Connect with us

Top News

Side Think Demo Berlin: Te wydarzenia są zakazane przez policję

Published

on

Korona

Prezentacje w Berlinie: te wydarzenia są zakazane

Epidemia korony: jak niebezpieczny jest ruch „lateralnych myślicieli”?

Epidemia korony: jak niebezpieczny jest ruch „lateralnych myślicieli”?

Michael Balveck założył ruch „Myślicieli z boku”, ponieważ jego zdaniem polityka Corony ogranicza podstawowe prawa ludzi. Ze względu na prawicowe tendencje ekstremistyczne należy ocenić potencjał ryzyka.

Pokaż opis

Policja w rynsztunku bojowym zaatakowała wiec 31 lipca i 1 sierpnia, usuwając setki demonstrantów ciężarówkami.

Berlin. Dużo w weekendy Planowane są demonstracje w Berlinie Przeciwko KoronaPolityka Polityka Policja Zabronione – m.in. spotkanie inicjatywy Stuttgartu „Side Thinking 711” w Strauss des 17. Czerwca, który w niedzielę zanotowano na poziomie 22 500. W innym „bocznym myśleniu”, pod hasłem „odzyskania naszych podstawowych praw”, wzięło udział 10 000 uczestników już w sobotnie popołudnie i zostało zakazane przez policję. W obu przypadkach nakazy sądowe zostały już wydane w środę po południu, podała policja.

„Po ocenie wszystkich okoliczności i ustaleń, po rozległym doświadczeniu z tymi ruchami protestacyjnymi i rozważeniu wszystkich interesów, zwłaszcza po wysokiej wartości wolności zgromadzeń, berlińska policja musiała zakazać podejrzanych spotkań” – napisano w oświadczeniu.

W czwartek wieczorem policja opublikowała listę dwunastu incydentów ofiar. Szczegółowo zakaz dotyczy tych demonstracji:

 • „Rok Niepodległości! I pokój – życie po infekcji ”(1 sierpnia 2021)
 • „Przywracanie naszych podstawowych praw” (31 lipca 2021)
 • „Musimy wyeliminować GEZ” (31 lipca 2021)
 • „Berlin Club Demo Demonstracja dla pełnego otwarcia wszystkich kultur, klubów i wydarzeń” (31 lipca 2021)
 • „Artyści niezależni dla wolności sztuki” (31 lipca 2021)
 • „Rada Muzyczna na rzecz Wolności i Demokracji” (31 lipca 2021)
 • „Pokój, Wolność, Prawda” (1 sierpnia 2021)
 • „Nasza droga do pokojowego dobrobytu dla wszystkich” (1 sierpnia 2021)
 • „Świadomość prawa zasadniczego” (1 sierpnia 2021)
 • „Niemcy mają wybór” (1 sierpnia 2021)
 • „Pokój w domu i na świecie” (31 lipca 2021)
 • „Potrzebujemy kompetentnych, uczciwych, zdyscyplinowanych, godnych zaufania posłów działających w interesie publicznym w niemieckim Bundestagu, niezależnych od ugruntowanych partii” (1 sierpnia 2021 r.)


Według policji incydenty są podatne na zagrożenia, a uczestnicy wielokrotnie udowadniają, że nie przestrzegają zasad ochrony przed infekcjami. Osoby odpowiedzialne za te zdarzenia nie chcą „przyjmować swojej odpowiedzialności i podejmować odpowiednie środki zaradcze w przypadku związanych z nimi naruszeń”.

Mówiono, że punkty te odróżniają wydarzenia zabronione od marszu „znacznie i bardzo wyraźnie”. Dzień Christophera Street (CST) W Berlinie w ostatni weekend. Krytycy zakazu wskazywali wcześniej, że CST narusza również zasady dotyczące korony.

Side Thinking Demo w Berlinie: Organizator chce wykorzystać „wszystkie organy wymiaru sprawiedliwości”


Organizatorzy chcą „wykorzystać całą sprawiedliwość” przeciwko zakazowi demonstracji. Jednak rzecznik Berlin Morganpost powiedział w czwartek po południu, że Sąd Wykonawczy w Berlinie nie otrzymał jeszcze pilnego wniosku.

Kolejny wniosek, złożony w zeszłym tygodniu jako środek zapobiegawczy przeciwko zakazowi zgromadzeń, został odrzucony przez sąd egzekucyjny pod zarzutem, że „nie wymaga ochrony prawnej” i jest obecnie w Sądzie Najwyższym Berlin-Brandenburgia.

Metody myślicieli lateralnych są zakazane w Berlinie – policja odrzuca krytykę

Krytyka zakazu pochodziła z berlińskiego biura. Przewodniczący komisji George Bostersky skrytykował czwartek, mówiąc, że nikt nie rozumie dlaczego CST Mogło się zdarzyć, ale wiece będą blokowane przez „bocznych myślicieli”. „Każdy, kto pasuje do czerwono-czerwono-zielonego koloru, może robić, co chce” – powiedział polityk Abid. „Jednak gdy tylko spodziewany jest ton krytyki rządu, senator spraw wewnętrznych powraca do starej tradycji SED”.

Rzecznik policji Thilo Kaplitz odpowiedział: „Dopóki większość uczestników spotkania dba o potrzeby ochrony przed infekcjami, niezależność zgromadzenia musi być zagwarantowana i zagwarantowana”. Nie należy tego również przestrzegać w obszarze CST uczestników. Zasady prawa.

Jednak organizatorzy zlotu „Lateral Thinking 711” wystawili „komentarz alarmowy” w przypadku zakazu. „Musimy być na to przygotowani, gdy spotkania krytyczne wobec rządu są po prostu zakazane we wszystkich krajach” – powiedział Balveck. „Wtedy nie było innej opcji, jak tylko zbadać alternatywy”.

Zakaz spotkań: myśliciele lateralni planują „arbitralne wyniesienie”

W „planie awaryjnym” otrzymanym przez organ ochrony danych brane są pod uwagę różne scenariusze. Niedzielny popołudniowy rajd powinien być zabroniony, a jeśli Stress des 17. czerwca ma być zaokrąglony w górę, zaleca się wysłanie uczestników do innego miejsca, np. Templehoferfeld.

Wezwanie do demonstracji „bocznego myślenia 711” mówi dalej: „Zalecamy przybycie 30 lipca lub 31 lipca 2021 r. Jeśli spotkania są zakazane, planujemy arbitralne zniesienie 31 lipca 2021 r. zakaz zgromadzeń – § 8 Ustawy Zasadniczej.


Berlin, Niemcy i Corona na świecie – więcej na ten tematDema w Berlinie: Policja szykuje się na intensywny weekend

Według rzecznika berlińska policja przygotowuje się do weekendu. “Wszystko, co możliwe, jest ustawione w służbach ratowniczych.” Tylko w niedzielę dyżur pełni 2500 funkcjonariuszy policji, powiedział Benjamin Gentro, rzecznik Stowarzyszenia Policji (PKB). Obejmuje to najmniej używane z innych krajów związkowych.

„Swoboda zgromadzeń jest wielkim dobrem. Jeśli ją kontrolujesz, muszą być ku temu poważne powody. Patrząc na poprzednie spotkania wnioskodawcy i bezpieczeństwo publiczne w mieście, wydaje się to całkowicie właściwe. Przewodniczący Norbert Sioma wyjaśnił. Dla naszych kolegów będzie to w taki czy inny sposób ogromne zadanie, ale zrobią to profesjonalnie. “

Myśliciele z boku – Czytaj więcej:


Side Thinker Demo: W sierpniu 2020 r. wiec został zakazany przez policję

Berlińscy urzędnicy byli już pod koniec sierpnia 2020 r. 17 czerwca zlot inicjatywy „Side Thinking 711” został zablokowany na ulicy, w którym zarejestrowanych jest 22 000 uczestników. Powodem podanym przez policję było to, że zgromadzenie dziesiątek tysięcy ludzi, często bez maski lub dystansu, stanowiło zagrożenie dla zdrowia ludzi.

W tym czasie Sąd Wykonawczy w Berlinie uchylił tę decyzję, argumentując, że nie ma wystarczających przesłanek wskazujących na bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego. Rząd nie był w stanie udowodnić, że zaproponowana przez organizatorów koncepcja zdrowotna nie powinna być przestrzegana.

Sąd Najwyższy Berlin-Brandenburg później podtrzymał zniesienie zakazu. Senat i policja musiały przyjąć powszechną krytykę z powodu zakazu zbliżania się. Senator spraw wewnętrznych Andreas Keisel (SPD) powiedział, że nie chce zaakceptować zakazu protestów. Berlin ponownie stanie się rajem dla „negujących koronę, obywateli Rzeszy i prawicowych ekstremistów”..


READ  Infekcja koronowa: Stico zaleca szczepienie wszystkich w wieku 12 lat i starszych
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim: Wypadek w złym kierunku – 3 zabitych! – Wiadomości krajowe

Published

on

Pforzheim (Badenia-Wirtembergia) – Poważny wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim. Powód: jazda pod prąd! Około 3.45 w niedzielę 35-letni mężczyzna wyjechał swoim peugeotem z parkingu Yes Campfellback w kierunku przeciwnym do drogi na autostradzie.

Zderzył się czołowo z kierowcą Renault i przejechał prawie cztery kilometry – w samochodzie jadło czterech młodych mężczyzn, z których dwóch zginęło na miejscu zdarzenia.

Frank Weber z policji w Pforzheim w BILD: „Kierowca Renault (28) i pilot (24) zginęli w ataku z przodu. Kolejni 28-latek i 33-latek siedział z tyłu pojazdu. zostały przewiezione do szpitali.”

Kierowca, który pojechał niewłaściwą drogą, również doznał poważnych obrażeń. Według policji inny kierowca początkowo skarżył się, że kierowca Peugeota jest podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Weber: „Służby ratunkowe natychmiast zaczęły szukać samochodu, ale początkowo nie mogły go nigdzie znaleźć.

Według raportów BILD, musiało być kilka telefonów alarmowych, ponieważ przyczyna wypadku została później zauważona przez „niebezpieczny styl jazdy”.


Tylko kupa śmieci: na A8 zgubiony kierowca zderzył się z nadjeżdżającym samochodem, zabijając trzech, a dwóch poważnie raniąc.Zdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogą

Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogąZdjęcie: Marcus Rod / DBA


W tym Renault zginęły dwie osoby

W tym Renault zginęły dwie osobyZdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Dokładny przebieg wypadku jest teraz określony

Dokładny przebieg wypadku jest teraz określonyZdjęcie: 7aktuell.de/Alexander Hald

Autobahn 8 jest obecnie całkowicie zamknięty między Pforzheim-Ost i Pforzheim-Nord. Na służbie są ratownicy i policja.

Świadkowie, którzy mogą udzielić informacji o przebiegu wypadku lub stylu jazdy 35-latka, proszeni są o kontakt z Policją Drogową w Pforzheim pod numerem 07231 125810.

READ  Infekcja koronowa: Stico zaleca szczepienie wszystkich w wieku 12 lat i starszych
Continue Reading

Top News

Siostry Schmidtstorp wracają do Polski / Sumo srebro i brąz

Published

on

Daniela Schmidtstorp weszła na ring w kategorii wagowej 73 kg, rzucając na ring swoją przeciwniczkę Lenę Andrezek w pierwszej walce, dzięki czemu była w stanie wygrać walkę. Porażkę musiał przyznać Olivii Klegolskiej, która później w drugiej walce zdobyła złoty medal, ale w trzeciej walce potężnym kopnięciem rzucił na parkiet Agatę Sorosuchę. Zachował się srebrny medal w wadze -73 kg.

Kerstin Schmidtstorp i Johanna Schumann weszły na ring, aby zebrać kluczowe punkty rankingowe na Igrzyska Światowe 2022 w kategorii wagowej 80 kg. Johanna Sooman zmierzyła się z Ukrainką Anną Fomitską, tym razem Johanna nie znalazła przeciwko niej żadnej techniki i musiała zaakceptować porażkę. W kolejnej walce zmierzył się z Aleksandrą Grigile z Polski. Niestety Johanna doznała kontuzji kolana i została wykluczona z meczu. W długiej walce o sumo, Kerstin Schmidtstarp była w stanie rzucić na parkiet silną mistrzynię Europy juniorów Irinę Hrebenziu z harai koshi. W starciu z byłą mistrzynią Europy i świata Anną Alexandrovą z Rosji, przegrała i Kerstin Schmidtstarp musiała przejść do rundy pocieszenia, ale brąz wciąż był w zasięgu. Chęć odniesienia sukcesu i chęć konsolidacji ważnych punktów powstałych w ciągu trzech lat sprawiły, że Kerstin wyrosła poza siebie. Wygrała brązowy medal w meczu o brązowy medal z Aleksandrą Krikel z Polski.

„Kogut” w koszyku w ten weekend Jerk Frischmann z Babelsberg walczył do 115 kg. Jak zawsze Draw przywiózł mu Waję Duri z Ukrainy, a ten silny, młody zawodnik był magiczną atrakcją dla Jork na wiele meczów. Walki z nim nasilają się coraz bardziej, ale to nie wystarczy, by wygrać. Ale został wciągnięty do rundy komfortu i był w stanie ukończyć na 7. miejscu.

Wszyscy zawodnicy zmierzyli się z wyzwaniem dywizji otwartej, w której wspólnie walczyły wszystkie kategorie wagowe. Daniela, która waży zaledwie 72 kg, była jednym z najlżejszych i najcięższym zawodnikiem turnieju został wylosowany. To właśnie sprawia, że ​​ta kategoria wagowa jest tak wyjątkowa, szybkość i zwinność Danieli mierzy się z wagą i wzrostem polskiej rywalki Susannah Kristek. To jest to, co publiczność chce zobaczyć i sprawić, by sumo było wyjątkowe i przyjemne. Daniela próbowała unikać przeciwnika i być nękana przez Suparisa (stopy/stopy z płaską dłonią na klatce piersiowej przeciwnika). Dopiero gdy Susanna Cristek ją złapała, Daniela została wyrzucona z ringu. Susannah Kristek jest aktualną bliźniaczą mistrzynią Europy juniorów w 2021 roku!

READ  Reguły Korony: które stany federalne planują teraz przejść na emeryturę

Kerstin nie odniosła łatwego zwycięstwa z mistrzynią świata Herveid Ivaną Berezovską. Udało jej się jednak walczyć aż do małego finału w finale Hope, gdzie przegrała po wielkiej bitwie z Ukrainą przeciwko Victorii Sark. 5 miejsce w tak mocnej konkurencji, szaleństwo!

Jர்க்rg Frischmann walczył z ufnością o zwycięstwo nad Węgrem Patrickiem Pusasem, który nie wydawał się być kontuzjowany, a tym samym George wygrał, ponieważ Georgia była w finale przeciwko Kadyksowi. To naprawdę wyrzuciło komentarz z twarzy Jurki Subarisa. J ஜோrg przeszedł do rundy pocieszenia, wciąż mając nadzieję na zwycięstwo nad Cockpipe Miko-Logic of Poland. Niestety kolejny najsilniejszy Gruzin był w kolejnej walce i pozwolił eksplodować naszemu marzeniu o otwartym medalu z mężczyznami. Dobre 7 miejsce z emocjonującymi walkami to dobry wynik.

Na zakończenie imprezy jury nominowało sportowca, który miał odebrać targową nagrodę sportową ufundowaną przez Ambasadora Japonii z Polski! Brandenburg Sumotory Jurk Frishman otrzymał nagrodę, ponieważ traktuje swoich kolegów z drużyny z szacunkiem, niezależnie od tego, czy wygrają, czy przegrają. Ta nagroda jest warta więcej niż jakikolwiek złoty medal, twoje własne rozsądne zachowanie sportowe zostanie zauważone i będziesz postrzegany jako wzór do naśladowania.

Sędziami obok ringu były Elke Novak i Jana Harbart. Delegacji przewodniczyli dyrektor sportowy Wolfgang Jacquesward i trener Sandra Coppen-Jacquesward.

Od 11 rano 9 października Brandenburger będzie miał okazję zobaczyć fragmenty europejskiej elity walki sumo w Trifelderhall w Braisenberg und der Howell’s Wisenveck. Do tej pory zgłosiły się już Francja, Włochy, Rosja, Węgry, Polska, Wielka Brytania i Ukraina.

Continue Reading

Top News

Polska wygrywa ze standardowym pistoletem

Published

on

1. Tomas Partnick (POL), 2. Carls Olson (Szwecja), 3. Olson Stephen (DEN)

Polar Thomas Bartnik wygrał zimą finał Pucharu Europy ze standardową bronią na dystansie 300 metrów. Najlepsze szóste miejsce w Szwajcarii wywalczył Pascal Packman.

Od 24 do 26 września strzelnica Winter O’Hareball będzie mekką najlepszych europejskich snajperów na 300 metrów z ośmiu krajów. Tomas Bartnik wygrał trzyetapowy turniej z 591 punktami, więc Polak wyrównał rekord Europy ustanowiony przez Austriaka Bernharda Pickela. Srebro powędrowało do Danii ze Szwedem Carlem Olsonem (589) i Stephenem Olsonem o brąz (588). .

Najlepszy Szwajcar na szóstym miejscu
Siedmiu szwajcarskich snajperów rywalizowało ze standardowymi działami w piątek rano. Najlepszy był Pascal Packman na szóstym miejscu z 585 punktami. Pogman stracił kilka punktów, zwłaszcza na trybunie, dwie serie po 95 punktów w każdej. Gilles Dufox pozostaje w tyle z 583 pierścieniami. Sylvia Kignard i John Lokpihler zajęli odpowiednio 13. i 14. miejsce. Sandro Grouter, Sasha Tongi i Rafael Prouter zajmują 16, 20 i 21 miejsce.

Jutro, w sobotę, na pokazie zimowym odbędą się zawody z pistoletu 300m 3×40. Finał Pucharu Europy kończy się w niedzielę.

READ  Korona na całym świecie: 335 incydentów na Majorce - polityka
Continue Reading

Trending