Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

The Lion’s Den: Zielona umowa non-profit po zakończeniu programu! – TELEWIZJA

Sezon „Die Höhle der Löwen” tej wiosny zakończył się bezprecedensową transakcją – przynajmniej dla telewidzów. Ponieważ: to, co wydawało się szczęśliwym zakończeniem programu, w końcu się nie zmaterializowało. Ale od samego początku…

Widzowie Die Vox zobaczyli w poniedziałek wieczorem Chrisa Kaisera (33 lata) z Radolfzell. To sprawia, że ​​drzewa się spełniają! Syn tropikalnego lekarza i wyszkolonego menedżera turystyki mieszkał już na pięciu kontynentach i odkrył swoją miłość do słoni. Ale słonie mają duży problem!

Kaiser Lively: “Co minutę tracimy 30 boisk piłkarskich do lasu deszczowego. Zmiany klimatyczne rosną. Więc coś musi działać teraz. ” Jego propozycja: nowa forma ekonomii! Chcemy połączyć filantropię z systemem kapitalistycznym. Zasadniczo chcemy ustanowić „Karitalizm”.


Posadź drzewo za każdym razem, gdy rezerwujesz lot: „Kliknij drzewo” to nazwa firmy KaiserFoto: TVNOW / Stefan Gregorowius

W tym celu Kaiser stworzył firmę „Click A Tree”. Kliknij drzewo: platforma maklerska, która współpracuje z wieloma portalami rezerwacji podróży i zasadza drzewo dla każdej rezerwacji. Założyciel szukał 75 000 euro inwestycji w jaskini i zaoferował dziesięć procent akcji swojej firmy.

Lwy były sceptyczne: czy naprawdę coś takiego nie istnieje? Cesarz ochrony klimatu odpowiedział: “Całkowicie przeprojektowujemy podejście. Nie jesteśmy organizacją non-profit. Zrobimy to komercyjnie”.


Inwestor Carsten Maschmeyer wziął kęs

Inwestor Carsten Maschmeyer wziął kęsFoto: TVNOW / Stefan Gregorowius

Oznacza to, że Kaiser i jego firma stanowią od dwóch do dziesięciu procent ceny rezerwacji za każdą rezerwację, średnio około czterech euro. Aby posadzić drzewo, potrzebujesz około 3,50 euro. Reszta: zyski i rezerwy firmy.

Karsten Machmeyer, lat 62, był zachwycony tą koncepcją: “To, co robisz, jest ekscytujące. Mam złe sumienie CO2. Muszę to też zrozumieć: ponieważ dużo inwestuję w Europie i Ameryce, dużo podróżuję i dość już sobie z tym radziłem.”

64-letni ekspert ds. mediów George Kofler był początkowo sceptyczny: „Chris, dlaczego miałbyś to robić?” Chris Kaiser udzielił najlepszej odpowiedzi: “To, czego potrzebujesz do takiego produktu, to przede wszystkim oryginalność. To, czego potrzebujesz, to połączenie Marka Zuckerberga i Grety Thunberg. Jestem twoim Markiem Thunberg”.

Potem wszystko potoczyło się bardzo szybko: Machmeyer połączył siły z 49-letnią Judith Williams i napisał show, które było bezprecedensowe w historii „The Lion’s Den”!

Inwestor: “Dostajesz 75 000 euro, ale robimy to nie za 10 procent, ale za 25,1 procent. Ale nie chcemy zarabiać na inwestycji. (…) Chcemy tylko, żeby nasze inwestycje wróciły później , kiedy wszystko idzie dobrze Dobrze – ale bez zysku.”


Nils Glagow początkowo odmówił - potem był zainteresowany

Nils Glagow początkowo odmówił – potem był zainteresowanyFoto: TVNOW / Stefan Gregorowius

Nagle Nils Glago (45), dyrektor zarządzający Orthomolu i etnolog, powraca tam ponownie. Początkowo Assad odmówił inwestowania! Wraz z George’em Kofflerem duet przygotował alternatywną ofertę: 20 procent akcji, ale inwestycja o wartości 100 000 euro – aczkolwiek z opcją osiągnięcia zysku.

Trudna decyzja – Kaiser wybrał niekomercyjną inwestycję Maschmeyera i Williamsa.

Transakcja eksplodowała po transmisji!

Ale potem niespodzianka! Umowa z „Drzewo kliknięć” jest nadal sfinalizowana po emisji. Karsten Machmeyer i Judith Williams ujawnili to we wspólnym oświadczeniu wideo na Twitterze:

Judith Williams: „Carsten i ja prawie mieliśmy zielony kciuk wraz z „Click A Tree”, ale cała sprawa przybrała bardzo zrozumiały obrót”. Pokazałem założycielowi wiele aspektów i pomogłem mu znaleźć słabości w jego systemie.

Maschmeyer chciał atestów i certyfikatów jakości, więc powiedział: „Pokwitowania e-mailem lub faksem, jest teraz posadzonych 1000 drzew – to nam nie wystarczyło”. Te dwa lwy nadal dla niego istniały, ale założyciel Chris Kaiser po prostu nie mógł spełnić pewnych kryteriów.

Na koniec dwa lwy życzą twórcy „Click A Tree” wszystkiego najlepszego.

Chociaż wolałby 75 000 euro…

READ  Timothée Chalamet w „Sexify”? To jest Jan Weetisca