szczególnie podczas pandemii, mówi lekarz intensywnej terapii Carola Holzner i autor Frank Schatzing, którego słowa wyjaśniły nawet kryzys klimatyczny: „Musisz mówić o globalnym kryzysie politycznej porażki”.

Oto goście Markusa Lanza we wtorek wieczorem:

  • Peter Altmaier, Minister Wykonawczy ds. Gospodarczych (CDU)
  • Claudia Cady, dziennikarka
  • Lekarz. Carola Holzner, lekarz
  • Frank Schatzing, autor
Federalny minister gospodarki Peter Altmaier obiecuje Polsce pomoc w zabezpieczeniu granicy.

Federalny minister gospodarki Peter Altmaier obiecuje Polsce pomoc w zabezpieczeniu granicy. Zdjęcie: zrzut ekranu zdf

Na zewnętrznej granicy UE między Polską a Białorusią sytuacja pogarsza się, a tysiące migrantów utknęło na mieliźnie. – Pomożemy Polakom, a my w Unii Europejskiej jesteśmy na to gotowi – mówi po federalny minister gospodarki Peter Altmaier. Musisz zabezpieczyć granice i wypełnić zobowiązania humanitarne. Oba będą działać, pyta Lanz. Altmaier, który był koordynatorem ds. uchodźców w latach 2015-2018, nie został zidentyfikowany. „Nie możemy pozwolić, aby dyktator taki jak Łukaszenko decydował o tym, ile osób przyjedzie do Niemiec”.

Uznana „pilność” – Rosja też się dzieje

Dziennikarka polityczna Claudia Cady skarży się, że Polska nie ma obecnie poparcia rządu federalnego i i Posiada. To się zmieni, więc Altmaier, jeden z nich jest aktywny w rozmowach z Polską. „Powinieneś też spojrzeć na Putina” – mówi Cady, która kieruje działem politycznym w Wilt. Unia Europejska, w tym linie lotnicze, mogą podlegać sankcjom. Altmaier mówi, że jest to obecnie przedmiotem dochodzenia i powinno zostać podjęte jednomyślnie z 26 krajami UE. Ale: „Uznano pilność pytania”.

Lanz już prowadzi temat godziny – Niemcy odnotowują obecnie najwyższą liczbę infekcji od początku epidemii, szczepienia przypominające rozpoczynają się powoli, a wskaźnik szczepień utrzymuje się na poziomie około 70 procent. ten Polityk Wydaje się, że w żaden sposób nie jest gotowy na tę zimę. „Czujesz się, jakbyś był w niekończącej się pętli cytatów, takich jak »nie mogliśmy się domyślić«”, mówi Kade. Oświadczenie bawarskiego ministra zdrowia Klausa Hollitscheka, że ​​dynamika jest nieprzewidywalna, opisuje ją jako „gdzieś pomiędzy słabnącym głosem a wyzwaniem intelektualnym Altmaier przyznaje, że było wystarczająco dużo ostrzeżeń, zwłaszcza ze strony doradcy Angela Merkel.

„Kiedy widzę, że moi opiekunowie znów są zdezorientowani, wstyd mi”.

Piotr Altmaier

Mimo tragicznej sytuacji federalny minister zdrowia Jens Spahn, Altmaier, „dobry przyjaciel i komentator”, wezwał do zakończenia sytuacji epidemicznej, co potwierdziły strony sygnalizacji świetlnej. „Pomimo całej solidarności z moim przyjacielem skrytykowałem to – byłby to zły sygnał”.

„To tak poważna sprawa, że ​​musimy omówić takie kwestie, jak obowiązkowe szczepienia”.

dr Carola Holzner

Carola Holzner, dyrektor medyczny w klinice w Duisburgu, mówi, że powiązania Spahna nie zwiększają całkowicie zaufania i dezorientują ludzi, ale sytuacja jest katastrofalna. Autor Frank Schatzing zgadza się: nie można mówić o takich dyskusjach w niejasnych „podstawowych zdaniach”, jak Spahns.

Altmaier chce szczepień dla niektórych zawodów – ale o żadnym z nich nie wspomina

Altmaier uważa, że ​​wkrótce trzeba będzie ustalić wymagania dotyczące szczepień dla niektórych zawodów. Dlaczego Lanz miałby chcieć wiedzieć? Altmaier nie odpowiada, że ​​w końcu winna jest teraz sygnalizacja świetlna. Holzner tylko pokręcił głową – uważa, że ​​szczepienia są właściwe w systemie opieki zdrowotnej. „Musimy zastanowić się, czy szczepienia w sytuacji kryzysowej są nadal sprawą prywatną” – mówi Schatzing. Nie, wydaje się, że taka jest jednomyślna opinia o trasie.

Jeśli określone wystąpienie przekroczy – mówi Altmaier – warto rozważyć ogólnopolską sieć 2GZostała niedawno założona w Saksonii. To była odważna decyzja, ale była to również słuszna decyzja”. Potem tamees zająknął się: wybory federalne w pewien sposób odwróciły uwagę od Corony, ale w szczególności Spahn zawsze zwracał uwagę na znaczenie szczepień, podkreśla.

Żaden kraj nie ma planu generalnego

Żaden polityk CDU nie mówił o szczepieniach przypominających, o obowiązkowych szczepieniach personelu pielęgniarskiego, interweniuje Kade. To nie był problem również latem, usprawiedliwia się Altmaier. „Tak, czemu nie?” Qadi interweniuje. Holzner powiedział, że wybory federalne nie powstrzymają cię przed opracowaniem planu, jeśli czołowi wirusolodzy wskażą na ryzyko w ewolucji. „Nie ma czegoś takiego jak jeden plan główny”, mówi Altmaier. Żaden kraj by tego nie znalazł – a wybitni naukowcy również nie mieliby jednej opinii.

Autor Frank Schatzing od kilku lat zajmuje się ekologią.

Autor Frank Schatzing od kilku lat zajmuje się ekologią.Zdjęcie: zrzut ekranu zdf

W trzecim temacie wieczoru widać jeszcze jedno polityczne przeoczenie. Fakt, że Angela Merkel ostrzegała przed skutkami globalnego ocieplenia w 1995 roku i 26 lat później została zmuszona do zadeklarowania na obecnej Światowej Konferencji Klimatycznej, że wysiłki krajów nie wystarczą, jest „potwierdzeniem politycznej porażki”Schatzing podsumowuje.

Pełne zaopatrzenie w energię odnawialną do 2030 r.

Teraz musimy pozbyć się wszystkich paliw kopalnych i wszelkich subsydiów do 2030 r. i stworzyć pełne zaopatrzenie w energię odnawialną – tylko wtedy Niemcy mogą pozostać ekonomicznie opłacalne.

„W Niemczech przez długi czas wspieraliśmy stagnację technologiczną i nie było wystarczająco dużo innowacji”.

Altmaier broni się, mówiąc, że na odnawialne źródła energii wydano już 300-400 miliardów. Mówi, że Solar rozwija się bardzo dobrze, a powolne tempo turbin wiatrowych wynika z długiego procesu zatwierdzania i oporu ze strony grup obywateli. Jest jednak przekonany: „Prawdopodobnie w tym roku będziemy mieli mniej niż 2 gigawaty nowej mocy wiatrowej”, mówi Altmaier. Jednak gdy Lanz zapytał go, nie mógł powiedzieć, ile tam było turbin wiatrowych. „Mogę to jutro udostępnić na Twitterze” – powiedział później.

READ  Robert Lewandowski: Tak gwiazda EM romantycznie poślubiła swoją żonę Annę w Polsce - Stars
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Tydzień po urodzeniu dziecka: Aaron Carter zerwał ze swoją narzeczoną – chłopakami

Published

on

Gdy dziecko jest na miejscu, miłość się kończy. jeszcze raz …

Amerykański piosenkarz Aaron Carter („I Want Candy”) rozstał się z Melanie Martin tydzień po urodzeniu swojego pierwszego dziecka. 33-latek napisał na Twitterze: „Z powodów osobistych” idą własnymi drogami.

Carter i Martin publicznie ogłosili swój związek w styczniu 2020 roku. Były zarówno wzloty, jak i upadki, para była razem zaledwie kilka miesięcy, kiedy Melanie oznajmiła swojemu chłopakowi, że jest w ciąży. Aaron nie chciał w to uwierzyć i wybuchła kłótnia o przemoc domową. Amerykańska policja aresztowała modelkę na Instagramie za bicie i drapanie Aarona.

Rozstanie nastąpiło, niedługo potem nagle zaręczyny, tydzień temu wspólne dziecko, a teraz znowu rozstanie.

Głównymi zarzutami była jego rodzina. W kilku listach młodszy brat piosenkarza „Backstreet Boys”, 41-letniego Nicka Cartera, skarżył się na rzekome kłamstwa i ingerencję jego rodziny. Oskarżył swoją byłą narzeczoną o potajemne utrzymywanie kontaktu ze swoją siostrą bliźniaczką Angel.

Carter napisał, że został zdradzony i zdradzony przez rodzinę. Próbowałem umieścić go pod opieką. Teraz jego najważniejszym zadaniem jako samotnego ojca jest pełna opieka nad swoim synem, księciem.

Prince urodził się 22 listopada. „Cene cesarskie cięcie w trybie nagłym 13 godzin porodu, ale moja narzeczona jest w doskonałym zdrowiu” – napisał w zeszłym tygodniu na Instagramie Papa Aaron.

Spór między rodzeństwem często trafiał na pierwsze strony gazet. Brat Nick i siostra bliźniaczka Angel złożyli zakaz komunikacji w 2019 roku po tym, jak Aaron groził. Muzyk wcześniej kilkakrotnie wypowiadał się publicznie o swojej historii nadużywania substancji i zaburzeń psychicznych.

READ  Lukas Podolski zmienia się w nowy i jednocześnie stary klub
Continue Reading

entertainment

Netflix w grudniu: nie możemy się doczekać tych filmów i seriali

Published

on

Drobna, niewrażliwa i szalenie denerwująca: tak wielu widzów myślało o pierwszym sezonie tej modowej komedii w miejscu pracy. Jednak niektórzy krytycy wydają się być w stanie wygrać coś w rodzaju niezdarnej Emily (Lily Collins), samozwańczej ekspertki od mediów społecznościowych, ponieważ serial był nominowany do nagrody Złotego Globu dla najlepszej komedii. W drugim sezonie wprawny Amerykanin z niewielką znajomością francuskiego podróżuje między innymi z Paryża do St Tropez – przynajmniej praca sprzętu i aparatu powinna znów być przekonująca.

Zatoczka Sheetz; 1-6 pracowników

Dostępne od: 22.12.

Po Sky i Amazon Prime Video, Netflix ma teraz w swoim programie także ten nagradzany amerykański sitcom: Niezwykle zamożna rodzina Rose z dnia na dzień traci fortunę na skutek przypadkowych oszustw podatkowych. W małym miasteczku Chet Creek, które kilka lat temu dali swojemu synowi urodzinowego żartu, starsza para musi zacząć od nowa ze swoimi dziećmi. Pod tą całą absurdalną fabułą kryje się wiele serca i mądrości – dlatego sitcom otrzymał bardzo szczególny zaszczyt: jako jeden z zaledwie czterech seriali, jakie kiedykolwiek powstały, „Sheets Creek” zdołał zdobyć Emmy dla każdego z głównych aktorów. (Ponadto: ta seria Netflix bije teraz światowe rekordy – co nas wcale nie dziwi)

Kobra Kai; sezon 4

Dostępne od: 31.12.

Byli wrogowie Daniel Larseau (Ralph Macchio) i Johnny Lawrence (William Zabka) spotykają się ponownie w czwartym sezonie dramatu — i stworzyli dojo, Miyagi Do i Eagle Fang. Wspólny antagonista: główny złoczyńca John Kress (grany przez Martina Cove) i jego drużyna bojowa Cobra Kai Dojo. Dramatycznym wydarzeniem sezonu będą najprawdopodobniej Mistrzostwa w All-Valley, zawody, w których Daniel i Johnny stoczyli niesławną rozgrywkę w „Karate Kid” z 1984 r. (Więcej na ten temat: Cobra Kai: To sprawia, że ​​serial jest największą atrakcją Netflixa. )

Ain Qwer; Sezon 6

Dostępne od: 31.12.

Nie ma tak konserwatywnego stanu w USA jak Teksas. Właśnie dlatego Fab Five postanowiła zburzyć niektóre mury w sezonie 6. Ekscentryczny program LGBTQ+ o szefie kuchni Anthonym Borowskim, dekoratorze wnętrz Bobbym Burke, ekspertu od fryzur i makijażu Jonathanie Van Nessie, trenerze Karamo Brown i stylistce Tan France to jedna z najbardziej wpływowych produkcji Netflixa, która co sezon pokazuje mu na nowo, co zmienia słuchanie i akceptację. sprowadza osobę.

READ  Linia kontynuacyjna ustawiona na 2021 r.
Continue Reading

entertainment

Fani są wrogo nastawieni do Anny Heizer z powodu mutanta Omicron: ona mocno strzela!

Published

on

11,881

Fani są wrogo nastawieni do Anny Heizer z powodu mutanta Omicron: ona mocno strzela!

Ze względu na mutację Omikron, Namibia jest również regionem zmiennym dla wirusa. Świąteczne plany podróży Anny Heiser są do góry nogami!

Namibia – Nowy mutant omicron trzyma świat w napięciu. Nowy wariant koronawirusa mocno uderza teraz w 31-letnią Annę Heizer i jej młodą rodzinę. Wrzosy nie są dotknięte, ale ich rodzima Namibia jest inaczej dotknięta.

Anna Heizer (31 l.) w poście na Instagramie. © Instagram / Zrzut ekranu / anna_m._heiser

Ponieważ znajduje się na granicy RPA, rzekomego miejsca pochodzenia boomu Omikron. Z tego powodu Republika Federalna Niemiec wyznaczyła Namibię jako region zmieniający się dla wirusa wraz z RPA, Zimbabwe, Botswaną, Mozambikiem, Eswatini, Malawi i Lesotho.

Plany urodzinowe Anny, 36-letniego Geralda i syna Leona zostały początkowo udaremnione, jak ujawniła w weekend polska mama na swoim Instagramie.

Para planowała spędzić w Niemczech tylko dwa dni przed wyjazdem do Polski. Ale na razie wszystko jest do góry nogami. Rodzina jest bezradna. Z drugiej strony, niektórzy fani wydają się dokładnie wiedzieć, co jest najlepsze dla Heisers: powinni zostać w Namibii na święta!

Kryzys tożsamości i wydłużenie nóg: GNTM-Theresia z Desiree Nick
Theresia Bernd Fisher
Kryzys tożsamości i wydłużenie nóg: GNTM-Theresia z Desiree Nick

Anna w ogóle tego nie lubi. W swojej historii na Instagramie odpowiedziała na tę sugestię i jest również bardzo zdenerwowana, że ​​niektórzy z jej obserwatorów oskarżyli ją o „samolubność”.

Poza tym ze strony fanów istnieją inne uprzedzenia, że ​​Anna narazi swojego syna na niebezpieczeństwo i „oczywiście wciągnie Omikrona”.

Uczestnik „Namibia sucht Frau” odpowiedział kilkoma argumentami: „Namibia to nie Republika Południowej Afryki. Obecnie mamy wskaźnik zapadalności na poziomie 2,3. Nie dlatego, że nie ma tu testów, ale po prostu dlatego, że jest lato i prawie nikt nie choruje”. , Namibia jest trzy razy większa od Niemiec , gdzie rodzina nie chce jechać, ale Polska.

A więc jasne: Heisers przyjadą do Polski na Boże Narodzenie, jeśli będzie to prawnie możliwe.

READ  Darts EM 2021 Salzburg dzisiaj: harmonogram, transmisje telewizyjne, transmisje - uczestnicy i daty w skrócie
Continue Reading

Trending