Connect with us

Top News

Szczepionki Corona: Krytyka Span dotycząca racji biotechnologicznej

Published

on

Niemcy Szczepionki koronowe

Span Ration Biotech, Niemcy przekazuje miliony puszek do krajów trzecich

Tylko w tym tygodniu 1,7 mln obywateli

Tylko w tym tygodniu Spawn napisał na Twitterze, że 1,7 miliona obywateli zostało „podniesionych”

Co: REUTERS

Szczepionki Biotechnologiczne Jend Spahn Ration. Obecnie w procedurach można zamówić maksymalnie 30 dawek tygodniowo, przy czym centra szczepień i mobilne zespoły szczepień zamawiają 1020 dawek. Tymczasem oczekuje się, że Niemcy przekażą w tym miesiącu prawie 8,8 mln puszek biotechnologicznych krajom trzecim.

D.Federalne Ministerstwo Zdrowia spotyka się z ostrą krytyką ze strony krajów związkowych z powodu planowanych ograniczeń zamówień na szczepionkę koronową firmy Biotech w celu wsparcia produktu Modernny. Heiner Garg (FDP), minister zdrowia w Szlezwiku-Holsztynie, oskarżył w sobotę wykonawczego ministra zdrowia Jensa Spanna (CDU) o wykorzystanie biontech do zwiększenia akceptacji szczepionki.

Przeciwko ogłoszonemu limitowi protestował również szef departamentu Bawarii Klaus Holtsek (CSU). Powiedział niemieckiej gazecie w Monachium, że jest to nie do przyjęcia. W międzyczasie firma Span wsparła projekt. Między innymi zauważył niedawny gwałtowny wzrost popytu na Biotech i podkreślił, że istnieją dwie lepsze i skuteczniejsze szczepionki z Biotech i Moderna.

W liście do landów federalne ministerstwo zdrowia ogłosiło ograniczenia ilości zamówień na szczepionki firmy Biontech/Pfizer, aby produkt Moderna mógł być częściej stosowany w szczepionkach przypominających.

Czytaj

Combo Don Alfonsa się liczy

W przeciwnym razie przechowywane puszki Moderny groziły wygaśnięciem od połowy kwartału od 2022 roku, czego należy unikać. Obecnie procedury wymagają zamówienia maksymalnie 30 dawek biotechnologii tygodniowo, a centra szczepień i mobilne zespoły szczepień przyjmują 1020 dawek. Zamówienia z Moderny nie powinny mieć zbyt wielu limitów.

„Niszczy niezbędne zaufanie”

Holtzek powiedział, że rządy federalne i stanowe wspólnie ustaliły, że obecnie potrzebny jest duży wspólny wysiłek w celu zaszczepienia. Szczególnie ważne są szczepionki „booster”. Jeśli ktoś słyszy teraz, że szczepionka Biontech musi być kontrolowana, jest „absolutnie nie do przyjęcia i niszczy zaufanie, jakie obywatele muszą mieć do nas w tej najbardziej dramatycznej sytuacji”. Holetzek, przewodniczący Konferencji Ministrów Zdrowia Państw Centralnych, chce umieścić ten temat w porządku obrad konferencji zaplanowanej na poniedziałek.

McLenberg-Pomorze Zachodnie Minister Zdrowia Stephanie Trace (SPD) mówiła o „prostym awaryjnym zatrzymaniu”. To hazard w nadziei, że szczepionka biotechnologiczna będzie bardziej popularna wśród ludzi. Ekspert ds. zdrowia ekologicznego, Janosch Dahmen, ostrzegał na Twitterze przed „hamulcem ręcznym podczas szczepień”. Michael Deuer, wiceprzewodniczący komisji parlamentarnej FDP, powiedział: „To powinien być kiepski żart”. Wymaga to dużej liczby szczepionek. Teraz określenie maksymalnych poziomów jest całkowicie ujemne i wysyła całkowicie błędny sygnał.

Czytaj

Na Regent Street, ulicy handlowej w centrum Londynu, jest dużo ruchu

Przedstawiciele medyczni również byli bardzo krytyczni. Ponieważ pacjenci już umówili się na szczepionkę Biotech, oczekują znacznej potrzeby doradztwa w zakresie procedur i nie mogą sobie na to pozwolić. Według raportu „Built in Zondak”, Bawarskie Stowarzyszenie Lekarzy Prawnego Ubezpieczenia Zdrowotnego zażądało sprostowania „poważnej błędnej decyzji”. Procedury nadal wymagają zamawiania wszystkich szczepionek bez ograniczeń.

8,8 mln puszek biotechnologicznych zostanie przekazanych w darze

Span powiedział dpa: „Zdaję sobie sprawę, że ta krótkoterminowa zmiana powoduje dodatkowy stres u wielu zamożnych asystentów w gabinetach lekarskich i ośrodkach szczepień. Przepraszam za to. „Zapotrzebowanie na biotechnologię gwałtownie wzrosło w ciągu ostatnich dwóch tygodni, a magazyn bardzo szybko się opróżnia. Tylko w nowym tygodniu prawie sześć milionów dawek zostanie przekazanych agencjom zajmującym się szczepieniami.

Jest to więcej niż kiedykolwiek w Niemczech pod względem szczepionek przypominających. Jego ministerstwo przewiduje, że z inicjatywy Kovacsa Niemcy przekażą lub przekażą w tym miesiącu około 8,8 miliona puszek biotechnologicznych krajom trzecim.

Czytaj

DWO_Teaser_Corona_Inzidenz_2_jb_

Span powiedział, że istnieją dwie najlepsze i najskuteczniejsze szczepionki z Biotech i Moderna. Oba są wystarczające do zaszczepienia 50 milionów ludzi do końca roku. „Obiecuję każdemu, kto chce się zaszczepić, otrzyma dobrą, bezpieczną i skuteczną szczepionkę”. W niektórych badaniach skuteczności trzecia szczepionka z Moderna działała lepiej niż szczepionka Biotech.

„W bardzo praktyczny sposób odwraca to planowanie wielu praktyk”.

Szczepionka współczesnej polityki jest bardzo silna i opiera się na tej samej technologii MRNA ”- powiedziała Sabine Ditmer, rzeczniczka ds. Polityki zdrowotnej Komisji Parlamentarnej SPD w Bundesstocku. „Badania wskazują na nieco wyższy i trwalszy efekt ochronny współczesnej szczepionki”. Niemniej jednak krótkoterminowe ogłoszenie przez Hiszpanię cięć w dostawach od Biotech było porażką w kampanii wspierającej. „W bardzo praktyczny sposób wywraca to planowanie wielu zabiegów do góry nogami”.

Czytaj

Julian Nida-Rümelin (dla wszystkich komentarzy i felietonów WELT) Oficjalne i aktualne zdjęcie prasowe 2020 © Diane von Schoen

Według Ministerstwa Zdrowia do tej pory 5,6 miliona osób zostało zaszczepionych przeciwko szczepionce przypominającej. Tylko w tym tygodniu Spawn napisał w sobotę na Twitterze, że do tej pory „wychowano” 1,7 miliona obywateli.

READ  E-auto z funkcją kompresji: Crazy Stromer z Polski staje się coraz bardziej
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Szwajcaria pokonała Szwajcarię 6:2 w ćwierćfinale mundialu w Szwecji – Sports

Published

on

Szwecja Florball World Cup – 6:2 przeciwko Polsce: Szwajcaria w ćwierćfinale – Sport – SRF


Przejdź do treści


Zawartość

  • Szwajcarscy piłkarze pokonali Polskę 6:2 w ostatnim grupowym meczu mundialu w Szwecji.
  • Ulubiona Szwajcaria walczyła przez długi czas i wyjaśniła sprawę w ostatniej trzeciej.
  • Szwajcaria zakwalifikowała się bezpośrednio do ćwierćfinału z drugim zwycięstwem w grupie 3.

Zgodnie z oczekiwaniami, reprezentacja Szwajcarii kobiet w unihokeju wygrała finał prostej nogi bez blasku, ale z pewnością siebie. W ostatnim meczu fazy grupowej Pucharu Świata z Polską podopieczni trenera Rolfa Kerna zwyciężyli 6:2.

Czasem na wysokości polskich oczu

Mimo wyraźnego wyniku końcowego, nie zdarzyło się to w parku dla Szwajcarii. Zwłaszcza w środkowej tercji faworytka czasami wykazywała wielkie trudności dla zbuntowanych Polek. Po bramce Malwiny Zakorskiej 2:3 deficyt kilkakrotnie wracał do poziomu.

Na szczęście zdaniem Szwajcarów Michelle Vicky strzeliła kolejnego gola w ostatniej minucie drugiej ligi. 4:2 przyniosło pewien spokój szwajcarskiej grze. Vicky podjęła ostateczną, jasną decyzję tego wieczoru, a Florina Marty ostatnia z trzecim golem.

Najpierw USA czy Słowacja, potem Szwecja?

Dzięki drugiemu zwycięstwu w trzecim meczu Szwajcaria zajęła drugie miejsce w fazie grupowej po bezbłędnym sprawdzianie. Przeciwnikami piątkowych ćwierćfinałów są Słowacy lub Amerykanie-Amerykanie. Jeśli Szwajcaria spełni swoją rolę i awansuje do półfinału, w sobotę będą tam czekać mistrzowie świata serii Szwecja.


SRF Zwei, sport na żywo, 30 listopada 2021, 19:35

Najczęściej czytane artykuły

Przewiń w lewo


Przewiń w prawo

READ  Nagły wzrost zachorowań na korony - dramatyczna sytuacja na południu Brandenburgii - Berlin
Continue Reading

Top News

Federalna Agencja Pracy: Bezrobocie spada – zimowe zmartwienia

Published

on

Status: 30.11.2021 14:08

Niemiecki rynek pracy jest mocny w listopadzie – spadają dane o bezrobociu. Ale według Federalnej Agencji Zatrudnienia czwarta fala koronowa prawdopodobnie odciśnie swoje piętno: szef BA Sheeley już mówi o „ciężkiej zimie”.

Żaden ze skutków czwartej fali koronowej nie został do tej pory zauważony na niemieckim rynku pracy w listopadzie – ale według Federalnej Agencji Pracy epidemia nie przejdzie przez rynek pracy bez śladu.

„Perspektywy na przyszły rok są pochmurne”, powiedział Deadleaf Sheeley, dyrektor generalny agencji federalnej, podczas listopadowej prezentacji danych w Norymberdze. „Oczekujemy teraz, że bezrobocie wzrośnie również w przyszłym roku”.

Nie jest to jednak jeszcze znane w danych listopadowych, które zawierają dane do 11 dnia miesiąca. W związku z tym liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 60 tys. w porównaniu z poprzednim miesiącem, a łączna liczba ludności wyniosła 2,317 mln. W porównaniu do listopada ubiegłego roku agencja zarejestrowała o 382 tys. mniej bezrobotnych. A jeśli sezon zostanie skorygowany, liczba bezrobotnych – 34 tys.

Wzrost z poprzedniego miesiąca trwa

Stopa bezrobocia wynosi obecnie 5,1 proc. – w porównaniu z 5,2 proc. w październiku. W porównaniu z listopadem 2020 r. spadł o 0,8 punktu procentowego.

Liczba bezrobotnych obywateli, którzy już w październiku zarabiali, znacznie spadła: stopa bezrobocia spadła o 0,2 punktu procentowego w porównaniu do września br., a Federalna Agencja Zatrudnienia odnotowała w zeszłym miesiącu 88 tys. mniej bezrobotnych.

Federalny minister pracy Hubertus Heil i BA również wyrazili zaniepokojenie. „Ten pozytywny trend jest poważnie zagrożony przez obecny trend epidemii z dziennymi szczytami liczby epidemii” – powiedział pełniący obowiązki ministra.

Coraz więcej osób zgłasza się do pracy krótkoterminowej

W pracy krótkoterminowej był ruch. Według danych PA w listopadzie dotknęło to ponownie więcej pracowników. W okresie od 1 do 24 listopada BA poinformowała, że ​​104 000 pracowników w całym kraju zostało zarejestrowanych do pracy krótkoterminowej. W tym samym okresie w październiku zatrudniała 93 000 pracowników. Jednak faktyczne wykorzystanie pracy krótkoterminowej jest na ogół mniejsze. BA obecnie przechowuje dane do września. Przy pracach krótkoterminowych zatrudnionych było wówczas 795 000 osób.

READ  Nagły wzrost zachorowań na korony - dramatyczna sytuacja na południu Brandenburgii - Berlin

Branża dotknięta niedoborami podaży nadal ma najwyższy wskaźnik krótkoterminowego zatrudnienia. Ale doniesienia z branży hotelarskiej znów rosną. W kwietniu 2020 r. BA odnotowała największą liczbę krótkoterminowych miejsc pracy: w tym czasie prawie sześć milionów osób w Niemczech było zatrudnionych krótkoterminowo.

Szef BA mówi o „ciężkiej zimie”

Zdaniem BA zimą wygląda to ciemno: agencja pracy spodziewa się, że obecna sytuacja koronacyjna będzie miała znaczący wpływ na rynek pracy. „Uważamy, że czeka nas bardzo trudna zima” – powiedział szef BA, Sheila.

Shelley powiedział, że środki kontroli i ograniczenia podaży w przemyśle motoryzacyjnym, które są obecnie szczególnie dotknięte częstym występowaniem w krajach związkowych, są stopniowo odczuwalne na niemieckim rynku pracy. W okolicach Rostocku, Saksonii, Turyngii i Bawarii oraz w regionie Badenii-Wirtembergii rośnie liczba krótkoterminowych ogłoszeń o pracę w sektorze spożywczym i turystycznym.

Prośba Sheili o szczepionkę

Prace krótkoterminowe już we wcześniejszych falach koronowych były ważnym narzędziem zapobiegania zwolnieniom. Sheila poprosiła rząd federalny o przygotowanie projektu ustawy o obowiązkowych szczepieniach. Obecne hotspoty koronowe po raz kolejny udowodniły, że niższy wskaźnik szczepień prowadzi do większej liczby przypadków. Jednak w regionach o wysokiej zachorowalności dochodzi do zamknięć i związanych z nimi konsekwencji gospodarczych, które teraz zostały ponownie pokazane. Aby temu zapobiec, konieczne jest obowiązkowe szczepienie.

Problem długotrwałego bezrobocia

Jak kontynuował Sheeley, obecnie istnieje tendencja do integrowania się z bezrobociem, co jest szczególnie widoczne w przypadku bezrobocia długotrwałego. Czterech na dziesięciu poszukujących pracy jest bezrobotnych od ponad roku. W końcu ci, którzy nie mają wykształcenia zawodowego, są „naprawdę dotknięci tą epidemią”.

Minister pracy Hale również był zaniepokojony

Federalny minister pracy Hail również wyraził zaniepokojenie: „Doświadczamy nowych barier na rynku pracy, które najprawdopodobniej wzrosną zimą. Ogłoszenia o krótkoterminowych pracach już teraz rosną, zwłaszcza w sektorze hotelarskim”. akcentowany. . Niedawno rząd federalny podjął decyzję o przedłużeniu dostępu do uproszczonego dostępu do płatności krótkoterminowych do 31 marca 2022 r. Powinno to stworzyć bezpieczeństwo planowania dla firm i pracowników, powiedział Hale.

READ  NRW: Wybuch w Sembark Leverkusen – mieszkańcy powinni zamykać okna

Wcielenie

Tutaj
30 listopada 2021 13:50

Tagesschau Nie brakuje wykwalifikowanych pracowników

Zanim zgłosisz brak wykwalifikowanych pracowników, zrób rozeznanie. Jeśli nawet studenci studiów licencjackich, a czasem podyplomowych muszą przepracować 45 45 000 rocznie, nie może zabraknąć wykwalifikowanych pracowników. Wszyscy w naszej firmie mieli w tym roku zero rund. To nie jest reklama rzadkiego towaru.

Continue Reading

Top News

Ludzie na granicy białoruskiej: „przymuszeni do Polski”

Published

on

Stan: 29.11.2021 19:21

Dla imigrantów na granicy białoruskiej z Unią Europejską kryzys jeszcze się nie skończył. Jednogłośnie mówią, że białoruscy żołnierze wpadli w tarapaty i podżegali do przemocy.

Damien van Austen, ARD Studio Moskwa

Carr jest jednym z najsilniejszych. 27-letni Irakijczyk jest sportowcem i dzielnym sportowcem. Ale teraz jest u kresu władzy – z powodu incydentów z białoruskimi siłami bezpieczeństwa. „Nie mogę spać dobrze” – mówi Karar. „Mam sny, a to, czego teraz doświadczam, towarzyszy mi cały czas”.

Historia ucieczki Carra to jedna na ponad 10 000 – według policji federalnej jest to liczba osób, które w tym roku przybyły do ​​Niemiec przez Białoruś. Carr zapłacił 3000 dolarów porywaczowi z Mińska po przeczytaniu w mediach społecznościowych o trasie ucieczki przez Białoruś. Na polskiej granicy pierwszy pozwolił mu przekroczyć białoruski pogranicznik, który przybył do Polski, ale został tam odparty przez polskich żołnierzy.

„Pobyt na Białorusi nie jest możliwy”

Wtedy rozpoczęła się odyseja traktatowa z armią białoruską. On i rodzina, która uciekła, schronili się w warsztacie czołgów, w rzeczywistości chcieli wrócić do Mińska. Ale białoruscy żołnierze to zablokowali, powiedział:

W nocy załadowano nas do wielkiej ciężarówki wojskowej i wywieziono na polską granicę. Krzyczeli i zaatakowali nas – i siłą pchnęli w kierunku Polski. Powiedzieli: Wy, uchodźcy, nie możecie się wycofać. Albo jedziesz do Europy, albo giniesz tutaj na granicy.

Białoruscy żołnierze przecinają ogrodzenie graniczne za pomocą przecinaka do śrub – mówi Karar. „Każdy, kto nie zastosuje się do ich rozkazów, zostanie zamrożony na śmierć lub pobity na śmierć. Nie można pozostać na Białorusi”. Karar udał się do Niemiec z pomocą przemytników. Obecnie mieszka w domu dla azylantów w Berlinie. „Kiedy przybyliśmy tutaj do Niemiec, zdaliśmy sobie sprawę, że jesteśmy dla Białorusi rodzajem broni, by wywierać presję na UE. Ale nie mieliśmy wyboru. Byliśmy na ich łasce”.

READ  Ukraina i Polska mogą konsolidować rynki gazu, ale potrzeba więcej inwestycji - raport

„Jesteśmy zmuszeni do ataku”

Niemal codziennie polscy pogranicznicy publikują zdjęcia i filmy z prób przekroczenia granicy. Białoruscy żołnierze często noszą maski, niektórzy używają zielonych promieni laserowych i stroboskopów – pośrednio, by odwrócić uwagę polskich pograniczników. Wielu imigrantów przybywa obecnie z Brusky. W magazynach na tej stacji granicznej przetrzymywanych jest około 1800 osób – z Kurdystanu, Syrii i Afganistanu w Iraku. Wieczorem przybywa wielu białoruskich żołnierzy i zabiera ze sobą ludzi na granicę. 16-letni Amir mówi: „Żołnierz białoruski powiedział mi: Chcesz jechać do Polski? Zapytałem go: Jak?” Powiedział: z GPS.

Inni imigranci przebywający w obozie również potwierdzają, że podchodzili do nich strażnicy graniczni. Ale wielu boi się powtórzyć to publicznie. Żołnierze zabronili mu o tym mówić. Prawie wszyscy w Brusky są częścią grupy około 2000 migrantów, którzy maszerowali w kierunku polskiej granicy. Twierdzą, że imigranci zorganizowali się poprzez grupę telegramów.

16 listopada imigranci obrzucili kamieniami polską straż graniczną na granicy. Z dyskusji w obozie jasno wynika, że ​​białoruscy żołnierze przynajmniej podżegali do tego diasporę. Janya Tshad Yusif, 18-letni mieszkaniec Mińska, mówi, że osadnicy nie chcieli wracać do Mińska, bo było zimno. „Powiedzieli nam: zostawimy cię tylko wtedy, gdy ich zaatakujesz!” Przecież zmusili młodych imigrantów do ataku na polskich pograniczników. „Świat myśli teraz, że jesteśmy winni, ponieważ zostaliśmy zaatakowani, ale tak naprawdę nie jesteśmy tymi, którzy zostali zaatakowani. Zostaliśmy zmuszeni”.

Białoruskie media państwowe sfilmowały ataki na polską granicę. Nie da się samodzielnie zweryfikować, czy takie zdjęcia zrobione 16 listopada, dostarczone przez białoruską straż graniczną, zostały zainscenizowane lub udokumentowane.

Zdjęcie: EPA

„Nie będę zwracał na to szczególnej uwagi”

Władca Białorusi Aleksander Łukaszenko wysłał w region obiecującego człowieka: od końca października w regionie krotnońskim z ramienia prezydenta służy były członek specjalnej policji Jurij Karazhev. Jako minister spraw wewnętrznych wywołał wcześniej protesty opozycji. W rozmowie z nim chce, by w uprowadzenie zaangażowane były białoruskie siły bezpieczeństwa Studio ARD Moskwa Nic nie wiadomo: „Kiedy imigranci próbowali przekroczyć granicę, zostali zepchnięci na bok i rozrzuceni w lasach i zieleni. To wszystko”.

READ  Polska ma problem z transportem - części rozwiązania mogą niepokoić Niemcy

Jednak w wywiadzie dla BBC jego szef Łukaszenka przyznał, że jego siły bezpieczeństwa mogły pomóc migrantom: „Ktoś mógł pomóc, ale nie będę się tym zajmował”. Nie powinno być śledztwa w sprawie odpowiedzialności sił bezpieczeństwa za uprowadzanie migrantów przez Białoruś – ani śledztwa w sprawie brutalnego stłumienia protestów opozycji w zeszłym roku.

Jednak dla imigrantów na Białorusi kryzys jest jeszcze daleko. Tysiące są nadal w kraju – a kolejne zostały przekazane białoruskim żołnierzom.

Continue Reading

Trending