Connect with us

Economy

Stagflacja: bój się scenariusza bez wygranej

Published

on

NSRzadko kiedy nastroje wszystkich graczy giełdowych są w złym nastroju, podobnie jak obligatariusze i akcjonariusze. W normalnych czasach rynki obligacji pojawiają się, gdy giełdy spadają i na odwrót. W połowie tygodnia zarówno inwestorzy obligacji, jak i akcjonariusze spojrzeli na tubę.

To skupienie na złych nastrojach było ostatnio rzadkością, ale teraz rozprzestrzenia się nowy strach przed konstelacją gospodarczą, co również jest irytujące dla obu stron. Ta konstelacja nazywa się stagflacją, która jest rzadką kombinacją stagnacji gospodarczej i inflacji.

W tej chwili nie ma stagflacji, ale jeśli chodzi o graczy na rynku finansowym, niebezpieczeństwo jest jasne. Znajduje to również odzwierciedlenie w statystykach wyszukiwarek przeglądarka google Mały. Termin stagflacja nie był często badany od czasu wynalezienia sieci WWW. Na pierwszy rzut oka nowe prognozy MFW nie wystarczają, by rozwiać obawy.

Przeczytaj także

Utrata siły nabywczej z powodu inflacji

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristalina Georgiewa powiedziała, że ​​MFW spodziewa się, że światowy wzrost gospodarczy w tym roku będzie niższy niż lipcowa prognoza sześciu procent, powołując się na ryzyko związane z Długi i inflacja. Na tle tych obaw należy również spojrzeć na raport, który opublikowali ekonomiści z Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Zbadali w nim pytanie, jak naprawdę poważne są zagrożenia inflacyjne. Dużą rolę odgrywają tu długoterminowe oczekiwania inflacyjne. Jeśli te oczekiwania się usamodzielnią, może powstać z nich inflacyjna spirala. Ponieważ wtedy aktorzy podniosą ceny ze swojej strony w obawie przed stałym wzrostem cen przy wyższych żądaniach płacowych i krótkoterminowych zachowaniach konsumpcyjnych.

Źródło: infografika świata

Ekonomiści Międzynarodowego Funduszu Walutowego badają, w jakim stopniu trend inflacyjny się utrzyma i doszli do wniosku, że inflacja powinna osiągnąć szczyt na początku roku. Następnie inflacja stosunkowo szybko spadnie poniżej poziomów sprzed pandemii.

Ekonomiści przyznają jednak, że prognozy te cechuje duża doza niepewności. „Scenariusze charakteryzujące się gwałtownymi podwyżkami cen surowców, utrzymującymi się wstrząsami sektorowymi i prognozami adaptacyjnymi sugerują znaczne ryzyko dla perspektyw inflacji” – napisali eksperci MFW.

Źródło: infografika świata

Trwające zakłócenia w dostawach i inne wstrząsy podażowe, a także gwałtowny wzrost rynku nieruchomości i Ceny żywności Mogłoby to spowodować utrzymywanie się inflacji na wysokim poziomie dłużej niż się obecnie oczekuje. Wobec zaburzonych łańcuchów dostaw, które hamują wzrost gospodarczy, pojawi się pytanie o stagflację. Jednak sami badacze unikali marsowania brwi na słowo „S”.

„Kiedy oczekiwania nie są mocne, inflacja może gwałtownie wzrosnąć, a jej opanowanie znów będzie kosztowne” – napisali na swoim blogu ekonomiści MFW Francesca Caselli i Prachi Mishra.

Przeczytaj także

kochająca kobieta obejmująca dużego mężczyznę

moje ogłoszenie Czek pieniężny 2021

Ostatecznie zależy to od umiejętnej komunikacji między władzami monetarnymi. Wiarygodność polityki banku centralnego w stosunku do oczekiwań cenowych ma kluczowe znaczenie dla przebiegu inflacji. Obecnie gospodarka i rynki wydają się być w punkcie zwrotnym.

Niemiecka 10-letnia prognoza inflacji wzrosła już do mniej niż 1,8 proc. To najwyższy poziom od 2013 roku. Nie ma jednak wątpliwości, że cały kapitał zostanie zniesiony.

Przeczytaj także

Widok z lotu ptaka kontenerowca przewożącego ładunek płynący przez ocean wchodzący do portu

Motoryzacja, budownictwo, meble i elektronika

Thorsten Bullitt, główny ekonomista Degusa Goldhandle, ma wątpliwości, czy ta sztuczka rozwieje obawy za pomocą inteligentnej komunikacji. Nie uważa, że ​​​​scenariusz stagflacji jest mało prawdopodobny: „Konsekwencje zamknięcia pozostawiły ogromne szkody w globalnej produkcji i strukturze logistycznej, trwale ograniczając tendencję wzrostową gospodarek krajowych” – mówi Polelit.

Ponadto banki centralne mogły stworzyć ogromną „nadwyżkę gotówki” w miarę wzrostu podaży pieniądza, co – napędzane szokiem cen energii – teraz przekłada się na wyższe ceny konsumenckie. “Niestety banki centralne nie podejmują żadnych poważnych kroków, aby złapać potwora inflacyjnego, który wygenerowały.”

Tutaj znajdziesz treści stron trzecich

Aby wchodzić w interakcje lub przeglądać treści od dostawców zewnętrznych, potrzebujemy Twojej zgody.

„Zielona” polityka przesyłu energii powoduje wzrost kosztów produkcji, kurczenie się lub upadek całych gałęzi gospodarki, co prowadzi do zmniejszenia podaży towarów i wzrostu cen. „Zielona polityka, wszechobecna ingerencja państw w życie gospodarcze i społeczne, nie jest swobodnie dostępna” – mówi ekonomista. Nagroda zostanie wręczona ludziom – najprawdopodobniej w jakiejś stagflacji.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy trzyma się tego. Ich ekonomiści spodziewają się, że do połowy przyszłego roku inflacja znacząco spadnie do poziomu sprzed pandemii. Inwestorzy stają przed wyborem scenariusza, któremu najbardziej ufają. W środę obawy przed stagflacją nieco osłabły w trakcie notowań. On był Dax Na szczycie 2,5 procenta na minusie po południu było tylko 1,5 procenta lżejsze.

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

Używamy odtwarzacza od dostawcy podcastów Podigee WELT. Potrzebujemy Twojej zgody, aby móc oglądać odtwarzacz podcastów oraz wchodzić w interakcje lub przeglądać treści z Podigee i innych sieci społecznościowych.

„Wszystko w magazynie” to codzienny zrzut ekranu giełdy autorstwa zespołu redakcyjnego WELT Business. Codziennie od 7 rano z naszymi dziennikarzami finansowymi. Dla ekspertów giełdowych i nowicjuszy. Subskrybuj podcast na spotifyI Podcast AppleI amazonka muzyka I Deezer. lub bezpośrednio przez kanał RSS.

READ  Przepis na ciasto truskawkowo-truskawkowe | cieszyć się
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

N26 osiąga większą niż oczekiwano rundę finansowania – Gospodarka

Published

on

Neo-Bank N26 otrzymał duży zastrzyk środków. Pomimo gniewu na regulatora bankowego Baffina, jest on większy niż oczekiwano. Ale w pewnym momencie N26 musi pójść na ustępstwa wobec Baffina.

Continue Reading

Economy

Stresujące dane przemysłowe: Ceny ropy pod presją po nowych podwyżkach | biuletyn

Published

on

Wczesnym rankiem ceny ropy osiągnęły najwyższy poziom od kilku lat.

Wczesnym wieczorem cena beczki North Sea Brent (159 litrów) wyniosła 84,60 USD. To było o 26 centów mniej niż w piątek. Cena wcześniej wzrosła do 86,04 USD, najwyższego poziomu od trzech lat. Cena baryłki amerykańskiej ropy West Texas Intermediate (WTI) spadła o jeden cent do 82,27 USD. Wcześniej osiągnął najwyższy poziom od 2014 r., wynoszący 83,87 USD.

Reklama

l, złoto, handluj wszystkimi towarami z dźwignią (do 30)

Handluj towarami z wysoką dźwignią i małymi spreadami. Możesz zacząć handlować już za 100,00, aby skorzystać z efektu 3000 euro kapitału!

Uwaga dotycząca Plus500: 74% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz podjąć wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Plus500UK Ltd jest autoryzowany i regulowany przez Financial Conduct Authority (FRN 509909). Plus500CY Ltd jest autoryzowany i regulowany przez CySEC (nr 250/14).

Po południu rozczarowujące dane przemysłowe z USA zaważyły ​​na cenach ropy. Produkcja przemysłowa we wrześniu niespodziewanie spadła. Problemy z międzynarodowymi łańcuchami dostaw nadal wywierają presję na produkcję. Spadek produkcji przemysłowej ogranicza również popyt na surowce.

Początkowo ceny ropy kontynuowały niedawny wzrost. Osiem tygodni temu ceny miały tendencję do wzrostu, wywołane obawami inwestorów o niewystarczającą podaż przed zimą. W miarę jak wiodące kraje uprzemysłowione wychodzą z kryzysu gospodarczego w wyniku kryzysu koronowego, rosną obawy o deficyt podaży na rynku ropy.

Inwestorzy obserwują przede wszystkim niedobór gazu ziemnego, który zwiększył zapotrzebowanie elektrowni na ropę naftową. Na tym tle eksperci nie mogą wykluczyć kolejnego wzrostu cen ropy.

„Napięta sytuacja rynkowa, którą Organizacja Krajów Eksportujących Ziemię (OPEC) i Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) widziały w swoich miesięcznych raportach w zeszłym tygodniu, kontrastuje z wczesnym zakończeniem wysokich cen ropy naftowej i produktów naftowych” – skomentował Raw. ekspert ds. materiałów Carsten Fritsch z Der Commerzbank in Trading.

READ  Przepis na ciasto truskawkowo-truskawkowe | cieszyć się

Nowy Jork/Londyn (dpa-AFX)

Więcej informacji o cenie ropy (Brent)

Źródła obrazu: QiuJu Song / Shutterstock.com, B Studio / Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Dostawa teraz także do Polski

Published

on

Firma modowo-lifestyle’owa Breuninger wchodzi do Polski w październiku 2021 roku. Początkowo nie ma nawet kosztów wysyłki zamówień.

Podstawy w skrócie

  • Breuninger rozwija swój sklep internetowy.
  • Zgłoszenia są teraz przyjmowane z Polski.
  • Dla firmy jest to ważny krok w kierunku internacjonalizacji.

Breuninger jest jednym z odnoszących największe sukcesy dostawców e-commerce w sektorze premium w krajach niemieckojęzycznych.

Niemiecka firma zajmująca się modą i stylem życia rozszerzyła działalność na Austrię w 2017 r. i Szwajcarię w 2019 r.

Kolejnym krokiem jest teraz Polska: Breuninger zamierza po raz pierwszy oferować swoje usługi w krajach nieniemieckojęzycznych w październiku 2021 roku.

Sklep internetowy i obsługa klienta prezentowane są w języku polskim. Jak informowaliśmy w doniesieniu medialnym, dostępne będą metody płatności online P24 i BLIK. Po złożeniu zamówienia klienci mogą oczekiwać, że zamówiony towar dotrze w ciągu trzech do pięciu dni roboczych. Ponadto początkowo nie będą naliczane koszty wysyłki zamówień z Polski.

Breuninger stał się międzynarodowy

Holger Blecker, dyrektor generalny Breuninger, jest podekscytowany ekspansją do sąsiedniego kraju: “Z entuzjazmem i podekscytowaniem czekamy na naszą pierwszą ekspansję online poza region DACH. Nasza sąsiednia Polska jest bardzo interesującą, dynamicznie rozwijającą się i wysoce internetową powiązanym rynku.”

W związku z tym firma planuje stale poszerzać swoją strefę internetową w Europie o gamę marek premium, luksusowych i designerskich.


READ  TIG 20: Potencjał na Wiśle - to jest w Warsaw Leading Index - 15.06.21
Continue Reading

Trending