Connect with us

Top News

Prezydent Scholes: „Europa celowo zwolniła dostawy energii z Rosji”

Published

on

Niemcy Kanclerz Scholes

„Europa celowo zwalnia dostawy energii z Rosji spod sankcji”

Ceny energii nadal gwałtownie rosną

Wojna na Ukrainie nie pozostała bez konsekwencji dla Niemiec. W końcu ceny energii gwałtownie rosną. Materiał: Ogrzewanie i tankowanie może być bardzo drogie. Litr super kosztuje teraz około dwóch euro.

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

Używamy odtwarzacza z Podigee Provider do naszych podcastów WELT. Aby wyświetlić odtwarzacz podcastów, wchodzić w interakcje lub wyświetlać treści w Podigee i innych sieciach społecznościowych, potrzebujesz zgody.

Zgadzam się z treściami pokazywanymi mi w sieciach społecznościowych. Pozwala to na przesyłanie danych osobowych stronom trzecim. Może to wymagać przechowywania plików cookie na Twoim urządzeniu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Dystrybucji nie da się zabezpieczyć w żaden inny sposób: kanclerz federalny Olaf Scholes (SPD) uważa, że ​​dostawy energii z Rosji są niezbędne w codziennym życiu Niemiec. Nie są więc objęte zakazem.

bW związku z debatą na temat ewentualnego embarga na import rosyjskiej ropy i gazu, Andaman i Nicobar Olaf Scholes (SPD) podkreślali aktualne znaczenie dostaw energii z Rosji. „Obecnie nie ma innego sposobu na oszczędzanie energii w Europie na potrzeby wytwarzania ciepła, eksploatacji, zasilania i przemysłu” – powiedział w poniedziałek Scholz. Dostawy energii mają zatem „ogromne znaczenie dla dobra publicznego i codziennego życia naszych obywateli”.

„Europa celowo zwolniła dostawy energii z Rosji spod sankcji” – wyjaśnił Scholes. „Wszystkie nasze działania mają na celu mocne uderzenie w Rosję i są trwałe na dłuższą metę”.

>> Przeczytaj aktualne wydarzenia w live tickerze <

Jednocześnie kanclerz podkreśliła, że ​​rząd federalny i jego sojusznicy w UE i poza nią od miesięcy pracują „na pełnych obrotach” jako alternatywa dla rosyjskiej potęgi. „Ale to nie stanie się z dnia na dzień” – powiedział Scholes. „Dlatego jest to z naszej strony świadoma decyzja o kontynuowaniu działalności podmiotów gospodarczych w zakresie dostaw energii z Rosją”.

Reakcja na ograniczenia: Rosjanie płacą tylko w rublach

Jednocześnie kanclerz zapewnił, że Niemcy z zadowoleniem przyjmują wszelkie międzynarodowe wysiłki w odpowiedzi na rosyjską okupację Ukrainy. Sankcje wobec rosyjskich instytucji finansowych, banku centralnego i ponad 500 osób mówią same za siebie. „Wszystkie nasze działania mają na celu mocne uderzenie w Rosję i są trwałe na dłuższą metę” – podkreślił Scholes.

W odpowiedzi na zachodnie sankcje rosyjski rząd zdecydował, że zobowiązania finansowe wobec „zaprzyjaźnionych krajów” będą rozliczane wyłącznie w rublach. Lista potwierdzona w poniedziałek obejmuje Niemcy i wszystkich innych członków UE oraz kilka innych krajów. Obejmuje to Ukrainę, Szwajcarię, Japonię, Wielką Brytanię i inne kraje, jak ogłosił rząd w Kanadzie i Moskwie. Do tej pory na liście znalazły się tylko Stany Zjednoczone i Czechy.

W sposób określony krok oznacza, że ​​obywatele Rosji, firmy, państwo lub gminy płacą zobowiązania tylko w rublach i innych walutach. Ponadto państwa są zobowiązane do założenia rachunku rozliczeniowego w rosyjskim banku.

Tutaj można znaleźć treści stron trzecich

Aby komunikować się lub wyświetlać treści stron trzecich, potrzebujemy Twojej zgody.

Wyrażam zgodę na pokazywanie mi treści osób trzecich. Umożliwia to przesyłanie danych osobowych stronom trzecim. Może to wymagać przechowywania plików cookie na Twoim urządzeniu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

READ  Bary mleczne w Polsce: socjalistyczna restauracja fast food o statusie kultowym
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

Powrót do zdrowia dziecka – tożsamość nie jest jeszcze jasna

Published

on

Kilka dni temu sperma z Dunaju złapała plastikową torbę ryb. Teraz smutna realizacja: treścią jest zwłoki dziecka.

W zeszły czwartek w Dunaju znaleziono ciało małego dziecka. Sekcja zwłok w Monachium wykazała, że ​​zwłoki znalezione nad salwą w Woburgu to chłopiec w wieku przedszkolnym – poinformowała w poniedziałek komenda policji w północnej Górnej Bawarii w Ingolstadt. Tożsamość dziecka nie jest tak jasna jak okoliczności śmierci. Konieczne są dalsze badania kryminalistyczne.

Policja w Ingolstadt powołała własny zespół dochodzeniowy do zbadania sprawy. W poniedziałek planowane są dalsze operacje poszukiwawcze dla Dunaju i Dunaju. Istotną częścią śledztwa było wyjaśnienie kwestii, gdzie zmarł chłopiec.

W czwartek wioślarz zobaczył coś unoszącego się na Dunaju i za pomocą wiosła sprowadził to na brzeg. Potem zamienił się w ludzkie szczątki. Służby ratownicze już w sobotę przeszukiwały brzeg i wodę. Ciało chłopca leżało w plastikowej torbie.

READ  Tysiące uchodźców utknęło na granicy polsko-białoruskiej
Continue Reading

Top News

Polska sztuka współczesna

Published

on

  1. Strona główna
  2. Ren-Men
  3. Wicebaton

Stworzone przez:

W: Miriam Ulrich

Właściciele galerii Eva Hartmann i jej mąż Michael Cruise z pracami nad wystawą „Jazz Eva Stefansky Painting” w Galerii Bokusa. © Michael Schick

Stowarzyszenie Polskich Ośrodków Kultury od 20 lat prowadzi Galerię „Pokusa”. Jak wiele galerii przeszedł infekcję koronową – czterokrotnie musiał przekładać wystawę.

Już sama nazwa małej galerii wiele obiecuje: „Focus”. W języku polskim oznacza „test”. Nazwa nawiązuje również do niezależnego stowarzyszenia Polskiego Centrum Kultury, które prowadzi galerię przy Albrechtstrasse. „Staramy się zaimponować dobrą polską sztuką” – mówi Eva Hartmann z grupy. „Focusa” pokazuje sztukę współczesną z Polski od 20 lat, jedną z najstarszych galerii w Wisden. W weekend świętuje to wystawą prac Maijki Dokudovich i Ionis Anastasio. Obaj są doktorantami Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu i zdobyli już międzynarodowe nagrody.

Hartmann, wrocławski nauczyciel sztuki, który od 1987 roku mieszka w Wisden, powiedział: „Chcemy promować polską scenę artystyczną i tworzyć platformę dla młodych talentów.

„Pokusa” wywodzi się z „prywatnej galerii” Sybilli von Openen-Bronikovsky, założonej w 1996 roku. Ekonomista organizował wystawy w niepełnym wymiarze godzin, m.in. malarza, grafika i performera Eugeniusza Josepowskiego. Eva Hartmann studiowała u niego na Uniwersytecie w Bresławiu. Właścicielkę galerii poznała na Verniseage w Wisden.

Ale jako dyrektor Federalnego Urzędu Statystycznego Sybilla von Openen-Bronikovsky nie miała zbyt długo czasu na galerię. „Ponieważ galeria jest bardzo dobrym miejscem spotkań, chcieliśmy kontynuować to, co sama zaczęła” – wspomina Eva Hartman. Stowarzyszenie utworzyło „Centrum Kultury Polskiej”, na czele którego stoi Sybilla von Openen-Bronikovsky. Dziś liczy około 30 członków z Niemiec i Polski.

Pokazywać

Wystawa „Wspomnienia pofragmentowane” na Albrechtstr, Galeria Pokusa. 40, piątek 27 maja o 20:00 i sobota 28 maja od 15:00 do 17:00 z dwudniowym scenariuszem. Pokaz potrwa do 25 czerwca.

Godziny otwarcia Piątek od 17:30 do 19:30 i sobota od 15:00 do 17:00 oraz po wcześniejszym umówieniu się pod numerem 0611/844733.

READ  Live Ticker Corona 24 grudnia: Epidemia w Bawarii – wiadomości z Rosenheim, Transstein, Muhaldorf, Altotting i Perthdesktener Land

Dodatkowe informacje Poniżej:

www.pokusa.de miu

W 2002 roku galeria „Pokusa” została otwarta performansem artystki Evy Stefansky. Podobnie jak w przypadku współpracy z innymi artystami z sąsiedztwa, współpraca trwa do dziś. Niektórzy, jak Norman Smusniak, wymyślali „Pokusę” od początku.

Galeria po raz pierwszy pokazała jego prace w 2002 roku, kiedy był studentem. Wielokrotnie nagradzany malarz od dawna jest profesorem w Presławskiej Akademii Sztuki – a ostatnio nadal wystawia w „Pokusie” w 2021 roku. „W galerii rozwinęła się przyjaźń” — mówi Eva Hartmann.

W 2012 roku stowarzyszenie odegrało kluczową rolę w wielkim wydarzeniu „Przepaść między nami” z okazji 25-lecia partnerstwa miast Wiseden i Wrocławia. Około 80 artystów z alianckiego miasta wystawiało się w stolicy państwa Hesji. „Pokusa” łączy artystów niemieckich i polskich, a mianowicie rzeźbiarza Birkita Helmy’ego i malarkę Angę Mierzevską czy malarza Romana Mykosa oraz rzeźbiarza i grafika Rolanda Meyera-Betsolda autorstwa Adliera Romerberga.

Jak wiele galerii, „Focusa” również została zainfekowana koroną. Musiała czterokrotnie przekładać wystawę. Corona nie ma pomocy, stowarzyszenie nie kwalifikuje się do złożenia wniosku. „Na szczęście mamy lojalną publiczność” – powiedział skarbnik Michael Cruise. Według niego do galerii przychodzi więcej Niemców niż polskich miłośników sztuki. Jednak dzięki wydarzeniom takim jak „Krótka noc galerii i muzeów” czy „Tatarte Kunst” nowicjusze zawsze dowiadują się o „Pokusie” – i coraz więcej. Miasto wspiera stowarzyszenie wyłącznie w ramach projektu, np. poprzez dodatek na podróż.

Eva Hartmann i Michael Cruise wrócili z Wrocławia w weekend z pracami Maijki Dokudovic i Ionis Anastasio w bagażu. Już od piątku można kupić grafiki, rzeźby, instalacje i grafikę książkową.

Continue Reading

Top News

Maraton w Gelsenkirchen: 20-letni mężczyzna upadł i zmarł

Published

on

Kelsenkirzena.
Tragiczny koniec Maratonu Vivawest w niedzielne popołudnie w Gelsenkirchen: 20-letni mężczyzna upadł i zmarł na krótko przed końcem.

W ramach Maratonu Vivawest przedstawienie odbyło się w niedzielę: tuż przed końcem półmaratonu upadł i zmarł 20-latek. Zostało to ogłoszone w niedzielę wieczorem przez organizatora MMP i burmistrz Gelsenkirchen Karin Welge (SPD).

Po południu uczestnik półmaratonu zasłabł na krótko przed końcem – potwierdziła zapytana rzeczniczka MMP Sarah Schmidts. Według doniesień 20-latek zmarł, mimo że „natychmiastowe działania ratunkowe rozpoczęły się natychmiast i trwały podczas transportu pacjentów i hospitalizacji”.

Gelsenkirchen VivaWest Marathon: 20-latek umiera po zawaleniu

„Nasze myśli są z rodziną i bliskimi i składamy im najgłębsze kondolencje” – kończy przesłanie w imieniu organizatora, partnera tytułowego VivaWest oraz innych współpracowników i uczestników.

Przeczytaj także: VivaWest Marathon – zawodnicy wreszcie mogą zjechać ponownie


Burmistrz Gelsenkirchen Karin Welge odpowiedział na Facebooku w niedzielę wieczorem i złożył rodzinie „najgłębsze kondolencje”.


Dodatkowe artykuły tego typu można znaleźć tutaj: Gelsenkirchen


READ  Rzecznik prasowy „Tagesschau” miał również swój ostatni występ w telewizji
Continue Reading

Trending