Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Sonda Juno NASA zbliży się w poniedziałek do Ganimedesa, księżyca Jowisza

W poniedziałek sonda Juno NASA, która krąży wokół Jowisza od 2016 roku, przyjrzy się bliżej największemu księżycowi Jowisza. gennimidzibiuro powiedział w komunikat prasowy. To będzie kolejny raz, kiedy NASA znajdzie się najbliżej Układu Słonecznego od ponad 20 lat – Galileusz przepłynął przez Ganimedes W 2000 roku – w promieniu 645 mil od powierzchni. Informacje zebrane przez Juno zapewnią wgląd w skład Księżyca i lodowej powłoki, a także dane dotyczące przyszłych misji na Jowisza.

„Juno dysponuje szeregiem precyzyjnych instrumentów, które mogą zobaczyć Ganimedesa w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie widziano” – powiedział główny badacz Scott Bolton z Southwest Research Institute w San Antonio. „Zbliżając się tak blisko, przenosimy eksplorację Ganimedesa w XXI wiek, dodając nasze unikalne czujniki do przyszłych misji i przygotowując się do następnej generacji misji w systemie Jowisza”.

Zadania te obejmują: Clipper NASA Europa (Data rozpoczęcia nie jest jeszcze znana) Historia Europejskiej Agencji Kosmicznej JUpiter ICy World Explorer [JUICE] Misja ma rozpocząć się w przyszłym roku i dotrzeć do Jowisza w 2029 roku (i wyrazy uznania dla Europejskiej Agencji Kosmicznej za włożenie dodatkowego wysiłku w ten skrót).

Ganimedes jest większy od Merkurego i jest jedynym księżycem w Układzie Słonecznym posiadającym własną magnetosferę, którą NASA opisuje jako „obszar naładowanych cząstek w kształcie bańki” wokół niego. JunoCamKtóry wykonał wiele najbardziej imponujących zdjęć Jowisza podczas swojej misji, będzie w stanie wykonać tylko około pięciu zdjęć podczas lotu, ponieważ Ganimedes pojawi się i zniknie w ciągu 25 minut. Trzy godziny przed tym, jak Juno dotarła do najbliższego punktu Ganimedesa, jego instrumenty naukowe zaczęły zbierać dane.

„Prawie każda sekunda się liczy” – powiedział Matt Johnson, kierownik misji Juno w NASA Jet Propulsion Laboratory. „W poniedziałek miniemy Ganimedes z prędkością około 19 kilometrów na sekundę”. Dodał, że za niecałe 24 godziny Juno przejdzie przez 33. planetę naukową Jowisz.

READ  Google oferuje teraz „bezpłatne” alternatywne wyszukiwarki dla Androida

Oczekuje się, że Juno będzie najbliżej Ganimedesa w poniedziałek około 13:35 czasu wschodniego. Możesz teraz śledzić lokalizację Juno za pomocą NASA Oczy na interaktywnym układzie słonecznym.