Connect with us

sport

Rozpoczęła się renowacja Spa Francorchamps!

Published

on

12:14

Nareszcie uchwyt na kubek!

Kierowca Ferrari Carlos Sainz jest zadowolony ze swojego trzeciego miejsca w Grand Prix Węgier. Ale dlaczego dopiero teraz? Wynika to głównie z faktu, że Sainz nawet nie stanął na podium na Węgrzech – zdarza się to z nim dość często, dość zabawne. Ponieważ w rzeczywistości Esteban Ocon, Sebastian Vettel i Lewis Hamilton zostali sklasyfikowani jako najlepsi 3. Ale potem Vettel został później zdyskwalifikowany, a Sainz awansował. A z trofeum wręczonym mu, weekend na Hungaroring jest, że tak powiem, oficjalnie zamknięty.


11:52

Co by się stało gdyby…?!

Nie wiemy jeszcze dokładnie, jak to będzie wyglądać. Ale możemy przynajmniej zgadywać, jaką kolorystykę mogą mieć dane samochody w 2022 roku – na podstawie obecnych kolorów. Spójrz więc na (potencjalną) przyszłość Formuły 1 na rok 2022!

Jednak: szef zespołu Mercedesa, Toto Wolff, już zasugerował, że jego zespół może powrócić do srebra jako „firmowego koloru” w nowym sezonie. Więcej na ten temat również tutaj!


11:24

Nowy film: Wygląd Formuły 1 2022

W naszym nowym filmie, który pojawił się kilka minut temu, ponownie spojrzymy w przyszłość Kanał YouTube Formula1.de został opublikowany. Jeśli Ci się spodoba, zostaw nam tam subskrypcję i daj nam znać natychmiast, gdy pojawi się nowy film!

Aktualny temat wideo: Jak będą wyglądały samochody Formuły 1 w 2022 roku? Innymi słowy: jak istotne jest badanie projektowe prezentowane na Silverstone. Tak zostaje i wszystkie pojazdy wyglądają tak samo, prawda…?

Więcej na ten temat w filmie!


Jak będą wyglądały poszczególne bolidy F1 w 2022 roku?

Czy wszystkie bolidy Formuły 1 w 2022 roku będą wyglądać jak studium projektowe zaprezentowane na Silverstone? Nasz film daje odpowiedź! Więcej filmów o Formule 1


11:16

Czym dokładnie jest Formuła 1?

Właśnie dowiedziałem się od Josta Capito, co Williams zamierza zrobić. Ale jakie są plany samej Formuły 1? Ross Brawn skomentował to kilka miesięcy temu – Przeczytaj tutaj!

Ale oczywiście pytanie, jak Formuła 1 poradzi sobie z zapowiedzianą zmianą od strony technicznej, jest również interesujące, na przykład w odniesieniu do koncepcji jazdy i paliwa. Oczywiście istnieje również materiał do czytania.


10:55

Mówiąc o zrównoważonym rozwoju

Od Sebastiana Vettela do Williamsa, ale jeden temat pozostaje: zrównoważony rozwój. Ponieważ tradycyjny brytyjski zespół postawił sobie za misję bycie pozytywnym dla klimatu do 2030 roku. Nawiasem mówiąc, byłby to krok poza Formułę 1, która również „tylko” dąży do neutralności klimatycznej do 2030 roku. Ale szef Williamsa, Joost Capito, nie chce tego robić. polegać wyłącznie na planach serii wyścigowych.

Mówi: „Będą rozmowy, ale nie siedzimy tutaj i nie czekamy na następny raz. Idziemy własną drogą”.

Williams opracował własną strategię przez okres sześciu miesięcy. „I musimy zacząć już teraz” – mówi Capito. „Ponieważ droga jest tak ambitna, przed nami jeszcze długa droga. [zum Ziel]. Ale dzięki posiadanym informacjom możemy to zrobić”.

Działania zaplanowane w Williams obejmują redukcję emisji dwutlenku węgla przez pracowników, podróże transportowe i redukcję odpadów. Ponadto Williams chce prędzej czy później stać się samowystarczalnym energetycznie i produkować własną energię elektryczną.


10:21

Wideo: widok Vettela

Sebastian Vettel jest obecnie na czołówkach gazet, i to nie tylko z powodu swoich występów na torze wyścigowym. W półwyłącznym wywiadzie dla Motorsport-Total.com, teraz bardzo skrytykował Formułę 1 – za to, jak radzi sobie z #WeRaceAsOne i innymi kontrowersyjnymi tematami. W tym filmie podsumowujemy najsilniejsze wypowiedzi Vettela. Subskrybuj kanał YouTube Formula1.deW takim razie gwarantujemy, że nie przegapisz żadnego z naszych filmów o Formule 1!

Pełny wywiad z Vettelem można przeczytać tutaj.


Sebastian Vettel: ostra krytyka Formuły 1!

Wielki wywiad z Sebastianem Vettelem: dlaczego jest zaangażowany w ochronę środowiska i interakcje społeczne oraz co krytykuje w obecnej F1! Więcej filmów o Formule 1


10:06

Dlaczego Aston Martin nie powiedział ani słowa siły?

To oczywiście uczciwe pytanie. Zostało to również przedstawione szefowi Aston Martina Otmarowi Szafnauerowi. Konkretnie: dlaczego on i jego zespół nie interweniowali, a przynajmniej nie kwestionowali decyzji Vettela o zmianie opon na slick. Jak Szafnauer odpowiada w tym artykule.


09:50

Strategia Vettela: dlaczego to nie działa

Pozostańmy na chwilę z Astonem Martinem – i wróćmy, aby porozmawiać po raz ostatni o tym, dlaczego Sebastian Vettel popełnił błąd podczas Grand Prix Turcji. Oczywiście wszystko sprowadza się do zmiany opon z opon pośrednich na slicki, a tematem jest nawet konkurencja Mercedesa!

James Allison, dyrektor techniczny zespołu, wyjaśnia to w ten sposób: „Ze względu na wysoką wilgotność powietrza, stałą mgłę i niskie temperatury, rozpryski wyleciałyby z okna temperatury po jednym lub dwóch zakrętach, nawet jeśli były wcześniej. – ogrzewane kocami elektrycznymi, ponieważ rozbryzgi Są wykonane z mieszanki gumowej, którą trzeba jechać z określoną prędkością, a opony muszą być wystawione na określoną moc.” Taki scenariusz nie powstał w wyścigu.

Ale dlaczego zamknięcia pośrednie zadziałały? Allison ma również odpowiedź na to pytanie: „Temperatura robocza surowca jest znacznie niższa niż temperatura suchej opony. Medium, takie jak slick, może generować przyczepność, ponieważ jest to bardziej miękka mieszanka gumowa, która może wytrzymać niższe temperatury”.

Vettel i Aston Martin napiszą to za uszami…


09:34 rano

Aby zostać mistrzem świata? niekoniecznie!

Lawrence Stroll spodziewa się większego sukcesu w porównaniu z Rickym, od Opla do Astona Martina w Formule 1. Ale dalej Podcast „Poza siecią” Wygłasza także zaskakujące stwierdzenia na temat celów swojego zespołu wyścigowego.

Zapytany, czy Aston Martin powinien zostać mistrzem świata, Stroll powiedział: „Nie, drużyna nie musi zdobywać tytułu. Ale musi walczyć o tytuł. Zwycięstwo w Pucharze Świata byłoby wisienką na torcie”.

“To jak każda firma, którą kiedykolwiek się zajmowałem, i osiągnąłem wiele udanych rzeczy. Całym sercem stoję za projektem. W końcu nie musi to być tytuł, ale Zwycięzca to zespół, który jest w stanie robić to co tydzień, aby wygrywać wyścigi.


9:20

Urodziny Ricky’ego von Opla

14 października to urodziny Ricky’ego von Opel, wnuka założyciela Opla, Adama Opla. Dziś ma 74 lata. Ricky Opla jeździł także w Formule 1: W latach 1973 i 1974 brał udział w pojedynczych wyścigach, ale bez wchodzenia na punkty. Jego najlepszy: dwukrotnie P9 z Brabhamem w Szwecji i Holandii.

To również intrygujące: Ricky von Opel uciekł do Liechtensteinu nie mając żadnego związku z małym krajem. Ponieważ: Ricky von Opel urodził się w USA, dorastał w Szwajcarii – i gdyby wygrał w Formule 1, z przyjemnością wysłuchałby hymnu Niemiec!

Od jakiegoś czasu mieszkał w klasztorze w Tajlandii.


9.15 rano

    ~~


8:58 rano

Mówiąc o zmianie kierunku toru wyścigowego…

W uzdrowisku trwa budowa. Projekt jest tam nadal taki sam, ale gdzie indziej nastąpiły już poważne zmiany. Na przykład dokładnie 20 lat temu na Hockenheimring: w 2001 roku Grand Prix wciąż znajdowało się na długiej prostej drodze przez las, a następnie od 2002 roku na skróty z nowym zakrętem Parabolica. I tak, ten remont został wykonany dwie dekady temu!

Przy okazji, możesz przeczytać o tym, jak wyglądało to w Hardtwald koło Hockenheim i co pozostało ze starego toru wyścigowego Formuły 1 w moim raporcie z doświadczeń.


8:45

Stary widok na wzgórze?

Aby po raz ostatni docenić stary budynek, oto widok od dołu w Eau Rouge do Raidillon, z domem w tle. A przed nim? To „człowiek mariachi”, który przed laty ogłosił Grand Prix Meksyku w Spa.

Zabawna historia: mężczyzna mariachi był oczywiście w Meksyku zbyt później i chciał wbiec do zdjęcia zwycięzcy pierwszej trójki na podium. Potem Sebastian Vettel wyciągnął go z obrazu…

    ~~


8:40

Wideo: jak powinno wyglądać „nowe spa”

Jeśli teraz zastanawiasz się, jak będzie wyglądało Spa-Francorchamps po remoncie i co się zmieni, zajrzyj w tym wideo. Tam dostaniesz swój pierwszy pomysł na nowy amfiteatr w Eau Rouge/Raidillon i inne działania, które zostały zainicjowane w spa.


8:23

Zaczynamy!

Witam na taśmie F1 Live Tape w czwartek 14 października – dziś ze Stefanem Ehlenem. Dziękuję za udostępnienie. Zajmujemy się dzisiejszymi wiadomościami dużymi i małymi i oczywiście ryzykujemy spojrzenie z boku na sieci społecznościowe. ciesz się tym!

I oczywiście: jeśli masz jakieś pytania, uwagi lub wskazówki, skontaktuj się ze mną, na przykład przez formularz kontaktowy lub Świergot. Tam też możesz wrzucić swoje pytanie pod hashtagiem #FragMST, na który odpowiemy dalej w tym pasku. W przeciwnym razie chciałbym, żebyś odwiedził nasze inne platformy Portal społecznościowy FacebookI Instagram I youtube zwrocic uwage. Potem zaczyna się tutaj na taśmie… 😉

READ  Mendy musi stawić czoła sędziemu: Śledztwo: Man City zawiesza mistrza świata
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Raporty: Solskjaer traci wsparcie w Manchesterze United – ostatnia szansa przeciwko Tottenhamowi?

Published

on

Cytat z twarzy_prawdy

Cytat z Rolls-Reus1909

Cytat z twarzy_prawdy

Tak, i mierzę go nie sukcesami, ale rozwojem zespołu w obu okresach. Prawda jest taka, że ​​prawdziwy był z łatwością o 1-2 rozdziały lepszy w jego pierwszym semestrze niż w drugim.
Uh, nawet jego gracze mówią po angielsku (na przykład: Kroos)?

Trudno mówić o rzeczywistości subiektywną oceną („..1-2 rozdziały są gorsze…”).

Fakt, że Real nie grał wtedy szczególnie dobrze, wynikał częściowo z faktu, że właśnie stracili na lata charakter moto. Ponadto Bale był w środku „fazy strajku” i cały zespół musiał zostać zrestrukturyzowany. Rozgrywka zmieniła się drastycznie, ponieważ gra nie jest już przeznaczona dla samego gracza CR7. Juventus Torino jest obecnie na tym samym etapie, ale sprawy nie idą dobrze.

Myślę, że Telles i AWB/Dalot mogą tymczasowo zapełnić pozycje jako zawodnicy na torze. Następnie Pogba/Fernandes/Mctominay/Fred spierali się o stanowisko ZM.
Na skrzydłach masz jeszcze Sancho / Greenwood / Rashford i opcjonalnie Lingard / Martial lub CR7.
Aby przechylić Storm CR7/Cavani jako oczywistą 9er.

Tak więc Conte naprawdę ma potencjał, by zrobić coś z zespołu. W lecie może być zmuszony do zrobienia czegoś w lokalizacjach AV/ZM. Może też w IV ale ekipa już tu jest MMN.

Rozumiem, że musisz walczyć przez pierwszy rok po wyjeździe. Ale najpóźniej w drugim roku dobry trener pokazuje, że potrafi to złagodzić. On nie ma tego dla mnie. Ronaldo może odszedł, ale wciąż ma w składzie świetnych piłkarzy, którzy nie zapomnieli, jak grać przez noc. Był też vinicius jr. A Rodrygo ma najwyższy talent na skrzydłach. Ale to jej nie pomogło, prawda?

Oczywiście możesz bardzo winić Bale’a, ale nie możesz winić go za wszystkich. W rzeczywistości był prawdopodobnie jednym z najszybszych graczy w Europie. Nie wiem, co mu tam zrobili, ale od drugiego do trzeciego roku nie było już po nim nic do zobaczenia. Stał się silniejszy fizycznie, ale odebrano mu największą siłę.
Nadal nie rozumiem, dlaczego Bale został odsunięty na margines, odkąd Zidane przejął i zamiast tego faworyzował Vazqueza. Przy wystarczającym wsparciu trenerów sprawy potoczyłyby się inaczej.
Dla mnie obie strony mają pewną winę.

READ  Mendy musi stawić czoła sędziemu: Śledztwo: Man City zawiesza mistrza świata

Wydaje Ci się, że Real Madryt co roku przegrywałby w fazie grupowej w drugiej kadencji Zidane’a i przegrał w lidze za Atletico i Barceloną.
W pierwszym sezonie po powrocie Zidane’a wygrali ligę po raz pierwszy od 16/17 i dopiero trzeci raz w tej dekadzie (11/12), przeciwko Barcelonie, która była znacznie silniejsza niż dzisiaj z Messim, Suarezem i. To był Griezmann. Po wznowieniu ligi z powodu Corony wygrali pierwsze 10 kolejnych meczów, dopóki nie zdobyli mistrzostw.
Ponadto wygrali Supercopa d’Espana przeciwko Walencji i Atlético, zdobywając 2/3 krajowe tytuły w sezonie 2019/20.
W CL odpadłeś z City w 1/8 finału, a oba razy przegrałeś 1:2, jest zdecydowanie gorzej.

Ogólnie sezon 2020/21 był podobny do 19/20, tylko z mniejszym szczęściem do tytułów i niewiarygodnym pechem z kontuzjami. Real Madryt doznał w tym sezonie najwięcej kontuzji (bez żartów) ze wszystkich klubów w historii futbolu, ale Zidane nadal czerpie najwięcej z drużyny.
Często grał z B-Elfem i bez rezerwy na większości pozycji, ławka składała się z graczy Kastylii, ze zbyt wieloma kontuzjowanymi graczami pierwszego zespołu. Pamiętam etap zima/wiosna, kiedy mniej niż 11 zawodowców było w dobrej formie i dlatego ta sama drużyna grała w każdy mecz pełen graczy Castilla.
Powrócili jednak do półfinału First Division po raz pierwszy od sezonu 2017/18, a po drodze znokautowali Atalantę dwoma zwycięstwami i wyeliminowali Liverpool 3:1 (1S, 1U). W półfinale zostali wyeliminowani 1:3 z ewentualnym zwycięzcą Chelsea, co również jest do opanowania.
W lidze do ostatniego dnia meczów jechali w wyścigu o tytuł z Atletico, co czasami prowadziło ich ponad 10 punktami, a na koniec byli mistrzami z dwoma punktami. Atletico przegrywało w ostatnich dwóch meczach aż do końca, ale po dwóch meczach, które zakończyły się w ostatniej minucie, remis przyniósłby tytuł mistrzowski ze względu na lepsze bezpośrednie porównanie.

READ  FC Bayern Alzenau przenosi Cholevas - z Ligi Mistrzów do Ligi Hesji

To, co naprawdę wyróżniało się pod Zidane’em, to najlepsze mecze. Przez większość czasu najlepsze występy występowały z dużymi zespołami i nigdy nie przegrałeś meczu na szczycie.
Atlético: 3 zwycięstwa, 2 remisy
Barcelona: 3 zwycięstwa, 1 remis
Sewilla: 3 zwycięstwa, 1 remis
Inter: 2 wygrane
Atalanta: 2 oblężenie
Liverpool: Jedno zwycięstwo, jeden remis

Tylko z Chelsea, City i Paris Saint-Germain przegrały najlepsze mecze.

Zidane jest daleki od idealnego trenera. Odejście Ronaldo nadrobił jednak, wzmacniając jego obronę. Real Madryt w swojej drugiej kadencji miał najlepszą obronę w historii Realu Madryt (współczesna).

Fakt, że na miejscu zrzucił Bale’a z ławki, jest również nieuzasadnionym mitem. Był regularnym meczem pod Zidane’em, zaczynając w finale pierwszej ligi 15/16, dopóki nie doznał kontuzji dłużej niż 16/17. W tym okresie Isco był w kształcie swojego życia, a Zidane opracował diament 4-4-2, z Isco na szczycie diamentu. Po tym, jak wszystko zadziałało bardzo dobrze (16/17 double, najbardziej udany sezon w historii Realu Madryt) i Bale nie mógł w pełni wykorzystać swoich pierwszych sezonów, Zidane zachował system najlepszych meczów 17/18 i wykorzystał go ponownie w Serie A finał.
W drugiej kadencji Zidane’a Bale nie był już czynnikiem, był ciągle kontuzjowany lub grał bardzo słabo i bez motywacji.

Mam nadzieję, że to uwydatnia niektóre z twoich niewiary w drugą kadencję Zidane’a. Znowu: nie mówię, że to był ogromny sukces, ale na pewno nie mówiłbym o „strasznej porażce” itp.

Continue Reading

sport

DFB-Pokal: Dlatego RB Lipsk Babelsberg daje dochody – piłka nożna

Published

on

Walka pucharowa między Babelsbergiem a RB Lipsk Mecz towarzyski teraz?

Przed odlotem we wtorek wieczorem (18:30 na Sky i w .) Taśma na żywo na BILD.de) ogłosił, że dochód z drugiej rundy Pucharu DFB zostanie w całości pozostawiony Potsdamerowi. Środki: przy pełnej pojemności 6000 zatwierdzonych widzów około 30 000 euro powinno wędrować po kasie w czwartej sekcji.

Oficjalne uzasadnienie Lipska: Corona! “Podobnie jak wszystkie z nich, pandemia oczywiście mocno uderzyła w SV Babelsberg z ekonomicznego punktu widzenia. Ponadto mecz przeciwko nam doprowadzi do większej ilości pracy w grze” – mówi dyrektor ds. reklamy sportowej Florian Schulz (41).

„Więc nie musieliśmy długo zastanawiać się, czy chcielibyśmy wesprzeć klub, rezygnując z przychodów z biletów”.

Jednak oba kluby mają historię: Wiosną 2018 roku Babelsberg i RB zgodziły się na mecz próbny w ramach kampanii „Nazis Knock Out” w ramach przygotowań do sezonu. W tym czasie wszystkie pieniądze miały płynąć do Babelsbergu. Również w celu wsparcia kampanii.

Po zaciekłych protestach fanów mecz został nieco później odwołany z „powodów regulacyjnych”. Niestety, co się stało w Lipsku.

Babelsbergers prowadzili również w kolejnych latach kampanię przeciwko prawicowemu podżeganiu i przemocy. Co nastąpiło również w Lipsku.

Teraz kilka euro wtoczy się okrężną drogą, aby wesprzeć Lipsk…

READ  Nacisk na ławkę we Freiburgu, reprezentant Feyenoordu: Guus Thiel w najlepszym wydaniu
Continue Reading

sport

Kaiserslautern: Felix Gotze z poważnym rozbiciem głowy na MSV Duisburg – 1. FC Kaiserslautern

Published

on

Kolejny zły wypadek głowy z Kaiserslautern pro Felixem Gotze (23 lata)!

W meczu z Duisburgiem brat mistrza świata Mario Gotze (29 l.) i zawodnik Duisburga Rolf Welcher uderzyli w głowę w 85. minucie.

Dopiero w połowie sierpnia w meczu Victoria Berlin (0:4) obrońca doznał pęknięcia włosa w czaszce po uderzeniu.


Gotze wyniesiony z pudełka na noszachZdjęcie: Getty Images

Krótko po wypadku pojawiają się dramatyczne obrazy: bramkarz Duisburga Winkoff zdejmuje rękawice i próbuje udzielić pierwszej pomocy. Wielu graczy spanikowało personel medyczny. Götze zostaje doprowadzony do stabilnej pozycji bocznej.

Po kilku minutach Gotze opuścił miejsce z noszami, podpierając szyję windą. Mecz kończy się 1:1. Szczególnie źle: już w sierpniu brat Gotze doznał poważnej kontuzji. W tym czasie miał gwałtowną awarię z kolegą z drużyny Marvinem Singerem w Berlinie i doznał pęknięcia linii włosów na czaszce.

Luterański trener Marco Antwerp (50) po meczu w MagentaSport: – Jest z nami w szatni i dostaje zastrzyk, ale potem na pewno zostanie przewieziony do szpitala. Wahanie jest oczywiście złe.

Dobra wiadomość: był uważny i przyjazny w kabinie. Defensywny pomocnik wrócił na boisko od końca września. Teraz czeka go kolejny dłuższy okres odpoczynku. Nie wiadomo, jak poważny jest uraz. Kaiserslautern chce zgłosić dokładną diagnozę we wtorek.

Bramkarz Matthew Raab skierował zachęcające słowa do Gotze: „Mam nadzieję, że dobrze sobie radzi i szybko wróci na nogi. Potrzebujemy go. To wspaniały chłopiec”.

– Jest w drodze do szpitala – potwierdził dyrektor sportowy Luthern Thomas Heingen Bild po ostatnim gwizdku.

READ  Bayern Monachium-Gladbach na taśmie na żywo: płyta Muellera słabnie
Continue Reading

Trending