Connect with us

Economy

Raport LOK – Polska: PKP Intercity podpisało kontrakt na modernizację 40 pojazdów

Published

on

A.PKP Intercity Modernizacja 40 pojazdów
Zdjęcia PKP Intercity.

W dniu 26 października 2023 roku PKP Intercity podpisało umowę z H. Cegielskim Fabryką Pojazdów Szynowych na modernizację 26 wagonów serii Z1B i 6 Z1B PRM oraz z PESA Mińsk Mazowiecki na modernizację 8 wagonów typu Z1A. Po zawarciu umów pojazdy zostaną wyposażone w wiele udogodnień zwiększających komfort podróżowania.

Postępowanie przetargowe na modernizację 40 autobusów pasażerskich podzielono na 3 części. Najlepszą ofertę na modernizację 26 wagonów drugiej klasy (Z1B) i 6 wagonów pierwszej klasy (Z1B PRM), przystosowanych do przewozu osób na wózkach inwalidzkich, złożyła poznańska spółka H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych. Firma musi się modernizować 8 samochodów pierwszej klasy (Z1A) z PESA Mińsk Mazowiecki. Całkowita wartość projektu wynosi około 270 mln zł (61 mln euro).

„Dynamiczny rozwój PKP Intercity napędza jednocześnie polską gospodarkę Zamówienia o wartości kilku miliardów złotych na nowe wagony czy lokomotywy trafiają do polskich fabryk. Podobnie jest w przypadku zlecenia modernizacji 40 wagonów na najwyższy poziom polskiej kolei biznes oznacza Zapewnienie miejsc pracy, regularnych wynagrodzeń i dalszy rozwój firm, które już oferują produkty na bardzo wysokim poziomie – wyjaśnia Maciej Malecki, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

„Jako przedstawiciel Poznania bardzo się cieszę, że od 2016 roku fabryka H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych podpisała z PKP Intercity kontrakty o wartości ponad 2 miliardów złotych. W 2015 roku pojawiło się pytanie o przyszłość poznańskiej fabryki i czy w ogóle będzie działać. „Teraz widać, że firma nie tylko stoi na nogach, ale się rozwija i otrzymuje kolejne zamówienia. Dziękuję Ministerstwu Infrastruktury i Ministerstwu Aktywów Państwowych oraz Zarządowi PKP Intercity za danie szansy polskim producentom – powiedział Bartłomiej Wróblewski, poseł na Sejm RP, gratuluję H. Cegielskiemu Fabryce Pojazdów Szynowych i PESA wykorzystania tej szansy. możliwość.”

READ  Protesty przeciwko sprzedaży salonów samochodowych: w dniu protestu bierze udział 25 000 pracowników Mercedesa

„Projekt modernizacji 40 wagonów jest częścią największego programu inwestycyjnego „Wielkie Koleje Inwestycyjne” w historii spółki transportowej PKP Intercity W ramach tego programu spółka zainwestuje 24,5 mld zł w nowoczesne wagony – dodaje Andrzej Bettel , Minister Stanu w Ministerstwie Transportu: „Do końca tej dekady wszystkie pojazdy we flocie firmy będą nowe lub zmodernizowane”.

Wszystkie 40 nowoczesnych autokarów zostanie dostarczonych PKP Intercity 36 miesięcy od podpisania umowy. Prędkość pojazdów wyniesie 200 kilometrów na godzinę, co umożliwi korzystanie nie tylko z rosnącego nowoczesnego taboru lokomotyw przedsiębiorstwa transportowego, ale także z nowoczesnej sieci kolejowej w Polsce.

„Dla nas podróżni są na pierwszym miejscu i oczekują szybkiego, wygodnego, bezpiecznego i przewidywalnego transportu kolejowego, dlatego inwestujemy w zakup nowych pojazdów oraz modernizację istniejących. Chcemy coraz szybciej podróżować po terenie Polski”. Chcemy coraz szybciej podróżować po terenie Polski – mówi Jarosław Oniszczuk, Członek Zarządu PKP Intercity – „Dlatego kupujemy i modernizujemy pojazdy osiągające prędkość co najmniej 200 km/h”.

Po podpisaniu umowy wszystkie 40 autokarów zostanie wyposażonych w wiele udogodnień, które w znaczący sposób przyczynią się do poprawy komfortu pasażerów. Należą do nich: nowe wygodne fotele w przedziałach pasażerskich pierwszej i drugiej klasy z gniazdkami 230V i USB, klimatyzacja, Wi-Fi, indywidualne oświetlenie dla każdego pasażera, toalety z zamkniętym systemem toaletowym czy nowe uchylne drzwi przesuwne. Tłumienie akustyczne zmniejszy z kolei emisję hałasu, a lepsza izolacyjność termiczna zwiększy komfort podróżowania w wysokich i niskich temperaturach. Na modernizacji skorzystają nie tylko pasażerowie, ale także obsługa pociągu.

„Realizujemy już projekty dla PKP Intercity o łącznej wartości 2,91 mld zł, a dziś podpisaliśmy umowę na kolejne zamówienie o wartości 58 mln zł. Cieszymy się z rozwoju naszej współpracy, co pozwala nam inwestować w wartość na poziomie 2,91 mld zł – mówi Jacek Bielski, dyrektor generalny PESA Mińsk Mazowiecki. „Fabryki w Bydgoszczy i Mińsku Mazowieckim zapewniają stabilne miejsca pracy”.

READ  Konferencja SuperReturn: Inwestorzy warty biliony dolarów oczekują super zwrotów w Berlinie

„Obecnie modernizujemy dla PKP Intercity kosztem około 495 mln zł 90 wagonów. Dostarczyliśmy już spółce 21 gotowych wagonów, a reszta będzie dostarczana sukcesywnie do końca trzeciego kwartału przyszłego roku. Dodaliśmy Marcin Rudek, Prezes Zarządu H. Cegielski Fabryka: „Podpisaliśmy umowę na kolejny projekt o wartości 211 mln zł i spodziewamy się kolejnych projektów”.

Wykonawcy będą także odpowiedzialni za przeprowadzanie bieżących napraw utrzymaniowych III stopnia, które będą przeprowadzane 18 miesięcy po oddaniu autokarów przez PKP Intercity do eksploatacji.

WKZ, źródło PKP Intercity

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Pod żadnym pozorem nie jedz dżemu

Published

on

Pod żadnym pozorem nie jedz dżemu
 1. ruhr24
 2. praca
Klienci powinni zwrócić uwagę na przywołanie aktualnych zacięć. © Yai Obrazy/Imago; ebner/imago; Wydział: RUHR24

Nowe wycofanie supermarketu: Konsumenci nie powinni jeść dżemu. Produkt sprzedawany jest w sklepach Edeka, Rewe i Kaufland.

Dortmund – Konsumenci powinni zwrócić uwagę na aktualne wycofanie. Tym razem jest to dżem od Lausitzer Fruitprocessing GmbH (10 lipca). W przypadku spożycia żywności istnieje ryzyko zakażenia.

Przypomnijmy z Ediki, Rio i Kauflandu: Pod żadnym pozorem nie jedzcie dżemu

W związku ze skargą firma Lausitzer Fruit Processing GmbH nakazała wycofanie swojego produktu „Lausitzer Cranberries – Light Sugar” w 340-gramowym słoiku.

Istnieje możliwość obecności ciał obcych w produkcie, zwłaszcza kamieni. Aby zapewnić bezpieczeństwo konsumentów, zdecydowanie odradza się spożywanie dotkniętego produktu – podobnie jak w przypadku obecnego wycofania sera.

Dżemy marek Edeka, Rewe i Kaufland objęte wycofaniem – informacja dla klientów

Dotyczy to wyłącznie produktów z datą przydatności do spożycia 18 kwietnia 2027 r. i numerem partii 24040379.

 • Produkt: Dzikie Jagody Łużyckie – Niska zawartość cukru, 340g/370ml w filiżance
  Najlepiej spożyć przed: 18 kwietnia 2027 r
  Partia: 24040379
  Numer EAN: 4012950100071
dżem
Wycofanie ma wpływ na dżem żurawinowy. © Lausitzer Fruit Processing GmbH

Konsumenci mogą zwrócić produkt w miejscu zakupu – m.in. w Rewe, Edeka i Kaufland – i otrzymać zwrot ceny zakupu nawet bez przedstawienia paragonu. Dalsze informacje można uzyskać w dziale obsługi klienta Lausitzer Fruchtverfahren GmbH, pisząc na adres e-mail [email protected].

Zacięcie wywołania spowodowane ciałem obcym: W sytuacjach awaryjnych natychmiast udzielić pierwszej pomocy

Jeśli przypadkowo zjesz obcy przedmiot, może dojść do obrażeń jamy ustnej, gardła i przełyku. Ryzyko jest szczególnie wysokie w przypadku cząstek o ostrych krawędziach. Federalny Urząd Ochrony Konsumentów i Bezpieczeństwa Żywności powołuje się na informacje Niemieckiego Czerwonego Krzyża.

Ciała obce w żywności mogą również powodować ryzyko obrażeń lub zadławienia. Jeśli po połknięciu cząstki utkną w tchawicy lub przełyku, należy je natychmiast leczyć Pierwsza pomoc Jest podjęte. W przypadku wystąpienia obrażeń konsumenci powinni natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.

READ  Protesty przeciwko sprzedaży salonów samochodowych: w dniu protestu bierze udział 25 000 pracowników Mercedesa
Continue Reading

Economy

Ogromne zwolnienia w dziale motoryzacyjnym – „Bosch musi walczyć”

Published

on

Ogromne zwolnienia w dziale motoryzacyjnym – „Bosch musi walczyć”
 1. Strona główna
 2. Praca

Naciska

Bosch ogłosił dopiero w grudniu, że rozważa zwolnienie do 1500 pracowników w dziale silników. © Marijane Murad/DPA

Bosch był zmuszony zwolnić tysiące pracowników w swoim dziale motoryzacyjnym. Potencjał ulepszeń istnieje jednak także w innych obszarach przedsiębiorstwa. To słowa prezesa firmy Stefana Hartinga.

Gerlingen – dostawca samochodów Bosch zwolni w tym roku tysiące stanowisk pracy. Przesunięcie w kierunku Samochód elektryczny Niemieckiemu gigantowi z siedzibą w Gerlingen koło Stuttgartu sprawy nie układają się pomyślnie. W wywiadzie z Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) Prezes firmy Stefan Hartung wyjaśnia, w jaki sposób firma chce się rozwijać w przyszłości i czego obecnie brakuje. Bush chce walczyć o rozwój każdego centymetra przestrzeni.

Problemy popytowe we wszystkich sektorach Bosch

W sumie Bosch planuje zwolnić 3200 pracowników w sektorze motoryzacyjnym, z czego 1500 w samym dziale pojazdów w Niemczech. Według Hartunga odejście od samochodów z silnikami spalinowymi na rzecz samochodów elektrycznych maleje, ponieważ coraz więcej osób woli samochód hybrydowy niż samochód w pełni elektryczny. Ponadto światowy popyt na samochody ogólnie spadł.

Zdaniem ekspertów jeszcze kilka lat temu przewidywano, że przejście na samochody elektryczne będzie kosztować około 20 proc. miejsc pracy. Jednakże biorąc pod uwagę, że firma Bosch zatrudnia na całym świecie około 429 400 pracowników, redukcje stanowisk pracy określa się jako stosunkowo niewielkie, jak wynika z raportu firmy Bosch. Codzienne wiadomości jest on nazywany.

Ale nie tylko przemysł motoryzacyjny cierpi z powodu braku popytu na produkty Bosch. To samo planuje firma także w segmencie gadżetów i sprzętu AGD Aby wyeliminować sto kolejnych stanowisk pracy. „Nasza firma celowo zajmuje szeroką pozycję na wielu produktach i rynkach” – wyjaśnia Hartung. wygrał-Wywiad: „Ale obecnie prawie wszędzie występują problemy z popytem”. Przykładem tego jest nadmierny popyt na pompy ciepła w Bosch w 2023 roku, który spowodował już spadek popytu oczekiwany w 2024 roku.

READ  Chociaż nie ma jeszcze pozwolenia na budowę: Elon Musk świętuje przed fabryką Tesli

Bosch chce nadal się rozwijać, także za granicą

Hartung nie może zagwarantować, że w przyszłości nie będzie dalszych redukcji zatrudnienia. Jednak w dłuższej perspektywie postrzega pojazdy elektryczne jako obiecujący obszar biznesowy dla Boscha. Szczególnie istotna jest tutaj elektronika mocy, silniki i osie. Firma oczekuje, że do 2030 r. co trzeci samochód na świecie będzie w pełni elektryczny, a do 2035 r. co drugi samochód.

Ogólnie rzecz biorąc, celem Boscha jest uzyskanie w tym roku zwrotu od pięciu do siedmiu procent. Zdaniem Hartunga, aby osiągnąć ten cel, firma musi nadal walczyć i „wykorzystywać każdy centymetr przestrzeni na rozwój”. Bosch będzie mógł polegać nie tylko na rynku niemieckim, ale także… Ale musi także rozwijać się na arenie międzynarodowej. Firma inwestuje około 1 miliard euro w centrum rozwojowe w Chinach, a obecnie w Czechach budowany jest nowy ośrodek mobilności elektrycznej.

Continue Reading

Economy

To tanie piwo zawodzi bezlitośnie

Published

on

To tanie piwo zawodzi bezlitośnie
 1. Strona główna
 2. konsument

Naciska

Lato, słońce, ogródek piwny – i zimne jasne piwo. Ale co jest lepsze? W teście ZDF dwa z sześciu piw wypadły bezlitośnie.

Kassel – Zimne piwo to latem ulubiona przekąska wielu mieszkańców Niemiec. Piwo jasne staje się coraz bardziej popularne i staje się coraz bardziej trendem poza Bawarią. Ale które piwo jest najlepsze? W nadawaniu konsumenckim Weso ZDF przetestowało sześć różnych rodzajów piwa jasnego – trzy niedrogie i trzy droższe. Wynik był jednoznaczny i druzgocący, gdyż dwa z testowanych piw bezlitośnie zawiodły. Testowane były następujące piwa:

Pearl Basher z Lidla za 0,55 euro Augustyn
Schultenbräu od Aldi za 0,55 euro Lobzer
Oryginał 5.0 za 0,69 € Jezioro Tegernsee

Piwny guru ma w teście ZDF zdecydowanych faworytów – jednak nie wszystkie piwa jasne są tak przekonujące

Każdy browar ma możliwość nadania swojemu piwu indywidualnego charakteru. Mistrz piwowarstwa i sommelier Dario Sterin zna czynniki decydujące o smaku dobrego piwa. „Jeśli chodzi o smak, jasne piwo powinno charakteryzować się doskonałą równowagą pomiędzy słodyczą słodu i goryczką chmielu” – mówi piwny ekspert. Który produkt przekonał go jednak najbardziej, a który nie?

Stieren ma wyraźnego faworyta: Augustinera, którego uważa za najciekawszego. Zupełnie inaczej jest w Scholtenbrau niż w Aldi, które piwny sommelier określa jako „trochę nudne” i stawia na ostatnim miejscu. Oryginalna wersja 5.0 nie radzi sobie dużo lepiej. „Ma prosty, niemal kartonowy wygląd” – mówi Sterrin.

Drużyna piłkarska ocenia piwo jasne: dwa produkty nie otrzymują ani jednego głosu

Ale ekspert nie jest jedynym, który ocenia piwo jasne. Cała kobieca drużyna piłkarska ocenia produkty. W niereprezentatywnej próbie łącznie 19 graczy wyraża swoje opinie – i to prostymi słowami. „Smakuje trochę jak płyn do mycia naczyń” – narzeka jeden z graczy Lobzera. „Nigdy więcej nie kupię Eierbachera z Lidla” – mówi kolejna testerka. Ostre słowa padły także w oryginalnej wersji 5.0: „Potrzebujesz przerw”.

READ  Polska: rozpoczęła się kampania wyborcza - Polityka
ZDF przetestował trzy tanie piwa jasne i trzy drogie – i wynik był jednoznaczny. © Zrzut ekranu/ZDF

Tylko dwa produkty sprawdzają się naprawdę dobrze, a Tegernseer zajmuje pierwsze miejsce z sześcioma z 19 głosów. Augustiner zajął drugie miejsce z co najmniej pięcioma głosami. Browar zrewolucjonizował ostatnio piwo, Augustiner po raz pierwszy w swojej ofercie miał także piwo bezalkoholowe.

Lübzer i Soliderbräu przekonały czterech testerów i podzieliły się trzecim miejscem. Jednak kompletna porażka Pearlbachera i 5.0 Original – oba piwa nie otrzymały ani jednego głosu. Badanie przeprowadzone przez Stiftung Warentest dało inny wynik, a zwycięzcą testu zostało tanie piwo bezalkoholowe.

Przynajmniej w laboratorium wszystkie jasne piwa mogą być przekonujące

Jednakże wszystkie produkty uzyskały dobre wyniki w laboratorium. Chemik spożywczy Monica Dust przetestowała piwo pod kątem glifosatu będącego pestycydem i nitrozoamin, które mogą powstawać podczas palenia jęczmienia. Nie stwierdzono ich w żadnym z testowanych piw. W jego śledztwie sprawy wyglądały zupełnie inaczej W rzeczywistości w dwóch szklankach piwa znajdowały się bakterie i glifosat jest znalezione. (Kiba)

Continue Reading

Trending