Connect with us

Tech

Rażące zaniedbanie: miliony komputerów PC korzystają z przestarzałego systemu operacyjnego Windows

Published

on

„rażące zaniedbanie”
Miliony komputerów PC korzystają ze starego systemu Windows

Firma Microsoft nie obsługuje już systemu Windows dla użytkowników prywatnych od wersji 7, a luki w zabezpieczeniach nie są już zamykane. Jednak ponad trzy miliony użytkowników w Niemczech nadal korzysta ze starych systemów. Eksperci ds. bezpieczeństwa zdecydowanie zalecają aktualizację.

W Niemczech na ponad trzech milionach komputerów działa przestarzała i niezabezpieczona wersja systemu operacyjnego Microsoft Windows. To wynik badania przeprowadzonego przez firmę ochroniarską Eset. Większość niezabezpieczonych systemów, 2,7 miliona urządzeń, działa pod kontrolą systemu Windows 7. Niezabezpieczone systemy obejmują również starsze wersje systemów Windows Vista, Windows XP i Windows 8, które łącznie wciąż można znaleźć na około 450 000 komputerach.

Wsparcie dla systemu Windows 8.1, który jest nadal używany na 1,3 miliona komputerów w Niemczech, wygaśnie w ciągu roku. Prawie 44 miliony użytkowników systemu Windows 10 jest bezpiecznych, a najnowsza wersja systemu Windows 11 nie odgrywa żadnej roli w statystykach.

„Korzystanie z przestarzałego oprogramowania jest rażącym zaniedbaniem” — powiedział Thorsten Urbanski, ekspert ds. bezpieczeństwa w firmie Eset. Dla użytkowników prywatnych, a zwłaszcza firm, korzystanie z przestarzałego oprogramowania systemowego może być kosztowne w przypadku wystąpienia szkód. „Luka, na przykład w systemie operacyjnym, który nie jest już obsługiwany, wystarczy, aby atakujący postawił stopę w drzwiach i na stałe uzyskał dostęp do komputera ofiary”.

Jednocześnie Urbansky wskazywał na pozytywny trend. Wielu prywatnych użytkowników korzystało z niego w zeszłym roku i aktualizowało swoje komputery. „W rocznym porównaniu w Niemczech jest około dwóch milionów mniej bezpiecznych komputerów z systemem Windows w Internecie”. Patrzenie w przyszłość jest również pozytywne. „Używanie systemu Windows 8.1 spada, a przerażające scenariusze, takie jak koniec wsparcia XP lub 7, nie nastąpią w 2023 roku”.

Znane są setki wrażliwych luk

Firmy i agencje rządowe nie tylko narażają się na większe ryzyko, ignorując koniec wsparcia dla systemu Windows 7 i innych starszych wersji systemu Windows, ponieważ ułatwia to cyberataki. Według ekspertów każdy, kto nie jest zainteresowany aktualizacjami, łamie również europejskie ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO). Dyrektywy Unii Europejskiej wymagają uwzględnienia „stanu wiedzy” podczas przetwarzania i wykorzystywania danych osobowych.

Windows 7 został wydany ponad dziesięć lat temu 22 października 2009 r. jako następca systemu Windows Vista, który nie odniósł sukcesu i był używany przez producentów komputerów PC do 2014 r. Następca, Windows 8, również miał początkowe problemy i nie zrobił wrażenia na wielu użytkownikach. Dlatego też wiele firm w szczególności pozostało lojalnych wobec Windows 7 po 2014 roku. Wśród systemów operacyjnych Microsoftu Windows 7 był ogólnie uważany za dojrzały i bezpieczny.

Po zakończeniu oficjalnego wsparcia ze strony amerykańskiej firmy produkującej oprogramowanie, odkryto kilka luk, które nie są już zamykane. W 2020 r. liczba ta osiągnęła najwyższy poziom 388 oficjalnie zarejestrowanych emisji. W zeszłym roku system przeciwdziałania przemocy i ekstremizmowi, który służy do śledzenia bezpieczeństwa i innych luk w systemach komputerowych, odnotował 253 przypadki.

W końcu firmy i organizacje nadal mogą kupować płatne aktualizacje od firmy Microsoft. Z drugiej strony użytkownicy prywatni nie mają już dostępu do aktualizacji zabezpieczeń. Eksperci ostrzegają, że może to mieć poważne konsekwencje na przykład dla bankowości internetowej.

READ  Samsung Galaxy S22 w benchmarku: większa wydajność niż iPhone 12
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Activision Blizzard może również zostać sprzedany na Facebooku • Eurogamer.de

Published

on

Po sprzedaży Activision firmie Microsoft mała transakcja wybuchła wczoraj Bomba w świecie gry. Być może byłby jeszcze większy, gdyby firma wpadła w ręce innego sponsora, Facebooka. Bobby Kotick, dyrektor generalny Activision Blizzard, podobno planował sprzedać firmę Zuckerbergowi.

jak Bloomberg Według doniesień, dyrektor generalny najwyraźniej rozważał od jakiegoś czasu sprzedaż giganta gier – a dokładniej po poważnych zarzutach o molestowanie seksualne w Activision Blizzard. Wygląda na to, że Kotik rozważał już sprzedaż firmy, co zostało wówczas skrytykowane.

Mówi się, że Microsoft był zainteresowany kupnem Activision w 2020 roku, ale dyrektor generalny nie był wtedy gotowy do zawarcia umowy. Jednak wraz z gwałtownym spadkiem ceny akcji firmy w 2021 r. i ostrzałem Activision z powodu toksycznego środowiska pracy, szef Xbox, Phil Spencer, dostrzegł szansę na kolejny wzrost, według Bloomberga, i voila: Tym razem Kotick był gotowy do sprzedaży.

Ta treść jest hostowana na zewnętrznej platformie, która wyświetli ją tylko wtedy, gdy zaakceptujesz pliki cookie do targetowania. Włącz pliki cookie, aby je wyświetlić.

Wcześniej prezes rozglądał się również za innymi potencjalnymi partnerami biznesowymi, w tym Facebookiem, a dokładniej jego macierzystą firmą Meta Platforms. Jednak ani tego porozumienia nie udało się osiągnąć, ani z inną firmą medialną.

Może to wskazywać, że Bobby Kotick od jakiegoś czasu poważnie podchodzi do sprzedaży Activision. Najwyraźniej nie trafili do nich z powodu dobrej oferty Microsoftu. Zamiast tego, po całej krytyce, wydaje się, że szef firmy pilnie chciał zawrzeć umowę, a Phil Spencer był ostatecznie osobą, która do tego doprowadziła.

READ  The Elder Scrolls VI: Phil Spencer proponuje ekskluzywny Xbox

Szczere porównanie do zatopionego statku, z którego Kotick wolałby odejść, nie byłoby całkowicie poprawne, ponieważ Activision nadal jest właścicielem jednego nawet po zarzutach. Ogromna wartość rynkowa Jak pokazują liczby, Microsoft przejął obecnie najbardziej wartościową ekonomicznie firmę zajmującą się grami.

Więc może Bobby Kotik schodzi z fotela Activision – co za ogromny, „Pociecha” finansowa Zabiera go ze sobą, co z kolei może przyprawić o zawrót głowy. Pozostaje również niepewne, w jaki sposób przejęcie wpłynie na graczy w dłuższej perspektywie – oraz na platformy, na które wydano gry Activision.

Continue Reading

Tech

Splitgate – 1. sezon beta rozpoczyna się 27 stycznia wraz z edytorem map

Published

on

Splitjet-Deweloper 1047 gier Zapowiada premierę 1. sezonu Splitgate Beta 27 stycznia 2022 r. z mnóstwem nowych funkcji, trybów i ulepszeń, w tym kreatorem niestandardowych map. Zawarta również w 1. sezonie beta: całkowicie przeprojektowana mapa „Przesądzone zniszczenie”, która przenosi arenę na nowy poziom, w oparciu o ewolucję całej gry. Do sezonu 1 trafią również nowe przedmioty i skórki broni, wraz z nową przepustką bojową na 100 poziomów, nowymi postaciami, sztandarami i graffiti, a także dwoma zupełnie nowymi trybami gry: ewolucją i przejęciem flagi przez jedną flagę . Nowy sezon zostanie wydany na PC, Xbox i Playstation i jest całkowicie darmowy.

Splitgate łączy elementy strzelanki sci-fi z dynamicznym trybem wieloosobowym i portalami kontrolowanymi przez graczy. Z ponad 17 milionami pobrań gra stała się jedną z najlepszych gier 2021 roku, kiedy po pierwszym udostępnieniu na PC weszła również do otwartej bety na Xbox i PlayStation.

Dzięki wprowadzeniu kreatora niestandardowych map w 1. sezonie Splitgate Beta gracze będą mogli tworzyć i odtwarzać własne mapy, w tym możliwość tworzenia i udostępniania map innym. Mapy rzemieślnicze dają graczom możliwość tworzenia i umieszczania obiektów, broni, spawnów, bloków konstrukcyjnych, ścian portalowych i nie tylko – jednocześnie umożliwiając obracanie magnetyczne i podnoszenie między scenami, aby ułatwić umieszczanie obiektów. Kreator map jest w pełni konfigurowalny, obsługuje konsolę, mysz i klawiaturę i może być używany przez wszystkich zainteresowanych.

„Nasz projektant map niestandardowych będzie ewoluował wraz z resztą gry” – obiecał Ian Proulx, dyrektor generalny 1047 Games. „Postrzegamy tę nową funkcję jako narzędzie ewolucyjne kierowane przez społeczność – jest to ważna funkcja dla fanów, którzy mogą skorzystać z pierwszego dnia naszego nowego sezonu i jesteśmy bardzo zainteresowani informacją od społeczności, jakie funkcje i narzędzia chcą poza tym.”

Sezon 1 Beta wprowadza również przebudowę mapy Foregone Destruction, która charakteryzuje się niesamowitym poziomem szczegółowości i kompleksowym projektem, który daje wskazówkę, czego fani mogą oczekiwać w przyszłych aktualizacjach innych map w grze – i czego doświadczą, kiedy to nowe karty dostępne online. Tej zmianie towarzyszy zupełnie nowy tryb gry Evolution, tryb turowy, w którym drużyna, która przegrała poprzednią turę, otrzymuje ulepszone zapasy broni w każdej turze. Nowością w 1. sezonie beta jest także tryb przejmowania flagi pod jedną flagą, turowa wersja przejmowania flagi, w której jedna drużyna broni flagi, a druga próbuje ją przejąć. Drużyny na zmianę atakują i bronią, a drużyna z największą liczbą rund na koniec wygrywa mecz. Dzięki Evolution i One Flag Capture-the-Flag, łączna liczba trybów gry oferowanych przez Splitgate zwiększa się do 21. Aby ukończyć nowe tryby gry, Splitgate Beta Season 1 wprowadza również nową mapę symulacyjną o nazwie Hotel, w którą można grać w trybie 3v3 tryby takie jak Takedown i Showdown oraz nowy tryb Evolution.

READ  Samsung Galaxy S22 w benchmarku: większa wydajność niż iPhone 12

Fani mogą również spodziewać się zupełnie nowej przepustki bojowej poziomu 100, która zawiera trochę darmowej i płatnej zawartości, aby jeszcze bardziej ulepszyć ich rozgrywkę. Możesz także spodziewać się nowych darmowych skórek na broń, takich jak: epicka strzelba gwiazdowa, która jest skuteczna w eliminowaniu wrogów z bliskiej odległości, oraz niesamowita rzadka wyrzutnia usterek, która jest równie zabójcza, co kolorowa.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę gry pod adresem Splitgate.com lub w górę Świergot.

jakie jest twoje zdanie na ten temat?

Kocham go!

Kocham go!

Nie za dobrze!

Nie za dobrze!

Continue Reading

Tech

Seriale takie jak Diablo i Call of Duty: Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 miliarda dolarów – Digital

Published

on

Microsoft kupuje Activision Blizzard za ponad 60 miliardów euro. Zdjęcie: Siergiej Elagin / Shutterstock.com


Dział gier Microsoftu nadal się rozwija: gigant technologiczny chce kupić producenta gier wideo Activision Blizzard za 68,7 miliarda dolarów.

Microsoft przejmuje producenta gier wideo i programistę Activision Blizzard. Obie firmy ogłosiły to 18 stycznia. Umowa obejmuje przejęcie popularnych serii i marek, takich jak „Call of Duty”, „Diablo”, „Warcraft”, „Overwatch” i „Candy Crush”. Jak wynika z komunikatu prasowego, Microsoft zapłaci na ten cel 68,7 mld dolarów, co odpowiada około 60,5 mld euro.

Microsoft nie tylko rozszerza swój dział gier wideo, ale stanie się także trzecią co do wielkości firmą zajmującą się grami na świecie pod względem przychodów, po Tencent i Sony. Activision Blizzard jest właścicielem studiów gier na całym świecie, zatrudniających około 10 000 osób.

„Kultura proaktywnej integracji”

W ostatnich miesiącach narasta krytyka Activision Blizzard. Kalifornia, USA Złożył pozew przeciwko firmie latem 2021 r.. Stwierdzono m.in., że pracownice były narażone na „ciągłe molestowanie seksualne” i dyskryminację.

Phil Spencer (54), prezes Microsoft Gaming, powiedział w innym wtorkowym oświadczeniu, że Microsoft jest zaangażowany w zachęcanie pracowników i graczy do włączenia „we wszystkie dziedziny gier”. Przywiązujemy dużą wagę do kultury jednostki w naszych pracowniach i głęboko wierzymy, że twórczy sukces i niezależność można osiągnąć tylko wtedy, gdy każdy człowiek jest traktowany z szacunkiem i godnością. Dotyczy to wszystkich zespołów, a także menedżerów. „Nie możemy się doczekać rozszerzenia naszej kultury proaktywnego włączania o niesamowite zespoły w Activision Blizzard”.READ  macOS 11: Safari 15.1 przywraca znajome karty
Continue Reading

Trending