Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Reflektory samochodowe: modyfikacje LED firmy Osram są teraz zatwierdzone również w Austrii

Osram jest pierwszym producentem diod LED, który uzyskał aprobaty do stosowania w konwencjonalnych reflektorach samochodowych. Według Osram, w przypadku wymiany żarówek H7 światło jest do 2 razy jaśniejsze, temperatura bieli wynosi 6000 K, a żywotność jest do 5 razy dłuższa. ADAC zbadał swoją moc fotowoltaiczną i odnotował „ogromny” wzrost bezpieczeństwa. Popyt jest oczywiście wysoki, a jednak każdy model reflektora musi przejść złożony proces testowania i zatwierdzania.

Jednocześnie OSRAM stara się o uzyskanie zezwoleń uznawanych za granicą, co jest łatwiejsze przynajmniej na terenie Unii Europejskiej, ale wciąż jest niepewne. Austria jest teraz pierwszym krajem, który przejmuje część zezwoleń drogowych przyznanych Niemcom: austriackie Federalne Ministerstwo Ochrony Klimatu, Środowiska, Energii, Mobilności, Innowacji i Technologii (BMK) uznaje organ zatwierdzający Niemieckiej Federacji Samochodowej.

Oznacza to, że Osram w pierwszej kolejności będzie posiadał najpopularniejsze modele, takie jak BMW serii 2, Audi A3, A4 czy Ford Mondeo, aby móc zapewnić jak najszerszą bazę klientów. Od naszego ostatniego raportu, Audi Q3 (8U), BMW serii 2 Active Tourer (F45) Facelift / 2 Series Gran Tourer (F46) Facelift, Citroën Jumper Y (2), Mercedes-Benz Sprinter, Fiat Ducato i Peugeot Boxer zostały dodany.

Dotyczy to również domków mobilnych z wpisem „domek mobilny SO.KFZ” oraz pojazdów prywatnych, które otrzymały homologację klasy na podstawie tych pojazdów i których reflektory zostały homologowane z odpowiednim numerem homologacji reflektorów.

Korzystanie z diody LED jest jak wymiana przepalonej żarówki halogenowej. Odpowiedni statecznik jest przewidziany dla samochodów wyposażonych w elektryczne przekładnie CAN, dzięki czemu nowe źródła światła dla jednostki sterującej są rozpoznawalne. Ponadto ogólna homologacja typu musi opierać się na numerze homologacji podwozia i reflektorów Zamówiłem online w Osram I jest wydrukowany. Naklejka dołączona do pojazdu musi być również przymocowana do pojazdu.

Lista kompatybilności z Austrią

Lista kompatybilności z Austrią (wyciąg)

(Zdjęcie: Osram)

lista kompatybilności dla Niemiec

Lista kompatybilności Niemcy (pęknięcie)

(Zdjęcie: Osram)


(fpi)

do strony głównej

READ  Strategia bez alternatywy The Budapest Gazette