Connect with us

entertainment

Supernova, Bollywood, zabij i opuść to miasto, Der Masseur und Sweat

Published

on

Düsseldorf (ots) –

Z drugiej strony polskie kino w ostatnich latach z powodzeniem dostrzegło zmiany społeczne i polityczne w Polsce i trafiło na nerwy czasu, jak w tajemniczym thrillerze Bartosza Krolica „Supernowa” czy imponującym filmie „Wyścig” Magnusa von Horna. Krytyczna wydajność życiowa influencera. Kino też jest fascynujące i zabawne w humorystyczny sposób, jak choćby w Pollywoodzkim filmie Pawła Ferdka, gdzie w zabawny i pouczający sposób przywołuje się polskie korzenie założycieli słynnych hollywoodzkich wytwórni, takich jak Metro-Goldwyn czy Warner. Wielokrotnie nagradzany horror „Zabij go i wyjedź z tego miasta” Mariusza Welczyńskiego był polskim nominowanym do Oscara w kategorii Animacja. Małgorzata Szumowska „Masażysta” wygląda niemal surrealistycznie, ale dzięki genialnej kompozycji jest prawdziwym wydarzeniem estetycznym.

Polski film w 9. rundzie – nowe polskie kino

06.10. – 03.11.2021

Kino Bambi, Klasztor. 78, 40211 Düsseldorf, T: 0211 353635

www.filmkunstkinos.de

Supernowa, Reggie Bartosz Krulik

PL 2019, Thriller, Dramat, 78 min, OV z niemieckimi napisami

Życie czasami decyduje w jednej chwili. Chwila czasami robi różnicę między śmiercią.

Trzech mężczyzn latem to miejsce i wydarzenie, które zdecydowanie odmieni życie każdego z nich. Tak zaczyna się debiutancka praca młodego polskiego reżysera Bartosza Krohlicka. Opowieść, opowiedziana w realistycznym stylu, przedstawia kilka godzin społeczeństwa, w którym dochodzi do straszliwej tragedii. Film przygląda się ludziom, którzy nagle zostają oderwani od codzienności i znajdują się w sytuacji z pogranicza i stawia pytania o naturę przypadku i losu. Filmu nie da się zakwalifikować do żadnego gatunku i oscyluje pomiędzy dramatem, thrillerem i kinem katastroficznym. Widz wielokrotnie mierzy się z trudnymi pytaniami moralnymi.

Na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2019 reżyser otrzymał nagrodę za najlepszy debiut. Film zdobył także nagrodę krytyków dla najlepszego filmu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Dublinie 2020 oraz Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Monterrey w Meksyku i Bonn w Indiach. Krakowskie jury Off-Camera w uzasadnieniu doceniło „oryginalność i wyrazistą prostotę ukazywania podziałów politycznych i społecznych w Polsce i innych krajach oraz niebanalną strukturę fabuły: intymną, emocjonalną, metaforycznie tragiczną”.

R. und B.: Bartosz Kruhlik, K.: Michał Dymek M.: Endy Yden, Sch.: Magdalena Chowanska, P.: Jerzy Kapuściński Studio Munka, Canal + Polska, Jacek Bromski Stowarzyszenie Filmowców Polskich SFP, D.: Marek Braun , Marcin Hackner, Marcin Zarzychny, Agnieszka Skępińska, Anna Morozowska, ZEA

READ  Polski reżyser został wybrany na Prezesa Europejskiego Klubu Producentów – Niemieckiego Zespołu Redakcyjnego

Bollywood, Reggie Powell Fredk

PL 2020, Dokument, Film drogi, 85 min, OV z niemieckimi napisami

Wielokolorowa podróż do krainy kinowych marzeń

Hollywood od ponad stu lat jest centrum świata kina. Mniej znany jest fakt, że wiele z najważniejszych studiów filmowych zostało założonych przez polskich żydowskich imigrantów w Kalifornii. Warner Brothers, MGM, Twentieth Century Fox i Paramount Pictures pojawiły się na początku XX wieku i odcisnęły swoje piętno na całym amerykańskim przemyśle filmowym. Jej produkcje do dziś świętują światowy sukces. W swoim filmie „Bollywood” reżyser Paul Verdek poszukuje tajemnicy sukcesu polskich emigrantów, mieszkańców Europy Wschodniej i kinomanów przełomu wieków. W ten sposób spełnia swój bardzo osobisty amerykański sen. W filmie The Road Twoja osoba podróżuje do miejsca narodzin późniejszych założycieli Hollywood i kontynuuje przełączanie się między lokalizacjami w Kalifornii i Polsce. Spotyka też współczesnych producentów, którzy zdradzają mu, jak sami odnieśli sukces w Fabryce Snów. Twoja osoba nie tylko chce opowiedzieć swoją historię, ale także chce być częścią tej historii sukcesu, co robi znakomicie.

Na Krakowskim Festiwalu Filmowym film „Bollywood” został nagrodzony „za wielobarwną podróż do krainy kinowych marzeń i nadziei, że wszystko jest możliwe”.

R. und B.: Paweł Ferdek, K.: Andrzej Wojciechowski, Bartosz Nalazek, Nicolas Villegas, M.: Raphael Rogiński, Sch.: Paweł Witecki, Filip Drzewiecki, P.: Rafał Buks, Andrzej Krakowski, Małgorzata, Kozila HBO. Izabela Lebusch

Zabij ją i opuść to miasto / Zabij do i wyjedz z tego miasta

Reggie Marius Welchinsky

PL 2019, Animacja, Horror, 88 min, OV z niemieckimi napisami

Polska nominacja do Oscara 2020 w kategorii Najlepszy Film Animowany

Po śmierci rodziców Marius, bohater filmu, wymyka się rozpaczy i znajduje schronienie w bezpiecznej krainie swoich wspomnień. Nawet jego imię Marius nie pozostawia wątpliwości, że jest alter ego reżysera Mariusa Welchinsky’ego. Czas zatrzymał się w fikcyjnym miejscu snu, a wszyscy jego krewni wciąż żyją. Przez lata wymyślił alternatywne miasto. Pewnego dnia odwiedzają go bohaterowie i idole jego dzieciństwa, których zna z literatury i komiksu. Albowiem będą wiecznie młodzi i żywi przez wszystkie pokolenia. Kiedy Marius odkrywa, że ​​oni też się zestarzali i że nie ma czegoś takiego jak wieczna młodość, postanawia wrócić do prawdziwego życia. Film posiada cechy biograficzne pełne wspomnień fotograficznych z dzieciństwa, na których ożywają wspomnienia zmarłych rodziców i miasta Łodzi. Reżyser pracował nad swoją pracą przez 14 lat. Film został pokazany na Berlinale w lutym 2020 roku. Zdobył nagrody na festiwalu w Annecy we Francji, na Międzynarodowych Festiwalach Filmów Animowanych oraz w Ottawie w Kanadzie, gdzie zdobył główną nagrodę dla najlepszego filmu.

READ  Xavier Naidoo: Burmistrz Klaus Roh-Madsen chce zezwolić na koncert

R. i B.: Mariusz Wilczyński SE: Letko, Jakub Karwowski, M.: Tadeusz Nalepa, Sch.: Jarosław Barzan, P.: Ewa Puszczyńska Ekstremalne Emocje, Stimmen der animierten Charakteren: Krystyna Janda, Andrztaj, Ostagors Kozuchowska, Barbara Krafftówna, Anna Dymna, Gustaw Holoubek, Andrzej Wajda, Rafał Olbrychski, Marek Konrad, Irena Kwiatkowska, ua

Der Masseur / Sniegu nigdy nie wróci

Regie Małgorzata Szumowska i Michał Englert

PL, D 2020, Dramat, Towarzystwo Satyryczne, 113 min, OV z niemieckimi napisami

Polska nominacja 2020 do Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego

Film jest jak połączenie Davida Lyncha i Larsa von Triera. W mglisty jesienny poranek z ciemnego lasu pod Warszawą wyłania się tajemniczy mężczyzna. Mężczyzna pochodzi z Prypeci na Ukrainie, gdzie doszło do katastrofy nuklearnej w Czarnobylu w 1986 r. Samotny imigrant Zhenia dostaje pracę jako masażysta i podczas wizyt domowych skupia się na wyższych sferach w Warszawie. Tajemniczy nieznajomy z błyskotliwym dotykiem szybko staje się poszukiwanym mężczyzną w bezbarwnej, zamkniętej społeczności. Pozna ich tęsknoty, marzenia, osobiste dramaty, kłamstwa i oszustwa. Mówi się, że jego oczy mogą patrzeć bezpośrednio w dusze ludzi, a jego ręce robią prawdziwą magię. A im więcej ma klientów, tym bardziej szanowany Zhenia jest jak nauczyciel, który na zawsze zmienia lokalne życie, aż sam znika na zawsze, jakby przez sztuczkę Houdiniego. Film świętował swoją światową premierę na Mostra internazionale d’arte cinematografica di Venezia.

R. i B.: Małgorzata Szumowska i Michał Englert, K.: Michał Englert, Sch.: Jarosław Kamiński, Agata Cierniak, M.: Waldemar Pokromski, P.: Agnieszka Wasiak, Mariusz Wldarski Lava Films, Viola Fungen, Michael Weber Match Fabryka Produkcja, D.: Alec Utgoff, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Łukasz Simlat, Andrzej Chyra, Krzysztof Czeczot, ua

Wyścig wyreżyserowany przez Magnusa von Horn

PL, S 2020, Dramat, 106 min, OV z niemieckimi napisami

READ  Gundula Gause wypowiada się w „heute journal” po ataku osłabienia

być albo nie być? Echter Mensch Oder Fałszywy?

Sylwia była na okładkach wielu magazynów kulturystycznych i wydała kilka treningowych DVD. Dzieli się szczegółami swojego życia i ma setki tysięcy obserwujących na Instagramie. Jest niezależny, a jego wytworem jest jego ciało. To część ich pracy. Ale kim naprawdę jest osoba stojąca przed kamerą telefonu komórkowego? Kim ona jest w szczególności poza publikacjami i self-marketingiem. „Fascynują mnie recenzenci emocjonalni, być może dlatego, że znajduję się po drugiej stronie. Obawiając się, że będę oceniany, trzymam swoje uczucia dla siebie i rzadko dzielę się nimi z innymi. Kiedy więc spotykam ludzi, którzy wyrażają łatwość i bez wstydu, Robię swój ostatni film” – mówi o swoim najnowszym filmie reżyser Magnus von Horne. „Jestem zazdrosny”. „Pot” był pokazywany na festiwalach filmowych w Cannes, Toronto, Chicago itd. i zdobył wielkie uznanie.

R. und B.: Magnus von Horn, K.: Michał Dymek, M.: Piotr Kurek, Sch.: Agnieszka Glińska, P.: Mariusz Wlodarski, Lava Films, D.: Magdalena Kolesnik, Aleksandra Konieczna, Zbigniew Zamachowski, Julian Śnieżewski, u

Polish Film on Tour to wydarzenie organizowane przez Instytut Polski w Düsseldorfie.

Więcej informacji: www.instytutpolski.pl/duesseldorf

Lokalizacja i daty

Kino Bambi, Klasztor. 78, 40211 Düsseldorf

Tel: 0211 353635, www.filmkunstkinos.de

Śr 6.10.2021, 19:00

Supernowa Bartosz Królik

Śr 13.10.2021, 19:00

Bollywood Telefon Powell Fredk

Śr 10.20.2021, 19:00

Zabij ją i opuść to miasto von Mariusz Wilczyński

Śr 27.10.2021, 19:00

Masażysta Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta

Śr 3.11.20201, 19:00

Pot Magnusa von Horne

Kontakt z mediami:

Andriej Koliński
PR, Instytut Polski Düsseldorf
andrzej.koliń[email protected]
telefon. +492118669612
www.instytutpolski.pl/duesseldorf

Treść oryginalna: Instytut Polski w Düsseldorfie, transmitowane przez aktualności
Oryginalna wiadomość: https://www.presseportal.de/pm/37643/5046317

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Prezenter ARD Alexandre Pomis chce odwołać program – ogromny błąd

Published

on

Prezenter ARD Alexandre Pomis chce odwołać program – ogromny błąd

Alexandre Pomis umiarkowanie „zapytany-goniony”.Zdjęcie: ARD/Arne Volstedt

sławni ludzie

Jennifer Ulrich

W dni powszednie o 18:00 na ARD napisano: „Rozpoczyna się polowanie”. W pokazie konkursowym „Gefragt – Gejagt” Alexander Pomis wita czterech uczestników, którzy stają naprzeciw myśliwego. Przełożony często przyjmuje ofensywną postawę i atakuje ekspertów testowych.

Ale w numerze z 18 lipca jeden z kandydatów również został pobity: Patrick Donath podał błędną odpowiedź, co rozgniewało Alexandre’a Boumesa. Ale nie tylko on popełnił błąd.

Zapytany – ścigany: Alexandre Boumes musi się wycofać

Alexander Pomis urodził się w Kilonii i do dziś pozostaje blisko związany z miastem. Jako fan piłki nożnej nie muszę dodawać, że Holstein powinien pogratulować Kilonii. Pod koniec ubiegłego sezonu klub świętował awans do niemieckiej I ligi.

Watson jest teraz na WhatsApp

Teraz na Whatsapp i Instagramie: zaktualizuj swojego Watsona! Zaopiekujemy się Tobą Tutaj na WhatsAppie Z dzisiejszymi atrakcjami Watsona. Tylko raz dziennie – bez spamu, bez bla, tylko siedem linków. obietnica! Czy wolisz być na bieżąco na Instagramie? Tutaj Znajdziesz nasz kanał streamingowy.

18 lipca w „Gefragt – Gejagt” drużyna zawodników zmierzyła się z myśliwą Annegret Schinkel. Ekspert ds. testów i kandydat Patrick Donath podczas pojedynku musiał zmierzyć się między innymi z następującym pytaniem: „Który klub z II Bundesligi został mistrzem jesieni w sezonie 2023/2024?”

  • Klub św. Pawła
  • Fortuna Dusseldorf
  • Holsztyńska Kilonia

Nic dziwnego, że przełożonemu spodobało się to pytanie. Jak wynika z jego własnych wypowiedzi, musiał się też szczególnie postarać, aby przeczytać go beznamiętnie, aby mimowolnie nie zdradzić wskazówki do prawidłowej odpowiedzi.

Alexandre Boumis grozi odwołaniem programu w ARD

Wkrótce jednak Alexandre Boumis przeżył rozczarowanie, ponieważ Patrick Donath zdecydował się dołączyć do FC St. Pauli. Reakcja moderatora na to jest jasna: „byliśmy przyjaciółmi.” Kandydat przeprasza, mówiąc, że sympatyzuje z Schalke.

READ  Koncerty Helen Fisher zbiegają się z dwoma dużymi wydarzeniami – ostrzega organizator

Sprawa gospodarza stała się jeszcze bardziej gorzka, gdy stało się jasne, że Annegret Schenkel również nie zna prawidłowej odpowiedzi. Podpisała także kontrakt z opcją St. Pauli.

W tym momencie Alexandre Pomis miał już dość. „Myślę o kontynuowaniu gry” – wyjaśnił ze złością. Kiedy Annegret Schinkel przypomniała mu o jego kontrakcie z ARD, powiedział Patrickowi Donathowi: „Dam ci kolejną szansę”. Później wyjaśnił, że znów się uspokoił i nie chowa urazy.

Continue Reading

entertainment

Jak Adele przebywa podczas wizyty w Monachium – długa lista luksusowych dodatków

Published

on

Jak Adele przebywa podczas wizyty w Monachium – długa lista luksusowych dodatków
  1. tz
  2. Monachium
  3. miasto

Naciska

Adele będzie przebywać w luksusowym hotelu w Monachium w sierpniu 2024 roku. Na 36-latkę na piątym piętrze czekają dodatkowe atrakcje.

Monachium – Adele oznacza same superlatywy. Jak informowaliśmy, brytyjska gwiazda międzynarodowa, która w sierpniu przyjedzie do Isar na dziesięć koncertów (od 2 do 31 sierpnia), obecnie posiada własny stadion na terenach targowych w Reims na 80 000 miejsc. Ceny biletów, które w szczycie przekraczają 400 euro, wnoszą do kasy piosenkarza pokaźną sumę. Piosenkarka musi zapłacić rachunek za hotel z drobnej gotówki. Koszt noclegu w jednym z najbardziej luksusowych hoteli w mieście to 30 tysięcy euro. Adele pozwala sobie na rozrywanie!

Jak podaje gazeta Bild, artysta wybrał hotel Rosewood na Starym Mieście. Królowa Popu („Skyfall”, „Hello”) podczas swojego pobytu w Monachium podobno przebywa w hotelowym apartamencie XXXL. Szlachetny hostel został otwarty dopiero w październiku 2023 roku przy Kardinal-Faulhaber-Straße i został sklasyfikowany przez klienta Bayerische Hausbau jako „Five Star Ultra Luxury”.

Adele podczas wizyty w Monachium zatrzymuje się w luksusowym hotelu: obsługa lokaja i marmurowe łazienki

Dawna siedziba Bayerische Staatsbank i przyległy Palais Neuhaus-Preysing zostały przekształcone w Rosewood. Pałac pozostał – w domu z neobarokową fasadą króluje przepych: na 20 tysiącach metrów kwadratowych znajdują się łącznie 73 pokoje, 59 luksusowych apartamentów, obsługa lokaja, otwarte kominki, duże szafy i marmurowe łazienki.

Adele wkrótce weźmie prysznic w jednym. Podczas pobytu w Monachium Goldkihlschen zatrzymuje się w „Domu króla Maksymiliana I” na piątym piętrze hotelu – nieruchomości o powierzchni 452 metrów kwadratowych, w której znajdują się cztery sypialnie, sześć łazienek, w pełni wyposażona kuchnia, jadalnia dla maksymalnie dwanaście osób i kominek. Sala telewizyjna, dwa tarasy i kamerdyner. Cena za noc w sierpniu: 30 000 euro – bez śniadania. Kosztuje to dodatkowe 50 euro za osobę.

Adele spędza sierpień w Monachium – z wieloma udogodnieniami

Po pełnych potu godzinach na scenie piosenkarka może zrelaksować się na tarasie w patio lub wypić drinka ze swoją ekipą, aby uczcić udany wieczór. Czysty luksus! W cenę wliczone jest również: korzystanie z prywatnego baru, luksusowa pościel z Włoch, rozpakowanie i zapakowanie wraz z usługą prasowania – za pięć sztuk odzieży. Nie jest jasne, czy piosenkarce uda się tego dokonać, biorąc pod uwagę jej niesamowite kostiumy sceniczne. Ale na pewno nie musi sama używać żelazka.

Hotel w Monachium
Hotel Rosewood w Monachium zostanie otwarty jesienią 2023 roku. © Jens Hartmann

Mieszkańcy hotelu Rosewood są przyzwyczajeni do odwiedzania gości i nie robią wielkiego zamieszania w związku z ważnymi gośćmi. Pracownik luksusowej restauracji powiedział naszej gazecie: „Kate Winslet była tam niedawno”. Jest bardzo prawdopodobne, że Adele również się wycofa. „Traktujemy gwiazdy jak każdego innego gościa.”

Wygląda na to, że Królowa Popu nie może się doczekać Monachium. Jak informowaliśmy, kilka dni temu zamieściła na swoim koncie na Instagramie wygenerowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, na których jest ubrana w dirndl, z ciastami i ciastkami. „Już niedługo… pakuj się!” Napisała pod zdjęciem. Oczekiwanie jest ogromne. Również z mieszkańcami Monachium. Bilety na wszystkie 10 koncertów są nadal dostępne, ale tanie bilety na tylnych poziomach (74,90 euro) zostały już wyprzedane.

READ  Panie ministrze, czy rzeczywiście polskie ziemniaki smakują lepiej niż niemieckie?
Continue Reading

entertainment

Jak Adele przebywa podczas wizyty w Monachium – długa lista luksusowych dodatków

Published

on

Jak Adele przebywa podczas wizyty w Monachium – długa lista luksusowych dodatków
  1. tz
  2. Monachium
  3. miasto

Naciska

Adele będzie przebywać w luksusowym hotelu w Monachium w sierpniu 2024 roku. Na 36-latkę na piątym piętrze czekają dodatkowe atrakcje.

Monachium – Adele oznacza same superlatywy. Jak informowaliśmy, brytyjska gwiazda międzynarodowa, która w sierpniu przyjedzie do Isar na dziesięć koncertów (od 2 do 31 sierpnia), obecnie posiada własny stadion na terenach targowych w Reims na 80 000 miejsc. Ceny biletów, które w szczycie przekraczają 400 euro, wnoszą do kasy piosenkarza pokaźną sumę. Piosenkarka musi zapłacić rachunek za hotel z drobnej gotówki. Koszt noclegu w jednym z najbardziej luksusowych hoteli w mieście to 30 tysięcy euro. Adele pozwala sobie na rozrywanie!

Jak podaje gazeta Bild, artysta wybrał hotel Rosewood na Starym Mieście. Królowa Popu („Skyfall”, „Hello”) podczas swojego pobytu w Monachium podobno przebywa w hotelowym apartamencie XXXL. Szlachetny hostel został otwarty dopiero w październiku 2023 roku przy Kardinal-Faulhaber-Straße i został sklasyfikowany przez klienta Bayerische Hausbau jako „Five Star Ultra Luxury”.

Adele podczas wizyty w Monachium zatrzymuje się w luksusowym hotelu: obsługa lokaja i marmurowe łazienki

Dawna siedziba Bayerische Staatsbank i przyległy Palais Neuhaus-Preysing zostały przekształcone w Rosewood. Pałac pozostał – w domu z neobarokową fasadą króluje przepych: na 20 tysiącach metrów kwadratowych znajdują się łącznie 73 pokoje, 59 luksusowych apartamentów, obsługa lokaja, otwarte kominki, duże szafy i marmurowe łazienki.

Adele wkrótce weźmie prysznic w jednym. Podczas pobytu w Monachium Goldkihlschen zatrzymuje się w „Domu króla Maksymiliana I” na piątym piętrze hotelu – nieruchomości o powierzchni 452 metrów kwadratowych, w której znajdują się cztery sypialnie, sześć łazienek, w pełni wyposażona kuchnia, jadalnia dla maksymalnie dwanaście osób i kominek. Sala telewizyjna, dwa tarasy i kamerdyner. Cena za noc w sierpniu: 30 000 euro – bez śniadania. Kosztuje to dodatkowe 50 euro za osobę.

Adele spędza sierpień w Monachium – z wieloma udogodnieniami

Po pełnych potu godzinach na scenie piosenkarka może zrelaksować się na tarasie w patio lub wypić drinka ze swoją ekipą, aby uczcić udany wieczór. Czysty luksus! W cenę wliczone jest również: korzystanie z prywatnego baru, luksusowa pościel z Włoch, rozpakowanie i zapakowanie wraz z usługą prasowania – za pięć sztuk odzieży. Nie jest jasne, czy piosenkarce uda się tego dokonać, biorąc pod uwagę jej niesamowite kostiumy sceniczne. Ale na pewno nie musi sama używać żelazka.

Hotel w Monachium
Hotel Rosewood w Monachium zostanie otwarty jesienią 2023 roku. © Jens Hartmann

Mieszkańcy hotelu Rosewood są przyzwyczajeni do odwiedzania gości i nie robią wielkiego zamieszania w związku z ważnymi gośćmi. Pracownik luksusowej restauracji powiedział naszej gazecie: „Kate Winslet była tam niedawno”. Jest bardzo prawdopodobne, że Adele również się wycofa. „Traktujemy gwiazdy jak każdego innego gościa.”

Wygląda na to, że Królowa Popu nie może się doczekać Monachium. Jak informowaliśmy, kilka dni temu zamieściła na swoim koncie na Instagramie wygenerowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, na których jest ubrana w dirndl, z ciastami i ciastkami. „Już niedługo… pakuj się!” Napisała pod zdjęciem. Oczekiwanie jest ogromne. Również z mieszkańcami Monachium. Bilety na wszystkie 10 koncertów są nadal dostępne, ale tanie bilety na tylnych poziomach (74,90 euro) zostały już wyprzedane.

READ  Koncerty Helen Fisher zbiegają się z dwoma dużymi wydarzeniami – ostrzega organizator
Continue Reading

Trending