Connect with us

Economy

Steadier DAX – Azja giełda na czerwono – SYNLAB debiutuje na giełdzie – MTU zarabia nieco mniej niż się obawia – WACKER CHEMIE, BNP, Swiss Re, Saint-Gobain, Amazon, Twitter, w centrum uwagi

Published

on

Niemiecka giełda odnotowała wzrosty przed weekendem.

Plik Dax Sesja otworzyła się o 0,33 procent na poziomie 15 204,39 punktu, a następnie kontynuowała wzrost. Plik TecDax Porusza się również na green’ie po uruchomieniu 0,22 procent na 3496,64 metrach.

„Spadek chińskich wskaźników PMI okazał się znacznie silniejszy niż oczekiwano” – mówi Thomas Altman, zarządzający portfelem dpa w QC Partners. „Coraz bardziej prawdą jest, że ożywienie gospodarcze w Państwie Środka postępuje wolniej”. Dlatego Altman uważa, że ​​kolejna porażka jest teraz bardziej prawdopodobna niż nowe rekordy w DAX. W tej chwili brakuje zachęt dla nowych nabywców. „Jest też aspekt sezonowy. Maj jest ogólnie uważany za słabszy miesiąc na giełdzie”.

Ponadto w centrum zainteresowania inwestorów pozostaje wiele szablonów bilansów.

Kliknij tutaj, aby uzyskać pełny przegląd indeksu

W piątek europejskie giełdy prezentują się przyjaźnie.

Plik Eurostox 50 Kurs spadł nieznacznie o 0,09 procent do 3 993,19 jednostek indeksu w piątkowym notowaniu, a następnie może wzrosnąć do dodatniego poziomu.

Przed weekendem inwestorzy wycofują się z europejskich giełd. W centrum uwagi pozostają szablony bilansów dla niektórych firm.

Kliknij tutaj, aby uzyskać pełny przegląd indeksu

Wall Street pokazało w czwartek swoją przyjazną stronę.

Plik Dow Jones Kurs nieznacznie wzrósł w handlu i na początku zdołał uzyskać więcej, ale potem spadł do linii zerowej. Jednak na zamknięciu sesji ponownie wzrósł o 0,72 proc. Do 34062,60 pkt. Plik Kompozyt Nasdaq W międzyczasie zaczęła się znacznie mocniej i czasami biła nowy rekord, ale czasami ponownie oddawała część swoich zarobków. Następnie zakończył dzień o 0,22 procent wyżej i wyniósł 14 082,55 punktów. Indeks S&P 500 również osiągnął nowy rekord wszechczasów.

Fakt, że Rezerwa Federalna osłabiła swoją wagę poprzedniej nocy, zapewnił impuls Polityka pieniężna Po raz kolejny potwierdzone. Jednocześnie bank centralny opowiedział się za utrzymaniem tego na razie. Uczestnicy rynku wcześniej oczekiwali oznak rychłego zacieśnienia polityki pieniężnej w świetle trendu inflacyjnego. Jednak rynek powiedział, że amerykańska Rezerwa Federalna może nadal być zmuszona do zacieśnienia wcześniej niż planowano.

READ  Kontrola ruchu lotniczego ostrzega przed zatorami w europejskiej przestrzeni powietrznej

Pocieszające było również to, że prezydent USA Joe Biden powtórzył wieczorem podwyżki podatków, ale podkreślił tworzenie miejsc pracy i bodźce gospodarcze o wartości miliardów dolarów.

Sezon obrachunkowy również przyspieszył. Numery zostały dostarczone na przykład przez Apple, eBay i Facebook. „Bardzo trudno być pesymistą w tym środowisku” – powiedział Gregory Burdon z Arbuthnot Latham, według Dow Jones Newswires. „W Stanach Zjednoczonych akcje spółek technologicznych generalnie popychają rynek w górę. Z drugiej strony w Europie te sektory odgrywają drugorzędną rolę w indeksach, dlatego rynek się nie porusza” – dodał analityk rynku Milan Katkovic z Axi Reuters. Za pośrednictwo ”.

Kliknij tutaj, aby uzyskać pełny przegląd indeksu

Giełdy na Dalekim Wschodzie spadły w piątek.

Wiodący indeks japoński Nikki Handel zakończył się w piątek o 0,83% na poziomie 28 812,63 punktów.

W Chinach kontynentalnych Szanghajska łódź W międzyczasie wzrósł o 0,81 proc. Do 3446,86 pozycji. W Hongkongu przegrał Hang Seng 1,97% przy 28 724,88 licznikach.

Na giełdach w Azji sytuacja spadła równomiernie przed weekendem, a dobre cele w USA nie były w stanie zapewnić wsparcia. W piątek inwestorzy byli ostrożni: w Tokio i Szanghaju, ze względu na obchody zbliżające się do 1 maja, zbliżają się dłuższe przerwy w handlu – a biznes zostanie wznowiony dopiero w czwartek.

Nowe dane ekonomiczne nie mogą stworzyć nastroju zakupowego na chińskich giełdach: Pomimo poprawy indeksu wyznaczonego przez Caixin dla sektora przetwórczego, PMI dla sektora przetwórczego i usług spadły w kwietniu w porównaniu z marcem.

Tymczasem produkcja przemysłowa w Japonii była lepsza, a nowe dane dotyczące cen konsumpcyjnych wskazują na luźniejszą politykę pieniężną.

Kliknij tutaj, aby uzyskać pełny przegląd indeksu

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Powrót Airbusa A380

Published

on

drdowolne wokół twarzy Lufthansa To wspaniały znak i znak tego, jak nieprzewidywalne są warunki zewnętrzne. W ciągu ostatnich kilku miesięcy kierownictwo linii wielokrotnie potwierdzało, że duży Airbus A380 na stałe opuścił flotę. We wrześniu 2021 r. redakcja Technik und Motor była obecna na niezbędne ćwiczenia we Frankfurcie przed ostatnim lotem A po żegnaniu personelu Lufthansy nie jest to najpiękniejszy samolot na świecie, ale być może najbardziej zabawny dla pasażerów. W każdym razie należy przerwać pracę czterech nieopłacalnych i nieefektywnych grzejników, to były argumenty, które trudno było wymyślić.

Teraz, niespodziewanie, dyrektor generalny Carsten Spohr proponuje przywrócić A380, który nie tylko napędza fantazje fanów, ale także wpływa na cenę akcji. Dowiadujemy się: nieopłacalne i nieefektywne są względne. Najwyraźniej wiele rezerwacji odpowiada kilku samolotom szerokokadłubowym, w końcu Lufthansa, w obecnej trudnej sytuacji, uruchamia wiele używanych samolotów odrzutowych dalekiego zasięgu azjatyckiego pochodzenia. Inną kwestią jest to, jak długo A380 może po tym przetrwać. Są bardziej nowoczesne samoloty. i przeciwny ruch. Airbusa Poinformowano o pierwszym locie testowym A321XLR, samolotu odrzutowego krótkiego i średniego zasięgu, który dzięki ulepszeniom technicznym został przekształcony w użyteczny samolot długodystansowy z Frankfurtu do Calgary. Głównie z układem kabiny jak w Shuttle Mallorca. Koncepcja została dobrze przyjęta, otrzymano 500 zamówień, a regularne serwisy zaplanowano na 2024 r. Mimo całego entuzjazmu dla osiągnięć technicznych. Będziemy wiedzieć, gdzie preferować trasy długodystansowe.

READ  Pomysł handlowy: Idea handlowa Nel ASA: Nowa oczekująca sprzedaż | Wiadomość
Continue Reading

Economy

Konferencja Ukraina na taśmie – w Lugano, walka o odbudowę Ukrainy

Published

on

READ  Właśnie rozpoczęła się wielka cenzura Twittera – RT DE
Continue Reading

Economy

Wartość rynkowa poniżej wartości księgowej: Siemens na minusie: Siemens tnie o 2,8 miliarda euro na Siemens Energy | biuletyn Informacyjny

Published

on

Monachijska grupa technologiczna musi odpisać miliardy ze swoich udziałów, co znacząco wpłynie na wyniki w trzecim kwartale. Teraz Siemens może swobodnie zredukować swój udział z obecnych 35 procent.

Ponadto, 1 lipca grupa sfinalizowała sprzedaż swojej działalności pocztowo-paczkowej od Siemens Logistics o wartości projektu 1,15 miliarda euro, poinformował w piątek Siemens. Jednak przychody ze sprzedaży nie zostaną zaksięgowane w trzecim kwartale. Siemens Logistics zamierza w przyszłości skoncentrować się na logistyce lotniskowej.

W trzecim kwartale Siemens spodziewa się, że spadek będzie miał negatywny wpływ na zysk po opodatkowaniu w wysokości około 2,8 miliarda euro, ogłosiła grupa w czwartek wieczorem. Przy cenie zamknięcia 13,99 euro w czwartek wartość giełdowa Siemens Energy była „znacząco” poniżej wartości księgowej, jak podano powód. Siemens planuje opublikować dane za trzeci kwartał i skutki spadku oczekiwań 11 sierpnia.

Według raportu okresowego, 35-procentowy udział w księgach nadal wynosił około 6,3 miliarda euro w pierwszej połowie roku obrotowego 2021/22. Analityk Jefferies, Simon Toennessen, szacuje poprzednią wartość akcji na 23 do 25 euro za akcję. Późnym popołudniem udział Siemensa stracił około 1 proc. Papiery Siemens Energy początkowo spadły, ale w ciągu roku okazały się dodatnie i zyskały ponad 2 procent.

Siemens uruchomił swoją działalność w zakresie technologii energetycznych, w tym swoją spółkę zależną zajmującą się energią wiatrową Siemens Gamesa, i pod koniec września 2020 r. sprzedał większość udziałów. Zarząd zamierza dalej zmniejszać pozostały udział. Jednak prezes Siemensa, Roland Bosch, oświadczył, że nie chce sprzedawać tego „za mniej niż wartość księgową”. To może teraz utorować drogę, zgodnie z rozważaniami Toennessena.

Philip Buller z Banku Berenberg wspomina o stanie wydarzeń wokół joint venture z francuskim dostawcą samochodów Valeo w zeszłym roku, które Siemens zdewaluował do zera i sprzedał kilka kwartałów później. Uważa, że ​​podobny scenariusz jest możliwy w Siemens Energy. Opisał odpis jako nieunikniony.

READ  Inwestorzy ponownie ostrzegają: Obawy inflacyjne powstrzymują DAX

Cena Siemens Power znalazła się pod znaczną presją w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Powodem są ciągłe problemy w spółce zależnej Gamesa zajmującej się energią wiatrową, zwłaszcza w biznesie z turbinami wiatrowymi na ziemi. Gamesa musiała ostatnio wydać szereg ostrzeżeń o zarobkach. Firma boryka się nie tylko z aktualnie wymagającym otoczeniem rynkowym, ale także z problemami wewnętrznymi. Siemens Energy kilkakrotnie zastępował kierownictwo spółki notowanej na hiszpańskiej giełdzie. Teraz musi się nim zająć Jochen Eckholt, dyrektor ds. energii Siemensa. Krokiem w kierunku restrukturyzacji jest całkowite przejęcie Gamesy, w której Siemens Energy posiada około 67 proc.

Akcje Siemens Energy straciły w tym roku prawie 40 procent swojej wartości. Gazeta jest daleka od rekordowych poziomów 34 euro, które osiągnęły na początku zeszłego roku. Stawka jest również obecnie notowana znacznie poniżej końca rynku w wysokości 22 euro. Wartość rynku wynosi około dziesięciu miliardów euro.

Berenberg opuszcza Siemensa „kupuj” – cel to 176 euro

Prywatny bank Berenberg pozostawił ocenę Siemensa na poziomie „kupuj” z ceną docelową 176 euro, pomimo 1 miliarda dolarów odpisu akcji Siemens Energy. „W normalnych okolicznościach rynek zignorowałby coś takiego, ale w tej chwili nie jest to łatwe” – napisał analityk Philip Boehler w badaniu dostępnym w piątek. Sytuacja przypomniała mu o podobnym posunięciu w zeszłym roku, dotyczącym joint venture z Valeo. W tym czasie akcje zostały odpisane jako bezwartościowe, ale wkrótce potem ponownie zaksięgowano zysk.

Monachium (dpa-AFX)

Wybrane produkty dźwigowe na Siemens AGDzięki nokautom inwestorzy spekulacyjni mogą nieproporcjonalnie uczestniczyć w ruchach cenowych. Po prostu wybierz żądany żuraw, a my pokażemy Ci odpowiednie otwarte produkty na Siemens AG

Dźwignia powinna wynosić od 2 do 20

Brak danych

Więcej wiadomości o Siemens AG

Źródła obrazu: MICHELE TANTUSSI/AFP // Getty Images, Siemens Energy AG

READ  Hazard: Dane historyczne pokazują: Złoto nie jest niezawodną ochroną przed inflacją | Wiadomość
Continue Reading

Trending