Connect with us

Top News

Rzecznik prasowy „Tagesschau” miał również swój ostatni występ w telewizji

Published

on

Po 2977 numerach „Heat-Journal” dla Klausa Klebera było już po wszystkim.Obraz: zrzut ekranu ZDF

Po Janie Hoferze, Pinar Atalay i Lindzie Zervakis inny nadawca publiczny musiał poradzić sobie z odejściem głównego mówcy: w czwartek wieczorem Claus Kleber po raz ostatni prowadził „Heat-Journal” na ZDF. W lutym 2003 roku zaczął jako główny gospodarz programu, więc prezentuje go od prawie 19 lat.

Na początku emisji Kleber miał numer identyfikacyjny „2977” Często pełnił służbę w „Heat-Journal”. „Nic więcej nie jest dostępne”, powiedział, zanim pojawiły się wiadomości. W programie była między innymi rozmowa z wirusologiem Christianem Trostonem.

Niespodzianka dla Klausa Kleppera

Patrząc wstecz na rok, na scenie pojawił się kolega Klebera, Kundula Kaus. „Dziękuję z głębi serca” – zwrócił się do niego w imieniu redakcji – i mówił o „lepszym poczuciu dziennikarstwa”. Na koniec dodała:

„Będziemy tęsknić za tobą, a zwłaszcza za mną. Teraz muszę powiedzieć coś, czego nie chcesz słyszeć, ale muszę to powiedzieć: wyjeżdżasz, to koniec ery”.

Dla Klebera wycięto także osobny klip, z różnymi fragmentami z okresu, gdy był rzecznikiem „Heat-Journal”. Opisał w nim między innymi „serce i duszę tego projektu”. Wreszcie Klobery ponownie zwrócił się do grupy i publiczności.

Jeden gracz spojrzał wstecz na życie Klebera.

Jeden gracz spojrzał wstecz na życie Klebera.Obraz: zrzut ekranu ZDF

Biorąc pod uwagę światowe środowisko, doszedł do wniosku, że w tej chwili nie ma potrzeby być pozytywnie nastawionym do wielu rzeczy i że ludzkość naprawdę ma „wiedzę, technologię i doświadczenie historyczne”, aby sobie z tym wszystkim poradzić. Po raz pierwszy „nasze narzędzia są tak potężne, jak nasze problemy”. Bez silnej, dobrze znanej publiczności „nic” kontynuował Kleber. Teraz nawiązał kontakt ze swoimi kolegami i personelem: „Dlatego powinny być takie redakcje Ludzie Za tą transmisją. Zainteresowani profesjonaliści, którzy każdego ranka mogą rywalizować w zawodach, których jedynym celem jest stworzenie jak najlepszego widowiska.” Następnie zakończył swoje oświadczenie słowami:

Ten rzecznik „Tagesschau” również się zatrzymał

Jednak nie tylko Klaus Kleber przeszedł na emeryturę w czwartek. Był to również ostatni dzień roboczy prezentera wiadomości Klausa-Ericha Botskessa. 65-latek gościł ostatniego „Tagesschau” o godzinie 17:00 30 grudnia po 25 latach. Pod koniec ostatniego numeru powiedział:

„Chcę podziękować za umożliwienie mi bycia częstym gościem oraz za wspaniały, genialny, bardzo miły zespół, któremu mogę służyć przez wiele lat.”

Claus-Erich Boetzkes dowodzi swojego ostatniego "Codzienne wiadomości"- To jest wersja z humorem fotograficznym.

Claus-Erich Boetzkes pokazuje humor tym zdjęciem w swoim ostatnim magazynie „Tagesschau”.Zrzut ekranu

W tym przypadku, dodał, po prostu płakał. Wyraził też poczucie humoru. Po ostatnim przemówieniu pokazał zdjęcia, jak będzie emerytem: Wyretuszowane zdjęcia przedstawiały go raz bez włosów, raz z długą grzywą. Na innym zdjęciu pokazano go z białą brodą. Na to powiedział: „Starzenie się z godnością jest drugim celem”. Następnie wspomniał o następnym „Tagesschau” i pożegnał się prostym „Adieu”.

„heute-journal”: podąża za Cybers Kleber

Christian Sewers zastąpi Klebera w „Heat-Journal”, który wcześniej przejął show jako delegat. Od 10 stycznia pojawi się na swoim stałym nowym stanowisku, a drugą główną prezenterką będzie Marietta Slomka.

Kleber był aktywny dla ZDF ponad 160 wieczorów w roku. Nie ma jednak powodów do obaw, że może się znudzić przejściem na emeryturę. Kilka dni temu powiedział organowi ochrony danych, jak będzie wyglądało jego codzienne życie: „Chcę poznać wydarzenie, na którym wszyscy rozmawiają najwięcej – życie towarzyskie, przyjaźń, spróbuję takich rzeczy”.

Kundula Kaus znalazł emocjonalne słowa dla swojego kolegi "Dzisiejsza gazeta".

Gundula Gause znalazł emocjonalne słowa dla swojego kolegi w „heute-journal”.Obraz: zrzut ekranu ZDF

66-latek jest kompletnie poza oknem telewizja W każdym razie jeszcze nie. W szczególności na najbliższy rok planowane są projekty dokumentalne we współpracy z ZDF. Kleber powiedział: „ZDF chce robić więcej filmów dokumentalnych. Ja chcę je robić. Obecnie robimy z dziennikarką Angelą Anderson film dokumentalny o cyfrowej przyszłości. Powinien być gotowy w drugim kwartale 2022 roku”.

READ  Corona w Bawarii: rząd Sodera postanawia znacznie rozluźnić szkoły – Stowarzyszenie Nauczycieli w Blokach

(ju)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Obawy przed cyberatakami: ostrzeżenie Alfa-CRP w Polsce

Published

on

Za granicą Uważaj na cyberataki

Polski rząd wydał alarm Alfa-CRP w całym kraju

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Co: pa / PAP

Po cyberatakach na ukraińskie serwery rządowe alarm Alfa-CRP będzie obowiązywał w Polsce do niedzieli – pierwszy z czterech w sumie poziomów alarmowych. Wynik ten wskazuje, że Polska rozważa cyberatak na kluczową infrastrukturę.

miWynika to z napiętej sytuacji w bezpośrednim sąsiedztwie Rosji. Od wtorku o 23:59 alert Alfa-CRP będzie obowiązywał w całej Polsce. Rząd ogłosił we wtorek wieczorem.

Według doniesienia premier Mateusz Morawiecki podpisał stosowne rozporządzenie po spotkaniu z ministrem spraw wewnętrznych i szefem krajowej agencji wywiadowczej ABW. Alpha-CRP to pierwszy z czterech poziomów alarmowych, które można uruchomić w przypadku zagrożenia cyberatakami.

Organy powinny poddawać monitoringowi, tj. przeglądowi, ważną infrastrukturę, taką jak połączenia telekomunikacyjne. „To sygnał dla służb bezpieczeństwa i całej administracji publicznej do szczególnej czujności” – czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Cyfryzacji w Warszawie.

W raporcie stwierdzono, że posunięcie polskiego rządu było związane z atakami cybernetycznymi na serwery ukraińskiego rządu w ciągu ostatnich kilku dni. Poziom CRP ma charakter prewencyjny i powinien być stosowany początkowo do niedzieli.

W piątek w Polsce zgłoszono wyciek danych. Według serwisu Onet do 9 stycznia ponad 1,7 miliona szczegółów dotyczących polskiej armii zostało załadowanych na serwer i podobno pobrane. Powiadomienie o poziomie alarmowym CRP wskazuje, że polski rząd uważa, że ​​w najbliższych dniach można sobie wyobrazić cyberataki na kluczową infrastrukturę.

Czytaj

Najwyższy stopień pilności: istnieje pilna potrzeba pozostania wśród grup przestępczych

Oprócz infrastruktury telekomunikacyjnej obejmuje to dostawy energii. Decyzja zapada w czasie wzmożonych napięć między Rosją a Ukrainą w sąsiedniej Polsce. Moskwa przewiozła przez granicę na Ukrainę tysiące żołnierzy i ciężki sprzęt. Dyplomacja kryzysowa na Zachodzie nie pomogła jeszcze złagodzić napięć. Polska, zachodni sąsiad Ukrainy, również jest zagrożona wydarzeniami.

READ  Dramat uchodźczy: „Umierasz na Białorusi czy jedziesz do Polski”
Continue Reading

Top News

Lipsk: Missing Jesse (19) nie żyje | Regionalny

Published

on

Lipsk – Tragiczne potwierdzenie w sprawie Jessego (19), który zaginął z Lipska. Teraz leżał martwy na polu niedaleko Schkeuditz. Musiał zostać zabity! (20) został zatrzymany pod zarzutem.

„Według wstępnych ustaleń, zmarły został uznany za zmarłego na miejscu” – powiedział we wtorek rzecznik policji.

Jesse był publicznie poszukiwany

Zdjęcie: © Posterunek Policji Południowo-Wschodni w Lipsku

„Dalsze dochodzenia są w toku. Żadne dalsze informacje na temat lokalizacji, czasu i miejsca odkrycia nie zostały ujawnione, aby nie zakłócać tych badań ”.

Pierwsi śledczy przybyli na miejsce w poniedziałek po południu i znaleźli ciało. We wtorek Altscherbitzer zmierzył pole za pomocą technologii LKA 3D i przeleciał nad obszarem za pomocą dronów. Wydział medycyny sądowej przeszukał wykrywacz metalu i usunął wierzchnią warstwę gleby z miejsca, w którym leżało ciało.

„Nie jest jasne, czy 20-letni podejrzany jest rzeczywiście mordercą” – powiedział Andreas Ricken, rzecznik prokuratora stanowego w Lipsku. Nie jest jeszcze pewne, czy zostanie złożony wniosek o nakaz aresztowania.

Jesse był ostatnio widziany 11 stycznia 2022 roku. Był tam w ciągu dnia ze znajomym. Pożegnali się na głównym dworcu kolejowym w Halle, gdzie 19-latek chciał pojechać do Probstidy.

W poszukiwania zaginionego zaangażowana jest policja. Ciało młodego mężczyzny zostało znalezione w poniedziałek.

Zwiastun filmu

Kryminalistyka na miejscu. We wtorek kontynuowali poszukiwania i bronili dowodów

Zdjęcie: Silvio Burger

READ  Corona w Bawarii: rząd Sodera postanawia znacznie rozluźnić szkoły – Stowarzyszenie Nauczycieli w Blokach
Continue Reading

Top News

Protesty w Polsce w sprawie akt kościelnych związanych z nadużyciami | DOMRADIO.DE

Published

on

Obecnie akta postępowania kościelnego przeciwko sprawcom nie są dostępne dla Polskiej Państwowej Komisji do Spraw Wykorzystywania Seksualnego Dzieci. Watykan jest za to odpowiedzialny.

Sobór Biskupów w Warszawie ogłosił w poniedziałek, że za nadużycia w Kościele katolickim odpowiedzialny jest Watykan. Dlatego diecezje i zakony prowadziły w imieniu władz Watykańskich śledztwa karne. W rezultacie rząd powinien zwrócić się o międzynarodową pomoc prawną do Watykanu, aby mógł dostarczyć dokumentację konkretnych nominacji, które podlegają jurysdykcji Stolicy Apostolskiej.

„Dlatego nie mamy tu do czynienia z relacją między władzą państwową a kościołem w Polsce, ale o relację między polskim rządem a władzami Stolicy Apostolskiej” – powiedział Piotr Studniki, szef Urzędu Ochrony Dzieci przy ul. Konferencja Episkopatu. Oficer. Ksiądz Arcybiskup Wojciec Polak, który jest odpowiedzialny za ochronę dzieci i młodzieży w kościele, powiedział w zeszłym tygodniu w liście do Błażeja Kmieciaka, szefa Państwowej Komisji Śledczej.

Próbowałem zdobyć pliki na próżno

Jak dotąd Komisja podjęła daremną próbę uzyskania dostępu do akt Kościoła. We wrześniu 2021 r. przewodniczący Komisji Kmieciak zaproponował nawet wspólną komisję śledczą do analizy akt Konferencji Episkopatu. Od jesieni 2020 r. Komisja rejestruje przypadki wykorzystywania dzieci w wieku poniżej 15 lat w społecznościach edukacyjnych, kulturalnych, rekreacyjnych, sportowych i religijnych.

Według Statnickiego Konferencja Episkopatu chce współpracować z Komisją Badań Statystycznych i Ochrony Dzieci i Młodzieży przed Wykorzystywaniem Seksualnym. Bodźcem dla podobnych programów w państwowych placówkach oświatowo-opiekuńczych będzie praca profilaktyczna katolickich szkół i ośrodków dla osób niepełnosprawnych.

Kłóć się o liczby

Kościół skrytykował wstępny raport komisji rewizyjnej o nadużyciach z lipca 2021 roku. Stuttnicki zarzucił komisji fałszywy obraz poziomu przemocy seksualnej księży oraz niesłuszne zarzucanie Kościołowi braku chęci współpracy. W swoim raporcie komisja napisała, że ​​w 30 proc. przypadków zgłoszonych lub odnotowanych nadużyć oskarżonym jest duchowny.

READ  Moraviki ostrzega UE, aby nie rozpoczynała „trzeciej wojny światowej”

Badanie Konferencji Biskupów wykazało, że duchowni są odpowiedzialni za jeden procent wszystkich przestępstw związanych z wykorzystywaniem seksualnym dzieci. We własnej ocenie akt sądowych postępowań karnych od połowy 2017 r. do końca 2020 r. Komisja ustaliła, że ​​dwóch z 265 skazanych przestępców to księża.

Continue Reading

Trending