Connect with us

Economy

Siedem tradycyjnych szwajcarskich marek nie jest już „Swiss Made” jako takie.

Published

on

Tradycyjna szwajcarska czekolada Toblerone będzie w przyszłości produkowana na Słowacji. Łączy całą gamę szwajcarskich produktów wytwarzanych za granicą.

23.06.2012, 19:5023.06.2012, 20:05

Materac Dennisa

Archeologia

Jedna z najsłynniejszych szwajcarskich czekoladek, Toblerone, częściowo przenosi swój zakład produkcyjny. Batonik Matterhorn będzie w przyszłości produkowany również na Słowacji. Międzynarodowa grupa spożywcza Mondelez potwierdziła to w środę. Watson ma już pomysł na nowy projekt:

Szczyt Krivan na Słowacji nie różni się zbytnio od Matterhornu.

Szczyt Krivan na Słowacji nie różni się zbytnio od Matterhornu.Zdjęcie: shutterstock/montaż Watson

Wraz ze zmianą produkcji skończyła się ponad 100-letnia tradycja, w której Toblerone był produkowany w Bernie i sprzedawany na całym świecie. Tym samym Toblerone straciło prawo do ozdabiania etykietą „szwajcarska mleczna czekolada”. To dotyczy czekolady wyprodukowanej w 100 procentach w Szwajcarii.

Jednak zapowiedź marki Mondelez nie była zaskoczeniem. W ostatnich latach produkcja wielu produktów uznawanych za „szwajcarskie” została zlecona na zewnątrz, jak pokazują poniższe przykłady.

Czekolada Lindt

Złote króliki Lindt są produkowane w Niemczech.

Złote króliki Lindt są produkowane w Niemczech.Zdjęcie: kamień węgielny

Chociaż Lindt & Sprüngli nadal produkuje batony czekoladowe w swoich fabrykach w Kilchberg nad Jeziorem Zuryskim, wiele jej produktów jest wytwarzanych w fabrykach za granicą. Na przykład w Niemczech, Włoszech, Francji czy Austrii. Należą do nich znane marki, takie jak Lindor, Excellence czy Hello.

Albo złotego, czekoladowego zajączka wielkanocnego. Jest produkowany w Niemczech. Z piłkami Lindor sprawy się komplikują: czerwone piłki pochodzą ze Szwajcarii, a czarne z Włoch.

Klienci nie mają nic przeciwko. „Konsumenci postrzegają Lindt jako szwajcarską markę, nawet jeśli produkt pochodzi z zagranicy” – powiedział ekspert ds. marki Stefan Vogler. „Opinia”. Marka jest tak silna, że ​​kusi nawet szwajcarskich czekoladowych patriotów.

W przeciwieństwie do „szwajcarskiej czekolady mlecznej” logo „Maître Chocolatier Suisse” nie jest chronione. W związku z tym większość konsumentów może nawet nie wiedzieć, że czekolada może pochodzić z zagranicy.

READ  Wiedeń: reklamowa gorąca jesień dla międzynarodowych gości | Naciśnij PID

Pasta do zębów Elmex

Must-have w każdym szwajcarskim spa: pasta do zębów Elmex.

Must-have w każdym szwajcarskim spa: pasta do zębów Elmex.Zdjęcie: KEYSTONE

Szwajcarska pasta do zębów również nie jest już produkowana w Szwajcarii. Elmex został opracowany 60 lat temu przez Basel Gaba we współpracy z Instytutem Stomatologii Uniwersytetu w Zurychu i od tego czasu jest produkowany we własnym zakładzie firmy w Therwil. Nawiasem mówiąc, Gaba to skrót od „Golden Pharmacy Basel”, która została założona w 1638 roku i jest jedną z najstarszych lokalnych nazw biznesowych.

W 2004 roku amerykański gigant dóbr konsumpcyjnych Colgate-Palmolive połknął Gaba Internationals AG. Produkcja Elmexu była kontynuowana w Szwajcarii przez kolejne osiem lat, a następnie w 2012 roku zła wiadomość: cała produkcja została przeniesiona do Świdnicy w Polsce.

Zegarki Swatch

Sklep Swatch na Bahnhofstrasse w Zurychu.

Sklep Swatch na Bahnhofstrasse w Zurychu.Zdjęcie: kamień węgielny

Prawie żadna kategoria produktów nie korzysta z etykiety „Swiss Made”, tak jak zegarki. Aby to osiągnąć, co najmniej 60 procent kosztów produkcji zegarków musi zostać poniesionych w Szwajcarii.

Swatch Group zbudowała całą swoją firmę wokół tej szwajcarskiej produkcji. Nic dziwnego, spowodował to wyciek ze środowisk pracowniczych w 2019 roku Adresy. Jak się okazało, niektóre tarcze zegarków Swatch Group zostały wykonane w Tajlandii – w tym napis „Swiss Made”.

Firma zapewniała wówczas, że była to „marginalna część portów”, które były produkowane za granicą.

Maggie

Legendarna przyprawa Maggi jest produkowana w Niemczech.

Legendarna przyprawa Maggi jest produkowana w Niemczech.Zdjęcie: Shutterstock

Maggi AG została założona w 1886 roku przez Juliusa Maggi w Cham ZG. W tym samym roku wprowadzono pierwszą zupę błyskawiczną i legendarną przyprawę Maggi. Po II wojnie światowej Maggi została przejęta przez Nestlé w 1947 roku.

Tak więc helwecka wersja sosu sojowego istnieje od bardzo dawna. Sos przyprawowy do warzyw zawsze był wytwarzany w Niemczech, a dokładniej w Singen.

READ  Rolnictwo - Poczdam - Zniesienie stref wykluczenia po rozprzestrzenieniu się gorączki dzików u świń domowych - Gospodarka

Tomasz

Plakat historyczny do filmu Thommy's Senf (1947).

Plakat historyczny do filmu Thommy’s Senf (1947).Zdjęcie: Wikimedia

Sytuacja jest podobna do Tommy’ego. W 1907 r. Fritz Tommy Schad zaczął sprzedawać musztardę w Szwajcarii – w tym czasie była jeszcze robiona z kamionki. Potem, w 1934 roku, pojawiła się wielka innowacja: musztarda w tubkach, rodzaj, którego wcześniej nie używano do pakowania żywności. W tym samym roku „i” stało się literą „y”, aby lepiej sprzedawać produkty na arenie międzynarodowej. W 1951 roku oferta została poszerzona o majonez – był to pierwszy majonez wyprodukowany przemysłowo w Europie. Firma jest własnością Nestlé od 1971 roku.

Chociaż w zakładzie produkcyjnym w Bazylei wciąż produkuje się tysiące ton majonezu i musztardy, produkty Thomy są również produkowane w Neuss w Niemczech. A od 2020 roku ketchup Thomy jest produkowany w Polsce.

Mała Szwajcaria: W 2017 roku, po wejściu w życie ustawy Swissness, Thomy-Mayo musiała usunąć krzyżyk szwajcarski ze swoich tub, ponieważ zbyt wiele przetworzonych jaj pochodziło z zagranicy.

sugus

SUGUS, SU-SU-SUUGUS. Każdy, kto kiedykolwiek doświadczył lat 80., będzie teraz miał chwytliwy ton. Dla młodszych pokoleń voila:

Legendarny szwajcarski deser pochodzi od Sucharda, producenta czekolady z Neuchâtel. W 1929 roku ówczesny dyrektor Suchard szukał alternatywy dla wyrobów czekoladowych, gdyż kakao było wówczas prawie za drogie. Znalazł to, czego szukał w Krakowie, gdzie polska filia firmy wyprodukowała na licencji soczyste cukierki do żucia. W 1931 Sugus wszedł na rynek w Szwajcarii.

Dziś Sogos należy do amerykańskiej firmy Wrigley. Który z kolei należy do grupy Marsa. A Sugus nie jest już produkowany w Szwajcarii. Ale we Francji.

Czekolada Ogórkowa

1/9

Czekolada Ogórkowa

Źródło: Stefan Zimmermann

To dlatego Chińczycy nie lubią szwajcarskiej czekolady

Może Cię to również zainteresować:

Prognoza burzy powinna chronić przed zniszczeniem i katastrofą. Ale nie zawsze jest to dokładne – są ku temu powody.

READ  Ambasada oskarża Melnyka o bagatelizowanie Holokaustu

Każdy, kto chciał polegać na radarze i prognozach opadów deszczu w ciągu ostatnich kilku dni, sam to zauważy: nie zawsze można było dokładnie przewidzieć, gdzie i kiedy będzie Szwajcaria przeżywa burze z piorunami i ulewne deszcze. Do tej pory konsekwencje były stosunkowo nieszkodliwe: niektóre doniczki i wypieki zostały powykręcane, a miejscami w lasach dochodziło do ścinania drzew.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Poszukiwany następca Forda w Saarlouis – zainteresowanie chińskich firm

Published

on

rDe ichscenhies erodzuntP vno utosA und klroteb,ntEeaitre N,io teigz ägtnslhudrczi eeInesrst na eemni teagmEngen im .Slaarand fuA edm Unemereerhetffrntn erd leacanniässhrd dAsrunieittou ni Nneckhiuren fua lnauEnidg sde teezNsrkwe moiuoavett Saanlard tlelste erd äeVsn-eirizoNtdpi üfr Eau,rpo Hiu gnah,Z das dlfGscloeemtäsh sisnee Unreetsmnhen r.ov Es knna hcna seinne reWnto auhc nnsrtaietes üfr das rnlaadaS esi.n iNo pedrutrzoi rditeez onv aCnhi uas fünf ,gfaelkhtrouEzere vom neaeKnligw ibs muz UV,S ied liweseeit ucha cosnh utaoomn enarfh nön.nke sliregMttifti wdeer amn olhw huca mti osdetnäPnittusktro enlogira in poaeur rup.znerdoei wir „tcabnhbeeo edi aetmcwnnlkkriugt erhs ugean udn eenasaryin iseed n.tgäisd sedej negmaegnt sums hcsi nsuni الصين 300000 zFgeeuarh jrhiä، lhc ieen izeclhsäztu rabFik üfr ieetewr 300000 apprheFzu sei ni Ba.u oNi atub docehj ctnhi run، Aotus neondsr tha zduem a sereonbdes eefrranhV üfr ttaLneedniosa itlkcewe, tn asd rde kmblEetoäotlriit ni uaropE i ni heta dlDuncs eenni nsreeebdno Scbuh egebn ennkö.t

Jak byłem Airbond Iheinsken dionzorite

Deies tanesaotinedL ehrtenpsenc der eGröß ieenr rntipvae Geraag ndu ndis ivkuliens der rueazeghF onv oiN esetirb in eerNongw afu end antrßSe trsgu.wnee achN ned esglunnlVrtoe nvo gaZhn olnels rdotteanS in ngza praoEu achn und hanc lfn.ego Dsa renoBesde na mde en:rVefrha erd oAbeeutszirt smus nur in esdei aegrGa lsa ditetoaaLsn fehrna und tükrcd fua eein Kfpon, hniälch dem aheneVrfr in eeirn ahrsß.estcaW uDnhrfaia rwid die eitrBeta tmi emnie cntnhhiesec efVrernah iaacmhtsotu nleihabnr nvo ffün tiuneMn te.husgatacsu nZgah mtrgrienteu,a erd dnuKe eaukf cilhgdlei asd uAot von ,ioN Tim rde ugadnl ored cahu earth onsretnugg ovn baeeentrt hbea re üaauhrptbe inchts to nt.u the liregede sella io.n edzmu Kennö edr utraeotnzu ebi، ino je nhca drf، abe beteriecrene ovn، Geenrz ie.egl Das ertiecherel muz siepeBl ID tlanninaIteosl vno nidotLneaaste anelntg nov elztnsnBuleagnr und .tbeuhonanA e „Ameßdur nank anm ud Hcried agLe im Ggizteernbe hauc ielev aoFnrnesz udn reLmrebugxreu. Irw nwleol nfldslajee eruesn nlnoeestdiata in zang eruopa si, nrilnee „talgünd nzgha na lhseadb ewrde man uhac z ejdme esdbndalu ndu mti end nermeuokdenm

clasPa blSoert, heCf dse seerktwzN vitooemuta aSanar,dl rügßtbe ntviiIetani wie ied ovn iNo ndu svetriew aa,urfd ssda tedirez veeil ltloeuseArthre usa einAs, bera uach uas nde ,USA fau rde uhecS nahc eineenegtg stuettknoosPitnräd in pEruao ni.ds asD raaSldna hbae esalbhd anhc erd adAFsgbor-e tjtez edi Chena,c tmi emein nteengeieg äeGd,nel nagrhevedorr agstbneeuleid stcFofeBdenhgr-iät ndu emeni raenedn lehrusorteeltA hrneeumwtzi.ace Zmalu imt red eclFäh sed dFnoerGäesdl- i„ne tlteiüFcks uzr gnüufVegr ,ehtts ewi es sda dotransenr unr esrh lsnete gi „b ، t etonbt otblrSe. Er släts ehdcjo zueghilc cu,chdnrkible dsas se mih ma liebsent äwre, enwn isch odrF chua tlebss na edn älenPn rzu knenitüfg unzgutN sed Gädlesne enrgebinni ndu ögtmcshli cllnshe nktkeero orVengtnelusl nirulmrfoee wrdü.e „Wir eüssnm jztet in eall ghiuRnectn nüef,pr asw ghe.t Nrtclaihü ötergh udza cahu das, asw odFr t.btineae reAb oFdr stbsle tah ja cauh sggaet,ssad ine ernrdea work mirtieho atlullaisaubors niepzr ektn.nö.

Dsa abaenebchtr traes-mkwr in ntgniohrLe ies rde sebte eisweB üda, fr eiw sua nerie seKri iene nhccea wi.dr Dtro buea Ineso tuhee sad leMlod eiGdnerls.ra jego segrdal. ORF rl cthuesg ndu andn chau iene nLgusö gobenen”, w toebtn e.lobtrS

Asadnre EDA, R. Hefrstcfghrsäüe des Bedanrvs edr amieusntudbootil d. hinct rnu enei eesrednob fuanhnuäg vno tkepzeonm in the nrioe, g rosndne cuah ied cae, hcn chis na die iespz sedt frihrottctss uz tnzees dun saucherne ecacnh uz m.ahnce deiGidre, trnneoatw fau ädeegrtn eirsüfdbbsne cudhr eid, toääribmeelottilk srfoahwawtersfiftcs, st aednglistur, igii enzndmuEne ketirlokn ni Fairz, urgehännahht llrea diebetemlenne eüegbenrg nhanfkekfkfkfkfcfkfcfcfkfk.

cuAh seniiipdtrserMintnä nkeA riglRheen (P)DS dälpirte dafrü, dei ucrhd dei getveian dFcuennodsgrh-itE tnndetanese Etätiatnmoloi udn utW jtzet in sweta vPtisoies zeulunmwdan ndu afu ellan eeiSnt ttkaTfar na den gaT uz .leeng hlregeRni rtfoedr dsa nmMegtadr-oneaF afu, ichs cgmthösli hsnllce itm igennee eslnoärcgVh zur enüngtikf glceunähzunntF uz ieeinblt.eg ieuhcZlg drwee mna ahuc tim arednen senetnIeetsnr üerb ine Egneeegnamt afu dme -denädloerGF hrlneavd.ne Um edi onPosiit erd irsuetnduitAo iosew sde scstrtWnrtastsdoiaehf laSdnara tirwee zu fieneg,st eewrd ebdarür hsnaui ni üzerK nei Mnpreslata 2 frü eid eiwteer eelandwtsei kcävFrtaeelghnrunm velrolg.stet Dei Vnngeduewr rde lcFheä sed genilheema fkeraKstwr ndfrEso owies ads ecBhraut ürf dei ktfrairatiebeB nvo lSotV esnie erwiete täti.neProri nrGleele tlslte grielhnRe ralk, sdsa ahcu erd csKuzatlhmi ni dne enmemdkon hnraeJ orrgnVa aebnh sesm.ü iDse efüdr mi alradaSn rbea incht itm nieer-iedrlunrsiuatDiIn reevdnbnu as ri „W sesmün e, rr enceih ssda dibsee ngl: eitg Kluitcmasz udn thniwerei eutg doudnknungeitPbsroneg ürf edi nrdtiuseI ewios eeni guet unkfutZ frü dei hcM, nseen die trdo eta „in.

READ  Rolnictwo - Poczdam - Zniesienie stref wykluczenia po rozprzestrzenieniu się gorączki dzików u świń domowych - Gospodarka
Continue Reading

Economy

Szczyt G20 w Indonezji: Ukraina uzależnia udział od przebiegu wojny – Polityka

Published

on

Wojska rosyjskie zdobywają przyczółek w Łysychańsku

Siły rosyjskie według danych ukraińskich Wszedłem do Łysyczańska. „W obwodzie donieckim okupanci skupiają się na Umocnić swoje pozycje w miastach Łysieczańsk i WerkniukamyankaUkraiński Sztab Generalny ogłosił w niedzielę. Ukraiński gubernator wojskowy w Ługańsku, Serhiy Haji, również potwierdził na swoim kanale Telegram, że Rosjanie kontynuują natarcie. „I zdobył przyczółek w obwodzie łysyczańskim” To było. Nie wiadomo, czy w mieście są obecne jednostki ukraińskie.

Już w sobotę prorosyjscy separatyści zapowiedzieli, że zamierzają zająć Łysiczańsk, a Kijów odpowiedział, że strategicznie ważne miasto nadal jest pod ich kontrolą. Po upadku Siewierodoniecka Łysychańsk był ostatnim ważnym, kontrolowanym przez Ukraińców miejscem w obwodzie ługańskim.

Jak wynika z raportu Sztabu Generalnego, było też Rosyjskie ataki na Charków i Słowiańsk. Rosyjskie ataki zostały odparte w obu kierunkach.

w w kierunku Bashmut, ważnym węzłem komunikacyjnym w obwodzie donieckim, walki trwają. To samo dotyczy Spartaka, przedmieścia Doniecka, które rosyjskie wojska próbują szturmować.

na południu Ukrainy Osada IwanówkaKtóra poprzedniego dnia miała zostać przejęta przez siły ukraińskie w rejonie Chersoniu, była przedmiotem intensywnych rosyjskich nalotów. Ponadto rakiety zostaną wystrzelone w rejon Mikołajów. Informacje nie mogą być niezależnie zweryfikowane. (dpa)

READ  Wybory do Bundestagu: tego świat oczekuje od Niemiec | Polityka
Continue Reading

Economy

Pliki sprzedawcy po bankructwie – inni mogą wkrótce śledzić

Published

on

Po Orsay i Conradzie znika kolejny znany detalista ze specjalnym konceptem. Czy jest koniec z większym biznesem?

BERLIN – Wygląda na to, że kolejny sprzedawca jest na skraju upadku. Znany startup z Berlina, który zainspirował podobne modele biznesowe w wielu miastach, złożył wniosek o upadłość. Pionier koncepcji „zero odpadów”„Original Unpacked” rozpoczęło się w 2014 roku i wkrótce zostanie ukończoneJak RUHR24 wspomniany. Ale wciąż jest nadzieja.

supermarket Oryginalne rozpakowane
szef Milena Glimbowski
powód niewypłacalność

Czy popularni sprzedawcy detaliczni mogą wkrótce zostać zamknięci – czy „oryginalne opakowanie zbiorcze” się skończy?

Koncepcja sklepu, która do tej pory stała się popularna, polega na tym, że zamiast kupować żywność, taką jak ryż, makaron lub musli w plastikowych lub papierowych opakowaniach, klienci przynoszą własne pojemniki i opakowania, takie jak zakręcane słoiki lub puszki wielokrotnego użytku. Podobnie jak giganci drogerii Dm i Rossmann eksperymentowali z takimi koncepcjami.

„Original Unverpackt” otworzył concept store w Berlinie w 2014 roku, a wiele sklepów nieopakowanych zostało już otwartych w całych Niemczech. Firma od 2016 roku prowadzi również sprzedaż sklepu internetowego.

Dokładne powody wszczęcia postępowania upadłościowego według Industry Journal Gazeta Żywności (LZ) Jeszcze nieznany. Czy alternatywny supermarket ma problemy z konkurencją z takimi konkurentami jak Aldi, Edeka i Lidl?

Rozpakowany sklep w Dortmundzie też niewypłacalny – ten sam problem w Berlinie?

Przynajmniej to zgadywanie LZ. Bo działający w bardzo podobny sposób internetowy supermarket „Gerneohne” również zapowiedział, że wkrótce zniknie. Sprzedawca rozlewa żywność ekologiczną do kubków wielokrotnego użytku i sprzedaje te produkty w zrównoważonych opakowaniach online. Ale pod koniec czerwca było po wszystkim.

Wraz z „Öke Möke” w dzielnicy Aplerbeck Dortmund również stracił rozpakowany sklep. Według bloga, firma musiała również złożyć wniosek o upadłość w lutym 2022 r.Jesteśmy w Dortmundziewspomniany. Jednym z powodów był po prostu za mało klientów. Czy zatem matka wszystkich nieopakowanych sklepów w Niemczech, „Original Unverpackt” w Berlinie, ma podobne problemy? I czy inne sklepy, które realizują tę koncepcję, mogą zostać naruszone, a także zamknięte? Można o tym tylko spekulować.

Supermarket w Niemczech ogłosił upadłość.

© Joseffson / Imago

Tymczasem w centrach miast zamykane są kolejne sklepy: m.in. Conrad, Primark i Zara zapowiedziały zamknięcie oddziałów.

READ  Wiedeń: reklamowa gorąca jesień dla międzynarodowych gości | Naciśnij PID

Kupujący poszukiwali sprzedawców detalicznych: Unverpacktladen chce kontynuować

W każdym razie „Original Unverpackt” ma nadzieję znaleźć kupca na sklep w Berlinie i biznes internetowy. według LZ Dyrektor Zarządzająca Milena Glimbowski i ekspert ds. restrukturyzacji Sven Kirchner „z optymizmem odnajdą ją 1 sierpnia.

„Biorąc pod uwagę ogólnopolską świadomość marki i popularność sklepów masowych, jestem przekonany, że w ramach wstępnych działań pojawi się długofalowe rozwiązanie restrukturyzacyjne” – mówi Glimbowski.

Lista zasad: © Anja Cord / Imago

Continue Reading

Trending