Connect with us

entertainment

Rozdzielczość 8K pojawi się na konsolach? – Niezbyt realistyczne

Published

on

Rozdzielczość 8K pojawi się na konsolach?  – Niezbyt realistyczne


Jeden z producentów telewizorów wywołał ostatnio spore zamieszanie, prezentując konsole do gier 8K. Pozostaje jednak pytanie, czy taki skok przyniesie jakiekolwiek korzyści.

Polska strona z grami PPL Zdjęcie z prezentacji przedstawionej przez chińskiego producenta elektroniki TCL. W nim firma ta zajmuje się faktem, że telewizorom, które produkują, zawsze towarzyszą funkcje rozdzielczości obecnych konsol do gier. Dalszy rozwój jest wskazany dla obecnej generacji konsol, którego można spodziewać się w 2023 lub 2024 roku.

Rozwój techniczny będzie kontynuowany bez zmian. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że są to domysły dla marketingu TCL. Bo jest mało prawdopodobne, aby firma miała dostęp do prawdziwych informacji o planach w Sony i Microsoft – bo wtedy, jak koledzy z Ars TechnicaMusieli podpisać umowę o zachowaniu poufności i nie mogli złożyć takiej oferty.
Prezentacja TCL o generacjach konsol

Ponadto amerykański magazyn ocenia, że ​​prawdopodobieństwo wczesnego wprowadzenia rozdzielczości 8K do gier jest raczej niskie. Czyniąc to, odwołuje się do naukowych analiz na ten temat, które zasadniczo nie były jeszcze całkowicie nieznane, ale które często gubią się w nonsensach marketingowych. Szczególnie ważne jest to, że dalsze zwiększanie dokładności nie przynosi prawie innych korzyści.

Percepcja nie jest podana

Na przykład przejście z 4K do 8K można zaobserwować tylko wtedy, gdy nie jesteś bliżej niż 1,2 metra od 65-calowego telewizora. Z większej odległości, co w praktyce prawie zawsze ma miejsce, rozdzielczość ludzkiego oka nie może już w ogóle uwidocznić wzrostu. Zostało to również wykazane w odpowiednich badaniach z podwójnie ślepymi testami, w których badani oglądali różne filmy na telewizorach 4K i 8K i zostali poproszeni o ocenę jakości. Nie było rzeczywistej poprawy postrzeganej jakości.

Ponadto dokładność w grach to tylko jeden z wielu czynników. Ponieważ podczas gdy widz może w pełni skupić się na obrazie z klipem wideo, czynnik wyobraźni jest znacznie większy podczas odtwarzania. Oznacza to, że wirtualne światy w umyśle i tak są „przedstawione” inaczej. Jest to również widoczne, gdy starsi gracze spoglądają wstecz na doświadczenia z poprzednich gier i mają znacznie bardziej realistyczną grafikę, niż było to możliwe w tamtym czasie. Konfrontacja z prawdziwym zrzutem ekranu jest często bardzo realistyczna.

READ  Na żywo - Wszystkie mecze w transmisji i TV AM

Zobacz też:


gry, gry, konsola, konsola do gier, gry, telewizja, telewizja, telewizja, konsola do gier, komputer, monitor, głowa
gry, gry, konsola, konsola do gier, gry, telewizor, telewizor, telewizor, konsola do gier, komputer, monitor, słuchawki, 4K, monitor, telewizor, pień fotografia, 8K, gry w chmurze, kobieta, rozrywka, rozmowa, Overear, warkocz

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Co wieczór pokaz: Tydzień Filmu Polskiego w Norymberdze

Published

on

Co wieczór pokaz: Tydzień Filmu Polskiego w Norymberdze

Migracje, samostanowienie, bohaterowie ludowi i musicale – podczas 19. Tygodnia Filmu Polskiego w Norymberdze chętni będą mogli zapoznać się z twórczością polskiego reżysera. Od 18 do 24 kwietnia w kinie Cinecitta w Norymberdze codziennie o godzinie 20:00 wyświetlany będzie film w języku polskim z niemieckimi napisami.

W czwartek premiera Zielonych granic w reżyserii Agnieszki Holland. Film opowiada historię uchodźców przepychanych tam i z powrotem w silnie chronionej strefie zamkniętej między Polską a Białorusią przez straż graniczną obu krajów – mówi miasto Norymberga, współorganizator Tygodnia Filmowego. Następnie Marysia Złonkiewicz będzie dostępna do dyskusji publiczności. Działa w organizacji „Granica” i brała udział w filmie.

Duma narodowa, fantazja i komedia

„Kos” opowiada o polskim bohaterze narodowym Tadeuszu Kościuszce i przygląda się historii powstania przeciwko zaborom Polski w XVIII wieku, a także współczesności z nieoczekiwanej perspektywy. „Niepokój” kręci się wokół pytań o samostanowienie śmierci i konsekwencje, jakie towarzyszą takiej decyzji. „Ultima Thule” zabiera widzów na koniec świata, aby opowiedzieć historię straty, poczucia winy i żalu przez dom, dwóch mężczyzn i stado owiec.

Velma nurkuje „Fin del Mundo?” a „It Came Out of the Water” rozgrywa się w humorystycznym, a czasem dziwacznym świecie fantasy. W „Vika!”, będącym połączeniem filmu dokumentalnego i musicalu, widzowie poznają historię 84-letniej matki i babci, która odkrywa siebie na nowo i zostaje gwiazdą warszawskich klubów.

Studenci uczelni filmowych przesyłają prace

Początkowy program obejmuje animację autorstwa studentów z Pracowni Filmu Animowanego Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Norymberdze, mieście partnerskim Polski. Organizatorem Tygodnia Filmu Polskiego jest Stowarzyszenie Fajny Film we współpracy z Biurem Współpracy Międzynarodowej Miasta Norymberga i Cinecitta.

READ  ADAC GT Masters Esports Championship 2021: dramat otwierający sezon Pure
Continue Reading

entertainment

Dla Ambasadora RP nie ma kina

Published

on

Dla Ambasadora RP nie ma kina

Nowy Ambasador RP Andrzej Przylebski mógł sobie wyobrazić, że uroczysty wieczór w Berlinie będzie podobny do wrześniowego wydarzenia w Operze Warszawskiej: setki zaproszonych osobistości ze świata polityki i kultury bliskich rządowi oraz falanga chętnych i rzetelnych dziennikarzy reporterskich . Ideologicznie. Podniosła się kurtyna przed „Smoleńskiem” Anthony'ego Krause, pierwszym nienagannym filmem propagandowym nowej prawicowej Polski PiS.

Teraz nic z tego nie będzie. Po tym, jak tydzień temu Kino Delphi wycofało się z pierwotnej umowy najmu na poniedziałek 7 listopada, a Cubix na Alexanderplatz, który kilka dni temu został ogłoszony jako alternatywna lokalizacja, również nie był dostępny, nie udało się znaleźć innego domu dla „Smoleńska” – miasto ubogie w kina. Zarówno Delphi, jak i Copex odwołały spotkanie ze względu na „względy bezpieczeństwa”. Tak naprawdę kontrowersyjny film, wbrew wszystkim faktom, niemal dobitnie reprezentuje teorię polskiego rządu, jakoby prezydencki samolot, który rozbił się pod Smoleńskiem w kwietniu 2010 roku z 96 pasażerami na pokładzie, był celem kontrolowanego przez Władimira Putina ataku – a nie, jak Z analiz wynika, że ​​rejestrator lotu powstał w wyniku ogromnej presji ze strony przedstawicieli wojska i rządu w kokpicie, aby samolot wylądował pomimo gęstej mgły.

Również Cinemaxx i Cinestar kategorycznie zamknęły wszystkie swoje kina w Niemczech

Smutek, jaki odczuwał obecny lider PiS Jarosław Kaczyński po śmierci swojego brata bliźniaka Lecha, ówczesnego prezydenta Polski, uważany jest obecnie za bardzo dziwną przyczynę dla państwa. To nie pewne zaniedbanie krzepkich pasażerów spowodowało katastrofę. Zamiast tego w głowach użytkowników polskich mediów, a od wrześniowej premiery filmu „Smoleńsk” – także w głowach kinomanów, pisze się prawdziwą teorię spiskową. Zrozumiałe jest, że niemieccy filmowcy kategorycznie odmawiają organizowania takich festiwali horrorów. Mówią, że duże sieci kin, takie jak Cinestar i Cinemaxx, które działają na terenie całego kraju, a także pojedyncze teatry, takie jak Urania w Berlinie. Codzienne lustroa jednocześnie zdecydowanie wykluczył pokazanie tego filmu w ogóle – kiedykolwiek.

READ  Zielony dach w Polskim Centrum Filmowym w Gdyni

Późniejsze powołanie pod ochroną policji?

Ze swojej strony Ambasada RP nie podda się. Wygląda na to, że planuje ponowną wizytę w Berlinie za kilka tygodni i teraz, w świetle wyrażonych obaw dotyczących bezpieczeństwa w kinach, „podejmie odpowiednie kroki w związku z powagą otrzymanych sygnałów” – głosi niejasne oświadczenie, które rozeszło się po sieci. W piątek wieczorem. Co to może oznaczać? Być może przede wszystkim, domagając się dużej obecności policji, na czerwonym dywanie muszą pojawić się nie tylko zaproszeni goście Smoleńska – około 300 osób potwierdziło swoją obecność w pierwotnym terminie – ale także demonstranci protestujący.

Nowicjusz w branży. Od lipca profesor filozofii Andrzej Przylebski jest ambasadorem Polski w Niemczech – tutaj z wiceministrem spraw zagranicznych Katarzyną Kacprzyk na ceremonii otwarcia.

© Biuro Prasowe Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Takie strategie obronne wpisują się w wizerunek, jaki ambasador mianowany przez kontrolowane przez PiS Ministerstwo Spraw Zagranicznych, nowicjusz w branży jako profesor filozofii, odszedł od objęcia urzędu w lipcu. nowo Przyłupski wziął udział w paradzie z prezesem niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego Andreasem Voskolem., który w stosunkowo dyplomatyczny sposób określił powszechne zbycie polskiego Trybunału Konstytucyjnego przez rząd PiS, krytykowane w całej Europie, jako „wprowadzający w błąd kurs dla Europy, a zatem także dla Polski”. Odnosząc się do obaw związanych z odwołaniem „Smoleńska”, zauważył – zaskakująco dosadnie, biorąc pod uwagę przyzwyczajenia w jego pracy, że w taki wieczór nikt nie „wysadzi się” w kinie.

Polityka kulturalna „samochodem”

Klęska smoleńska w Berlinie, śledzona z uwagą przez polskie media, stała się prawdziwym wstydem dla polskiego ambasadora – a biorąc pod uwagę propagandowy wątek – prawdziwym wstydem dla obecnych polskich władców. Jak proroczy i mądry był Paweł Butorozyn, słynny dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza, centralnego urzędu polskiej polityki zagranicznej kulturalnej, który niedawno został zwolniony ze stanowiska bez podania przyczyny, proroczy i mądry? „Każdy, kto przemieszcza się pojazdem za granicę, spotka się z zamkniętymi drzwiami” – napisał w swojej notatce pożegnalnej, którą udostępniono na Facebooku.

READ  „Wiedźmin”: sezon 2 ma datę rozpoczęcia
Continue Reading

entertainment

Discovox Maraton świętuje swój powrót! Na piosenki można głosować tutaj

Published

on

Discovox Maraton świętuje swój powrót!  Na piosenki można głosować tutaj
Continue Reading

Trending