Connect with us

Economy

Strażnicy klimatu wzywają do ścisłej współpracy między Niemcami, Francją i Polską – EURACTIV.de

Published

on

Stowarzyszenia ekologiczne proponują ściślejszą współpracę między głównymi krajami UE, Niemcami, Francją i Polską w zakresie ochrony klimatu, a także proponują „Zielony Trójkąt Weimarski” w kwestiach klimatycznych.

W liście otwartym we wtorek (5 października) Germanwatch i 13 innych organizacji zażądały rozszerzenia „Trójkąta Weimarskiego” między trzema krajami, który istniał dla wymiany politycznej, aby obejmował „nowe formaty koordynacji i wymiany dla intensywnego dialogu klimatycznego”. .

Przed środowym spotkaniem ministrów środowiska UE w Luksemburgu organizacje domagały się, aby w szczególności „zielony trójkąt weimarski” przyspieszył wdrażanie europejskiego prawodawstwa klimatycznego i promował sprawiedliwą społecznie zmianę w kierunku UE neutralnej dla klimatu.

Celem powinno być „wspólne i ambitne stanowiska i inicjatywy” na szczeblu UE. Ponadto stowarzyszenia zażądały „wspólnego wezwania do ożywienia dalekobieżnego ruchu kolejowego w Europie dzięki atrakcyjnym połączeniom kolejowym”.

Trójkąt Weimarski powstał po zakończeniu zimnej wojny w 1991 roku jako forum wymiany politycznej między Niemcami, Francją i Polską. Jednak kształt stracił na znaczeniu w ciągu ostatnich kilku lat.

„Najwyższy czas, aby Francja, Polska i Niemcy, jako kluczowe kraje UE, zmierzyły się ściśle z ogromnym zadaniem ochrony klimatu i tchnęły życie z powrotem w kształt Trójkąta Weimarskiego” – wyjaśnił Christoph Bales, dyrektor generalny Germanwatch.

„Te trzy kraje często działały w przeszłości przeciwko sobie lub ramię w ramię w ochronie klimatu w Europie” – dodał. W rzeczywistości warunki startowe są bardzo różne.

Podczas gdy Francja w dużym stopniu opiera się na energetyce jądrowej, polska gospodarka jest nadal w dużej mierze uzależniona od węgla. Tymczasem Niemcy postrzegają siebie jako lidera w dziedzinie energii odnawialnej po decyzji o wycofaniu energetyki jądrowej i węgla, ale nadal w dużym stopniu polegają na dostawach gazu, zwłaszcza z Rosji, w zakresie dostaw energii.

Organizacje ekologiczne zauważyły, że trzy rządy podjęły już w 2013 r. próbę stworzenia „zielonego trójkąta weimarskiego”, która ponownie nie powiodła się w 2015 r. po zaledwie dwóch spotkaniach ministrów środowiska.

READ  Telekomunikacja - Hartmannsdorf - Komsa wykorzystując trend home office w gospodarce epidemicznej

Związki powiedziały teraz, że prezydencja Francji w Radzie UE, która rozpoczyna się 1 stycznia, jest dobrą okazją do nowego startu w tym trójkącie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

N26 osiąga większą niż oczekiwano rundę finansowania – Gospodarka

Published

on

Neo-Bank N26 otrzymał duży zastrzyk środków. Pomimo gniewu na regulatora bankowego Baffina, jest on większy niż oczekiwano. Ale w pewnym momencie N26 musi pójść na ustępstwa wobec Baffina.

Continue Reading

Economy

Stresujące dane przemysłowe: Ceny ropy pod presją po nowych podwyżkach | biuletyn

Published

on

Wczesnym rankiem ceny ropy osiągnęły najwyższy poziom od kilku lat.

Wczesnym wieczorem cena beczki North Sea Brent (159 litrów) wyniosła 84,60 USD. To było o 26 centów mniej niż w piątek. Cena wcześniej wzrosła do 86,04 USD, najwyższego poziomu od trzech lat. Cena baryłki amerykańskiej ropy West Texas Intermediate (WTI) spadła o jeden cent do 82,27 USD. Wcześniej osiągnął najwyższy poziom od 2014 r., wynoszący 83,87 USD.

Reklama

l, złoto, handluj wszystkimi towarami z dźwignią (do 30)

Handluj towarami z wysoką dźwignią i małymi spreadami. Możesz zacząć handlować już za 100,00, aby skorzystać z efektu 3000 euro kapitału!

Uwaga dotycząca Plus500: 74% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz podjąć wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Plus500UK Ltd jest autoryzowany i regulowany przez Financial Conduct Authority (FRN 509909). Plus500CY Ltd jest autoryzowany i regulowany przez CySEC (nr 250/14).

Po południu rozczarowujące dane przemysłowe z USA zaważyły ​​na cenach ropy. Produkcja przemysłowa we wrześniu niespodziewanie spadła. Problemy z międzynarodowymi łańcuchami dostaw nadal wywierają presję na produkcję. Spadek produkcji przemysłowej ogranicza również popyt na surowce.

Początkowo ceny ropy kontynuowały niedawny wzrost. Osiem tygodni temu ceny miały tendencję do wzrostu, wywołane obawami inwestorów o niewystarczającą podaż przed zimą. W miarę jak wiodące kraje uprzemysłowione wychodzą z kryzysu gospodarczego w wyniku kryzysu koronowego, rosną obawy o deficyt podaży na rynku ropy.

Inwestorzy obserwują przede wszystkim niedobór gazu ziemnego, który zwiększył zapotrzebowanie elektrowni na ropę naftową. Na tym tle eksperci nie mogą wykluczyć kolejnego wzrostu cen ropy.

„Napięta sytuacja rynkowa, którą Organizacja Krajów Eksportujących Ziemię (OPEC) i Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) widziały w swoich miesięcznych raportach w zeszłym tygodniu, kontrastuje z wczesnym zakończeniem wysokich cen ropy naftowej i produktów naftowych” – skomentował Raw. ekspert ds. materiałów Carsten Fritsch z Der Commerzbank in Trading.

READ  Jaki jest model berliński, pani Garach?

Nowy Jork/Londyn (dpa-AFX)

Więcej informacji o cenie ropy (Brent)

Źródła obrazu: QiuJu Song / Shutterstock.com, B Studio / Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Dostawa teraz także do Polski

Published

on

Firma modowo-lifestyle’owa Breuninger wchodzi do Polski w październiku 2021 roku. Początkowo nie ma nawet kosztów wysyłki zamówień.

Podstawy w skrócie

  • Breuninger rozwija swój sklep internetowy.
  • Zgłoszenia są teraz przyjmowane z Polski.
  • Dla firmy jest to ważny krok w kierunku internacjonalizacji.

Breuninger jest jednym z odnoszących największe sukcesy dostawców e-commerce w sektorze premium w krajach niemieckojęzycznych.

Niemiecka firma zajmująca się modą i stylem życia rozszerzyła działalność na Austrię w 2017 r. i Szwajcarię w 2019 r.

Kolejnym krokiem jest teraz Polska: Breuninger zamierza po raz pierwszy oferować swoje usługi w krajach nieniemieckojęzycznych w październiku 2021 roku.

Sklep internetowy i obsługa klienta prezentowane są w języku polskim. Jak informowaliśmy w doniesieniu medialnym, dostępne będą metody płatności online P24 i BLIK. Po złożeniu zamówienia klienci mogą oczekiwać, że zamówiony towar dotrze w ciągu trzech do pięciu dni roboczych. Ponadto początkowo nie będą naliczane koszty wysyłki zamówień z Polski.

Breuninger stał się międzynarodowy

Holger Blecker, dyrektor generalny Breuninger, jest podekscytowany ekspansją do sąsiedniego kraju: “Z entuzjazmem i podekscytowaniem czekamy na naszą pierwszą ekspansję online poza region DACH. Nasza sąsiednia Polska jest bardzo interesującą, dynamicznie rozwijającą się i wysoce internetową powiązanym rynku.”

W związku z tym firma planuje stale poszerzać swoją strefę internetową w Europie o gamę marek premium, luksusowych i designerskich.


READ  Nieruchomości w Saksonii: kto marzył o posiadaniu domu?
Continue Reading

Trending