Connect with us

science

Rewolucja w maskach koronowych: ten ochraniacz na zęby może wykryć SARS-CoV-2

Published

on

Tak wygląda opracowany w USA prototyp maski, która podobno ma wbudowany tester koronowy.

© Phyllis Frankel i MIT News Desk

Tak niezawodny jak test reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR): naukowcy z Harvardu opracowali nową maskę, która może wykorzystywać czujnik do wykrywania Cov-2 podczas oddychania

BOSTON – Maska ochronna i regularne, kompleksowe badania w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 to kluczowe elementy w walce z koronawirusem. Korona*-Epidemia. Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda w Bostonie i Massachusetts Institute of Technology (MIT) połączyli te dwa elementy kontroli epidemii i zaprojektowali maskę koronową, która może wykrywać Sars-Cov-2 bezpośrednio w powietrzu za pomocą zintegrowanego czujnika. A to powinno działać szczególnie szybko i łatwo. Jednak minie trochę czasu, zanim maska ​​będzie gotowa do codziennego użytku.

Naukowcy wyjaśniają, jak działa nowa maska ​​Corona: „Wirus gromadzi się wewnątrz masek w wyniku kaszlu, mówienia lub normalnego oddychania”. W tym celu w maskę wbudowane są specjalnie opracowane bioczujniki, które mogą wykrywać wirusy, bakterie i toksyny. Naukowcy z Harvardu i MIT przedstawili wyniki swoich badań pod koniec czerwca (28 czerwca 2021 r.) w Biotechnologia Przyrody skrzynia.

Rewolucja w walce z epidemiami? Nowa maska ​​ochronna przed korona

Bioczujniki wbudowane w tkaninę, które mogą wykrywać wirusy, bakterie i toksyny, są oparte na modyfikacji nożycowej genu CRISPR/Cas9. Sekwencje CRISPR to regiony w genomie bakterii, które powtarzają się w kółko. Wraz z enzymem (Cas9) sekwencje te umożliwiają niemal dowolną manipulację materiałem genetycznym. Zespół badawczy Petera Nguyena wykorzystał tę technologię do opracowania nowych bioczujników. Naukowcy z MIT początkowo opracowali test papierowy, który może wykryć wirusy Ebola i Zika. Technologia tych testów posłużyła za podstawę dla nowych bioczujników.

Naukowcy wyjaśniają, jak działa maska ​​testowa: wbudowany czujnik wykrywający wirusy w tej samej osobie noszącej maskę. Za naciśnięciem przycisku może otworzyć zbiornik na wodę i rozpocząć testowanie.

© Dostarczone przez naukowców/MIT

Maska koronowa jako test koronowy: wiarygodny wynik po 90 minutach

Jeden ze współautorów badania, Louis Swinksen z Massachusetts Institute of Technology, powiedział magazynowi Fast Company, że jedną z głównych nadziei związanych z tą technologią jest zachęcenie większej liczby osób do regularnych testów na koronawirusa. W ten sposób łatwiej i szybciej można zidentyfikować łańcuchy infekcji i je przerwać. “Zasadniczo trzeba nosić maskę w taki czy inny sposób. Dlaczego więc nie nosić maski i jednocześnie jej nie testować? W tym celu nie jest już konieczne pobieranie próbek z nosogardzieli za pomocą patyczka, jak to ma miejsce tradycyjnym testem PCR.

READ  Uwaga, zagrożenie dla zdrowia! To jedzenie nie powinno znajdować się na grillu

Co najlepsze, nowa maska ​​testowa Aura połączy najlepsze składniki z poprzednich opcji testowych w jeden sposób. Według wstępnych testów laboratoryjnych nowy biosensor jest tak samo dokładny jak test PCR, ale zapewnia znacznie szybszy wynik. Od aktywacji czujnika maski do ostatecznego odczytu zajmuje tylko około 1,5 godziny. Wyjaśnienie badaczy. W porównaniu z szybkimi testami antygenowymi biosensor jest nieco wolniejszy, ale dokładniejszy. Ponadto aplikacja jest łatwa i przyjemna, a każdy może z niej korzystać Można to zrobić w domu jako autotest, nie robiąc nic złego بالكثير*.

Rewolucja w maskach Corona: każdy może po prostu przystąpić do testu w domu

Według naukowców czujnik waży zaledwie trzy gramy – więc nowa maska ​​na twarz nie będzie się zbytnio różnić od tradycyjnych modeli. Jedyną rzeczą widoczną z zewnątrz jest przycisk na masce, za pomocą którego użytkownik może rozpocząć proces testowania. Po około 30 minutach noszenia, gdy w masce gromadzą się potencjalne wirusy, użytkownik naciska ten przycisk. To uwalnia płyn, który aktywuje czujnik. Jeśli zebrany oddech zawiera wirusa RNA z Sars-Cov-2, maska ​​pokazuje to w kolorze.

Roman Wohlfel, szef Instytutu Mikrobiologii Bundeswehry w Monachium, który nie był zaangażowany w badanie, dostrzega ogromne przeszkody w przenoszeniu maski testowej do codziennego życia. Z jego punktu widzenia wyniki badania pokazały przede wszystkim, że taki test z oddechem jest w zasadzie możliwy. Ponieważ jednak niektóre czynniki zakłócające mogą nadal zakłócać proces w życiu codziennym w porównaniu z laboratorium, wyniki mogą być zniekształcone i mniej wiarygodne.

Ponadto pomysł noszenia mokrej maski Corona przez półtorej godziny uważany jest za niewygodny i niepraktyczny. Wölfel sugeruje, że początkowo maski mogą być używane tylko jako substytut wymazu, aby następnie wirus mógł zostać wykryty za pomocą konwencjonalnych testów laboratoryjnych. „Wyjmowane krążki filtracyjne osadzone w maskach mogą być testowane pod kątem Sars-Cov-2 – lub innych patogenów – w laboratorium lub w terenie przy użyciu konwencjonalnych metod”. (ja) * hna.de to oferta firmy IPPEN.MEDIA.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Katastrofalna fala upałów uderzyła w południową Europę! Do 50 stopni! Czy jest teraz rekord? Meteorologia

Published

on

Duża część Włoch i prawie cała południowo-wschodnia Europa odczuwa upalne pustynne powietrze. Przez kilka kolejnych dni wartości wynoszą 45 stopni lub więcej i 50 stopni w sferze możliwej.

Gorące sirocco już od jakiegoś czasu wieje pustynne powietrze w południowo-wschodniej Europie. Jednak to, co zaczyna się w niedzielę, można określić tylko jako katastrofalne. Upał podnosi wartości najpierw do 40 stopni, a następnie w ciągu tygodnia do 45 do 50 stopni. Brutalne upały rozprzestrzeniają się na południowe Włochy, Grecję, Albanię, północną Macedonię, Bułgarię, Rumunię i Turcję.

Intensywne upały trwają około tygodnia, zanim zimne powietrze z północy usunie przegrzane masy powietrza.

Fala upałów w południowej Europie: możliwe są nowe rekordy

10 lipca 1977 r. w Atenach zmierzono 48,0 stopni. To wciąż najgorętszy rekord Europy. Ten rekord będzie mocno wstrząśnięty w nadchodzącym tygodniu. Zarówno w Grecji, jak i Turcji wartości mogą lokalnie przekroczyć 50 stopni.

Rekordy ciepła można ustawić również w innych krajach. Nie jest jeszcze jasne, jak daleko fala upałów może przeniknąć na północ, a następnie dotknąć również Węgry i Chorwację. Ale pewne jest, że we Włoszech i Grecji będzie bardzo gorąco.

Ekstremalne upały mogą szybko stać się bardzo niebezpieczne. Szczególnie układ krążenia może być obciążony, dlatego wymagana jest szczególna ostrożność. Temperatury od 45 do 50 stopni już nie pryskają. Skakanie do wody może powodować problemy z krążeniem tak szybko, jak długie przebywanie na zewnątrz.

Niezwykle zimne systemy klimatyzacji również mogą być niebezpieczne – zwłaszcza w samochodach. Jeśli klimatyzacja jest ustawiona na zbyt niską temperaturę, istnieje ryzyko późniejszego szoku termicznego. Jeśli wysiądziesz z zimnego samochodu, istnieje ryzyko problemów z krążeniem.

Ciepły śródziemnomorski: sezon medyczny jest najbardziej prawdopodobny

Wraz ze wzrostem upałów wzrasta ryzyko pożarów lasów w całej południowej Europie, które w tej chwili nie może być wyższe. Oczekuje się, że pożary rozprzestrzenią się w południowej Europie. Zarejestrowano już 2,5 razy więcej pożarów niż przeciętnie. Oczywiście do końca lipca można spodziewać się 419 pożarów, ale w tym roku jest ich ponad 1000.

READ  Naturalna substancja czynna resweratrol nadaje się do leczenia? Praktyka uzdrawiania

Niespotykane obecnie upały mogą wpłynąć jesienią na sezon sztormowy na Morzu Śródziemnym. Na powierzchni woda jest już gorąca i ciepła od 2 do 3 stopni. Biorąc pod uwagę stałe ciepło można założyć, że woda będzie znacznie cieplejsza. Wtedy, jesienią, Medycyna stanie się bardziej prawdopodobna. Są to huragany podobne do huraganów na Morzu Śródziemnym.

Ponieważ Morze Śródziemne jest stosunkowo daleko na północ i jest stosunkowo małe, prawdziwe cyklony tropikalne nie są możliwe, ale są silne burze. Leki należą do najpotężniejszych burz pozazwrotnikowych i mogą być bardzo destrukcyjne. Jesień to czas Medycyny. Ten rok może być trudny ze względu na upały.

Oryginalna wersja tego postu „Do 50 stopni! Katastrofalny piekielny upał, który ogarnął Europę Południową” pochodzi z kanał pogodowy.