Connect with us

Economy

Taśma koronowa: Uszkodzenia koronowe w RPA znów się zwiększają

Published

on

19:10: Sekretarz Generalny NATO tylko z powodu Korony, na filmie, w konsultacjach Ministra Spraw Zagranicznych

Ze względu na swoją infekcję koroną, sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg nie może uczestniczyć w jutrzejszym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych NATO. Od sobotniego popołudnia spotkają się w Berlinie na nieformalnych konsultacjach w sprawie wojny na Ukrainie. Szwedzka minister spraw zagranicznych Anne Linde i jej fiński kolega Pekka Haavisto również wezmą udział w roboczym lunchu (od godz. 19.00). Wspólna konferencja prasowa niemieckiej minister spraw zagranicznych Annalliny Barbock (Zieloni) i sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga, połączeni przez łącze wideo, jest zaplanowana na niedzielę o 14:30. Spotkanie prawdopodobnie zdominuje zapowiedź fińskiego rządu o zamiarze ubiegania się o członkostwo w NATO. Oczekuje się, że Szwecja podejmie podobną decyzję w niedzielę.

16.10: Rząd nie planuje nosić masek w transporcie publicznym

Obecnie rząd federalny nie planuje zniesienia obowiązku noszenia masek chroniących przed koroną w transporcie publicznym. Rzecznik rządu Stephen Hebestreet powiedział w piątek w Berlinie, że autobusy i pociągi, w których nie można utrzymać odległości i gdzie ludzie siedzą razem w ograniczonej przestrzeni, zostały jak dotąd zwolnione z uzasadnionych powodów. Nie mógł zgłosić, że planowano podnieść wymagania dotyczące masek. Minister transportu Volker Wessing wezwał ich do zatrzymania się w autobusach, pociągach i samolotach. Minister zdrowia Karl Lauterbach (SPD) odrzucił inicjatywę w obecnej sytuacji.

14:39: Kraje: Program nadrabiania zaległości Corona dla dzieci musi być kontynuowany

Według stanów federalny program wsparcia dzieci i młodzieży po pandemii korony powinien być kontynuowany po 2022 roku. Ministerstwo Spraw Społecznych w Hanowerze poinformowało w piątek, że Minister ds. Młodzieży i Rodziny zgodził się na ten wniosek z inicjatywy Dolna Saksonia.

Planując w zeszłym roku program „Nadrabianie zaległości po Koronie Dzieciom i Młodzieży”, wciąż była nadzieja, że ​​epidemia zostanie na czas opanowana. Minister zdrowia Dolnej Saksonii Daniela Behrens (SPD) powiedziała, że ​​w wielu regionach dzieci, młodzież i ich rodziny nie miały jeszcze okazji skorzystać z tych środków.

READ  Konkurencja w witrynie niszczy demokrację

Polityk z Partii Socjaldemokratycznej wezwał, aby sport, kultura i czas wolny były ważnymi priorytetami w programie kontynuacji. Ponadto dzieci i młodzież powinny być aktywnie zaangażowane w projektowanie i wdrażanie nowego programu.

To stary rząd federalny zdecydował o programie nadrabiania zaległości. Według rządu federalnego inwestuje łącznie 2 mld euro.

14:34: Piloci: Niepraktyczna specjalna ścieżka, gdy maski są obowiązkowe na samolotach

Według związku pilotów „Vereinigung Cockpit” wymóg masek w samolotach powinien zostać jak najszybciej zniesiony również w Niemczech. „Nasi pasażerowie są tak samo międzynarodowi jak cała branża, a pojedyncze rozwiązania są niepraktyczne” – powiedział w piątek prezes VC Stefan Hirth. Odwołał się do doświadczeń z pierwszych dni kryzysu Corona, ponieważ jego załogi miały wiele trudności z gośćmi z powodu sprzecznych przepisów.

Przedstawiciel pilota ostrzegł: „Chaos będzie nieunikniony nawet w przypadku połączeń transportowych w Europie. Gwarantowane są nieporozumienia z gośćmi i spodziewane są opóźnienia. To nie powinno się powtórzyć – zwłaszcza, gdy zbliża się sezon podróży”.

Podobnie, zrzeszenie linii lotniczych działających w Niemczech, Barig, widzi to samo. „Szczególnie podczas pandemii raz po raz udowadniano, jak ważne i racjonalne jest podejście ogólnoeuropejskie” – wyjaśnił sekretarz generalny Michael Hoepie. W obecnej sytuacji załatwienie sprawy samodzielnie na szczeblu krajowym jest niezrozumiałe i nie może być komunikowane konsumentom.

W poniedziałek władze Unii Europejskiej złagodziły swoje zalecenia dotyczące ruchu lotniczego. Następnie minister transportu Volker Wessing (FDP) opowiedział się za szybkim zniesieniem wymagań dotyczących masek również w niemieckim transporcie.

14:16: Korea Północna oficjalnie ogłasza swoją pierwszą śmierć z Corona

Korea Północna oficjalnie zgłosiła jedną śmierć w kraju po pierwszym zarażeniu koronawirusem. W piątek państwowe media poinformowały, że od końca kwietnia sześć osób zmarło z powodu gorączki, która gwałtownie rozprzestrzeniła się w całym kraju z wciąż niejasnych przyczyn. „W krótkim czasie na gorączkę zachorowało ponad 350 000 osób”. W jednym ze zgonów stwierdzono podwariant BA.2 omicron. Zaledwie dzień wcześniej izolowany kraj oficjalnie potwierdził infekcje patogenami po raz pierwszy od wybuchu pandemii Corona ponad dwa lata temu.

READ  Hybrydy typu plug-in VW będą miały większy zasięg w 2023 r.

Korea Południowa zakłada teraz „wybuch epidemii Covid-19 na dużą skalę” w sąsiednim kraju. Rząd Seulu zaoferował wsparcie. Biuro prezydenta Yoon Seok-yeola powiedziało, że chce dostarczyć szczepionki przeciwko tej chorobie do Korei Północnej, podało jego biuro w Seulu. Odpowiednią ofertę należy przesłać za pośrednictwem Ministerstwa Zjednoczenia. Południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap zacytowała urzędnika rządowego, który powiedział, że sama Korea Północna nie zwróciła się jeszcze o pomoc.

10.35: Szanghaj ogłasza złagodzenie blokady Corona

Szanghaj chce w najbliższych dniach podjąć kolejną próbę złagodzenia trwającego tydzień blokady koronawirusa. Zostało to ogłoszone przez wiceburmistrza Wu Qing na konferencji prasowej w piątek. Celem tych środków jest wyeliminowanie wirusa ze społeczności, tak aby nowe przypadki pojawiały się tylko u obywateli już odizolowanych. Wtedy miasto można otworzyć w uporządkowany sposób. Nie ustalono konkretnej daty rozcieńczenia poza połowę miesiąca.

Wu też nie powiedział, jak ponownie otworzyć, tylko, że miasto zamierza stopniowo przywracać produkcję przemysłową, edukację i usługi medyczne. W ostatnich tygodniach blokada była wielokrotnie przedłużana, rozszerzana lub rozluźniana – ku przerażeniu mieszkańców największego chińskiego miasta. Częścią strategii chińskiego rządu jest nierozprzestrzenianie wirusa Covid, który coraz bardziej obciąża gospodarkę.

6:25: RKI odnotowuje 68 999 nowych przypadków korony – wskaźnik infekcji wynosi 485,7

Według danych Instytutu Roberta Kocha, ogólnokrajowy wskaźnik zakażeń koronawirusem spadł w piątek ponownie poniżej 500. RKI odnotował 68 999 nowych zakażeń koronawirusem – odpowiada to częstości występowania 485,7. W dniu poprzednim wartość nowych infekcji na 100 tys. mieszkańców i tydzień wyniosła 502,4 (tydzień poprzedni: 553,2; miesiąc: 1044,7).

Jednak infekcja nie zapewnia pełnego obrazu stanu infekcji. Eksperci od pewnego czasu stawiają hipotezę, że będzie duża liczba przypadków niezarejestrowanych przez RKI – ze względu na stres organów ds. zdrowia i ponieważ nie wszystkie zarażone osoby mają test PCR. Tylko one liczą się w statystykach. Ponadto problemy z późną rejestracją lub transmisją mogą zniekształcić poszczególne wartości dobowe.

READ  30 nowych modeli do 2030 r.: Renault, Nissan i Mitsubishi planują cyberatak

Indeks RKI zliczył 25 661 838 przypadków SARS-CoV-2 wykrytych od początku epidemii. Rzeczywista całkowita liczba jest prawdopodobnie znacznie wyższa, ponieważ wiele infekcji pozostaje niewykrytych.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

20 maja 2022 – Międzynarodowy komunikat prasowy

Published

on

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan przestaje akceptować Finlandię i Szwecję do NATO. (DPA/Image Alliance/Sergey Karpukhin)
napisz o tym Zurych nowe czasy Ze Szwajcarii: „Wątpliwe jest, aby prezydent Turcji Erdogan wyświadczył sobie przysługę swoją niedawną grą w pokera. Większość członków Kongresu w USA i partnerów z NATO prawdopodobnie użyje jego weta dla własnych interesów w obliczu braku solidarności i niespójna wojna ukraińska. Odpowiedzialne. Powinieneś także wzmocnić ich opinię, że Turcja pod rządami Erdogana jest niewiarygodna. W końcu może istnieć porozumienie. Erdogan często otwierał usta szeroko na początku, ale potem musiał się poddać. może zaszkodzić pokerowi, którego Erdogan używa tak samo, jak robi to w NATO” – spekuluje Zurych nowe czasy.
Szwedzka gazeta Aftonblad Nie ma sympatii dla Erdogana: „To nie pierwszy raz, kiedy groził zawetowaniem. W większości przypadków rozwiązanie znajduje się po kilku wspaniałych ofertach. Ale NATO, a co nie mniej ważne, prezydent USA Biden musi w końcu zająć się tym Problem, Turcja stawia przed Szwecją wiele żądań, każdy bardziej niemożliwy niż poprzedni, a Sztokholm musi udzielić Erdoganowi tej samej odpowiedzi, której udzielił Putin, gdy chciał uniemożliwić Szwecji wstąpienie do NATO: „Jesteśmy niezależnym krajem, który podejmuje własne decyzje. Turcja nie ma uprawnień do dyktowania Szwecji i Erdogan też o tym wie. Biden i sekretarz generalny NATO Stoltenberg zapewnili Szwecję, że drzwi są otwarte. Erdogan zachowuje się jak wściekły strażnik. Teraz kolej członków, aby szybko złożyli obietnice wykupienia członkostwa” – ostrzega Aftonblad ze Sztokholmu.

The London Telegraph dodaje: „Erdogan jest postrzegany jako dobry przedsiębiorca. Dlatego większość analityków uważa, że ​​poparcie Turcji dla członkostwa Finlandii i Szwecji w NATO można ostatecznie zapewnić poprzez ustępstwa. Miejmy nadzieję, że mają rację”.

Litewska gazeta LIETUVOS RYTAS z zadowoleniem przyjmuje szybkie przystąpienie Szwecji i Finlandii do NATO: „Ponieważ byłoby również korzystne dla Litwy, gdyby Morze Bałtyckie stało się morzem czysto śródlądowym dla NATO. Moskwa może teraz rozmieścić więcej sił na swoich zachodnich granicach, skierowanych na imigranci i tym podobne – ale poza tym nie. Wiele może zdziałać, zwłaszcza że siły rosyjskie są związane na Ukrainie i wydaje się, że nie uważa tego już za bezpośrednie zagrożenie – zauważa LIETUVOS RYTAS z Wilna.

ten New York Times Z USA ostrzega przed nadmiernym optymizmem w sprawie sytuacji militarnej na Ukrainie: „Kuszące jest widzieć oszałamiające sukcesy w walce z rosyjską agresją jako znak, że kraj, przy wystarczającej pomocy amerykańskiej i europejskiej, jest na skraju pokonania Rosjan. którzy odsuwają się do granicy. Ale odbudowa terytoriów okupowanych przez Rosję Od 2014 roku nie jest to realistyczny cel. inwazji prezydenta USA Bidena, więc powinni wyjaśnić ukraińskiemu prezydentowi Zełenskiemu, że USA i NATO nie mogą bez końca sprzeciwiać się Rosji i że broń, pieniądze i wsparcie polityczne, które mogą zmobilizować, są ograniczone, nie powinni ich ścigać po wyimaginowanym zwycięstwo.” New York Times.
Polski RZECZPOSPOLITA Chwali obrońców Mariupola: „Ci bohaterowie nie byli w Europie od pokoleń. Od ponad 80 dni bronią się przed bezwzględnymi napastnikami przy kurczących się zapasach. Przede wszystkim wiedzą, że niewielu wyjdzie z tego żywych lub bez szwanku, którzy mogą stawić czoła więźniów Mariupola w Rosji. Teraz twarde wyroki w fikcyjnych procesach, w których Kreml próbuje udowodnić swoją szaloną tezę, że wojna miała na celu „oszpecenie” Ukrainy. Można użyć dowolnego tatuażu na ramieniu ukraińskiego żołnierza trzymającego III Rzeszę za taką operację propagandową – wyjaśnia. RZECZPOSPOLITA z Warszawy.
EL PAIS Z Madrytu na rzecz większej współpracy obronnej w Europie w świetle rosyjskiej agresji: „Państwa członkowskie UE planują masowy wzrost wydatków na obronę. Jest to ważne dla bezpieczeństwa Unii. Ale Europa musi zrobić zdecydowany krok naprzód i skoordynować swoje programy zaopatrzenia ”.
prasa Z wiedeńskich umów z byłym kanclerzem Schroederem, któremu Bundestag cofnął wczoraj oficjalne przywileje. Gazeta buduje most między Schroederem a byłą austriacką minister spraw zagranicznych Kneissl, która również była krytykowana za jej bliskość z Putinem: „Nie mówią ani słowa o zbrodniach Putina na mocy prawa międzynarodowego i praw człowieka. Jeśli teraz Parlament Europejski tego zażąda dwóch na unijnej liście sankcji i Schroeder traci stanowisko byłego kanclerza, opłaconego pieniędzmi podatników, czy nie ma litości dla Kneissla i Schroedera? jest już integralną częścią kremlowskiej machiny propagandowej?” prasa z Austrii.

Asahi Shimbun z Tokio zajmujący się epidemią korony w Korei Północnej: „Według oficjalnych informacji, od końca kwietnia dziesięć procent populacji zachorowało na chorobę znaną tam jako „nieznana gorączka”. Ponad 60 osób zmarło. rzeczywisty zakres jest niejasny na większą skalę”. Gubernator Kim zainwestował ogromne sumy w rozwój broni jądrowej i rakiet, ale zaniedbał system opieki zdrowotnej. Kraj płaci teraz za to wysoką cenę. Kim musi teraz przyjąć pomoc medyczną z zagranicy, aby uratować Japońska gazeta Asahi Shimbun domagała się: „Społeczność międzynarodowa również musi stać się bardziej aktywna”.

READ  Wyzwania stojące przed pierwszą ministrem spraw zagranicznych kobiet

LIANHE ZAOBAO z Singapuru mówi: „Wirus mógł dotrzeć do kraju przez Chiny, a następnie mógł się masowo rozprzestrzenić podczas wielkiej parady wojskowej w kwietniu. Co gorsza, prawie cała ludność kraju nie została zaszczepiona. Oferty pomocy zagranicznej odrzucono tam również brak testów. Reżim oddaje teraz swój kraj wirusowi z powodu paranoidalnej polityki blokowania. Jest to wyraźny kontrast z Chinami, gdzie przestrzeganie strategii ma coraz wyraźniejsze konsekwencje dla gospodarki ”.

Konsekwencje gospodarcze blokady w Chinach wywołują również niepokój Huanqiu Xibao, który pojawia się w Pekinie. Chociaż gazeta broni strategii zerowego Covida, ostrożnie krytykuje: „Teraz jest to kwestia wytrwałości i wytrwałości, ponieważ wciąż nie oczekuje się, jak rozwinie się epidemia. Jednocześnie jednak produkcja, a co za tym idzie rozwój gospodarczy, powinny nie dajcie się zdusić, bo stabilna gospodarka. Tylko on gwarantuje stabilność w sercach obywateli i stabilność sytuacji w kraju”. Międzynarodowy przegląd prasy kończy się głosem HUANQIU SHIBAO z Chin.

Continue Reading

Economy

Rosja: sprzedano 850 oddziałów McDonald’s – resort szuka nowej nazwy – Gospodarka

Published

on

PERFECT BURGER DEAL: Amerykańska firma fast food McDonald’s ogłosiła w czwartek, że prawie 850 oddziałów w Rosja Zostanie sprzedany rosyjskiemu licencjobiorcy Aleksandrowi Govorowi. Na początku milczano o szczegółach finansowych.

Govor posiadał już 25 sklepów na Syberii, zanim McDonald’s wycofał się z Rosji. A teraz powinniśmy pomalować sklepy z burgerami w całym kraju. Ponieważ: Oddziały nie mogą być kontynuowane pod marką McDonald’s.

Rosyjskie Ministerstwo Handlu oferuje teraz swoją pomoc i ogłosiło publiczne wezwanie do nazwiska. Amerykański dziennikarz Kevin Rothrock, który pisze dla krytycznego rządowego magazynu elektronicznego ”meduzaJak pisze, telegram zamieścił w czwartek wywiad z ministerstwem.

Rothrock napisał: „Rosyjskie Ministerstwo Handlu prosi opinię publiczną o sugestie dotyczące nowej nazwy dla Aleksandra Govora, który kupuje McDonald’s w Rosji. Na liście znajdują się Rosburger, RusDonald’s, Nashmak, Mashkinfarsh, ZBurger (mniam) i wiele innych. ”.

Zwłaszcza propozycja „ZBurgera” nie jest atrakcyjna: w Rosji łacińska litera „Z” jest wyświetlana na samochodach, budynkach lub na koszulkach jako wyraz poparcia dla wojny Rosji z Ukrainą. Ikona ma oznaczać „Za Pobedu” – „O zwycięstwo”. Kod jest również używany za granicą oraz w mediach społecznościowych.

W swoim tweecie Rothrock połączył plik wywołanie telegramu Później dodał: „Po 222 odpowiedziach ministerstwo zawiesiło funkcję komentowania”. Dopiero okaże się, jak poważnie ministerstwo podchodzi do propozycji.

W każdym razie usta uczestnikom śliniły się. Post w Telegramie mówi: „Przekażemy najbardziej kreatywne i interesujące pomysły (sugestie, redaktor) rosyjskiemu właścicielowi. Kto wie, może będzie to ta sama nazwa dla kilkuset restauracji fast food w Rosji – śmiało!”


Telegram z rosyjskiego Ministerstwa HandluZdjęcie: Telegram

Oprócz propozycji ze strony społeczeństwa wydaje się, że w tle są też konkretne plany. Dowodem może być niedawno złożony wniosek patentowy.

Rzecznik patentowy natychmiast zgłosił znak towarowy na logo, które miało reprezentować firmę prowadzącą „bary z przekąskami, kawiarnie, kawiarnie, restauracje i restauracje samoobsługowe” po zamknięciu restauracji. Imię: „Wujek Wania”. Logo: Logo McDonald’s jest przechylone na bok. W aplikacji zastosowano również charakterystyczne „oryginalne kolory” McDonald’s – czerwony i żółty.


Rejestracja w Moskiewskim Urzędzie Patentowym pokazuje logo sieci restauracji

Rejestracja w Moskiewskim Urzędzie Patentowym pokazuje logo sieci restauracji „Onkel Vanya”. Przyciągający wzrok: to logo McDonald’s przecięte z bokuZdjęcie: Twitter / JoshGerben

Rosja również rozpoczęła już „proces replikacji” różnych produktów spożywczych. Na przykład po tym, jak Coca-Cola i Pepsi opuściły rynek rosyjski, krajowy producent Ochakovo zaczął wytwarzać produkty w stylu kultowych marek.

Coca-Cola stała się CoolColą, Fanta została Cool, a Sprite Street stała się. Wszystko to przy zachowaniu klasycznej kolorystyki opakowań napojów bezalkoholowych. Jednak: litery nie są już zakrzywione, ale są wytłoczone dużymi literami na etykietach.

Czy McDonald’s może w końcu wrócić do Rosji?

Po rozpoczęciu rosyjskiej wojny agresji wiele światowych firm, w tym McDonald’s, zawiesiło lub całkowicie zakończyło działalność w Rosji. Chicagowski gigant burgerów pozostawia jednak otwartą kwestię, czy w przyszłości może wrócić na rosyjski rynek.


Przynajmniej Chris Kempinski, prezes McDonald's, nie wykluczył powrotu na rynek rosyjski

Przynajmniej Chris Kempinski, prezes McDonald’s, nie wykluczył powrotu na rynek rosyjskiZdjęcie: Reuters

W liście do pracowników prezes McDonald’s Chris Kempinski napisał: „Nie da się przewidzieć, co przyniesie przyszłość, ale chcę zakończyć mój list w tym samym duchu, który sprowadził McDonald’s do Rosji: nadzieja. Więc nie kończmy na pożegnanie Zamiast tego powiedzmy , jak opisano w języku rosyjskim: dopóki się nie spotkamy ”.

McDonald’s otworzył swój pierwszy rosyjski sklep w styczniu 1990 r. – na krótko przed upadkiem ówczesnego Związku Radzieckiego.

READ  Silne zyski cenowe: z weekendowym optymizmem
Continue Reading

Economy

Aldi i Lidl: Produkt przekracza limit ceny, którego nigdy wcześniej nie widziano w wyprzedaży

Published

on

Produkty mleczne stają się coraz droższe. Staje się to szczególnie widoczne przy zakupie masła.

Dortmund – Produkty w supermarketach i dyskonty drożeją z powodu wojny i inflacji na Ukrainie. Na masło wpływają również wyższe ceny, tak że w niektórych przypadkach jego koszt już na początku kwietnia przekracza 2 euro. Ale ceny wciąż rosną.

produkt masło
znaczenie Tłuszcz z kremu mlecznego
produkcja Głównie z mleka krowiego

Aldi, Lidl i Edeka: cena masła bije historyczny rekord

Lubić gazeta z jedzeniem Według doniesień, niemieckie masło kosztuje obecnie 2,29 za 250-gramowe opakowanie. Oznacza to wzrost cen o 20 centów w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Niektóre markowe produkty maślane z supermarket Teraz przełam nawet znak 3 euro. Powinny one obejmować artykuły od największych producentów, takich jak Meggle, Weihenstephan i Kerrygold, które obecnie sprzedają się za 3,19 do 3,39 euro – ceny, których do niedawna nikt się nie spodziewał. Inne produkty również obecnie doprowadzają klientów do desperacji – na przykład A Dziwny pokaz w Aldijak? Heidelberg 24 wzmiankowany.

Ale na południowoniemieckiej giełdzie masła i sera w Kempten mówi się o „normalnym popycie” pomimo wysokich cen. Komisja uznała, że ​​nowe ceny nie powinny zniechęcać konsumentów do kupowania masła pakowanego. Ponadto Produkty zbożowe prawdopodobnie wkrótce zdrożejąjak? bw24.de wzmiankowany.

Aldi, Lidl, Edeka: Producenci nie chcą przeciążać konsumentów

Na tle rosnących kosztów energii i surowców nie oczekuje się obecnie spadku poziomu cen. W związku z tym producenci mleka wywierają coraz większą presję na detalistów, aby przerzucali zwiększone koszty na konsumentów w postaci wyższych cen.

To właśnie zamówił Heinrich Gruber w mleczarni Gruber w Egipcie gazeta z jedzeniem Elastyczne rozwiązania i umowy na okres krótszy niż trzy do czterech miesięcy. Z drugiej strony, inni producenci nie chcą przeciążać swoich klientów i zamiast tego chcą oszczędzać na własnych kosztach, jak np. produkty mleczne Berchtesgadener Land.

Masło drożeje.

© agefotostock / Imago

Jednocześnie trudno przewidzieć dalszy rozwój sytuacji. Pozycja rynkowa nadal jest klasyfikowana jako niepewna. Komisja stwierdziła w kwietniu, że dopiero się okaże „jak szybko lub jak szybko wzrosną ceny w przyszłości”.

READ  Strefa euro wpada w recesję: Niemcy stały się blokiem hamującym w Europie

Lista zasad: © Imago

Continue Reading

Trending