Connect with us

entertainment

„The Resistance”: Jesse Eisenberg czaruje jako Marcel Marceau | NDR.de – Kultura

Published

on

„The Resistance”: Jesse Eisenberg czaruje jako Marcel Marceau |  NDR.de – Kultura

Stan: 13.10.2021 17:35

Jesse Eisenberg i Matthias Schweigover spotykają się w biografii Marcela Marceau, który dołączył do ruchu oporu w 1942 roku.

przez Walliego Müllera

Makijaż na białą twarz, koszula w paski, czapka i kwiatek – tak zapamięta francuski mamroczący klaun Marcel Marceau. Zyskał światową sławę, ponieważ niemy dramat łez, śmiechu, ludzkiej walki i porażki był szeroko rozumiany. Teraz film, który opowiada, jak Marcel Marceau odnalazł swoją sztukę – konkretnie jako część ruchu oporu przeciwko nazistom podczas II wojny światowej.

Na początku II wojny światowej Marcel miał 16 lat iw oczach ojca, żydowskiego mistrza rzeźniczego ze Strasburga, nie nadawał się do niczego. Zamiast pomagać mu w sklepie, wymyka się, by zagrać na pół-jedwabnej scenie.

Klaun przebrany za Hitlera w burdelu!! – Tato, to nie Hitler, to Chaplin – w kabarecie. – Och, wybacz moją ignorancję. – Jestem aktorem!
Fragmenty filmu „Opór”

Starszy brat Marcela od dawna bierze udział w ruchu oporu przeciwko niemieckim okupantom i wraz ze swoją grupą ukrywa żydowskie sieroty. Z początku nie może liczyć na pomoc Marcela.

Nie obchodzi mnie, przez co przeszłaś. Nie radzę sobie z dziećmi i nie mam cierpliwości. przepraszam.
Fragmenty filmu „Opór”

„Opór” to nie biografia z czystego filmu

Nie tylko oczarowuje dzieci: Marcel Marceau aka Jesse Eisenberg

Nie należy postrzegać „Oporu” jako czysto filmowej autobiografii. Reżyser Jonathan Jakubowicz, Wenezuelczyk polskiego pochodzenia żydowskiego, ujmuje w swoim scenariuszu elementy życia Marceau, ale doskonale wpisuje je w historię dzielnych bojowników ruchu oporu, którą też chce opowiedzieć.

W końcu możesz przekonać Marcela do wzięcia udziału w opiece nad dziećmi. I wtedy pojawia się jego dar: bardzo prostym gestem – ręką machania smutną twarzą do szczęśliwej twarzy – wywołuje wyzwalający śmiech poszkodowanych sierot. To tutaj tkwi początek wielkiej sztuki pantomimy Marcela Marceau, którą znakomicie praktykował aż do śmierci w 2007 roku.

READ  Llambi z jasną oceną występu Anny Ermakovej

Interesującą rzeczą dla nas jest to, że mamrocze nie jest związane z językiem, ale może być zrozumiane wszędzie. Nie ma czegoś takiego jak śmiech japoński czy śmiech niemiecki. – Nie. Nie ma czegoś takiego jak płacz francuski czy niemiecki, prawda? – Nie.
Fragmenty filmu „Opór”

Miło widzieć Jesse Eisenberga jako Marcela Marceau

scena z "opór" © Warner Bros.

Opanuj grę za pomocą mimiki i gestów: główny aktor Jesse Eisenberg

W filmie główny aktor Jesse Eisenberg, znany jako założyciel Facebooka Mark Zuckerberg w „The Social Network”, pokazuje, jak dobrze potrafi bawić się mimiką i gestami. W magiczny sposób obserwujesz, jak żartobliwie uczy dzieci, jak się ukrywać – zanim pomożesz im przemycić je przez zieloną granicę do Szwajcarii.

Wiewiórka się ukrywa. Wiewiórka nie szuka miejsca do ukrycia się na drzewie. Nie, wiewiórka szuka miejsca, w którym mogłaby stać się częścią samego drzewa.
Fragmenty filmu „Opór”

Odważne ucieleśnienie Klausa Barbie autorstwa Matthiasa Schweigover

Aktora Matthiasa Schweigovera można „odkryć” w zupełnie nowy sposób. Zna się od niego prawie tylko komedie slapstickowe. Tak odważny, że w tym filmie, koprodukowanym przez jego firmę Klaus Barbie, uosabia „Rzeźnika z Lyonu”. Z całym szacunkiem znakomicie wywiązuje się z tego zadania, podchodząc do roli z ostrożnością. Zwłaszcza, że ​​„cywilizowana” postawa tego sadysty i masowego mordercy przenika szpik kostny.

Wiele fikcji staje się rzeczywistością w „Oporu”. Jest mało prawdopodobne, na przykład, że Marcel Marceau był osobiście prześladowany przez Klausa Barbie podczas przemytu żydowskich dzieci. Tutaj kinowa presja zmniejsza wiarygodność w niektórych miejscach. Film jest jednak poruszający, ponieważ odwaga ludzi z ruchu oporu jest godna podziwu i ponieważ staje się zrozumiała, gdy smutek klauna pantomimy Marceau jest głęboko zakorzeniony. Mógł zostać wielkim artystą tylko dlatego, że kiedyś stał się człowiekiem.

Ten temat znajduje się w programie:

Kultura NDR | Klasyczny dzień | 14.10.2021 | 07:20

NDR . logo
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Wielkie gwiazdy i awarie – oraz prośba do fanów

Published

on

Wielkie gwiazdy i awarie – oraz prośba do fanów

Przed zakończeniem festiwalu Deisbrand w Nordholz w dzielnicy Cuxhaven policja osiągnęła tymczasowy pozytywny wynik. Rzecznik policji powiedział, że każdego dnia około 60 000 osób świętuje razem w sposób pokojowy i żywy. W związku z tym policja odnotowała około 90 przestępstw pomiędzy rozpoczęciem wydarzenia w czwartek a niedzielnym rankiem, w tym kradzieże i przestępstwa narkotykowe. Ogólnie rzecz biorąc, z policyjnego punktu widzenia festiwal przebiegł w dużej mierze sprawnie.

W programie wzięło udział ponad 120 artystów z kraju i zagranicy z kręgów hip-hopu, electro, popu, rocka, alternatywy, indie i metalu. Należą do nich hamburska raperka Nina Chupa, Tokio Hotel, raper Cro i amerykański zespół rockowy Kings of Leon.

Nina Chuba w swoim wystąpieniu w Deichbrand

Awaria systemów informatycznych, która w piątek spowodowała powszechne zakłócenia na całym świecie i niemal paraliż ruchu lotniczego w wielu miejscach, doprowadziła do krótkoterminowych zmian w programie. W rezultacie część artystów nie pojawiła się na festiwalu lub spóźniła się. Występ austriackiej piosenkarki Verified został odwołany.

Możesz być zainteresowanym także tym: Pierwsza maszyna „Secret Pack” w Hamburgu – i więcej tajnych lokalizacji

Po przeważnie suchej i ciepłej letniej pogodzie policja poprosiła fanów muzyki, aby zwracali uwagę na warunki pogodowe w ostatni dzień festiwalu w niedzielę. Po południu spodziewane są opady deszczu i burze. Muzyczne wydarzenie zakończy się zgodnie z planem w niedzielny wieczór.

READ  Sky du Mont: Zerwał ze swoją dziewczyną - i ma już nową miłość! | zabawa
Continue Reading

entertainment

Alexandre Pomis: Krótko po tym, jak rozeszła się wiadomość „Poszukiwany – ścigany”.

Published

on

Alexandre Pomis: Krótko po tym, jak rozeszła się wiadomość „Poszukiwany – ścigany”.

„Pytanie – pościg” cieszy się dużą popularnością wśród widzów ARD. Nic dziwnego, że nadawca oprócz pierwotnego przedziału czasowego zapewnia program także w godzinach największej oglądalności w sobotnie wieczory. I już w najbliższą sobotę (20 lipca) powinno to znów zaowocować. Nadinspektor Alexander Pomis z pewnością będzie zadowolony z tej wiadomości.

W sobotni wieczór na wielu fanów zawodów czekał program XXL „Asked – Hunted” z Alexandrem Pomezem. Program specjalny emitowany w godzinach największej oglądalności dał ARD świetne oceny. Obserwowało go 3,03 mln osób, co zapewniło solidny udział w rynku na poziomie 18,3 proc., podaje portal branżowy DWDL.

+++ „Zapytany – ścigany”: po błędzie – Alexandre Boumis musi dać znać kandydatom +++

Alexandre Pomis może być szczęśliwy

Edycja także była czymś wyjątkowym. Wszystko dotyczyło niedawno zmarłego myśliwego Klausa Otto Nagosnika. Po pierwszej turze przesłuchań, ku wielkiemu zainteresowaniu publiczności, ponownie przypomniano sobie „Bibliotekarza”.

Słuchało także wielu młodych ludzi. Udział w rynku wśród osób w wieku od 14 do 49 lat wyniósł 14,6 proc.! Tylko raz w historii serialu w wydaniu emitowanym w godzinach największej oglądalności wszystko poszło lepiej. 400 000 widzów w tej grupie wiekowej zostało zwycięzcami w prime time.

++Alexandre Pomis prywatnie: To, co nagrał na wakacjach w Hiszpanii, gdy miał 17 lat, nie ukazało się do dziś+++

ZDF miał ogólnie więcej widzów

Jednak ARD przegrał z ZDF, gdy uwzględniono wszystkie grupy wiekowe. Powtórki „Theresy Wolf – Wayback” osiągnęły 3,98 mln widzów – 22,7 proc. udziału w rynku!

Jest to nieco większy odsetek niż to, co ARD osiągnęło dzięki Ask-Pursuit. Ale to nie przeszkadza twórcom serialu. Fala sukcesów Alexandre’a Pomisa i jego programu trwa.


Więcej tematów i wiadomości podsumowaliśmy tutaj:


To jest „wyszukiwarka żądań”.

W W „Pytanie – pościg” zespół czterech kandydatów staje przeciwko członkowi elity quizu. Nie jest to dla nich łatwe zadanie, gdyż myśliwi są profesjonalistami w zawodach.

READ  Radio Silence z Pietro Lombardim? Laura Maria Ripa jest zdenerwowana

Continue Reading

entertainment

Coldplay gra w Düsseldorfie podczas silnej burzy

Published

on

Coldplay gra w Düsseldorfie podczas silnej burzy

Dusseldorf. Podczas swojego pierwszego gościnnego występu w Niemczech w 2024 roku zespół stawił czoła deszczowi, który spadł na arenę na kilka sekund przed występem Coldplay.

Continue Reading

Trending