Connect with us

Economy

Sobotnie wiedźmy na Wall Street: tydzień na giełdzie kończy się negatywnie

Published

on

Sobotnie czarownice na Wall Street
Giełdowy tydzień kończy się niedoborem

Każdy, kto liczy na to, że weekendowa cena akcji zakończy się znakiem plusa, będzie rozczarowany. Po DAXie na minusie zamknęły się również główne indeksy Dow Jones, S&P500 i Nasdaq. Ma to również związek z Czarownicą Sabatu.

Wall Street zakończyła tygodniowy handel niższymi cenami. Rynek poruszał się w polu napięć pomiędzy poważnym regresem, tzw. „Sobotą Czarownicy”, a ciągłymi obawami o Chiny. Ponadto rozczarowujące było zaufanie konsumentów w USA. Choć w sierpniu wzrosła, pozostała poniżej oczekiwań rynkowych.

podrzędny Indeks Dow Jones Spadł o 0,5 proc. do 34 585 punktów. podrzędny S i P-500 Zmniejszyło się o 0,9 procent Kompozyt Nasdaq Stracił też 0,9 proc. Zmienność na giełdzie pod koniec tygodnia zbiegła się w czasie z wygaśnięciem ogromnej opcji, która według danych Goldman Sachs wygasła opcje na akcje warte ponad 750 miliardów dolarów. Była to jedna z największych dat wygaśnięcia w niedawnej przeszłości.

Jak Dax wypadł w piątek? czytam tutaj.

„Nastroje rynkowe są mieszane, ponieważ inwestorzy obecnie nie wiedzą, co zrobić z najnowszymi danymi gospodarczymi i perspektywami Fed” – powiedział Ipek Ozkardiskaya, analityk Swissquote. Bardziej niż oczekiwano dane wydają się służyć obawom o szybsze ograniczenie zakupów aktywów, a nie podsycać apetyt byków.

Standard & Poor’s 500 4431,70

Wydarzenia w Chinach wokół oszałamiającego giganta nieruchomości Evergrande nadal psuły nastrój. W Commerce, powiedziała, że ​​nagłówek mówiący, że Chiny pompują pieniądze do systemu bankowego, aby złagodzić obawy o nieuchronne bankructwo w Evergrande, stanowił pewne uspokojenie. Ale Chiny mogą stanąć w obliczu kryzysu na rynku nieruchomości i bankowości. „Jest to wada na rynkach, a wydarzenia zbliżają się do szczytu, ale trudno jest przewidzieć, jak to się potoczy i czy będzie druzgocące” – powiedział Chris Jeffrey z Chris Jeffrey, analityk ds. instrumentów o stałym dochodzie w Legal & General Investment Management. .

Dolar nadal rośnie

podrzędny dolar Kontynuował ostatni trend wzrostowy. Indeks dolarowy wzrósł o 0,3 procent, odzyskując tymczasowe opłaty. Dolar po raz kolejny skorzystał ze swojego statusu bezpiecznej przystani, przy słabnących perspektywach wzrostu i tym, co dzieje się w Chinach. Pomogłyby również ostatnie dobre dane z USA, które podsycają założenie o rychłym ograniczeniu miesięcznych zakupów papierów wartościowych Rezerwy Federalnej.

Ceny spadły na rynku obligacji. Rentowności 10-letnich obligacji wzrosły czwarty dzień z rzędu – najdłuższa passa od marca. Capital Economics spodziewa się, że rentowność długoterminowych obligacji będzie nadal rosła na rynkach rozwiniętych, przy czym największy wzrost odnotują amerykańskie obligacje skarbowe. „Opiera się to na naszym przekonaniu, że inflacja okaże się bardziej uparta w USA niż w Wielkiej Brytanii czy UE” – powiedzieli analitycy.

Biontech
Biontech 303,10

Zastrzyk kapitału w chińskim systemie bankowym podniósł ceny metali nieszlachetnych na rynkach towarowych. W związku z obawami o spowolnienie gospodarcze w Chinach, ceny znalazły się ostatnio pod presją. Tymczasem cena złota spadła z powodu rosnących rynkowych stóp procentowych.

ten ceny oleju Drabina. Analitycy wskazali, że coraz więcej amerykańskich zakładów produkcyjnych jest uruchamianych ponownie po zamknięciu ich przez huragan Ida. Powiedziała, że ​​proces powoli postępuje na scenie, ale amerykański show zyskuje na popularności.

na akcje Biontech (-3,6%) i Pfizer (-1,3%) spadła. Grupa ekspertów FDA powiedziała, że ​​agencja nie powinna pozwalać Amerykanom na otrzymanie trzeciej dawki szczepionki Covid-19 od Biontech i Pfizer. FDA nie jest zobowiązana do stosowania się do rad panelu, ale często to robi.

READ  Upadłość Greensel: niemieckie społeczności graczy zostały ostrzeżone
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

N26 osiąga większą niż oczekiwano rundę finansowania – Gospodarka

Published

on

Neo-Bank N26 otrzymał duży zastrzyk środków. Pomimo gniewu na regulatora bankowego Baffina, jest on większy niż oczekiwano. Ale w pewnym momencie N26 musi pójść na ustępstwa wobec Baffina.

Continue Reading

Economy

Stresujące dane przemysłowe: Ceny ropy pod presją po nowych podwyżkach | biuletyn

Published

on

Wczesnym rankiem ceny ropy osiągnęły najwyższy poziom od kilku lat.

Wczesnym wieczorem cena beczki North Sea Brent (159 litrów) wyniosła 84,60 USD. To było o 26 centów mniej niż w piątek. Cena wcześniej wzrosła do 86,04 USD, najwyższego poziomu od trzech lat. Cena baryłki amerykańskiej ropy West Texas Intermediate (WTI) spadła o jeden cent do 82,27 USD. Wcześniej osiągnął najwyższy poziom od 2014 r., wynoszący 83,87 USD.

Reklama

l, złoto, handluj wszystkimi towarami z dźwignią (do 30)

Handluj towarami z wysoką dźwignią i małymi spreadami. Możesz zacząć handlować już za 100,00, aby skorzystać z efektu 3000 euro kapitału!

Uwaga dotycząca Plus500: 74% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz podjąć wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Plus500UK Ltd jest autoryzowany i regulowany przez Financial Conduct Authority (FRN 509909). Plus500CY Ltd jest autoryzowany i regulowany przez CySEC (nr 250/14).

Po południu rozczarowujące dane przemysłowe z USA zaważyły ​​na cenach ropy. Produkcja przemysłowa we wrześniu niespodziewanie spadła. Problemy z międzynarodowymi łańcuchami dostaw nadal wywierają presję na produkcję. Spadek produkcji przemysłowej ogranicza również popyt na surowce.

Początkowo ceny ropy kontynuowały niedawny wzrost. Osiem tygodni temu ceny miały tendencję do wzrostu, wywołane obawami inwestorów o niewystarczającą podaż przed zimą. W miarę jak wiodące kraje uprzemysłowione wychodzą z kryzysu gospodarczego w wyniku kryzysu koronowego, rosną obawy o deficyt podaży na rynku ropy.

Inwestorzy obserwują przede wszystkim niedobór gazu ziemnego, który zwiększył zapotrzebowanie elektrowni na ropę naftową. Na tym tle eksperci nie mogą wykluczyć kolejnego wzrostu cen ropy.

„Napięta sytuacja rynkowa, którą Organizacja Krajów Eksportujących Ziemię (OPEC) i Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) widziały w swoich miesięcznych raportach w zeszłym tygodniu, kontrastuje z wczesnym zakończeniem wysokich cen ropy naftowej i produktów naftowych” – skomentował Raw. ekspert ds. materiałów Carsten Fritsch z Der Commerzbank in Trading.

READ  Jak Pekin prosi bogatych tego kraju o zapłatę

Nowy Jork/Londyn (dpa-AFX)

Więcej informacji o cenie ropy (Brent)

Źródła obrazu: QiuJu Song / Shutterstock.com, B Studio / Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Dostawa teraz także do Polski

Published

on

Firma modowo-lifestyle’owa Breuninger wchodzi do Polski w październiku 2021 roku. Początkowo nie ma nawet kosztów wysyłki zamówień.

Podstawy w skrócie

  • Breuninger rozwija swój sklep internetowy.
  • Zgłoszenia są teraz przyjmowane z Polski.
  • Dla firmy jest to ważny krok w kierunku internacjonalizacji.

Breuninger jest jednym z odnoszących największe sukcesy dostawców e-commerce w sektorze premium w krajach niemieckojęzycznych.

Niemiecka firma zajmująca się modą i stylem życia rozszerzyła działalność na Austrię w 2017 r. i Szwajcarię w 2019 r.

Kolejnym krokiem jest teraz Polska: Breuninger zamierza po raz pierwszy oferować swoje usługi w krajach nieniemieckojęzycznych w październiku 2021 roku.

Sklep internetowy i obsługa klienta prezentowane są w języku polskim. Jak informowaliśmy w doniesieniu medialnym, dostępne będą metody płatności online P24 i BLIK. Po złożeniu zamówienia klienci mogą oczekiwać, że zamówiony towar dotrze w ciągu trzech do pięciu dni roboczych. Ponadto początkowo nie będą naliczane koszty wysyłki zamówień z Polski.

Breuninger stał się międzynarodowy

Holger Blecker, dyrektor generalny Breuninger, jest podekscytowany ekspansją do sąsiedniego kraju: “Z entuzjazmem i podekscytowaniem czekamy na naszą pierwszą ekspansję online poza region DACH. Nasza sąsiednia Polska jest bardzo interesującą, dynamicznie rozwijającą się i wysoce internetową powiązanym rynku.”

W związku z tym firma planuje stale poszerzać swoją strefę internetową w Europie o gamę marek premium, luksusowych i designerskich.


READ  Stagflacja: bój się scenariusza bez wygranej
Continue Reading

Trending