Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Siatkarz ukarany za gest pękającego oka – rasista


Lozanna –

Gest bez smaku z konsekwencjami dla serbskiej siatkarki Sanji Djordjevic (23). Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) ubolewała nad swoim zakazem i grzywną za rasistowski gest. Stowarzyszenie ogłosiło, że we wtorek 8 czerwca.

  • Po rasistowskim geście w Siatkarskiej Lidze Narodów
  • Serbska piłkarka Sanja Dordević została dwukrotnie zawieszona
  • Serbskie Stowarzyszenie otrzyma wysoką grzywnę

W meczu Ligi Narodów Siatkówki z Tajlandią (3:0) 1 czerwca serbska piłkarka Sanja Djordjevic wykonała dyskryminujący gest wobec swoich przeciwników.

Wskazującym palcem skierowała oczy na zewnątrz, wskazując gest „przyciętego oka”. Przynajmniej tak postrzegały to Tajki, a teraz Liga Międzynarodowa.

Rasizm w siatkówce: dwa mecze zawieszone, kara 18 000 euro

Djordjevic otrzymał tylko zakaz dwóch meczów od komisji dyscyplinarnej FIVB za ten gest, ale Serbski Związek Piłki Siatkowej również musi zapłacić wysoką grzywnę w wysokości około 18 000 euro. Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej ogłosiła, że ​​FIVB przekaże grzywnę na cele mające na celu zwalczanie zachowań dyskryminacyjnych i/lub finansowanie programów edukacyjnych na temat wrażliwości kulturowej globalnej rodziny siatkówki. Strona główna przysługa.

Sanja Dordevich przeprosiła tajską drużynę للفريق

FIVB wyjaśnia dalej: “FIVB opowiada się za zrozumieniem, solidarnością i jednością przeciwko wszelkim formom zachowań dyskryminacyjnych. FIVB będzie nadal niestrudzenie współpracować ze wszystkimi swoimi stowarzyszeniami krajowymi, aby zapewnić odzwierciedlenie tych wartości w całym społeczeństwie”.

READ  Verstappen RB16B Crash w kwalifikacjach!

Sama zawodniczka komentowała doniesienia z „Vice News” i przepraszała za swoje zachowanie. “Zdaję sobie sprawę z mojego błędu i zaraz po meczu przeprosiłem całą tajską drużynę. Chciałem tylko zwrócić się do moich kolegów z drużyny z wiadomością: “Teraz zacznijmy grać jak oni”, nie chciałem nikogo lekceważyć. ” Jej czyn był z mojej strony niefortunnym i niezbyt sprytnym gestem”.