Connect with us

Economy

Rentowności w USA nadal rosną w raporcie o zatrudnieniu w USA

Published

on

rynki

W środę Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe o 50 punktów bazowych i zapowiedziała kolejne takie działania. Jednocześnie prezydent Powell powiedział, że 75 istotnych kroków nie leży na stole. W tym czasie ta wiadomość uspokajała obligacje i akcje, które mocno rosły. czy to, Po 24 godzinach inwestorzy doszli do zupełnie innego wniosku.

Amerykańskie obligacje skarbowe gwałtownie spadły wraz z ruchem w górę Ze zwrotami wahającymi się od 6,1 punktu bazowego (dwa lata) do 9,7/10,2 punktu bazowego dla segmentu 5/10 lat. Na pierwszy rzut oka te ruchy wyglądały na oznakę wątpliwości co do zaangażowania Fedu, który odmówił podniesienia 75 punktów bazowych. Było to jednak niezgodne z Znaczący wzrost realnych dochodów Stanów Zjednoczonych (10 lat + 12,1 punktów bazowych przy 0,175%). W każdym razie ten wzrost (realnych) rentowności i utrzymujące się wątpliwości co do prawdopodobnej ścieżki gospodarki w kierunku scenariusza stagflacji doprowadziły do ​​gwałtownej wyprzedaży akcji. Indeksy w USA spadły między 3,12% (Dow) a 4,99% (Nasdaq).

Straty w Europie były mniejsze (EuroStoxx -0,75%). Rentowności w Europie zostały początkowo skorygowane niżej. Europejski Bank Centralny Lane przyznał, że inflacja prawdopodobnie nie wróci poniżej celu, ale nadal opowiadał się za podejściem stopniowym. Z kolei inni członkowie RPP kontynuowali debatę nad podwyżką stóp w lipcu. Rentowności niemieckie podążyły następnie za zwyżką w USA, zamykając się między 1,4% (2 lata) a 9,1 punktu bazowego (30 lat). Po zamknięciu rynków europejskich Holzmann, austriacki członek Europejskiego Banku Centralnego, oficjalnie otworzył w czerwcu dyskusję na temat podwyżki stóp przez EBC Zasugerował, że taki ruch jest realną opcją. Na razie jest to pomysł członka RPP, ale wymaga uważnego monitorowania. Kilka innych banków centralnych również podniosło stopy procentowe natychmiast po zaprzestaniu skupu aktywów.

READ  Ferrero wezwał cukierka ponownie się rozciągnął

Na rynkach walutowychW środę dolar odwrócił większość spadków po Rezerwie Federalnej. DXY ponownie przetestował szczyt cyklu tuż poniżej 104, ale nie zdołał się przebić. Podobny obraz dla USD/JPY z zamknięciem na 130,20. Kurs EUR/USD spadł do regionu 1,05, ale również uniknął testowania dołka 1,0472 zamykając się na 1,0542. Dolar utrzymuje się w górę, ale przy skrajnej awersji do ryzyka i gwałtownym wzroście rentowności (realnych) w USA, zyski mogły być większe.

Wczoraj przed bankiem centralnym pojawiło się zadanie prawie niemożliwe do zarządzania środowiskiem stagflacji Na posiedzeniu Banku Anglii. W sytuacji, gdy inflacja prawdopodobnie przekroczy 10% do końca roku, ale oczekuje się, że do tego czasu wzrost się skurczy, Bank Anglii nadal osiągnął konsensus w sprawie podwyżki stóp o 25 punktów bazowych. Trzech członków głosowało za ruchem o 50 punktów bazowych. Jednocześnie pozostali członkowie nie chcieli zgłaszać kolejnych kamieni milowych. Stopy procentowe w Wielkiej Brytanii spadły (2 lata – 9,1 punktu bazowego). Funt brytyjski spadł z klifu. Funt spadł z obszaru 1,2575 i zamknął się na poziomie 1,2362. EURGBP zamknął się na północ od oporu na 0,8512 (0,8527).

Akcje azjatyckie, z wyłączeniem Japonii (+0,60%), również odnotowały dziś rano znaczne straty 2/3% po intensywnej wyprzedaży na WS. Rentowności w USA nadal są zwyżkowe przed raportem o zatrudnieniu w USA. Choć raz wątpimy, aby raport miał znaczący wpływ na obecną dynamikę rynku. Słaby bilans może ponownie wywołać ryzyko stagflacji. Mocny raport tylko zaostrzy masową wyprzedaż na rynku obligacji. Awersja do ryzyka i wyższe zwroty powinny teoretycznie wspierać dolara. EUR/USD 1,0472 jest nadal pod ręką, ale w ciągu ostatnich kilku dni dolar nie zdołał przebić niektórych kluczowych poziomów oporu.

W Europie czekamy, czy inni członkowie EBC dołączą do „dyskusji Holzmanna” o możliwej podwyżce stóp w czerwcu. Jeśli tak, nie pozostanie to niezauważone na rynkach rentowności EMU i może zmniejszyć presję na EUR. Obraz techniczny funta pogorszył się po wczorajszym przebiciu powyżej 0,8512. 0,8658/67 EUR/GBP to kolejny cel na wykresach.

READ  Lidl zapełni półki tymi wspaniałymi rzeczami w sobotę (22.1.).

Nagłówki gazet

ten który Narodowy Bank Polski podniósł wczoraj główną stopę procentową o 75 punktów bazowych z 4,5% do 5,25%, Najwyższy poziom od 2008 roku. Prezes Glapiński organizuje dziś po południu konferencję prasową. W swojej deklaracji politycznej Bank Centralny zobowiązał się do podjęcia wszelkich niezbędnych środków w celu zapewnienia stabilności makroekonomicznej i finansowej, w szczególności w celu zmniejszenia ryzyka utrzymującej się wysokiej inflacji. Polska inflacja wzrosła w kwietniu do 12,3% r/r. W najbliższych kwartałach inflacja pozostanie znacząco podwyższona. Polska gospodarka przedłużyła dynamiczny wzrost od IV kwartału 2021 r. do I kwartału 2022 r. Utrzymują się korzystne warunki gospodarcze, choć oczekuje się stopniowego spowolnienia. Polski złoty stracił po publikacji, EURPLN spadł do 4,70 z 4,65. Polski swap złotego oparł się wczoraj globalnemu trendowi nabierania tempa. Dzienne zmiany rentowności wahały się od -13 punktów bazowych (2 lata) do +1,5 punktu bazowego (30 lat). Najwyraźniej niektórzy oczekiwali od NBP silniejszego sygnału w walce z inflacją.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Media Markt i Saturn: pełne przejęcie nastąpi w przyszłym miesiącu

Published

on

Media Markt i Saturn zostaną w pełni przejęte już w przyszłym miesiącu. W ten sposób spółka dominująca Ceconomy staje się jedynym udziałowcem sprzedawcy elektroniki.

Detalista elektroniki Ceconomy sfinalizował pełne przejęcie Media-Saturn-Holding (MSH) wcześniej niż oczekiwano. Firma ogłosiła we wtorek w Düsseldorfie, że spodziewa się, że transakcja Convergenta, która ma na celu uproszczenie struktury akcjonariatu, zostanie sfinalizowana na początku czerwca.

Po jej zakończeniu Ceconomy stanie się wyłącznym udziałowcem największej niemieckiej sieci sklepów z elektroniką MediaMarktSaturn. W zamian były akcjonariusz mniejszościowy MediaMarktSaturn Convergenta stanie się głównym udziałowcem Ceconomy. W tym celu przewiduje się konwersję akcji uprzywilejowanych na akcje zwykłe pod koniec maja.

Media Markt i Saturn: Ceconomy przewiduje te korzyści z pełnego przejęcia

Media Markt i Saturn: Ceconomy będą wyłącznym współpracownikiem od początku czerwca.
Media Markt i Saturn: Ceconomy będą wyłącznym współpracownikiem od początku czerwca.

Zdjęcie: Armin Weigel / dpa

„To ważny krok dla naszej firmy i cieszymy się, że teraz szybko się rozwija” – powiedział zgodnie z zapowiedzią prezes Ceconomy Karsten Wildberger. Po długim okresie tarć, kwietniowe walne zgromadzenie utorowało drogę do porozumienia, a następnie Ceconomy dążyło do jego zakończenia „najpóźniej do końca września”.

Według własnych informacji, struktura przyszłych udziałowców pozwoli Grupie m.in. na redukcję kosztów administracyjnych i wykorzystanie przeniesionych strat podatkowych. Powiedziała, że ​​transakcja będzie miała pozytywny wpływ na wyniki finansowe na początku tego roku. Grupa spodziewa się dalszego wzrostu synergii podatkowych w kolejnych latach.

Inni czytelnicy są również zainteresowani:

Szybki przegląd wszystkich nowości CHIP .

 • Źródło: Google

  Nie przegap żadnych nowości

  Po prostu kliknij przycisk i Google „Kontynuuj”, aby nie przegapić żadnych wiadomości z CHIP.

READ  IKEA rozgniewała swoich klientów - ukraść? „To absolutny policzek”.
Continue Reading

Economy

Surowce jako broń: najnowsze osiągnięcia

Published

on

Najnowsze osiągnięcia

Komisja Europejska chce nałożyć na Rosję embargo na ropę. Kraje G7 również chcą zrezygnować z rosyjskiej ropy. Może to mieć poważne konsekwencje. Czemu?

Najnowsze osiągnięcia:

 • Według fińskiej firmy energetycznej Gasum, w sobotę rano Rosja zaprzestała dostaw gazu do Finlandii. Poinformował o tym Gazprom Export w piątek po południu (20 maja), podał w Espoo fiński koncern energetyczny Gasum. Fińska grupa wcześniej zapowiadała, że ​​nie zaakceptuje żądań Gazprom Export o zapłatę w rublach. Firma zapowiedziała, że ​​gaz z innych źródeł będzie dostępny dla klientów w okresie letnim. Przejdź do artykułu
 • Katar chce transportować LNG do Niemiec do 2024 roku. Minister gospodarki Robert Habeck i emir szejk Kataru Tamim bin Hamad Al Thani zdecydowali się na podobne partnerstwo energetyczne.
  Więcej na ten temat: Katar chce dostarczać LNG do Niemiec do 2024 roku.
 • Węgry zażądały pieniędzy na energię słoneczną w zamian za embargo UE na rosyjską ropę. „Węgry chcą inwestować w energię słoneczną, co jest w zasadzie dobre, ale musimy jeszcze porozmawiać o wielkości inwestycji” – powiedziała w czwartek wieczorem (19 maja) przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen na antenie ZDF. – A potem będzie widać, czy jest poważne zainteresowanie, czy też jest prowadzona polityka – dodał szef komisji. Węgry dotychczas sprzeciwiały się embargo na ropę, ale do tego działania potrzebny jest konsensus w Unii Europejskiej.
 • Unia Europejska podjęła decyzję o napełnieniu zbiorników gazowych do minimum przed zimą. Ma to na celu zabezpieczenie zasilania. Przedstawiciele krajów UE i Parlamentu Europejskiego przyjęli odpowiednią ustawę w czwartek (19 maja). Przewiduje, że zbiorniki gazu będą napełnione w 80 proc. do 1 listopada br. i 90 proc. w tym samym terminie w kolejnych latach. Zobowiązanie powinno wygasnąć z końcem 2025 r. – zapowiedziały państwa Rady Unii Europejskiej.
 • Aby uniezależnić się od rosyjskiej energii, Komisja Europejska chce zainwestować do 300 mld euro do 2030 roku. Przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen przedstawiła w środę (18 maja) plan rozmów kwalifikacyjnych, którego celem jest również przyspieszenie transformacji energetycznej. Wymaga to poważnych inwestycji i reform. „Zbieramy na to do 300 miliardów euro”. Plan pomoże oszczędzać energię, przyspieszyć wycofywanie paliw kopalnych i stymulować inwestycje. „To rozpali nasz europejski „zielony ład”” – powiedziała von der Leyen. Celem nie jest kupowanie większej ilości energii od Rosji w ciągu dekady.
  Przeczytaj więcej na ten temat tutaj: Droga do niezależności energetycznej Rosji: W przyszłości Komisja Europejska chce instalować ogniwa słoneczne w każdym nowym budynku.
READ  Verkehr - Frankfurt (Oder) polnische Grenze - Spritpreise so hoch wie nie: Tanktourismus nach Polen - Wirtschaft

Continue Reading

Economy

Niekontrolowane problemy z płatnościami: gigantyczne pliki elektroniki po bankructwie

Published

on

Kolejne bankructwo na rynku elektronicznym: producent Onkyo złożył teraz wniosek o upadłość, ponieważ nie można było rozwiązać problemów z płatnościami. Podsumowujemy tutaj najważniejsze informacje na ten temat.

Onkyo Home Entertainment, japoński producent urządzeń audio, musi ogłosić upadłość. Jak „Nikkei Azja” wzmiankowanypodobny wniosek został złożony w sądzie w Osace. Firma od jakiegoś czasu boryka się z problemami finansowymi.

Przyczyna trudności prawdopodobnie leży w zmieniających się nawykach słuchowych użytkowników. Podczas gdy systemy stereo, które kiedyś były podstawową działalnością Onkyo, miały w przeszłości ogromne znaczenie, teraz muzyka jest coraz częściej konsumowana za pośrednictwem smartfona. Wydaje się, że firmie nie udało się nadążyć za tym rozwojem.

Gigant elektroniki ogłasza upadłość: jaka przyszłość czeka Onkyo?

Onkyo, producent sprzętu audio, ogłosił upadłość.
Onkyo, producent sprzętu audio, ogłosił upadłość.

Obrazy

Onkyo został już wycofany z giełdy w sierpniu 2021 r. Ponadto dwie jego spółki zależne złożyły wniosek o upadłość w marcu ubiegłego roku. Według wniosku o ogłoszenie upadłości Onkyo jest winne około 24 milionów dolarów.

Nie przewiduje się jednak całkowitego zniknięcia marki Onkyo z rynku. Firma sprzedała swój biznes w zakresie sprzętu audiowizualnego firmom Sharp i Voxx International. Oczekuje się, że spółka joint venture będzie nadal używać nazwy Onkyo.

Inni czytelnicy są również zainteresowani:

Szybki przegląd wszystkich nowości CHIP .

 • Źródło: Google

  Nie przegap żadnych nowości

  Po prostu kliknij przycisk i Google „Kontynuuj”, aby nie przegapić żadnych wiadomości z CHIP.

READ  Ferrero wezwał cukierka ponownie się rozciągnął
Continue Reading

Trending