Connect with us

Top News

Telewizja polska: rząd Baisa chce kontrolować TVN24 – media

Published

on

Polski rząd, kierowany przez Narodową Demokrację Prawo i Sprawiedliwość (PIS), chce usunąć niezależną telewizję TVN24 lub poddać ją kontroli polskiego większościowego właściciela. TVN 24 należy do amerykańskiej grupy medialnej Discovery, a posłowie Pais złożyli właśnie projekt ustawy, zgodnie z którym polska siła nadawcza należy tylko do nadawców, polskich właścicieli lub właścicieli europejskiej strefy ekonomicznej. Jeśli projekt ustawy wejdzie w życie, TVN24 będzie miał sześć miesięcy na sprzedaż swojej kontrolnej większości – przypuszczalnie państwowej firmie, takiej jak koncern naftowy Arlan.

Rząd uzasadnia rzekome przepisy uniemożliwiające zakup polskich mediów przez kraje takie jak Rosja, Chiny czy kraje arabskie. Jednak polscy eksperci i TVN24 są zgodni, że prawdziwym celem projektu jest przejęcie kontroli nad TVN24.

Odkąd Pais przejął kontrolę nad telewizją publiczną DVP i publicznym radiem na początku 2016 r. i przekształcił je w narzędzia propagandowe, TVN24 jest jedynym w Polsce niezależnym nadawcą telewizyjnym, platformą dla szerokich wiadomości, krytycznych reportaży i polityków opozycji. Lider Biz Jarosław Kokzyasky oskarżył już TVN24 o porażkę wyborczą w 2007 roku. W 2017 roku PS Discovery podobno zaproponowało kupno TVN24. Amerykanie odmówili. Następnie w torcie omówiono ustawę ograniczającą udział zagraniczny w polskich spółkach medialnych do maksymalnie 20 proc. Pais początkowo nie podjął działań przeciwko TVN24 po ostrzeżeniach rządu USA za prezydenta Trumpa. Od czasu wyboru Joe Bidena na prezydenta Stanów Zjednoczonych i ochłodzenia stosunków opinia ta nie odgrywała już żadnej roli.

READ  „Wreszcie czas na relaks”: Soder usprawiedliwia luksusowe wakacje córki
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Białoruska olimpijka Dimonovska może pojechać do Polski

Published

on

Białoruska olimpijka Kristina Dimonovska może podróżować do Polski. Łukaszenka chciał zmusić ją do powrotu na Białoruś.

Podsumuj najważniejsze informacje

  • Christina Dimonowska może podróżować do Polski.
  • Podobnie jak inni białoruscy sportowcy krytykował rządy Łukaszenki.
  • Chciał ją zmusić do powrotu na Białoruś po igrzyskach.

Białoruska uczestniczka olimpijska Kristina DimonovskayaCi, którzy zmuszeni są do wcześniejszego powrotu do Mińska, mogą pojechać do Polski.

Sportowiec jest już “w bezpośrednim kontakcie z polskimi dyplomatami w Tokio” – powiedział polski wiceminister spraw zagranicznych Marcin Pridak. – Dostała wizę humanitarną. 24-latek obawia się represji w swoim kraju po krytyce ze strony białoruskich władz.

Polska „zrobi wszystko, co w jej mocy, aby kontynuować karierę sportową” – powiedział Presidax. Mąż Dimonowskiej, Arsenij Zdanewicz, powiedział wcześniej: „Prawdopodobnie pojedzie do Polski”.

Spędziłem noc pod ochroną

Sprinter skrytykował białoruskich działaczy sportowych. Białoruski Narodowy Komitet Olimpijski zapowiedział, że Dimonovskaya zostanie wyeliminowana z konkursu ze względu na „stan emocjonalny i psychiczny”.

Sportowiec, który zaprzeczył zarzutom, poprosił o pomoc Międzynarodowy Komitet Olimpijski: „Jestem pod presją i próbują mnie wydalić z kraju wbrew mojej woli” – powiedział w filmie. Poniedziałkową noc spędził pod nadzorem w hotelu przy lotnisku w Tokio.

Polska i Czechy udzieliły sportowcom azylu po ujawnieniu zarzutów. „Igrzyska to nie polityka, reżim jest całkowicie haniebny” – powiedział czeski minister spraw zagranicznych. Dimonowska ma wyjechać do Polski w tym tygodniu, polskie media zacytowały słowa MSZ.

2000 białoruscy sportowcy przeciwstawiają się reżimowi

władze białoruskie Rząd od miesięcy rozprawia się z krytykami. Od zeszłorocznej kontrowersyjnej reelekcji mają miejsce masowe protesty Władca Aleksander Łukaszenko Został brutalnie pobity i zmiażdżony.

To MKOl Prezydent Łukaszenka i jego syn Wiktor unikali wszystkich grudniowych imprez olimpijskich. Komitet odpowiedział na skargi białoruskich sportowców z powodu ich poparcia Opór Zobacz uprzedzenia. Podobnie jak 2000 białoruskich sportowców, Dimonowskaja musi podpisać nowy list i uwolnić nowych więźniów wyborczych i politycznych.

Organizacja Praw Człowieka Amnesty International „Nic dziwnego, że sportowcy, którzy wyrażają swoje opinie, są celem zemsty” – powiedział. Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie potępiło wszelkie formy nękania i zastraszania społeczeństwa obywatelskiego „w tym sportowców”. „Wzywamy władze Białorusi do poszanowania podstawowych praw demokratycznych” – powiedział rzecznik w Berlinie.

Więcej w tym zakresie:

Międzynarodowa Amnestyjna MKOl Olimpia 2021


READ  Zmierzch przyjmuje przywództwo największej polskiej opozycji
Continue Reading

Top News

Auto Explosion: Osoba została poważnie ranna i pierwszy asystent go wyrzucił!

Published

on

W Hart, niedaleko Kolonii, jedna osoba została poważnie ranna w wyniku eksplozji samochodu. Pierwszy ratownik wyrzucił go z gaśnicą.

Serce / Kolonia – W wypadku samochodowym Hart był z mężczyzną (55) Kolonia W poniedziałek wieczorem doszło do urazów zagrażających życiu.

Jedna osoba (55) została ciężko ranna w pożarze pojazdu. Vincent Kemp

Według doniesień TAG24 samochód nagle zapalił się około 18:15 na poboczu drogi w dzielnicy Alstadden-Barbach.

„Świadek zgłosił eksplozję” – powiedział wieczorem TAG24 rzecznik policji okręgowej Rain-Erft-Greece.

Właściciel samochodu był w tym czasie w samochodzie i zapalił się.

Fajerwerki i wężowe linie: parada ślubna tworzy totalny chaos w ruchu
Raport policyjny
Fajerwerki i wężowe linie: parada ślubna tworzy totalny chaos w ruchu

Pierwszy asystent (46) odpowiedział i mógł pomóc przy gaśnicy z pobliskiej piekarni. Usunął mężczyznę.

Jednak właściciel doznał groźnych dla życia oparzeń i został przewieziony helikopterem do specjalistycznego szpitala.

Asystent doznał drobnych poparzeń. „Obecnie jest leczony w szpitalu” – powiedział Policja.

Spalony samochód został odholowany.

Spalony samochód został odholowany. Vincent Kemp

Inne Automatyczny Znajdował się z tyłu drugiego samochodu i zapalił się.

Oba pojazdy należą do towarzyszy Strażacy Wyłączony.

Kilka metrów za płonącym samochodem jechał publiczny autobus.

Na imprezie nasila się spór o związek: mężczyzna (26) popędził w kierunku grupy osób w swoim samochodzie
Raport policyjny
Na imprezie nasila się spór o związek: mężczyzna (26) popędził w kierunku grupy osób w swoim samochodzie

Jak dowiedział się TAG24 od podróżnych i innych świadków, wielu duchownych obserwowało na miejscu.

Policja wszczęła dochodzenie. „Obecnie prowadzimy śledztwo we wszystkich kierunkach i niczego nie wykluczyliśmy” – powiedział rzecznik.

READ  Attila Hildman: Amazon i Liferanto wyrzucają „pobocznych myślicieli”
Continue Reading

Top News

Corona: Politycy decydują się na szczepienie wszystkich przez 12 lat – polityka wewnętrzna

Published

on

Zgoda!

Federalny minister zdrowia Jens Spann (41 lat, CDU) i jego sojusznicy głosowali jednogłośnie na konferencji ministrów zdrowia w poniedziałek (2 sierpnia). Szczepionki Do Dzieci i Młodzież Zdecydowałem (od dwunastego roku życia) – Unikaj opcji standardowego urzędu szczepień (Stico) i aktualnych porad.

Co postanowiono:

Wszystkie kraje oferują obecnie szczepienia dla osób w wieku od 12 do 17 lat w centrach szczepień lub z innymi ograniczonymi ograniczeniami. Wymagane są odpowiednie informacje medyczne oraz, w razie potrzeby, zgoda opiekuna. Ponadto dzieci i młodzież mogą być szczepione przez lekarzy instytucjonalnych w ramach szczepień pediatrów rezydentów, lekarzy rodzinnych i krewnych pracowników.

Po konferencji federalny minister zdrowia Span powiedział: „Każdy może zostać zaszczepiony latem.

„Ryzyko spadku liczby szczepionek jest dla nich ogromne”. Klaus Holetschek (CSU), szef stanowych ministrów zdrowia w Bawarii, powiedział: „Jesteśmy gotowi na jesień”.

Należy zaszczepić dwoje dzieci i młodzieży w wieku 12 lat i starszych (łącznie 4,5 miliona).

Jak dotąd tylko 20 procent z nich otrzymało pierwszy zastrzyk – poinformował w sobotę minister Spaan na Twitterze. Szczepionki dla Biontech i Moderna zostały zatwierdzone dla nieletnich i teraz dostępne są odpowiednie dawki szczepionek.

Wynik pomimo ostrzeżeń Stiko

Szef Stico, Thomas Mertens, ostrzegał wcześniej w informacjach NDR, że dane dotyczące potencjalnych zagrożeń dla zdrowia osób w wieku od 12 do 17 lat są obecnie bardzo niskie: „Mówimy, że nie możemy wydać ogólnych zaleceń, jeśli nie mamy niezbędnej ochrony danych”.

Mertens przyznał, że on i jego koledzy odczuwali presję opinii publicznej, aby jak najszybciej zakończyć sprawę. Ale to nie ma wpływu. „Możemy zmienić naszą rekomendację, ale na pewno nie dlatego, że przemówili politycy”.

Szef Stico Z naciskiem na „Weld”: „Naszą misją jest dostarczenie najlepszej rekomendacji szczepień obywatelom tego kraju i dzieciom tego kraju w oparciu o całą dostępną wiedzę”. Obecnie pracują „bardzo poważnie”.

READ  Generał ze źródłami NN podniósł polską inicjatywę Avivy w czasie wojny

Kubiki: „Naruszenie może być przestępstwem”

69-letni zastępca przywódcy FDP Wolfgang Kubiki wydał pilne ostrzeżenie dla ministrów zdrowia, aby nie ignorowali zalecenia Stico.

W rozmowie politycznej na BUBD live zatytułowanej „Właściwe pytania” Kubiki powiedział w niedzielny wieczór: „Gdybyśmy mieli niezależną komisję, która by to oceniła, naruszeniem takiej rekomendacji byłoby przestępstwem.


Zastępca szefa FDP Wolfgang Kubiki (69 l.) zadał w niedzielę wieczorem „właściwe pytania”.Zdjęcie: Obraz na żywo

Jako prawnik „może tylko od razu przestrzec przed odstępstwem od zasad, które sami sobie wyznaczyliśmy w tej kwestii”. Kubiki kwestionował też profesjonalizm gabinetu: Konferencja Ministrów Zdrowia jest ciałem politycznym, którego członkowie „prawdopodobnie wcale nie są lekarzami”.

Stico nie opublikował jeszcze ogólnych zaleceń dotyczących szczepień dla dzieci i młodzieży w wieku od dwunastu lat. Zaleca szczepienia tylko dla osób w wieku od 12 do 17 lat z pewnymi istniejącymi schorzeniami, takimi jak otyłość, cukrzyca i przewlekła choroba płuc.

Ekspert ds. zdrowia SPD, Karl Lauterbach (58), otwarcie sprzeciwił się Kubikiemu na BILD Live. Oczekuje, że ministrowie w poniedziałek opowiedzą się za szczepieniami dzieci w wieku od 12 do 17 lat.

Lotterback: „Jako naukowiec mocno wierzę, że niechęć Stico do szczepienia ludzi w wieku od 12 do 17 lat nie jest słuszna”. Sticko czeka na „długoterminowe dane niedostępne”.


Ekspert ds. zdrowia SPD Carl Latterbach (58) na żywo w niedzielny wieczór BILD

Ekspert ds. zdrowia SPD Carl Latterbach (58) na żywo w niedzielny wieczór BILDZdjęcie: Obraz na żywo

Dane ze Stanów Zjednoczonych pokazują, że nie są tu znane żadne poważne skutki uboczne. A typ delta jest bardziej niebezpieczny dla dzieci niż szczepionka. Lotterbach: “Więc myślę, że Stico się myli.”

Tak mówią lekarze o szczepieniu dzieci

Dla wielu lekarzy i stowarzyszeń zawodowych sytuacja w zakresie danych nie wystarcza do sformułowania ogólnego zalecenia.

Ro Wirusolog dr. 52-letni Martin Stormer ostrzega: „Stico dużo myśli, ostrożnie waży ryzyko i zwraca większą uwagę na bezpieczeństwo. Zgadza się, ponieważ nadal nie wiemy dokładnie, jak bezpieczna jest szczepionka dla dzieci. Istnieje większe ryzyko szkody niż pożytku. Powinny więc mieć zastosowanie następujące zasady: Bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu. “

Immunolog prof. dr hab. Christian Bokton jest członkiem Stico i dyrektorem Instytutu Mikrobiologii Szpitala Uniwersyteckiego w Erlangen. Wyjaśnia BILD: „Jestem zaskoczony, że teraz wszystkie dzieci potrzebują szczepionki, a podstawowe wymagania zaleceń dotyczących szczepień są praktycznie ignorowane przez Stico”.

W badaniach klinicznych tylko 1131 osób w tej grupie wiekowej zostało zaszczepionych w sposób kontrolowany. Czas obserwacji trwa dłużej niż kilka tygodni w celu ustalenia, czy szczepionka jest bezpieczna (np. czas po szczepieniu w celu zidentyfikowania skutków ubocznych). Stan danych nie jest jeszcze wystarczający, aby uzyskać ogólne zalecenia dotyczące szczepień przeciwko COVID-19 dla dzieci.

50-letni pediatra Jacob Moske również myśli: „Stico to niezależny zespół dobrze poinformowanych lekarzy, którzy podejmują decyzje w oparciu o względy kliniczne. I trzeba powiedzieć bardzo jasno: obecnie dane nie pozwalają na szczepienie wszystkich dzieci od dwunastego roku życia. “

Maska kontynuuje: „Decyzja o szczepieniu dzieci z wcześniejszymi chorobami jest teraz odpowiednia i dobra. Stico ogłosił, że dokona przeglądu za około dwa tygodnie. Powinieneś poświęcić ten czas, aby uniknąć niepotrzebnego ryzyka”.

Trzecia szczepionka na booster

Ponadto, wraz z zakończeniem Konferencji Ministrów Zdrowia, osoby starsze, które zostały już dwukrotnie zaszczepione, mogą otrzymać trzecią szczepionkę przypominającą.

„Na zakończenie 94. Konferencji Ministrów Zdrowia” stwierdza: „Od września 2021 r. kraje związkowe zapewnią szczepienia przypominające grupom mobilnym z grupami wrażliwymi z zapleczem konserwacyjnym, zapleczem koordynacyjnym i zapleczem prewencyjnym”.

Badania pokazują, że „szczepionka przypominająca” przynosi korzyści „osobom z obniżoną odpornością lub obniżoną odpornością, a także osobom wymagającym opieki i osobom starszym”.

Ponieważ: W niektórych grupach po szczepieniu może wystąpić „zwiększona lub gwałtownie zanikająca odpowiedź immunologiczna”.

Szczepionki MRNA firmy Moderna i Beyoncக்க są wymagane do szczepionek modowych. Niezależnie od tego, która szczepionka została podana w przypadku dwóch pierwszych szczepionek.

Na tej konferencji ministrów zdrowia wszyscy zgodziliśmy się, że chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby chronić wrażliwe grupy. Z tego myślenia o opiece zdrowotnej, w tym o profilaktyce, chcemy zrobić ten krok za pomocą szczepionek przypominających ”- powiedział Klaus Holetschek (CSU, 56), przewodniczący Konferencji Ministrów Zdrowia.

Continue Reading

Trending