Connect with us

science

Super ule, ulewny deszcz, grad: czy burze psują piłkarski wieczór? Meteorologia

Published

on

Superkomórki mogą ewoluować dalej na południe. Ulewny deszcz może spaść również w Monachium w środowy wieczór. Jednak modele pogodowe wciąż różnią się co do dokładnej ewolucji pogody.

Modele pogodowe są nadal przedmiotem sporu

Nowy model pogody IBM GRAF pokazuje gorszą jakość obrazu wieczoru piłkarskiego. Między 21:00 a 23:00 przez cały czas w Monachium może wystąpić ulewny deszcz lub grad. Prognozy te nadal wiążą się z niepewnością, ale istnieje ryzyko kolejnych burz na południu.

Jeśli spojrzysz na inne modele pogodowe, obraz jest mieszany. Czasem pada ulewny deszcz, czasem burze z piorunami spadają 100 km na zachód.

Wskazówka dotycząca przeglądania: znajdź najnowsze wiadomości i ostrzeżenia we wskaźniku pogody FOCUS Online

Niebezpieczeństwo superkomórki

Ale pewne jest to, że do piątej wieczorem będzie cicho. Wieczór na początku jest jeszcze łagodny. Wtedy dno atmosfery interweniuje i wyzwala serię burz, które nasilają się wieczorem. Istnieje ryzyko silnych burz z piorunami i możliwe jest ponowne pojawienie się superkomórek, tak jak w ciągu ostatnich kilku dni.

Bądź na bieżąco dzięki bezpłatnej aplikacji kanału pogodowego! Pobierz tutaj!

W rzeczywistości superkomórki zawsze niosą ze sobą wielkie przeziębienie. Nie można więc wykluczyć, że stadion Allianz został uszkodzony przez superkomórkę. Wtedy gra może zostać przerwana lub nawet anulowana. Nie należy zapominać, że superkomórki zawsze znacznie zwiększają ryzyko huraganów.

Burze nadal szaleją w nocy

Nawet jeśli prognoza jest nadal niepewna w tej chwili, ryzyko burz na południu wieczorem jest wysokie. Ulewny deszcz może również wystąpić w ogródku piwnym lub nad jeziorem po godzinie 18:00 do późnej nocy.

Burze są aktywne do późnej nocy, ponieważ dno atmosferyczne i nocne chłodzenie na szczycie chmury sprawiają, że burze żyją bardzo długo.

Ochrona przed deszczem w podróży

Prognozy burzowe to problem meteorologii

Problem z prognozami burz zawsze polegał na tym, że burze muszą się pojawić, zanim można przewidzieć ich drogę. Wiele czynników odgrywa rolę w powstawaniu burzy. Dlatego ani model pogodowy, ani meteorolog nie są w stanie dokładnie przewidzieć, gdzie i kiedy nastąpią burze.

Możesz jednak określić siłę i ogólny kierunek losowania oraz czas wypuszczenia. Ale to, czy pierwsza chmura utworzy się na jednym zboczu w Schwarzwaldzie, czy też zaświeci najpierw w Allgäu, jest nieprzewidywalne.

Amazon Prime Day 2021 – Amazon Prime Day 2021: Zdobądź 5 najlepiej sprzedających się książek już teraz! Samsung Galaxy S20 FE został znacznie zredukowany

Więcej ekscytujących filmów:

  • W niedzielę kotwica Andrea Kewell poszła popływać w ogrodzie telewizyjnym ZDF. Dosłownie. Po ostatnim rozdziale pokazu Faso X Marcella wskoczył do basenu ZDF po ich występie, Kiwi i Ross Anthony również odważyli się wejść do zimnej wody. Kto teraz prowadzi program?