Connect with us

entertainment

Supernova, Bollywood, zabij i opuść to miasto, Der Masseur und Sweat

Published

on

Düsseldorf (ots) –

Z drugiej strony polskie kino w ostatnich latach z powodzeniem dostrzegło zmiany społeczne i polityczne w Polsce i trafiło na nerwy czasu, jak w tajemniczym thrillerze Bartosza Krolica „Supernowa” czy imponującym filmie „Wyścig” Magnusa von Horna. Krytyczna wydajność życiowa influencera. Kino też jest fascynujące i zabawne w humorystyczny sposób, jak choćby w Pollywoodzkim filmie Pawła Ferdka, gdzie w zabawny i pouczający sposób przywołuje się polskie korzenie założycieli słynnych hollywoodzkich wytwórni, takich jak Metro-Goldwyn czy Warner. Wielokrotnie nagradzany horror „Zabij go i wyjedź z tego miasta” Mariusza Welczyńskiego był polskim nominowanym do Oscara w kategorii Animacja. Małgorzata Szumowska „Masażysta” wygląda niemal surrealistycznie, ale dzięki genialnej kompozycji jest prawdziwym wydarzeniem estetycznym.

Polski film w 9. rundzie – nowe polskie kino

06.10. – 03.11.2021

Kino Bambi, Klasztor. 78, 40211 Düsseldorf, T: 0211 353635

www.filmkunstkinos.de

Supernowa, Reggie Bartosz Krulik

PL 2019, Thriller, Dramat, 78 min, OV z niemieckimi napisami

Życie czasami decyduje w jednej chwili. Chwila czasami robi różnicę między śmiercią.

Trzech mężczyzn latem to miejsce i wydarzenie, które zdecydowanie odmieni życie każdego z nich. Tak zaczyna się debiutancka praca młodego polskiego reżysera Bartosza Krohlicka. Opowieść, opowiedziana w realistycznym stylu, przedstawia kilka godzin społeczeństwa, w którym dochodzi do straszliwej tragedii. Film przygląda się ludziom, którzy nagle zostają oderwani od codzienności i znajdują się w sytuacji z pogranicza i stawia pytania o naturę przypadku i losu. Filmu nie da się zakwalifikować do żadnego gatunku i oscyluje pomiędzy dramatem, thrillerem i kinem katastroficznym. Widz wielokrotnie mierzy się z trudnymi pytaniami moralnymi.

Na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2019 reżyser otrzymał nagrodę za najlepszy debiut. Film zdobył także nagrodę krytyków dla najlepszego filmu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Dublinie 2020 oraz Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Monterrey w Meksyku i Bonn w Indiach. Krakowskie jury Off-Camera w uzasadnieniu doceniło „oryginalność i wyrazistą prostotę ukazywania podziałów politycznych i społecznych w Polsce i innych krajach oraz niebanalną strukturę fabuły: intymną, emocjonalną, metaforycznie tragiczną”.

R. und B.: Bartosz Kruhlik, K.: Michał Dymek M.: Endy Yden, Sch.: Magdalena Chowanska, P.: Jerzy Kapuściński Studio Munka, Canal + Polska, Jacek Bromski Stowarzyszenie Filmowców Polskich SFP, D.: Marek Braun , Marcin Hackner, Marcin Zarzychny, Agnieszka Skępińska, Anna Morozowska, ZEA

READ  Uschi Glas i Hansi Kraus: „Na planie było piwo!” | zabawa

Bollywood, Reggie Powell Fredk

PL 2020, Dokument, Film drogi, 85 min, OV z niemieckimi napisami

Wielokolorowa podróż do krainy kinowych marzeń

Hollywood od ponad stu lat jest centrum świata kina. Mniej znany jest fakt, że wiele z najważniejszych studiów filmowych zostało założonych przez polskich żydowskich imigrantów w Kalifornii. Warner Brothers, MGM, Twentieth Century Fox i Paramount Pictures pojawiły się na początku XX wieku i odcisnęły swoje piętno na całym amerykańskim przemyśle filmowym. Jej produkcje do dziś świętują światowy sukces. W swoim filmie „Bollywood” reżyser Paul Verdek poszukuje tajemnicy sukcesu polskich emigrantów, mieszkańców Europy Wschodniej i kinomanów przełomu wieków. W ten sposób spełnia swój bardzo osobisty amerykański sen. W filmie The Road Twoja osoba podróżuje do miejsca narodzin późniejszych założycieli Hollywood i kontynuuje przełączanie się między lokalizacjami w Kalifornii i Polsce. Spotyka też współczesnych producentów, którzy zdradzają mu, jak sami odnieśli sukces w Fabryce Snów. Twoja osoba nie tylko chce opowiedzieć swoją historię, ale także chce być częścią tej historii sukcesu, co robi znakomicie.

Na Krakowskim Festiwalu Filmowym film „Bollywood” został nagrodzony „za wielobarwną podróż do krainy kinowych marzeń i nadziei, że wszystko jest możliwe”.

R. und B.: Paweł Ferdek, K.: Andrzej Wojciechowski, Bartosz Nalazek, Nicolas Villegas, M.: Raphael Rogiński, Sch.: Paweł Witecki, Filip Drzewiecki, P.: Rafał Buks, Andrzej Krakowski, Małgorzata, Kozila HBO. Izabela Lebusch

Zabij ją i opuść to miasto / Zabij do i wyjedz z tego miasta

Reggie Marius Welchinsky

PL 2019, Animacja, Horror, 88 min, OV z niemieckimi napisami

Polska nominacja do Oscara 2020 w kategorii Najlepszy Film Animowany

Po śmierci rodziców Marius, bohater filmu, wymyka się rozpaczy i znajduje schronienie w bezpiecznej krainie swoich wspomnień. Nawet jego imię Marius nie pozostawia wątpliwości, że jest alter ego reżysera Mariusa Welchinsky’ego. Czas zatrzymał się w fikcyjnym miejscu snu, a wszyscy jego krewni wciąż żyją. Przez lata wymyślił alternatywne miasto. Pewnego dnia odwiedzają go bohaterowie i idole jego dzieciństwa, których zna z literatury i komiksu. Albowiem będą wiecznie młodzi i żywi przez wszystkie pokolenia. Kiedy Marius odkrywa, że ​​oni też się zestarzali i że nie ma czegoś takiego jak wieczna młodość, postanawia wrócić do prawdziwego życia. Film posiada cechy biograficzne pełne wspomnień fotograficznych z dzieciństwa, na których ożywają wspomnienia zmarłych rodziców i miasta Łodzi. Reżyser pracował nad swoją pracą przez 14 lat. Film został pokazany na Berlinale w lutym 2020 roku. Zdobył nagrody na festiwalu w Annecy we Francji, na Międzynarodowych Festiwalach Filmów Animowanych oraz w Ottawie w Kanadzie, gdzie zdobył główną nagrodę dla najlepszego filmu.

READ  Darts EM 2021 Salzburg dzisiaj: harmonogram, transmisje telewizyjne, transmisje - uczestnicy i daty w skrócie

R. i B.: Mariusz Wilczyński SE: Letko, Jakub Karwowski, M.: Tadeusz Nalepa, Sch.: Jarosław Barzan, P.: Ewa Puszczyńska Ekstremalne Emocje, Stimmen der animierten Charakteren: Krystyna Janda, Andrztaj, Ostagors Kozuchowska, Barbara Krafftówna, Anna Dymna, Gustaw Holoubek, Andrzej Wajda, Rafał Olbrychski, Marek Konrad, Irena Kwiatkowska, ua

Der Masseur / Sniegu nigdy nie wróci

Regie Małgorzata Szumowska i Michał Englert

PL, D 2020, Dramat, Towarzystwo Satyryczne, 113 min, OV z niemieckimi napisami

Polska nominacja 2020 do Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego

Film jest jak połączenie Davida Lyncha i Larsa von Triera. W mglisty jesienny poranek z ciemnego lasu pod Warszawą wyłania się tajemniczy mężczyzna. Mężczyzna pochodzi z Prypeci na Ukrainie, gdzie doszło do katastrofy nuklearnej w Czarnobylu w 1986 r. Samotny imigrant Zhenia dostaje pracę jako masażysta i podczas wizyt domowych skupia się na wyższych sferach w Warszawie. Tajemniczy nieznajomy z błyskotliwym dotykiem szybko staje się poszukiwanym mężczyzną w bezbarwnej, zamkniętej społeczności. Pozna ich tęsknoty, marzenia, osobiste dramaty, kłamstwa i oszustwa. Mówi się, że jego oczy mogą patrzeć bezpośrednio w dusze ludzi, a jego ręce robią prawdziwą magię. A im więcej ma klientów, tym bardziej szanowany Zhenia jest jak nauczyciel, który na zawsze zmienia lokalne życie, aż sam znika na zawsze, jakby przez sztuczkę Houdiniego. Film świętował swoją światową premierę na Mostra internazionale d’arte cinematografica di Venezia.

R. i B.: Małgorzata Szumowska i Michał Englert, K.: Michał Englert, Sch.: Jarosław Kamiński, Agata Cierniak, M.: Waldemar Pokromski, P.: Agnieszka Wasiak, Mariusz Wldarski Lava Films, Viola Fungen, Michael Weber Match Fabryka Produkcja, D.: Alec Utgoff, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Łukasz Simlat, Andrzej Chyra, Krzysztof Czeczot, ua

Wyścig wyreżyserowany przez Magnusa von Horn

PL, S 2020, Dramat, 106 min, OV z niemieckimi napisami

READ  Pokaz specjalny w kinie: „Zły czas” wreszcie w sali Lichtspiele - Sonneberg / Neuhaus

być albo nie być? Echter Mensch Oder Fałszywy?

Sylwia była na okładkach wielu magazynów kulturystycznych i wydała kilka treningowych DVD. Dzieli się szczegółami swojego życia i ma setki tysięcy obserwujących na Instagramie. Jest niezależny, a jego wytworem jest jego ciało. To część ich pracy. Ale kim naprawdę jest osoba stojąca przed kamerą telefonu komórkowego? Kim ona jest w szczególności poza publikacjami i self-marketingiem. „Fascynują mnie recenzenci emocjonalni, być może dlatego, że znajduję się po drugiej stronie. Obawiając się, że będę oceniany, trzymam swoje uczucia dla siebie i rzadko dzielę się nimi z innymi. Kiedy więc spotykam ludzi, którzy wyrażają łatwość i bez wstydu, Robię swój ostatni film” – mówi o swoim najnowszym filmie reżyser Magnus von Horne. „Jestem zazdrosny”. „Pot” był pokazywany na festiwalach filmowych w Cannes, Toronto, Chicago itd. i zdobył wielkie uznanie.

R. und B.: Magnus von Horn, K.: Michał Dymek, M.: Piotr Kurek, Sch.: Agnieszka Glińska, P.: Mariusz Wlodarski, Lava Films, D.: Magdalena Kolesnik, Aleksandra Konieczna, Zbigniew Zamachowski, Julian Śnieżewski, u

Polish Film on Tour to wydarzenie organizowane przez Instytut Polski w Düsseldorfie.

Więcej informacji: www.instytutpolski.pl/duesseldorf

Lokalizacja i daty

Kino Bambi, Klasztor. 78, 40211 Düsseldorf

Tel: 0211 353635, www.filmkunstkinos.de

Śr 6.10.2021, 19:00

Supernowa Bartosz Królik

Śr 13.10.2021, 19:00

Bollywood Telefon Powell Fredk

Śr 10.20.2021, 19:00

Zabij ją i opuść to miasto von Mariusz Wilczyński

Śr 27.10.2021, 19:00

Masażysta Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta

Śr 3.11.20201, 19:00

Pot Magnusa von Horne

Kontakt z mediami:

Andriej Koliński
PR, Instytut Polski Düsseldorf
andrzej.koliń[email protected]
telefon. +492118669612
www.instytutpolski.pl/duesseldorf

Treść oryginalna: Instytut Polski w Düsseldorfie, transmitowane przez aktualności
Oryginalna wiadomość: https://www.presseportal.de/pm/37643/5046317

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Jenny Frankhauser: Dziecko tu jest! Urodziła drugie dziecko

Published

on

Jenny Frankhauser: Dziecko tu jest!  Urodziła drugie dziecko

Jenny Frankhauser Influencerka ponownie została mamą

Jenny Frankhauser ze swoim chłopakiem Stefanem Königiem

© Obraz przyszłości/Imago Images

Jenny Frankhauser urodziła drugie dziecko, syna Milana. Influencerka ogłosiła wspaniałą wiadomość uroczym postem na Instagramie.

Pod koniec września 2023 r. 31-letnia Jenny Frankhauser zamieściła na swoim koncie na Instagramie dobrą wiadomość, że ona i jej chłopak Steven Koenig spodziewają się drugiego dziecka. Niedługo potem zdradziła także swoją płeć: po synu Damianie znów cieszyła się, że ma chłopca. A teraz światło dzienne ujrzał drugi syn siostry Katzenbergera. Jenny zamieściła dobrą wiadomość na Instagramie.

Jenny Frankhauser po raz drugi została mamą

W swoim poście przedstawia swoje nowe potomstwo około 777 000 obserwującym. „25.03.2024. Milan Steven Koenig – Od żołądka – prosto do serca” – pisze Frankhauser o pierwszym ujęciu swojego drugiego dziecka, na którym dumni rodzice i starszy brat Damian czule trzymają noworodka za ręce. 31-latka potwierdza swoje nowe rodzinne szczęście hashtagami „Kiedy miłość staje się życiem”, „Szczęśliwa bez ograniczeń” i „Z Tobą jesteśmy kompletni”.

Imię dziecka znane jest od stycznia. Opublikowała wówczas wideo, na którym rysuje pięć liter imienia swojego dziecka na śniegu na zaśnieżonym balkonie: Mediolan.

Iris Klein gratuluje

Kilka minut po poście Jenny 56-letnia Iris Klein ponownie opublikowała pierwsze rodzinne zdjęcie całej czwórki i pogratulowała swojej najmłodszej córce drugiego dziecka: „Witamy w naszej rodzinie, mały Mediolanie”.

„Sprawiasz, że nasza mała rodzina jest kompletna”.

Późnym latem 2023 roku gwiazda reality show po raz pierwszy poinformowała swoich obserwujących o swojej drugiej ciąży. Na małej serii zdjęć ona i jej chłopak pokazali rosnące szczęście rodzinne. „Sprawiacie, że nasza mała rodzina jest kompletna” – napisała w swoim poście. Przyszli rodzice już mogą zobaczyć, jak bardzo są szczęśliwi, że mają kolejne dziecko.

READ  Najlepszym filmem była „Zimna wojna” z Polski

Już wtedy przyrodnia siostra Daniela Katzenberger (37 l.) i mama Iris Klein nie mogły się doczekać spotkania z małym Milanem. „Tante jest bardzo szczęśliwa” – napisała Daniella pod postem. „Babcia też nie może się doczekać kolejnego uścisku” – powiedziała mama Iris. Opublikowała także mnóstwo emoji czerwonych serc.

Wykorzystane źródło: instagram.com

mta/ain Drogi

Continue Reading

entertainment

Shania Jess opowiada o sukni ślubnej swojej mamy

Published

on

Shania Jess opowiada o sukni ślubnej swojej mamy

Shanię Jess „Bitch”: Ostre słowa na temat sukni ślubnej mojej mamy

Shanię Jess

© instagram.com/@shaniageiss

W nowym odcinku The Geissens Shania Geiss strzela do swojej matki Carmen, gdy znajduje jej suknię ślubną.

Od 2011 roku „The Geissens” stanowią integralną część niemieckiego krajobrazu telewizyjnego. Czteroosobowa rodzina, w tym rodzice Robert Jess (60 l.) i Carmen Jess (59 l.), wywołują zamieszanie swoim luksusowym stylem życia. Jednak w bieżącym odcinku panuje niepewność: 19-letnia Shania Jess ocenia suknię ślubną swojej matki i używa ostrych słów.

Shania Jess opowiada o sukni ślubnej swojej mamy

W nowym odcinku „The Geissens – Bardzo urocza rodzina” rodzina rozbiera piwnicę w swoim domu. Córka Shania natrafia na szczególny element garderoby, który stanowi ważną część historii rodziny: suknię ślubną Carmen, którą założyła na ślub z Robertem w 1994 r. „Nic nie dotyka. Prawie nic” – sama Carmen żartuje o śmiałości ubiera się i podejrzewa, że ​​to… Nie będzie pasować jej córce.

© instagram.com/@carmengeiss

Shania jednak tego nie skrytykowała i od razu odpowiedziała: „Mamo, to mi odpowiada w 100 procentach. Ale nie będę tego nosić, bo nie jestem dziwką”. Zdenerwowana oświadczeniem córki Carmen odpowiada: „Nie byłam dziwką. Jesteś głupia?” Wkrótce nadal rzuca wyzwanie swoim dwóm córkom. „Założę się, że byś się tu nie zmieściła. Ile? 100 euro?” – pyta dwójkę dzieci. „No cóż, już to nosiłam” – mówi Davina. – Czternaście i to było niedługo, powiem ci szczerze. Tymczasem Shania skutecznie próbuje wydostać się ze sprawy. „Przez ostatnie kilka dni dużo jadłam, więc jestem w ciąży” – wyjaśnia 19-letnia influencerka.

Kolejny błąd: odkrycie Viagry przez Roberta

Shania Jess znalazła się ostatnio w podobnej żenującej sytuacji. W jednym z odcinków rodzinnego reality show w jej ręce wpada lekarstwo ojca. „Co to są tabletki powlekane?” Najpierw zapytałem Roberta. Następnie prosi córkę, aby po prostu wyszukała lek w Google. Kiedy Shania przeczytała etykietę Tarectinu, w końcu przyszło jej do głowy: „O mój Boże, tato. […] „To jest Viagra”.

Wykorzystane źródła: instagram.de, promiflash.de

VIP.de

Continue Reading

entertainment

Kino Porada Tygodnia: Co ich łączy

Published

on

Kino Porada Tygodnia: Co ich łączy

Na 18. Festiwalu Filmów Polskich młode polskie postawy spotykają się z przełomowymi filmami w historii kina. I członkowie rodziny do siebie nawzajem.

9 września w Kinie Zbrojownia w POLSCE: „Komunia” w reżyserii Anny Zameka (2016) Zdjęcie: Wypożyczalnie filmów Oceanic

W świecie Oli i jej brata Nikodima wizyty Nikodima w kościele i zajęcia komunijne są kotwicą stabilności. Oboje mieszkają z ojcem alkoholikiem w małym mieszkaniu, które regularnie odwiedza ojciec i udziela mu porad pracownik socjalny. Ola, która ma zaledwie 14 lat, to ona spaja rodzinę, stara się utrzymać ojca na dobrej drodze i uczy się pod okiem autystycznego brata.

Rzadko zdarza się żyć nastolatkiem bez innych obowiązków, takich jak taniec i patrzenie w słońce. Polska reżyserka Anna Zamecka w swoim dokumencie śledzi Olę, Nikodema i ich ojca „komonia” („Spółka”) przez trudne życie codzienne.

„Komonia” jest częścią tegorocznej retrospektywy FilmpolskaFestiwal Instytutu Kultury Polskiej w Berlinie. W tym roku retrospektywa „Nasza historia(y)” poświęcona jest kinu młodych Polek reżyserek, a cykl „W archiwum” obejmuje kolejne historyczne dodatki do współczesnych programów konkursowych, panoramę i film krótkometrażowy. Programy.

Festiwal rozpocznie się w środę wieczorem projekcją filmu Droga „jąkanie się”. Kiedy umiera jego ukraińska gospodyni, szybko staje się jasne, że nie można jej pochować w Polsce. Kierowca ciężarówki Michał musi więc przewieźć przez granicę polsko-ukraińską ciało gospodyni wraz ze swoją córką Miką i Lenką, wnuczką gospodyni.

Napięty ton

18. film POLSKA – Festiwal Filmów Polskich, 6 – 13 9 Instytut Polski w Berlinie + różne kina; 9. Impreza Filmowa POLSKA w Roadrunner's Paradise Club, wejście od godz. 21:30.

U Jagody Zilk „Wesa. Jaśni Dzin” („Wieża. Jasny dzień”) Spotkanie rodzinne przybiera na sile. Mola mieszka z mężem i matką na wsi w południowej Polsce. Rodzina jedzie do Pierwszej Komunii swojej córki Niny. Jej brat Andre przyjeżdża ze swoim partnerem i dwójką dzieci. Ale z tyłu samochodu siedzi jeszcze jedna dorosła osoba, Kaja, siostra Muli.

READ  Zatańczmy: Mimi Krause znów czyści

To pierwsze spotkanie od czasu, gdy Kaja zniknęła sześć lat temu, wkrótce po urodzeniu Niny, którą jej siostra wychowuje jak własną córkę. Film Szelca w psychodramie ukazuje spotkanie obu sióstr i napięcia widoczne w występie Kai, a obrazy zawarte w ścieżce dźwiękowej akcentuje pełnym napięcia akcentem.

Między innymi w tym roku działa już sekcja „Archiwum”. Wanda Jakubowska “Etap Ostanie” („Ostatni etap”), który opowiada historię kobiet uczestniczących w ruchu oporu w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau zaledwie kilka miesięcy po zakończeniu wojny – w pierwotnych lokalizacjach i z wieloma byłymi więźniarkami.

Tegoroczna edycja FilmPOLSKA otwiera przed widzami kinowymi w Berlinie bogactwo polskiego kina. Ale kiedy w połowie września zakończy się 18. edycja, będzie to koniec pewnej epoki. Przy tej sesji zatrzymuje się dyrektor festiwalu Kornel Miglos, który jak mało kto wykonał niezwykłą pracę, sprowadzając polskie kino do Niemiec. Mamy nadzieję, że w przyszłości festiwal pozostanie równie ciekawy i międzynarodowy.

Continue Reading

Trending