Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

„Thomas Muller zaskoczy wszystkich” – wyłącznie trener Bayernu Monachium Rummenigge

Prezes Bayernu Monachium wypowiada się wyłącznie w t-online na temat EM 2021. Obstawia duże szanse na powracających z Niemieckiego Związku Piłki Nożnej, ale także na inną światową gwiazdę.

Nadszedł czas: dziś rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2021. Z rocznym opóźnieniem tytuł jest otwarty – a cała piłka nożna w Niemczech nie może się doczekać Monachium. Tam reprezentacja Niemiec rozegra trzy mecze grupowe – w grupie młotkowej z mistrzami świata z Francji, broniącymi tytułu mistrzami Portugalii i Węgier.

Czy jedenastka rozpocznie rundę o czwarty tytuł w Europie po 1972, 1980 i 1996 roku w ostatnim turnieju odchodzącego trenera reprezentacji Joachima Loewa? W okresie poprzedzającym turniej T online przeprowadził wywiady z osobistościami ze świata sportu, polityki i rozrywki.

Karl-Heinz Rummenigge udzielił szczególnie szczegółowej odpowiedzi – i szczególnie myśli o jednej z gwiazd swojego klubu, Bayernu Monachium. Tutaj możesz przeczytać ekskluzywne wypowiedzi dyrektora generalnego German Records Champions.

t-online: Panie Rummenigge, kto będzie mistrzem Europy – i jak daleko zajdzie DFB?

Karl-Heinz Rummenigge (65): Faworytem wielu jest Francja. Ta drużyna jest indywidualnie seniorem, z dużym doświadczeniem i jako mistrz świata naturalnie rywalizuje w EURO z tylnym wiatrem. Dla mnie są trzy drużyny, które, jak sądzę, przejdą długą drogę: Anglia, Włochy i Niemiecki Związek Piłki Nożnej. Ważne będzie, aby w pełni skoncentrować się na swoim najlepszym występie, zwłaszcza w fazie pucharowej.

Kto jest twoim ulubionym sekretem?

Właściwie to nie mam, cztery powyższe zrównoważyłyby się nawzajem w moich oczach.

Który zawodnik będzie najlepszym strzelcem?

Oczywiście chciałbym, aby Bayern Monachium przeszedł na Thomasa Mullera. Miał dla nas wspaniały sezon, nie tylko odnosił sukcesy w strzelaniu bramek, ale także był doskonale wysportowany. I oczywiście mam też nadzieję, że nasz najlepszy strzelec Robert Lewandowski z reprezentacją Polski dobrze zagra w Mistrzostwach Europy i strzeli dużo goli, bo to zawsze jest jego cel.

READ  Nowa muzyka w Bremie: Realtime Festival rozpoczyna się teraz w październiku - Kultura w Bremie: najnowsze wiadomości

Kto będzie graczem turniejowym?

Z doświadczenia wiemy, że zwycięski gracz ma największe szanse. Kylian Mbappe, który miał świetny sezon w PSG, z pewnością będzie miał to twierdzenie. Ale być może jest też taki lub inny zawodnik z innej drużyny. I tutaj oczywiście chciałbym zobaczyć zawodnika Bayernu Monachium, który w zeszłym sezonie odegrał swoją rolę w centrum uwagi, jak Joshua Kimmich czy Thomas Muller.

Który zawodnik w Niemieckiej Federacji zaskoczy wszystkich?

Thomas Muller zaskoczy wszystkich, ponieważ wniesie cechy, których niemiecka drużyna brakowało w ostatnich miesiącach. Thomas jest ważnym kierowcą na boisku, potrafi doskonale się przygotować i wykonać, zawsze zapewniając dobrą atmosferę w zespole poza boiskiem.