Connect with us

science

Temperatury rosną: do 30 stopni w tym tygodniu – Meteorolog

Published

on

Za dostarczanie ciepłego powietrza odpowiadają dwie strefy niskiego ciśnienia. Jeden z nich znajduje się u wybrzeży Portugalii, a drugi to dawny huragan Ida. Poprzedni huragan spowodował rozwój niżu na froncie polarnym na Oceanie Atlantyckim. Ta depresja przenosi się na północ od Wielkiej Brytanii do Skandynawii.

Obie depresje dostarczają ciepłe i wilgotne powietrze na północ w swoim ciepłym sektorze. A dzięki połączeniu obszarów niskiego ciśnienia bardzo ciepłe powietrze dociera niezwykle daleko na północ.

Pogoda w Niemczech – wysoka „Gaia” gwarantuje słońce – ale tylko na krótki czas

Temperatury powyżej średniej

Ze względu na depresję u wybrzeży anomalia termiczna tworzy się najpierw na Półwyspie Iberyjskim. W ciągu tygodnia do Niemiec dociera coraz cieplejsze powietrze. Pod koniec tygodnia spodziewane są najwyższe temperatury. Możliwe do 30 stopni.

Te temperatury są niezwykłe jak na wrzesień. Lubią do 8 stopni nad cięciem. W tym tygodniu lato przechodzi w nadgodziny.

Sprawdź aktualną pogodę i pobierz aplikację TWC tutaj!

Deszcz i burze powróciły

Masy ciepłego powietrza z południa również mają dużo wilgoci w swoim bagażu. Przede wszystkim bliskość Hoch Hermelinde na wschodzie w dużej mierze zapobiega przelotnym deszczom i burzom. Tylko na południowym zachodzie, w Alpach i wschodnich, niskich pasmach górskich, mogą pojawić się błyskawice i sporadyczne grzmoty.

W ciągu tygodnia gronostaj staje się coraz słabszy, a efekt niskiego ciśnienia narasta. Od czwartku z południowego zachodu Niemiec nadejdą opady deszczu i burze. Ilość opadów jest ograniczona, ale burz nie będzie.

Czy ciepło utrzymuje się dłużej?

Nie jest jeszcze jasne, jak rozwinie się pogoda w nadchodzący weekend. Ciepłe powietrze może trwać dłużej. Ale możliwy jest również znaczny spadek temperatury.

Mogą Cię również zainteresować te filmy:

Większość ludzi w Niemczech jest szczepiona Biontechem. W belgijskim badaniu mówi się teraz: Osoby zaszczepione w Moderna mają dwa razy więcej przeciwciał niż osoby zaszczepione przez Biontech. Czy wielu w tym kraju jest mniej chronionych niż inne? FOCUS Online przedstawia studium przypadku.

Gra myślowa podczas rozmowy kwalifikacyjnej może doprowadzić do porażki. 199 z 200 wnioskodawców odpowiada na to pytanie niepoprawnie. Ponieważ wielu ignoruje fakt, że to, co oczywiste, niekoniecznie jest prawdą. Tutaj wyjaśniamy, co to jest i jak znaleźć rozwiązanie takich pytań behawioralnych.

Zimno, wilgotno i prawie nie ma słońca. Lato pokazuje nam w tym roku chłodne ramię, ponieważ nie ma deszczowej pogody. Meteorolog Jan Schenk wyjaśnia, dlaczego w tym roku mamy szalone lato.

Oryginalna wersja tego posta pochodzi z „Do 30 stopni: temperatura gwałtownie rośnie – dzięki anomalii cieplnej” kanał pogodowy.

READ  Według tyrolskich ekspertów szczepienia mieszane są również obiecujące w przypadku raka