Connect with us

science

Przeciwciała można wykryć przez co najmniej dziewięć miesięcy – praktyka leczenia

Published

on

Jak długo przeciwciała pozostają w organizmie po COVID-19?

Nawet dziewięć miesięcy po zakażeniu SARS-CoV-2 poziom tak zwanego przeciwciała wydaje się być wysoki. Ponadto nie ma znaczących różnic między poziomem przeciwciał w zakażeniach objawowych i bezobjawowych, co wskazuje, że siła odpowiedzi immunologicznej nie zależy od objawów i ciężkości zakażenia.

W ramach nowego badania naukowcy z Uniwersytetu w Padwie i Imperial College London przeskanowali prawie całe włoskie miasto (85 procent) pod kątem infekcji SARS-CoV-2 w lutym/marcu 2020 r. Następnie uczestnicy zostali ponownie przebadani pod kątem przeciwciał przeciwko wirusowi w maj i listopad 2020 r. .

Poziom przeciwciał nadal wysoki dziewięć miesięcy po zakażeniu COVID-19

Stwierdzono, że poziomy przeciwciał pozostają podwyższone dziewięć miesięcy po zakażeniu SARS-CoV-2, niezależnie od tego, czy były bezobjawowe, czy bezobjawowe. Wyniki badania można znaleźć w Journal of the English Language »Połączenia z naturą„Można czytać.

Zespół odkrył, że 98,8 procent osób zarażonych w lutym i marcu nadal miało wykrywalny poziom przeciwciał w listopadzie i nie było różnicy między osobami, które doświadczyły objawów COVID-19, a tymi, które ich nie doświadczyły.

Różne wyniki w różnych testach

Poziomy przeciwciał monitorowano za pomocą trzech testów zwanych testami, czyli testami wykrywającymi różne typy przeciwciał, które reagują na różne części wirusa. Zdaniem naukowców wyniki wykazały, że chociaż wszystkie rodzaje przeciwciał wykazywały pewien spadek między majem a listopadem, tempo spadku różni się w zależności od badania.

Eksperci dodali, że zidentyfikowano przypadki, w których niektóre osoby mają podwyższony poziom przeciwciał, co wskazuje na możliwość ponownego zakażenia wirusem i wzmocnienia układu odpornościowego.

Od czego zależy siła odpowiedzi immunologicznej?

Autor badania, dr. Ilaria Durigati z Imperial College London.

Zachowaj ostrożność podczas szacowania poziomu infekcji

Nasze badanie pokazuje jednak, że poziomy przeciwciał różnią się znacznie w zależności od użytego testu. Oznacza to, że należy zachować ostrożność przy porównywaniu szacunkowych poziomów infekcji w populacji uzyskanych w różnych częściach świata za pomocą różnych testów i w różnym czasie” – dodaje ekspert.

READ  Środek odstraszający komary: co to znaczy być chronionym przed ukąszeniami? | NDR.de - Podręcznik

Sama infekcja nie jest często obserwowana

Według autora badania, profesora Enrico Lavizzo z Uniwersytetu w Padwie, wyniki wykazały, że 3,5 procent populacji było narażone na wirusa. Nie wszystkie z tych osób były świadome swojej ekspozycji ze względu na dużą częstość występowania bezobjawowych infekcji.

„Podczas badania kontrolnego, które przeprowadzono około dziewięć miesięcy po wybuchu epidemii, stwierdziliśmy również, że przeciwciała były mniej liczne, więc musimy nadal monitorować utrzymywanie się obecności przeciwciał przez dłuższy czas” – dodaje specjalista. .

Infekcje w rodzinie?

Zespół przyjrzał się również statusowi infekcji innych osób w gospodarstwie domowym, aby zmierzyć prawdopodobieństwo przeniesienia na zarażoną osobę w gospodarstwie domowym. Modelowanie przeprowadzone przez grupę badawczą sugerowało, że ryzyko przeniesienia z osoby zakażonej SARS-CoV-2 na inną osobę w domu wynosiło około jednej czwartej.

Zespół stwierdził, że większość przypadków transmisji (79 proc.) była spowodowana przez 20 proc. zarażonych. Potwierdza to istnienie istotnych różnic w liczbie przypadków wtórnych wynikających z zakażonych, przy czym większość zakażonych nie powoduje żadnych innych obrażeń, a mniejszość zakażonych powoduje dużą liczbę obrażeń.

Zasady bezpieczeństwa są również ważne po szczepieniu

Szerokie zróżnicowanie sposobów, w jakie zarażona osoba może zarażać inne osoby w populacji wskazuje, że czynniki behawioralne mają kluczowe znaczenie w kontrolowaniu epidemii i że fizyczne dystansowanie się, a także ograniczenie liczby kontaktów i ciągłe noszenie masek są ważne dla ograniczenia Naukowcy wyjaśnili, że ryzyko infekcji i przeniesienia choroby, nawet w silnie zaszczepionej populacji.

Potrzebna była izolacja i godzina policyjna

Oszacowany zestaw danych umożliwił zespołowi rozróżnienie skutków różnych środków kontroli. Według ekspertów biorących udział w badaniu wyniki pokazały, że samo ręczne śledzenie kontaktów nie wystarczyłoby do przerwania epidemii, gdyby nie izolacja przypadków i krótka godzina policyjna.

Badanie sugeruje również, że ręczne śledzenie kontaktów – poszukiwanie pozytywnych osób na podstawie znanych i wykazanych kontaktów – mogłoby mieć ograniczony wpływ na powstrzymanie epidemii, gdyby nie było połączone z masowymi badaniami przesiewowymi, powiedział główny badacz. Projekt prof. Andrei Crisanti z Uniwersytetu w Padwie w jednym komunikat prasowy.(takie jak)

READ  Corona zagraża postępowi: jest większe zapotrzebowanie na specjalistów STEM niż kiedykolwiek wcześniej

Informacje o autorze i źródle

Ten tekst jest zgodny z wymogami specjalistycznej literatury medycznej, wytycznymi klinicznymi oraz aktualnymi badaniami i został przeanalizowany przez lekarzy.

puchnąć:

  • Laria Dorigatti, Enrico Lavezzo i Andrea Crisanti: dynamika przeciwciała SARS-CoV-2 i transmisja z testów serologicznych na poziomie społeczności we włoskiej gminie Vo’; W: Nature Communications (veröffentlicht 19.07.2021), Połączenia z naturą
  • Imperial College London: Przeciwciała COVID-19 utrzymują się przez co najmniej dziewięć miesięcy po zakażeniu (veröffentlicht 19.07.2021), Imperial University of London

ważna uwaga:
Ten artykuł ma wyłącznie charakter ogólnych wskazówek i nie jest przeznaczony do samodzielnej diagnozy ani samoleczenia. Nie zastąpi wizyty u lekarza.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Turbo przestaje się dziać w gorących punktach delty! Dlaczego trend się teraz zmienia?

Published

on

Wielka Brytania, Holandia i Portugalia: Turbo zatrzymuje się w hotspotach Delta! Dlaczego trend się teraz zmienia?

Wskaźniki infekcji gwałtownie rosną w wielu krajach: Delta kontroluje proces infekcji w Europie. Przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, a także w Holandii i Portugalii liczby gwałtownie spadają. Epidemiolog wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje i czy rozwój jest zrównoważony.

Wariant delta spowodował wzrost liczby infekcji w Wielkiej Brytanii w ostatnich tygodniach. W połowie lipca Ministerstwo Zdrowia zgłosiło ponad 60 000 przypadków w ciągu zaledwie jednego dnia. Na początku stycznia liczby prawie osiągnęły poziom silnej drugiej fali. I chociaż w Wielkiej Brytanii ponad 70 procent populacji w wieku 18 lat i więcej jest obecnie w pełni zaszczepionych, to co najmniej 88 procent zostało zaszczepionych po raz pierwszy.

Ale kilka dni temu krzywa w Wielkiej Brytanii ponownie zaczęła się obniżać: liczba przypadków spadła o ponad 50 procent od 15 lipca, do nieco ponad 24 000 dziennie, co odnotowano 26 lipca. 7-dniowy wskaźnik infekcji wynosi obecnie 490 przypadków na 100 000 populacji. Kilka dni temu wciąż było znacznie powyżej znaku 500. Ogólnie liczba spraw jest nadal bardzo wysoka, ale dlaczego liczby nagle spadają?

Zamknięcia szkół i wpływ lata mogą odgrywać pewną rolę

Naukowiec Kit Yates z University of Bath podejrzewa, że ​​może to mieć związek z zamkniętymi szkołami, napisał codzienne lustro. do lata TemperaturyWedług Yatesa życie za granicą mogło przyczynić się do niższych wskaźników infekcji. Dlatego też pewną rolę może odegrać fakt, że wielu Brytyjczyków jest na wakacjach i nie jest poddawanych testom.

Epidemiolog Timo Ulrichs z Akkon University w Berlin Sugerowano, że te czynniki mogą odgrywać pewną rolę. „Nie testowano ze względu na wakacje, ludzie nie są na miejscu, ale na wakacjach i prawie rezygnują z testowania tam”, wyjaśnia, pytany przez FOCUS Online. Dodatkowo, ze względu na dobrą pogodę, ludzie częściej przebywali na zewnątrz, co zmniejsza prawdopodobieństwo przeprowadzki.

Wszystkie ważne wiadomości o koronawirusie w e-biuletynie FOCUS. Zapisz się teraz.

W odniesieniu do Anglii Ulrich nadal podejrzewa, że ​​zniesienie wszystkich ograniczeń nałożonych na wirusa Corona może nadal skłaniać ludzi do ogólnej ostrożności.

dla SzkocjaW przeciwieństwie do południowo-zachodniej części Wielkiej Brytanii, gdzie liczba wypadków faktycznie zmniejsza się regionalnie, inny czynnik może być częścią wyjaśnienia: Szkocja ustala własne środki, aby poradzić sobie z Coroną i, w przeciwieństwie do reszty Wielkiej Brytanii, nie chce więcej do sierpnia 9, jeśli trend jest w dół Ograniczenia wzrostu. Procedury są tam bardziej rygorystyczne niż gdziekolwiek indziej w Wielkiej Brytanii.

READ  Liczby koronawirusa z RKI: Prawie 25 000 nowych przypadków - wskaźnik infekcji nadal spada

Turbo przestaje się dziać w gorących punktach delty! Liczba infekcji spada również w Holandii

W rzeczywistości Wielka Brytania nie jest jedynym krajem, w którym pomimo masowego rozpowszechnienia wariantu delta, obserwuje się ogólny spadek liczby infekcji. Również w Holandii liczby drastycznie spadły przez kilka dni – chociaż kraj, według RKI, jest obszarem o wysokiej zachorowalności od wtorku (27 lipca), a Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie dotyczące podróży.

Według holenderskiego rządu Corona Dashboard, liczba nowych infekcji w dniu 16 lipca nadal wynosiła ponad 11 000 w ciągu 24 godzin. W ciągu ostatnich 10 dni liczba nowych codziennych infekcji spadła do 3914 (stan na 26 lipca). Siedmiodniowy wskaźnik infekcji wynosi obecnie 266 przypadków na 100 000 mieszkańców, ale tydzień temu był znacznie wyższy: 407 przypadków. Więc poziom jest podobny do w Anglii Nadal jest wysoki, ale nadal niski.

mutacje

ten który Korona wirus Może tysiąc razy zmutowany. To, czy spowoduje to, że wirus stanie się bardziej niebezpieczny, zależy od tego, jak się zmieni. Tutaj możesz zobaczyć 360-stopniowy widok głównych kolców, ich rozmieszczenie na mapie Europy i niebezpieczeństwa, jakie stwarzają.

Holenderski rząd ponownie zaostrzył przepisy

Za tym spadkiem mogą również stać zmieniające się działania: bo to dopiero pod koniec czerwca Holandia Zasady korony Jest prawie całkowicie odwołany, a duże imprezy są również dozwolone dla osób zaszczepionych i przebadanych negatywnie. Następnie 1000 osób zostało rannych na festiwalu na świeżym powietrzu w Utrechcie. Od tego czasu rząd holenderski ponownie zaostrzył przepisy: kluby nocne i dyskoteki zostały ponownie zamknięte, a pojemność i godziny otwarcia sektora gastronomicznego zostały ograniczone. Ponadto premier Mark Rutte wezwał mieszkańców do ponownej pracy w domowym biurze i do utrzymywania przez cały czas odległości co najmniej 1,5 metra od innych osób. Bardziej rygorystyczne środki mogły przyczynić się do zmniejszenia liczby.

READ  Środki koronowe osłabiają układ odpornościowy u dzieci - RT DE

Ponieważ ponad 50 procent populacji w Holandii jest teraz w pełni zaszczepionych, a prawie 70 procent otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki, rząd chce ponownie złagodzić zasady podróżowania dla swoich obywateli. W poniedziałek rząd ogłosił anulowanie ostrzeżeń dotyczących podróży do krajów Unii Europejskiej o wysokim wskaźniku infekcji. Obecnie jest nadal używany przez nieistotnego turystę na podróż prawie do Hiszpaniii Portugalii i Cypr doradzać przeciwko. Rząd powiedział, że ostrzeżenia dotyczące podróży oparte wyłącznie na liczbie infekcji nie były proporcjonalne, a także zwrócił uwagę na wysoki poziom szczepień w Europie.

Wskazówka dotycząca surfowania: Wirus koronowy – śmiertelna odmiana delta? Jak naprawdę niebezpieczny jest boom

Niewielki spadek infekcji również w Portugalii

W Portugalii również od kilku dni nastąpił nieznaczny spadek liczby infekcji – po tym, jak liczba infekcji stale rosła od czerwca i przyniosła krajowi trzecią falę. W połowie lipca portugalski urząd ds. zdrowia odnotował ponad 3300 nowych infekcji dziennie. Zmniejsza się tylko od kilku dni i obecnie wynosi 1610 nowych infekcji dziennie (stan na 26 lipca). Bieżące wystąpienie 7 dni w Portugalii O godzinie 214, 21 lipca, była jeszcze godzina 224.

Liczba wypadków 7-dniowych była jak dotąd najwyższa w Algarve i w Lizbonie. Ale tam też wyraźnie zatonęły. Według portugalskiego Ministerstwa Zdrowia w Algarve liczba ta wynosi obecnie 419. 19 lipca było to 493 w Lizbonie, a obecnie 315 w dniu 18 lipca. Dali władzom 348.

Niższe liczby mogą być związane z bardziej rygorystycznymi środkami nałożonymi niedawno w związku z sytuacją w Portugalii. W Lizbonie iw dużej jej części istnieją znaczne ograniczenia dotyczące godzin otwarcia i pojemności restauracji i sklepów. Dotyczy to zwłaszcza dni świątecznych i weekendów.

Ponadto ponownie obowiązuje godzina policyjna od 23:00 do 5 rano w miastach takich jak Lizbona i obszarach o wysokim wskaźniku infekcji. W Niemczech Portugalia od 7 lipca jest obszarem o wysokim poziomie infekcji. W Portugalii 51 procent populacji jest w pełni zaszczepionych; 15 proc. zostało zaszczepionych po raz pierwszy.

Ulrich obawia się spadku, który nie potrwa długo

Epidemiolog Timo Ulrichs nie wierzy, że ten pozytywny rozwój utrzyma się długo w Portugalii, a także w Wielkiej Brytanii i Holandii. „Obawiam się, że liczby ponownie gwałtownie wzrosną po powrocie tylu osób do tych krajów i że to zakłócenie jest tylko przejściowym zjawiskiem” – mówi.

READ  Dlaczego w Wielkiej Brytanii spada liczba przypadków koronawirusa? : Tajemniczy węzeł na opadającej krzywej w Wielkiej Brytanii - Polityka

„Nie ma powodu, aby wskaźnik infekcji w tych krajach spadał niemal sam – szczególnie ze względu na znacznie bardziej zaraźliwy wariant delta”. Byłoby tak tylko wtedy, gdyby populacja stała się już wysoce odporna poprzez szczepienie i zanieczyszczenie, co pokazuje, że wirus nie był już w stanie przeciwdziałać łatwowierności immunologicznej, jak to często bywa. Ale ten stan nie został jeszcze osiągnięty w Wielkiej Brytanii, Holandii czy Portugalii.

Najlepsze Kliniki Rehabilitacyjne 2021 (Ogłoszenie)

Tak dla zdrowia, NIE dla podkreślenia: Ten numer FOCUS-GESUNDHEIT dotyczy rehabilitacji i leczenia. Pokazujemy, jak chroniczny ból pleców może być złagodzony na rehabilitacji, chorzy na astmę lepiej kontrolują duszność, a chorzy na raka odmładzają się fizycznie i psychicznie. Program rehabilitacji dostarcza zbiorczą wiedzę na temat zastosowania, procedur i kosztów oraz prowadzi przez cykl rekonwalescencji. W tym numerze znajdziecie Państwo również najlepsze kliniki rehabilitacyjne, które zostały dokładnie przebadane, podzielone według wskazań, a także 80 uzdrowisk zdrowia i odnowy biologicznej.

Wideo: Schulz jako konsultant? Natychmiast podniosę moją pensję 10 milionów ludzi.

Mielony makaron z cukinii z serem jagnięcym: pyszne letnie danie dla młodszych i starszych

Zabawne też?

CS / z materiałem z dpa