Shai Gilgeous-Alexander przechodzi z Converse na Nike!

Nie transfer NBA, ale transfer tenisówek! W Converse pracuje od 2021 roku Shai Gilgeous-Alexander ogłosił wczoraj wieczorem, że dołącza do Nike! Podwójny MVP będzie nosił logo Swoosh w przyszłym sezonie!

Choć dwa lata temu ponownie podpisał kontrakt z Converse, a jego charakterystyczna para butów Shai 001 cieszyła się powodzeniem od ponad roku, SGA zdecydowała się zmienić dostawcę sprzętu do tenisówek i dołączyć do juggernauta: Nike.

🚨 Wielki transfer na rynku sneakersów:

Dwukrotny MVP NBA Shai Gilgeous-Alexander opuszcza Converse i przechodzi do Nike.

Wiadomość potwierdzona przez @NickDePaula pic.twitter.com/uhmoNGv2ed

— TrashTalk (@TrashTalk_fr) 17 czerwca 2026 r

Przekaż więcej wewnętrznie niż do konkurencji, Converse to marka należąca do grupy Nike, ale ciekawie jest widzieć, jak Thunder MVP dołącza do branżowego giganta. Trzeba przyznać, że mając drugiego MVP w kieszeni, trudno o lepszy moment!

Nie ma dalszych szczegółów na temat przedmiotowej transakcji, ani pod względem czasu trwania, ani kwoty, ale zostaną one dostarczone w odpowiednim czasie. Zobaczmy, co Shai Gilgeous-Alexander przygotował dla nas pod przecinkiem!