Connect with us

entertainment

Reżyserka Mamgorzata Zumowska: “Trudno mi nie bać się polskiego filmu” – Kultura

Published

on

Pani Szumowska w “Masarze” pojawia się tajemnicza Ukrainka Xenia w zamkniętym osiedlu. Stwarza zamieszanie magiczną mocą swoich rąk. Gdzie znalazłeś tę nieruchomość mieszkalną?
Bardzo blisko Warszawy. Zaskoczyło mnie to, mimo że w Polsce mieszka się na osiedlach zamkniętych. Mieszkańcy uważają, że mają prawo do tego rodzaju mieszkania, ponieważ ciężko pracują. Nie spodziewałem się czegoś tak szalonego jak scena z „The Truman Show”. Uświadomił mi to nasz scenograf. Wszystkie domy są identyczne, ogromne i posiadają ogród.

W starych domach nie zobaczysz ani jednego artefaktu – czy to także konsekwencja II wojny światowej, która zniszczyła Warszawę?
Brakuje antyków, bo są one związane ze staropolską inteligencją, do której należą np. moi rodzice. Ta warstwa znika. Nowa wyższa klasa średnia w Polsce nie była już kojarzona z wyższym wykształceniem i intelektem. Jej przedstawiciele dorastali w cieniu agresywnego kapitalizmu w stylu amerykańskim. Należysz do mojego pokolenia i jako młody człowiek doświadczyłeś upadku komunizmu. Następnie w latach dziewięćdziesiątych osiągnęli ogromne zyski. Dla nich stare meble to przeszłość, ale chcą żyć teraźniejszością. Mój ojciec zawsze mnie pytał: Chcesz czegoś, czy chcesz być kimś? Oczywiście zawsze chciałem być moją rzeczą. Ale to pokolenie koncentruje się na materiale.

Zhenia zdaje się uosabiać element zagrożenia, na przykład daje miód ze skażonej Prypeci.
Jest mieszanką wszystkiego, czerni i bieli, jak demoniczny mag Woland w powieści Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata”. Symbolizuje tęsknotę za czymś metafizycznym, za czymś dziwnym, za czymś abstrakcyjnym.

Twoje filmy są bardzo materialistyczne. „Ciało” opowiada o anoreksji, „Maska” opowiada o społecznych konsekwencjach oszpeconego przez wypadek mężczyzny. Czy to dlatego główny bohater jest masażystą?
Tak, ponieważ jest tak blisko ludzi, że ich dotyka. Dla mnie ciało i dusza stanowią jedność. Ale myślę, że wielu chce uniknąć tego skojarzenia, ponieważ może być coś niewygodnego w związku między ciałem a umysłem.

READ  Wyniki za I półrocze 2021 r. -2-

Czy brak duchowości lub bezpieczeństwa jest dla ciebie głównym problemem?
Tak, oczywiście. Dorastałem w czasach, gdy spirytualista był najbardziej obecny. Jest to sprzeczność, ponieważ Kościół był obecny w czasach komunizmu. Walczyła z całych sił przeciwko temu reżimowi i zdecydowanie przyczyniła się do jego obalenia. Dlatego religia była postrzegana jako coś pozytywnego.

Czy ma to coś wspólnego z twoim dzieciństwem w wysoce katolickim Krakowie?
Ludzie, tacy jak rodzice znanego dziennikarza Macieja Zumowskiego, traktowali religię poważnie i traktowali ją filozoficznie. Tak się składa, że ​​zawsze była częścią mojego życia. Potem upadł komunizm, zginęli moi rodzice, wiele się zmieniło w moim życiu. Nie rozumiałem, że Bóg może nie istnieć, dopóki nie skończę trzydziestu lat. Ale nadal uważam, że jest jeden – niektórzy nazywają go Bogiem, inni mówią o energii.

Jakie są konsekwencje tej utraty duchowości?
Ludzie próbują zastąpić brak duchowości jogą lub ajurwedą. Myślę, że oba są świetne, ale uważam je za nieporozumienie. Nie chcę naprawiać ani ratować świata, ale co najwyżej zmienić stan umysłu tych, którzy oglądają moje filmy. Myślę, że wynika to również z wypierania czytania przez media społecznościowe. Czytanie jest cudowne i może otworzyć duchową przestrzeń. Jeśli zostanie zastąpiony czymś innym, zwiększa to niedobór psychiczny i emocjonalny.

Czy ograniczenie prasy w Polsce zaostrzyło ten trend? W ubiegły czwartek Izba Reprezentantów uchwaliła kontrowersyjną ustawę medialną…
Bezpłatny bilet do społeczeństwa totalitarnego. Jest też niezależna prasa i TVN, które pozwalają ludziom dowiedzieć się, co tak naprawdę robi rząd. Telewizja państwowa przedstawia jako fake news wersję rzeczywistości jak w komunizmie. A więc rząd chce zamknąć TVN, a potem prawdopodobnie niezależną prasę. Wzorujemy się na Węgrzech. Trudno mi się nie bać polskich filmów.

READ  Lola Webert wścieka się przeciwko linii lotniczej po horrorze: „The Last Dirty Club”

Czy jest wystarczająca publiczność dla tak subtelnej krytyki społecznej?
Moje filmy są głośniejsze poza Polską. Czasami ta różnica w postrzeganiu między wnętrzem a zewnętrzem jest drastyczna. Film „Maska” był postrzegany w Polsce jako jawna krytyka polskiego społeczeństwa. Bardziej interesuje mnie krytykowanie nowych bogatych. Ludzie często czują się urażeni. Często jestem postrzegany jako reżyser międzynarodowy. Osoba międzynarodowa nie jest Polakiem…

Czujesz się jak Krzysztof Kiedlowski, który kręcił swoje późne filmy we Francji?
Więc Kiedlowski został odrzucony. Powinno to wynikać z naszej mentalności, a nie z polityki. Najpoważniejszym problemem politycznym, z jakim mamy obecnie do czynienia w Polsce, jest surowy zakaz aborcji. To stawia wiele kobiet w dramatycznej sytuacji i jest to okropne. Być może zrozumieliśmy cenzurę. My Polacy zawsze czuliśmy się poniżani i poniżani z powodu naszej historii. A kiedy ktoś taki jak ja robi coś międzynarodowego — Naomi Watts gra w moim niedawno ukończonym filmie Infinite Storm — moi rodacy są podejrzliwi.

W przeszłości wielu Polaków musiało emigrować do Europy Zachodniej jako gastarbeiters, a teraz Ukraińcy przyjeżdżają do Polski jako tania siła robocza, jak główna bohaterka Xenia. Czy uosabia dla swoich klientów utracony polski Wschód na dzisiejszej Ukrainie, często przedstawiany jako romantyczny?
Dla nas romans leży w języku rosyjskim, ponieważ językiem rosyjskim mówi się na około połowie Ukrainy. Przypomina nam dzieciństwo, czas bezpieczny i ciepły. Z jednej strony go nienawidziłem, az drugiej dorastałem oglądając filmy Tarkowskiego i powieści Dostojewskiego. Generalnie Polacy są bardzo otwarci na Ukraińców. Bez pracowników zagranicznych gospodarka nie mogłaby się rozwijać, jak w Niemczech: miejscowa ludność nie chciała już wykonywać pewnych prac.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Zaskakująca głowa z włosami: czy księżna Kate nosi przedłużenia?

Published

on

Skąd nagle wziął się ten facet? po sobie Księżna Kate (39) i jej rodzina jest jednością małe letnie wakacje Oddani królewscy są teraz w pełni z powrotem w biznesie. Czy to wszystko? Sportowiec w pracy lub Stylowy na imprezie – Fani mają żonę książę William (39), aby patrzeć na to raz za razem. Jednak w jednym ze swoich przejawów uwagę zwrócił jeden szczegół: Kate urodziła zaskakująco pełną czuprynę — dzięki przedłużeniom?

Podczas rejsu statkiem w Windermere 39-latek pojawił się z niezwykle długimi i jeszcze pełniejszymi włosami z jasnymi lokami. Ekspert ds. przedłużania włosów w rozmowie z słońceże jest pomoc. „Chociaż zmiana jest niewielka, wydaje się, że tak Księżna Kate Twoje naturalne włosy są wydłużane kilkoma przedłużeniami.Olya Katz podzieliła się swoją opinią. Jednak dzięki najnowszej technologii nic z tego nie widać.

Eksperci pracują więc nad włosami Kate – księżna była w stanie odkryć dla siebie umiejętności stylizacji włosów podczas kryzysu zdrowotnego. Ta brunetka była na swoich dzieciach Książę Jerzy (8), Księżniczka Charlotte (6) i Prinz Lewis (3) Żył nim. “Zostałem fryzjerem na tym rezerwacie – ku przerażeniu moich dzieci”, mama trójki dzieci żartobliwie w styczniu.

Księżna Kate nad jeziorem Windermere we wrześniu 2021 r.
Księżna Kate na imprezie w Windermere we wrześniu 2021 r.
Książę Jerzy, księżniczka Charlotte i księżna Kate na weselu Pippy Middleton
READ  Charlene z Monako: „Gra w oczekiwanie”: niszczycielskie wieści
Continue Reading

entertainment

Love Storm: Ariane wpada w panikę – czy Robert zostawi ją samą w lesie?

Published

on

W 3682 odcinku ARD TV zatytułowanym „Love Storm” romans i intryga są nieuniknione.

Monachium – W bieżącym odcinku Telenoweli ”burza miłościLeah podejmuje decyzję, a Max ponownie rozważa swoją relację z bratem.

Ariane (Viola Wedekind, 43 lata) wpada w panikę, gdy Robert (Lorenzo Battani, 44 lata) chce iść sam po pomoc. © ARD / Jendrick Mielke

Robert (w tej roli Lorenzo Battani, 44 lata) i Ariane (Viola Wedekind, 43 lata) uciekają przed rzekomymi porywaczami. Szukając drogi powrotnej do hotelu, stwierdzili, że cały czas chodzą w kółko. Ariane całkowicie traci siły, gdy również łamie kostkę. Robert jest bohaterski i to trwało.

Ponieważ Eric (Sven Wassner, 41 lat) nie otrzymał listu od Aryana, zaczął się martwić. Leah (Deborah Muller, 39 lat) również jest zaniepokojona, ale potem przypomina sobie, że Eric ostrzegał ją w przeszłości, że Aryan wbije klin między nią a Roberta. W środku nocy Leah podjęła decyzję.

Constance (Sofia Schiller, 26) przeprasza swoją przyrodnią siostrę Mayę (Christina Arends, 30) za noc z Florianem (Arne Lauper, 28). Ale kiedy Maja przyjmuje jej przeprosiny, uważa za zgodę na dalsze spotkanie z Florianem.

"To jest zazdrość!" Czy beneficjenci Hartz IV wykonują lepszą pracę niż pracownicy?
Widowisko telewizyjne
“To jest zazdrość!” Czy beneficjenci Hartz IV wykonują lepszą pracę niż pracownicy?

Tymczasem Hannes (Pablo Conrad, 30 lat) zauważa, że ​​partii darowizny wciąż brakuje pewnej rzeczy dla Floriana. Konstanz ma śmiały pomysł. Odchylasz się z nim od okna?

Max (Stefan Hartmann, 31) chce wysłać swojego brata Jerry’ego (Johannes Huth, 32) do nadzorowanego wspólnego mieszkania. Zobowiązuje się i żegna Shirin (Merv Choucair, 27). Jerry zostaje w domu Maxa po raz ostatni. Kiedy oboje nie mogą spać, grają w grę od dzieciństwa – i to sprawia, że ​​Max jest nieco oczywisty…

Fani mogą zawczasu przekonać się, czy wszystko pójdzie dobrze w ARD .biblioteka multimediów A w ten czwartek (23 września) o godzinie 15.10 pierwszego dnia.

Od 2005 roku romantyczne historie miłosne i złe intrygi Fürstenhof są źródłem inspiracji dla fanów „Burzy Miłości”. Udana seria ARD jest emitowana na całym świecie, od Polski przez Kanadę po Islandię.

Pod koniec każdego sezonu widzowie mogą spodziewać się wymarzonego ślubu dla głównej obsady. Ale zanim to się stanie, para napotyka wiele przeszkód na swojej drodze. Chodzi o pięciogwiazdkowy hotel “Fürstenhof” w cichym Bichlheim w Bawarii.

Każdy, kto ogląda ARD od poniedziałku do piątku o 15:10, może spodziewać się podróży pełnej emocji i dramatu.

READ  Sony potwierdza: Wkrótce abonenci PS Plus otrzymają także filmy
Continue Reading

entertainment

“Let’s Dance” – Ciężarna Patricia: Tak dowiedział się Alex

Published

on

Niedługo będzie ich trzech! w tym chodźmy tańczyć-Mąż Patricia Biełousowa I Aleksandro Ionel Działa jak w zegarku. Zaręczyli się zaledwie kilka miesięcy temu, a teraz już śledzą Pierwsze potomstwo razem. A ta dwójka Po prostu zachwycony ujawnić się w Proflash-na wywiad. Ojciec, który byłby szczególnie na haju, był zachwycony, gdy usłyszał o swojej ciąży Patrycja Ma doświadczenie!

Wkrótce po wykonaniu testu ciążowego piękna powiedziała swojemu narzeczonemu dobrą nowinę. Ta chwila była tak magiczna i wzruszająca – Alex nie mógł w to uwierzyć. „Byłem naprawdę szczęśliwy. Wiele osób pracowało przez lata, aby mieć potomstwo. Naszym pragnieniem zawsze było, aby nie odkładać zbytnio planowania dla dzieci”.mówi in Proflash-na wywiad.

Patrycja Ona też była bardzo przytłoczona pozytywnym wynikiem testu. „Było to dla mnie bardzo zaskakujące, ponieważ dowiedziałem się tak późno – w czwartym miesiącu. Była bardzo urocza i wzruszająca – przyznaje tancerka Proflash Cena £.

Patricia Belousova i Alexandru Ionel, „Let’s Dance” – gwiazdy

Stefan Walucha / ActionPress

Patricia Belousova i Alexandru Ionel na przyjęciu dla dzieci, wrzesień 2021
Patricia Belousova, „Let’s Dance” – Star
READ  Inspektor miejsca zbrodni: co podejrzany robi z brudnym tańcem - telewizja
Continue Reading

Trending