Connect with us

entertainment

Supernova, Bollywood, zabij i opuść to miasto, Der Masseur und Sweat

Published

on

Düsseldorf (ots) –

Z drugiej strony polskie kino w ostatnich latach z powodzeniem dostrzegło zmiany społeczne i polityczne w Polsce i trafiło na nerwy czasu, jak w tajemniczym thrillerze Bartosza Krolica „Supernowa” czy imponującym filmie „Wyścig” Magnusa von Horna. Krytyczna wydajność życiowa influencera. Kino też jest fascynujące i zabawne w humorystyczny sposób, jak choćby w Pollywoodzkim filmie Pawła Ferdka, gdzie w zabawny i pouczający sposób przywołuje się polskie korzenie założycieli słynnych hollywoodzkich wytwórni, takich jak Metro-Goldwyn czy Warner. Wielokrotnie nagradzany horror „Zabij go i wyjedź z tego miasta” Mariusza Welczyńskiego był polskim nominowanym do Oscara w kategorii Animacja. Małgorzata Szumowska „Masażysta” wygląda niemal surrealistycznie, ale dzięki genialnej kompozycji jest prawdziwym wydarzeniem estetycznym.

Polski film w 9. rundzie – nowe polskie kino

06.10. – 03.11.2021

Kino Bambi, Klasztor. 78, 40211 Düsseldorf, T: 0211 353635

www.filmkunstkinos.de

Supernowa, Reggie Bartosz Krulik

PL 2019, Thriller, Dramat, 78 min, OV z niemieckimi napisami

Życie czasami decyduje w jednej chwili. Chwila czasami robi różnicę między śmiercią.

Trzech mężczyzn latem to miejsce i wydarzenie, które zdecydowanie odmieni życie każdego z nich. Tak zaczyna się debiutancka praca młodego polskiego reżysera Bartosza Krohlicka. Opowieść, opowiedziana w realistycznym stylu, przedstawia kilka godzin społeczeństwa, w którym dochodzi do straszliwej tragedii. Film przygląda się ludziom, którzy nagle zostają oderwani od codzienności i znajdują się w sytuacji z pogranicza i stawia pytania o naturę przypadku i losu. Filmu nie da się zakwalifikować do żadnego gatunku i oscyluje pomiędzy dramatem, thrillerem i kinem katastroficznym. Widz wielokrotnie mierzy się z trudnymi pytaniami moralnymi.

Na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2019 reżyser otrzymał nagrodę za najlepszy debiut. Film zdobył także nagrodę krytyków dla najlepszego filmu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Dublinie 2020 oraz Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Monterrey w Meksyku i Bonn w Indiach. Krakowskie jury Off-Camera w uzasadnieniu doceniło „oryginalność i wyrazistą prostotę ukazywania podziałów politycznych i społecznych w Polsce i innych krajach oraz niebanalną strukturę fabuły: intymną, emocjonalną, metaforycznie tragiczną”.

R. und B.: Bartosz Kruhlik, K.: Michał Dymek M.: Endy Yden, Sch.: Magdalena Chowanska, P.: Jerzy Kapuściński Studio Munka, Canal + Polska, Jacek Bromski Stowarzyszenie Filmowców Polskich SFP, D.: Marek Braun , Marcin Hackner, Marcin Zarzychny, Agnieszka Skępińska, Anna Morozowska, ZEA

READ  Dlaczego templariuszy można zrehabilitować?

Bollywood, Reggie Powell Fredk

PL 2020, Dokument, Film drogi, 85 min, OV z niemieckimi napisami

Wielokolorowa podróż do krainy kinowych marzeń

Hollywood od ponad stu lat jest centrum świata kina. Mniej znany jest fakt, że wiele z najważniejszych studiów filmowych zostało założonych przez polskich żydowskich imigrantów w Kalifornii. Warner Brothers, MGM, Twentieth Century Fox i Paramount Pictures pojawiły się na początku XX wieku i odcisnęły swoje piętno na całym amerykańskim przemyśle filmowym. Jej produkcje do dziś świętują światowy sukces. W swoim filmie „Bollywood” reżyser Paul Verdek poszukuje tajemnicy sukcesu polskich emigrantów, mieszkańców Europy Wschodniej i kinomanów przełomu wieków. W ten sposób spełnia swój bardzo osobisty amerykański sen. W filmie The Road Twoja osoba podróżuje do miejsca narodzin późniejszych założycieli Hollywood i kontynuuje przełączanie się między lokalizacjami w Kalifornii i Polsce. Spotyka też współczesnych producentów, którzy zdradzają mu, jak sami odnieśli sukces w Fabryce Snów. Twoja osoba nie tylko chce opowiedzieć swoją historię, ale także chce być częścią tej historii sukcesu, co robi znakomicie.

Na Krakowskim Festiwalu Filmowym film „Bollywood” został nagrodzony „za wielobarwną podróż do krainy kinowych marzeń i nadziei, że wszystko jest możliwe”.

R. und B.: Paweł Ferdek, K.: Andrzej Wojciechowski, Bartosz Nalazek, Nicolas Villegas, M.: Raphael Rogiński, Sch.: Paweł Witecki, Filip Drzewiecki, P.: Rafał Buks, Andrzej Krakowski, Małgorzata, Kozila HBO. Izabela Lebusch

Zabij ją i opuść to miasto / Zabij do i wyjedz z tego miasta

Reggie Marius Welchinsky

PL 2019, Animacja, Horror, 88 min, OV z niemieckimi napisami

Polska nominacja do Oscara 2020 w kategorii Najlepszy Film Animowany

Po śmierci rodziców Marius, bohater filmu, wymyka się rozpaczy i znajduje schronienie w bezpiecznej krainie swoich wspomnień. Nawet jego imię Marius nie pozostawia wątpliwości, że jest alter ego reżysera Mariusa Welchinsky’ego. Czas zatrzymał się w fikcyjnym miejscu snu, a wszyscy jego krewni wciąż żyją. Przez lata wymyślił alternatywne miasto. Pewnego dnia odwiedzają go bohaterowie i idole jego dzieciństwa, których zna z literatury i komiksu. Albowiem będą wiecznie młodzi i żywi przez wszystkie pokolenia. Kiedy Marius odkrywa, że ​​oni też się zestarzali i że nie ma czegoś takiego jak wieczna młodość, postanawia wrócić do prawdziwego życia. Film posiada cechy biograficzne pełne wspomnień fotograficznych z dzieciństwa, na których ożywają wspomnienia zmarłych rodziców i miasta Łodzi. Reżyser pracował nad swoją pracą przez 14 lat. Film został pokazany na Berlinale w lutym 2020 roku. Zdobył nagrody na festiwalu w Annecy we Francji, na Międzynarodowych Festiwalach Filmów Animowanych oraz w Ottawie w Kanadzie, gdzie zdobył główną nagrodę dla najlepszego filmu.

READ  Dieter Bohlen w szpitalu

R. i B.: Mariusz Wilczyński SE: Letko, Jakub Karwowski, M.: Tadeusz Nalepa, Sch.: Jarosław Barzan, P.: Ewa Puszczyńska Ekstremalne Emocje, Stimmen der animierten Charakteren: Krystyna Janda, Andrztaj, Ostagors Kozuchowska, Barbara Krafftówna, Anna Dymna, Gustaw Holoubek, Andrzej Wajda, Rafał Olbrychski, Marek Konrad, Irena Kwiatkowska, ua

Der Masseur / Sniegu nigdy nie wróci

Regie Małgorzata Szumowska i Michał Englert

PL, D 2020, Dramat, Towarzystwo Satyryczne, 113 min, OV z niemieckimi napisami

Polska nominacja 2020 do Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego

Film jest jak połączenie Davida Lyncha i Larsa von Triera. W mglisty jesienny poranek z ciemnego lasu pod Warszawą wyłania się tajemniczy mężczyzna. Mężczyzna pochodzi z Prypeci na Ukrainie, gdzie doszło do katastrofy nuklearnej w Czarnobylu w 1986 r. Samotny imigrant Zhenia dostaje pracę jako masażysta i podczas wizyt domowych skupia się na wyższych sferach w Warszawie. Tajemniczy nieznajomy z błyskotliwym dotykiem szybko staje się poszukiwanym mężczyzną w bezbarwnej, zamkniętej społeczności. Pozna ich tęsknoty, marzenia, osobiste dramaty, kłamstwa i oszustwa. Mówi się, że jego oczy mogą patrzeć bezpośrednio w dusze ludzi, a jego ręce robią prawdziwą magię. A im więcej ma klientów, tym bardziej szanowany Zhenia jest jak nauczyciel, który na zawsze zmienia lokalne życie, aż sam znika na zawsze, jakby przez sztuczkę Houdiniego. Film świętował swoją światową premierę na Mostra internazionale d’arte cinematografica di Venezia.

R. i B.: Małgorzata Szumowska i Michał Englert, K.: Michał Englert, Sch.: Jarosław Kamiński, Agata Cierniak, M.: Waldemar Pokromski, P.: Agnieszka Wasiak, Mariusz Wldarski Lava Films, Viola Fungen, Michael Weber Match Fabryka Produkcja, D.: Alec Utgoff, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Łukasz Simlat, Andrzej Chyra, Krzysztof Czeczot, ua

Wyścig wyreżyserowany przez Magnusa von Horn

PL, S 2020, Dramat, 106 min, OV z niemieckimi napisami

READ  Markt Inndersdorf: Droga pamięci - Dachau

być albo nie być? Echter Mensch Oder Fałszywy?

Sylwia była na okładkach wielu magazynów kulturystycznych i wydała kilka treningowych DVD. Dzieli się szczegółami swojego życia i ma setki tysięcy obserwujących na Instagramie. Jest niezależny, a jego wytworem jest jego ciało. To część ich pracy. Ale kim naprawdę jest osoba stojąca przed kamerą telefonu komórkowego? Kim ona jest w szczególności poza publikacjami i self-marketingiem. „Fascynują mnie recenzenci emocjonalni, być może dlatego, że znajduję się po drugiej stronie. Obawiając się, że będę oceniany, trzymam swoje uczucia dla siebie i rzadko dzielę się nimi z innymi. Kiedy więc spotykam ludzi, którzy wyrażają łatwość i bez wstydu, Robię swój ostatni film” – mówi o swoim najnowszym filmie reżyser Magnus von Horne. „Jestem zazdrosny”. „Pot” był pokazywany na festiwalach filmowych w Cannes, Toronto, Chicago itd. i zdobył wielkie uznanie.

R. und B.: Magnus von Horn, K.: Michał Dymek, M.: Piotr Kurek, Sch.: Agnieszka Glińska, P.: Mariusz Wlodarski, Lava Films, D.: Magdalena Kolesnik, Aleksandra Konieczna, Zbigniew Zamachowski, Julian Śnieżewski, u

Polish Film on Tour to wydarzenie organizowane przez Instytut Polski w Düsseldorfie.

Więcej informacji: www.instytutpolski.pl/duesseldorf

Lokalizacja i daty

Kino Bambi, Klasztor. 78, 40211 Düsseldorf

Tel: 0211 353635, www.filmkunstkinos.de

Śr 6.10.2021, 19:00

Supernowa Bartosz Królik

Śr 13.10.2021, 19:00

Bollywood Telefon Powell Fredk

Śr 10.20.2021, 19:00

Zabij ją i opuść to miasto von Mariusz Wilczyński

Śr 27.10.2021, 19:00

Masażysta Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta

Śr 3.11.20201, 19:00

Pot Magnusa von Horne

Kontakt z mediami:

Andriej Koliński
PR, Instytut Polski Düsseldorf
andrzej.koliń[email protected]
telefon. +492118669612
www.instytutpolski.pl/duesseldorf

Treść oryginalna: Instytut Polski w Düsseldorfie, transmitowane przez aktualności
Oryginalna wiadomość: https://www.presseportal.de/pm/37643/5046317

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Odbijając się do tyłu: Anna Maria i Bushido „do wiadra” po urodzeniu bliźniąt

Published

on

op Anna Maria Ferchichi (39) i jej mąż Bushido (43) Czy spodziewasz się, że nadejdzie czas? Żona rapera spodziewa się trojaczków – trzech dziewczyn. Matka pięciorga już jest W ósmym miesiącu ciąży Połączyć. Rodzice są przyzwyczajeni do pośpiechu i krzątaniny dzieci, ale nie szanują stojącego przed nimi potrójnego zadania. Wreszcie pamiętaj jestem Maria A wasi bliscy, jak emocjonujący był etap po narodzinach bliźniaków w 2013 roku!

39-latek pokazał jej to urocze zdjęcie z przeszłości Instagram– Opowieść o tym, jak rodzice bliźniacy byli wtedy płascy: szczęśliwi, ale też wyraźnie bardzo wyczerpani, para leżała z nimi Anna Marias Syn Montereya z poprzedniego związku i nowonarodzone bliźniaki Gabriel i Layla na kanapie. Kobieta w ciąży pisała o przeglądzie: „W tym czasie nasze bliźnięta miały miesiąc i byliśmy całkowicie ograniczeni”.

Teraz spodziewają się nawet trójki noworodków! A to jest naprawdę zupełnie inne przy urodzeniu niż siostra Sarah Connor (41) służy do. był na rozmowie kwalifikacyjnej jestem Maria Już ujawniam to samo Trzy zespoły medyczne Będą tam, kiedy przybędą ich córki. Ta dwójka nie może sobie wyobrazić, jak będzie wyglądała ich przyszłość, gdy będą nowymi trojaczkami. Ale to nie może trwać długo. ponieważ Anna Marias Wygląda na to, że piłka dziecka zaraz wybuchnie.

Instagram / anna_maria_ferchichi

Bushido i jego żona Anna Maria Ferchichi
Anna Maria Ferchichi we wrześniu 2021 r.

Instagram / anna_maria_ferchichi

Anna Maria Ferchichi we wrześniu 2021 r.
Bushido i jego żona Anna Maria
READ  „Beat the Superstar” XXXXL: Robert Jess tworzy wstyd dla innych - „Jak możesz być niesympatyczny?”
Continue Reading

entertainment

Dzisiaj z Andrésem Vail

Published

on

Umiarkowanie: Jane Monkle

Reżyser Andres Vell wyreżyserował kilka filmów politycznych, z których ostatnim był film telewizyjny „Occeeded”, który opowiada o kryzysie klimatycznym. (Imago / Rainer Zensen)

Springer-Verlag zwolnił redaktora naczelnego BILD Juliana Reichelta. Powiedział, że „nawet po zakończeniu procedur zgodności nie było wyraźnego rozdziału między sprawami prywatnymi i zawodowymi” i skłamał. Kontrowersje wokół nadużywania władzy trwają.

Po tym, jak Julian Reichelt został zastąpiony na stanowisku redaktora naczelnego gazety “Bild”, debata na temat jego zachowania wobec koleżanek trwała nadal. Springer-Verlag zerwał z nim po tym, jak wyszło na jaw, że najwyraźniej nie rozdzielił spraw zawodowych i prywatnych, dopóki procedura zgodności nie została zakończona. Reichelt jest m.in. oskarżany o sypianie z pracownikami, a następnie specjalnie ich promowanie.

Od początku marca pojawiły się zarzuty o nadużycie władzy wobec Reichelta. Spiegel poinformował wówczas, że około pół tuzina pracownic zgłosiło firmie medialnej incydenty z poprzednich lat. Rozmawiamy z reżyserem Andrésem Veilem o tym, czy ruch „MeToo” nie dotarł już do Niemiec?

Inne tematy programu:

  • SPD: Tylko mężczyźni są w dyskusji przy przydzielaniu postów
  • Corona: Minister zdrowia Jens Spahn chce zakończyć stan wyjątkowy
  • Polityka klimatyczna: jakie są koszty?
  • Polska i Unia Europejska: Troska o Polexit

Urodzony w Stuttgarcie w 1959 r. reżyser, reżyser i pisarz Anders Weil studiował psychologię i ukończył studia reżyserskie i dramatyczne w Künstlerhaus Bethanien w Berlinie, m.in. u polskiego reżysera Krzysztofa Kieślowskiego. Veiel stał się znany szerokiej publiczności w 2001 roku dokumentem „Black Box BRD”, za który otrzymał wiele nagród. W 2011 roku w kinach pojawił się jego pierwszy film fabularny „Kto jeśli nie my”, a ostatni w 2020 roku jego film „Ökozid” w telewizji. Veiel pracuje również w teatrze: jego sztuka „Der Kick” odniosła duży sukces.

READ  Dieter Bohlen w szpitalu
Continue Reading

entertainment

„Niebieska kobieta” Strobla to coś więcej niż powieść MeToo

Published

on

Frankfurt nad Menem. Niemiecka Nagroda Książkowa 2021 trafi do pisarki Ange Ravik Strobel. Jury ogłosiło to w poniedziałek we Frankfurcie nad Menem. Strobel została uhonorowana za powieść „Blaue Frau”. Nagroda dla najlepszej powieści niemieckojęzycznej roku została przyznana 25 000 euro.    Autorem jest Ravik Strobel.


© Sebastian Julnow
Autorem jest Ravik Strobel.

Pozostałych pięciu zawodników otrzyma po 2500 euro każdy. Ceremonia wręczenia nagród w Kaisersaal w Römer City Hall na dzień przed otwarciem Targów Książki we Frankfurcie była transmitowana na żywo.

Początkowo młoda kobieta była w rozpaczliwym stanie: odurzyła się likierem w obcym mieszkaniu w obcym kraju, drzwi były zamknięte i wyobrażała sobie, jak będzie zeznawać w sądzie w Helsinkach. Ma nadzieję, że zadrżą ręce związanych mężczyzn. Młoda kobieta, która nosi trzy imiona – Nina, Sala, Adina – przeżywa traumę i doświadcza oderwania od świata, co ilustruje pierwszy rozdział powieści Antje Ravik Strobel „Niebieska kobieta”.

Na ponad 420 stronach 47-letni pisarz opowiada historię MeToo o kobiecie szukającej sposobu na dalsze życie po tym, jak została zgwałcona. Blue Woman dotyczy również struktur władzy w związkach, instytucjach i państwach. Chodzi o władzę i mentalny podział między Wschodem a Zachodem, związek między pieniędzmi a władzą oraz wyzysk ludzi w rzekomo zjednoczonej Europie 2004 roku.

Strobel potraktował temat z „egzystencjalną siłą i poetycką precyzją”, orzekło w poniedziałek jury Niemieckiej Nagrody Książki. „Historia usamodzielniania się kobiet rozszerza się na odzwierciedlenie konkurujących ze sobą kultur pamięci w Europie Wschodniej i Zachodniej oraz różnic we władzy między płciami”.

Strobel, który zdobył już wiele nagród literackich, umiejętnie zmieniał poziomy i sceny czasu. Adina leci z czeskiego ośrodka narciarskiego Harrachov do Berlina, gdzie zostaje uchwycona przez dominującego i błyskotliwego fotografa Rickie, który wkrótce wysyła ją na szkolenie do Uckermarku, gdzie przy granicy z Polską za funduszem powstanie centrum kulturalne.

READ  Szczepienia wirują wokół siostrzenicy Ewy – „Jak to się mogło stać?

Jedna zbrodnia zmienia wszystko, Adina ucieka do Finlandii. W hotelu, w którym wykonuje niepewną pracę, poznaje profesora Leonidsa, posła do Parlamentu Europejskiego z Estonii. W związku ze starszym mężczyzną najpierw eksploduje nadzieja. Życie psychiczne bohaterów często znajduje odzwierciedlenie w opisach przyrody. Liryczne klipy z tajemniczymi spotkaniami z niebieską kobietą w porcie w Helsinkach przecinają i odwracają fabułę. Tożsamości narratora i bohatera coraz bardziej się zacierają.

„Niebieska kobieta” to także powieść rozwojowa. Podczas czytania pojawia się pytanie, w jaki sposób Adina może uwolnić się od ról narzucanych jej przez różnych mężczyzn, a także społeczność gejowską otaczającą fotografa Ricky’ego. Czy „Ostatni Mohikanin” jest wyjściem? Tak Czeszka opisywała się w rozmowach jako nastolatka – odnosząc się do tego, że jest ostatnią miejscową nastolatką w swojej wiosce, a ton nadają turyści narciarscy z Niemiec i Rosji. Jako Mohikanin czuje się silna, wolna i niezależna.

Poczdamska pisarka pracowała nad Błękitną kobietą przez osiem lat, otrzymując stypendium w Los Angeles i Helsinkach. Niewykluczone, że sama spotkała urzędników kulturalnych, którzy byli wzorami dla niekiedy przerysowanych bohaterów powieści. To, co wyróżnia Blue Woman, to sposób, w jaki Strobel łączy indywidualną walkę zgwałconej kobiety i jej drogę do usamodzielnienia się z fundamentalnymi pytaniami o nadużywanie władzy i wyzysk w Europie.

Więcej od RP ONLINE

Jury nominuje nominację do Niemieckiej Nagrody Książkowej

Te 20 powieści zostało nominowanych do Niemieckiej Nagrody Książkowej

Średniowieczny MeToo

Continue Reading

Trending