Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Ryzyko śmierci po zarażeniu Corona może rosnąć przez miesiące

Każdy zarażony koronawirusem może cierpieć konsekwencje przez wiele miesięcy. Typowe objawy, takie jak zmęczenie, duszność, zaburzenia koncentracji lub mgła mózgowa, są teraz podsumowane pod terminem Long Covid. Osoby dotknięte chorobą doświadczają ogromnego stresu psychicznego i fizycznego, w tym niezdolności do pracy. Amerykańscy naukowcy odkryli teraz w badaniu, że osoby, które zaraziły się koronawirusem, są bardziej narażone na śmierć nawet po chorobie niż osoby bez wirusa.

Wykonując Artykuł opublikowany w magazynie „Nature”. Dane zostały ocenione od ponad 73 000 pacjentów w Stanach Zjednoczonych, którzy zachorowali na SARS-CoV-2, ale ich ścieżka nie była tak trudna, że ​​musieli być hospitalizowani. Stwierdzono, że osoby zakażone od jednego do sześciu miesięcy po zakażeniu miały większe ryzyko śmierci, nawet o 60 procent, niż osoby, które nie zostały zakażone. Ponadto ryzyko polegania na zewnętrznej opiece medycznej w ciągu pierwszych sześciu miesięcy po zakażeniu wzrasta nawet o 20 procent.

Badanie potwierdziło również to, co wcześniej ustalono w innych badaniach: wiele osób z koroną musi cierpieć wiele objawów długo po zakażeniu. Zatem długoterminowe konsekwencje mogą dotyczyć prawie każdego narządu. Naukowcy odnotowali problemy z oddychaniem, zaburzenia układu nerwowego, zaburzenia psychiczne, zaburzenia metaboliczne, zaburzenia sercowo-naczyniowe, zaburzenia trawienia, złe samopoczucie, zmęczenie, bóle mięśniowo-szkieletowe i anemię. Według badań chorzy często nadal przyjmują leki, takie jak leki przeciwbólowe, przeciwdepresyjne lub leki obniżające ciśnienie krwi przez długi czas.

W badaniu porównano również konsekwencje ciężkiej choroby Covid-19 z konsekwencjami ciężkiej grypy. Naukowcy odkryli, że powirusowe konsekwencje Covid-19 są poważniejsze niż konsekwencje grypy.

Według autorów badania jest to największa jak dotąd analiza długoterminowych skutków Covid-19. Na przykład inne badania Z Wuhan w Chinach A może z Wielkiej Brytanii doszli już do podobnych wniosków.

Nie ma systemu raportowania dla Long Covid

Nie jest jasne, ile osób jest dotkniętych przez Long Covid. Obecnie nie istnieje baza danych statystycznych, ponieważ nie ma systemu zgłaszania chorób. Podczas gdy Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że co dziesiąta osoba nadal ma co najmniej jeden objaw po ustąpieniu ostrej infekcji, brytyjskie badanie wykazało, że około 14 procent zakażonych pozostaje chorych przez miesiące po formalnym wyzdrowieniu.

READ  Kolonia Corona: Wartość infekcji spada, siedem przypadków w przypadku indyjskiej alternatywy

Eksperci obawiają się, że systemy opieki zdrowotnej są źle przygotowane dla pacjentów cierpiących na długotrwałe skutki wirusa Covid. Obecnie rosnąca liczba przypadków może doprowadzić do wzrostu liczby osób dotkniętych przedłużającym się wirusem.

Dokładnie to, co powoduje długoterminowe skutki, wciąż nie jest jasne dla lekarzy. Amerykańskie badanie nie przyniosło również odpowiedzi na pytanie o mechanizmy powodujące przedłużanie się wirusa. Naukowcy przypuszczają, że objawy mogą być spowodowane przez sam wirus lub odpowiedź immunologiczną na wirusa. Ale może to być również reakcja autoimmunologiczna.

Ponadto według badania pośrednie skutki pandemii, takie jak zmiany w kontaktach społecznych, status ekonomiczny lub inny styl życia, taki jak dieta lub ćwiczenia, mogą pomóc w długoterminowych konsekwencjach zakażenia Covid 19.

The New York Times merkt anŻe badanie niekoniecznie może być sklasyfikowane jako reprezentatywne, ponieważ wykorzystano dane zdrowotne amerykańskiej firmy ubezpieczeniowej dla weteranów. 88% z nich to mężczyźni o średniej wieku 61 lat. 70 procent z nich jest białych. Ponadto w badaniu nie podano dokładnej przyczyny śmierci zmarłego w okresie od jednego do sześciu miesięcy po zakażeniu.