Connect with us

Top News

Syryjscy przestępcy: „Deportowanym grozi poważne niebezpieczeństwo”

Published

on

Niemcy syryjscy przestępcy

„Osoby deportowane stanowią poważne zagrożenie życia i kończyn”

Przed rozpoczęciem procesu oskarżony zostaje wezwany przez urzędników sądowych do Sądu Apelacyjnego OLG.  21-latek musi zareagować na przerażający atak nożem na syryjskich turystów.  +++ dpa-Bildfunk +++ Przed rozpoczęciem procesu oskarżony zostaje wezwany przez urzędników sądowych do Sądu Apelacyjnego OLG.  21-latek musi zareagować na przerażający atak nożem na syryjskich turystów.  +++ dpa-Bildfunk +++

W maju 21-letni Syryjczyk został skazany na dożywocie za napaść na parę homoseksualistów i zabicie jednego ze swoich wspólników w Dreźnie.

Źródło: Image Alliance / dpa / dpa-Zentral

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Unii proponuje ułaskawienie uchodźców syryjskich przebywających w niemieckim areszcie, jeśli wrócą do ojczyzny. Posunięcie to prowokuje do konfrontacji w koalicji, którą również ostro skrytykowała opozycja.

miInicjatywa federalnego ministerstwa spraw wewnętrznych, by zająć się uchodźcami z Syrii, którzy popełnili przestępstwa kryminalne, spotkała się z powszechnym odrzuceniem i wywołała starcia w wielkiej koalicji. Plan deportacji tych uchodźców wyszedł od Helmuta Deichmana, sekretarza stanu w ministerstwie, kierowanego przez Horsta Seehofera (CSU).

Sekretarz stanu Helmut Deachman powiedział, że ministerstwo przeanalizowało różne opcje konferencji ministrów spraw wewnętrznych jesienią 2020 roku. Jednym z nich jest możliwość sprowadzenia zagrożeń terrorystycznych, przestępców i identyfikatorów do „pewnych części kraju, które nie są kontrolowane przez armię syryjską”. Jednak ze względów praktycznych został później wycofany.

Czytaj więcej

Syria / Ramalan /// Światowa drużyna spotyka uwięzionego niemiecko-tureckiego dżihadystę Younus Emre Zakaria (29) w bazie wojskowej SDF (Syryjskie Siły Demokratyczne) w Ramelan.

Ponadto rozważa się, „czy syryjscy więźniowie zgłoszą się, aby zwolnić część pozostałego wyroku, gdy odejdziemy”. Przesłankę do tego każdorazowo uzgadnia Kancelaria Prokuratora Generalnego. W całym kraju przebywa obecnie około 50 więźniów, co byłoby dla nich opcją.

Partner koalicyjny SPD jest w ostrym konflikcie: „W Syrii wciąż trwa brutalna wojna domowa”, powiedział Dirk Weiss, wiceprzewodniczący komisji parlamentarnej SPD przy zbiórce funduszy WELT. „Osoby deportowane stanowią poważne zagrożenie życia i kończyn”. Ponadto Republika Federalna Niemiec nie utrzymuje stosunków dyplomatycznych z reżimem syryjskiego władcy Baszara al-Assada. „Od kilku miesięcy zwracamy na to uwagę ministrowi spraw wewnętrznych Unii”.

Czytaj więcej

Dyktator Bashar al-Assad można zobaczyć na dużych plakatach w punkcie kontrolnym w mieście Kamishli

„Ale zawsze stamtąd pochodzą nowe, niepowiązane projekty” – skomentował Wise. „Jeśli sprawcy otrzymają niesprawiedliwą zniżkę, wyśle ​​to zły sygnał do ofiar. Deportacja do Syrii nie jest obecnie możliwa.

Centralna Komisja Parlamentarna ds. Vice Thorstona Free stworzyła trudności we wdrażaniu ministerstw kierowanych przez socjaldemokratów. “Powrót do Syrii nie jest możliwy w przyszłości. Dlatego zwróciliśmy się do Ministra Sprawiedliwości o przedstawienie planów reformy przetrzymywania osób zagrożonych po ataku terrorystycznym w Dreźnie”. pomysł. ”. Zachowywali się tak, jakby nie dbali o bezpieczeństwo wewnętrzne.

Czytaj więcej

Smail al-A, sklasyfikowany jako zagrożenie, podczas swojej przestępczej działalności w 2019 r.

Poprzednik spotkał się z ostrą krytyką z lewicy. „Oczekuje się, że ofiary powrócą na obszary działań wojennych i kryzysowych przez kilka miesięcy. To nikczemna propozycja, która jest prawnie kontrowersyjna” – powiedziała Ullah Zelpke, rzeczniczka lewicowej grupy ds. polityki wewnętrznej. „Odrzucamy takie umowy ze względu na prawa człowieka”.

FDP w Bundesstack wskazuje na trudności w realizacji tego pomysłu: w szczególności nadal będą deportowani przestępcy i groźby, a więc wiceprzewodniczący komisji sejmowej Stephen Thome. „Za zgodą odpowiedzialnego prokuratora wszystko jest w porządku, jeśli w oczekiwaniu na pozostałą część wyroku rozważa się dobrowolny wyjazd. Jednak rząd federalny musi najpierw stworzyć do tego warunki”.

Musimy jednak upewnić się, że osoby, o których mowa, faktycznie podróżują do Syrii i nigdy nie wracają do Niemiec. „To będzie wymagało minimalnej współpracy z reżimem syryjskim”.

Czytaj więcej

10 maja: włoscy policjanci (po lewej) i imigranci z łodzi na śródziemnomorskiej wyspie Lampedusa

AfD wykorzystała tę inicjatywę jako ogólne rozwiązanie kwestii postępowania Niemiec z uchodźcami z Syrii. „Zniesienie ogólnego embarga na deportacje do Syrii jest pierwszym, ale nie wyraźnym”, powiedział Godfrey Curio, rzecznik komisji parlamentarnej AFP. Proponowana obecnie propozycja porozumienia o wyjściu z aresztem „wykazuje bezradność rządu w całej kwestii deportacji, więc nawet taki handel końmi jest rozważany”. Gdy weźmie się pod uwagę, że przepis ten dotyczy tylko 50 więźniów, staje się jasne, że dotyczy on tylko polityki kodeksowej w okresie kampanii wyborczej.

„Nareszcie nadszedł czas, aby być szczerym w całej sprawie i ponownie nawiązać stosunki z rządem syryjskim; „Absolutna polityka po raz kolejny dowodzi, że nie leży ona w najlepszym interesie Niemiec”.

READ  RKI rejestruje około 18 500 nowych infekcji koronami - wartość zdarzenia spada do 125,7
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Reforma wymiaru sprawiedliwości w Polsce: zacofana połowa siły – polityka

Published

on

Polski premier Mathews Moravic chce ograniczyć spór z Unią Europejską. To zaskakująco inny ton niż Warszawa, która od dłuższego czasu rośnie. Kto jeszcze niedługo spodziewa się harmonijnego rozwiązania?

[Wenn Sie aktuelle Nachrichten aus Berlin, Deutschland und der Welt live auf Ihr Handy haben wollen, empfehlen wir Ihnen unsere App, die Sie hier für Apple- und Android-Geräte herunterladen können.]

Ale teraz Moraviki ogłosił, że zmieni dotychczasowe przepisy, które pozwolą mu regulować sędziów we własnym kraju. Nie należy się jednak zbyt szybko radować: spór o praworządność między Brukselą a Warszawą jeszcze się nie skończył.

Narodowo-Konserwatywna Partia „Prawo i Sprawiedliwość” (PiS) powołała w 2018 r. izbę dyscyplinarną w Sądzie Najwyższym w ramach reformy sądownictwa, która umożliwia odwoływanie sędziów i prawników. UE zagroziła nałożeniem za to grzywien. Wygasną 16 sierpnia, jeśli do tego czasu nie zostaną zawieszone przepisy dotyczące polskiego spornego systemu dyscyplinarnego.

Zagrożenie biletem parkingowym z brukselskich miejsc pracy

Podobno mgnienie oka działa z biletem z Brukseli. Nie ma innego sposobu na wyjaśnienie zwrotu. Ale to oczywiście manewr taktyczny. Nic się przecież nie zmieniło w podstawowej ocenie Moravikiego, że Bruksela w zupełnie niewłaściwy sposób ingeruje w polskie sprawy: jego zdaniem polska konstytucja ma pierwszeństwo przed prawem unijnym.

Z niecierpliwością oczekuje się, jak polski Trybunał Konstytucyjny zdecyduje pod koniec miesiąca w fundamentalnej kwestii, czy polskie prawo ma pierwszeństwo przed prawem europejskim. Moraviki zaapelował do Sądu Konstytucyjnego, który był wypełniony zwolennikami partii rządzącej, o wyjaśnienie sprawy na jego korzyść.

Sąd Konstytucyjny może orzekać w duchu Moravików

Nie byłoby zaskoczeniem, gdyby Trybunał Konstytucyjny zakwestionował prymat postanowień traktatów UE. W rezultacie UE grozi legalnym upadkiem: jeśli każde państwo członkowskie podniesie własną konstytucję do ostatecznego poziomu, sędziowie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu wkrótce będą mogli zachować swoje stanowiska. Wdrażanie prawa unijnego należy pozostawić w gestii państw członkowskich.

READ  ETS: Prawo zakazujące chusty w miejscu pracy – polityka wewnętrzna
Polska przystąpiła do Unii Europejskiej w 2004 roku. Nawet dzisiaj istnieje wśród ludzi ogromne poparcie dla społeczności.Fot. Wojtek Radwański / AFP

Trwający konflikt między Warszawą a Unią Europejską nie słabnie od czasu, gdy Moravic próbował przekonać swoich towarzyszy do kompromisu w sprawie kompromisu w Sądzie Najwyższym. Mentalne prawne przeciąganie liny między jego towarzyszami nie miało żadnego wpływu. Niemniej w wywiadzie udzielonym w ubiegły weekend szef rządu powiedział, że UE przyniesie jego krajowi korzyści płynące z wolnego handlu, wyższe dochody dla pracowników i rozwój firm. W tej sytuacji trzeba było zwrócić się do społeczności, premier wydawał się kontrowersyjny.

Moraviki wie, że atakuje nerwy. Członkostwo w Unii Europejskiej cieszy się powszechnym poparciem Polaków, którzy doskonale zdają sobie sprawę z ekonomicznych korzyści wspólnoty.

UE to więcej niż rynek

Jednak UE to coś więcej niż rynek. Sukces wspólnoty opiera się na rządach prawa 27 państw członkowskich. Polski rząd musi przestać podważać ten fundament. Ale Moraviki nie chciał nic o tym wiedzieć. Jego polityka podejmowania małych kroków w kontaktach z Brukselą i Luksemburgiem ma na celu jedynie uniknięcie przeszkód w ostatniej chwili. Ale to nie wystarczy, jeśli UE ma być w przyszłości wspólnotą prawną.

Continue Reading

Top News

Białoruska olimpijka Dimonovska może pojechać do Polski

Published

on

Białoruska olimpijka Kristina Dimonovska może podróżować do Polski. Łukaszenka chciał zmusić ją do powrotu na Białoruś.

Podsumuj najważniejsze informacje

  • Christina Dimonowska może podróżować do Polski.
  • Podobnie jak inni białoruscy sportowcy krytykował rządy Łukaszenki.
  • Chciał ją zmusić do powrotu na Białoruś po igrzyskach.

Białoruska uczestniczka olimpijska Kristina DimonovskayaCi, którzy zmuszeni są do wcześniejszego powrotu do Mińska, mogą pojechać do Polski.

Sportowiec jest już “w bezpośrednim kontakcie z polskimi dyplomatami w Tokio” – powiedział polski wiceminister spraw zagranicznych Marcin Pridak. – Dostała wizę humanitarną. 24-latek obawia się represji w swoim kraju po krytyce ze strony białoruskich władz.

Polska „zrobi wszystko, co w jej mocy, aby kontynuować karierę sportową” – powiedział Presidax. Mąż Dimonowskiej, Arsenij Zdanewicz, powiedział wcześniej: „Prawdopodobnie pojedzie do Polski”.

Spędziłem noc pod ochroną

Sprinter skrytykował białoruskich działaczy sportowych. Białoruski Narodowy Komitet Olimpijski zapowiedział, że Dimonovskaya zostanie wyeliminowana z konkursu ze względu na „stan emocjonalny i psychiczny”.

Sportowiec, który zaprzeczył zarzutom, poprosił o pomoc Międzynarodowy Komitet Olimpijski: „Jestem pod presją i próbują mnie wydalić z kraju wbrew mojej woli” – powiedział w filmie. Poniedziałkową noc spędził pod nadzorem w hotelu przy lotnisku w Tokio.

Polska i Czechy udzieliły sportowcom azylu po ujawnieniu zarzutów. „Igrzyska to nie polityka, reżim jest całkowicie haniebny” – powiedział czeski minister spraw zagranicznych. Dimonowska ma wyjechać do Polski w tym tygodniu, polskie media zacytowały słowa MSZ.

2000 białoruscy sportowcy przeciwstawiają się reżimowi

władze białoruskie Rząd od miesięcy rozprawia się z krytykami. Od zeszłorocznej kontrowersyjnej reelekcji mają miejsce masowe protesty Władca Aleksander Łukaszenko Został brutalnie pobity i zmiażdżony.

To MKOl Prezydent Łukaszenka i jego syn Wiktor unikali wszystkich grudniowych imprez olimpijskich. Komitet odpowiedział na skargi białoruskich sportowców z powodu ich poparcia Opór Zobacz uprzedzenia. Podobnie jak 2000 białoruskich sportowców, Dimonowskaja musi podpisać nowy list i uwolnić nowych więźniów wyborczych i politycznych.

Organizacja Praw Człowieka Amnesty International „Nic dziwnego, że sportowcy, którzy wyrażają swoje opinie, są celem zemsty” – powiedział. Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie potępiło wszelkie formy nękania i zastraszania społeczeństwa obywatelskiego „w tym sportowców”. „Wzywamy władze Białorusi do poszanowania podstawowych praw demokratycznych” – powiedział rzecznik w Berlinie.

Więcej w tym zakresie:

Międzynarodowa Amnestyjna MKOl Olimpia 2021


READ  ETS: Polska powinna natychmiast zaprzestać wydobycia węgla brunatnego w Troi
Continue Reading

Top News

Auto Explosion: Osoba została poważnie ranna i pierwszy asystent go wyrzucił!

Published

on

W Hart, niedaleko Kolonii, jedna osoba została poważnie ranna w wyniku eksplozji samochodu. Pierwszy ratownik wyrzucił go z gaśnicą.

Serce / Kolonia – W wypadku samochodowym Hart był z mężczyzną (55) Kolonia W poniedziałek wieczorem doszło do urazów zagrażających życiu.

Jedna osoba (55) została ciężko ranna w pożarze pojazdu. Vincent Kemp

Według doniesień TAG24 samochód nagle zapalił się około 18:15 na poboczu drogi w dzielnicy Alstadden-Barbach.

„Świadek zgłosił eksplozję” – powiedział wieczorem TAG24 rzecznik policji okręgowej Rain-Erft-Greece.

Właściciel samochodu był w tym czasie w samochodzie i zapalił się.

Fajerwerki i wężowe linie: parada ślubna tworzy totalny chaos w ruchu
Raport policyjny
Fajerwerki i wężowe linie: parada ślubna tworzy totalny chaos w ruchu

Pierwszy asystent (46) odpowiedział i mógł pomóc przy gaśnicy z pobliskiej piekarni. Usunął mężczyznę.

Jednak właściciel doznał groźnych dla życia oparzeń i został przewieziony helikopterem do specjalistycznego szpitala.

Asystent doznał drobnych poparzeń. „Obecnie jest leczony w szpitalu” – powiedział Policja.

Spalony samochód został odholowany.

Spalony samochód został odholowany. Vincent Kemp

Inne Automatyczny Znajdował się z tyłu drugiego samochodu i zapalił się.

Oba pojazdy należą do towarzyszy Strażacy Wyłączony.

Kilka metrów za płonącym samochodem jechał publiczny autobus.

Na imprezie nasila się spór o związek: mężczyzna (26) popędził w kierunku grupy osób w swoim samochodzie
Raport policyjny
Na imprezie nasila się spór o związek: mężczyzna (26) popędził w kierunku grupy osób w swoim samochodzie

Jak dowiedział się TAG24 od podróżnych i innych świadków, wielu duchownych obserwowało na miejscu.

Policja wszczęła dochodzenie. „Obecnie prowadzimy śledztwo we wszystkich kierunkach i niczego nie wykluczyliśmy” – powiedział rzecznik.

READ  Film przedstawiający przemoc policyjną w Polsce podczas protestów w Koronie
Continue Reading

Trending