Connect with us

science

Prawo klimatyczne USA: hipokryzja zmian klimatycznych? Apple, Microsoft i spółka walczą z ważnym rachunkiem w USA | biuletyn

Published

on

Spór o drugi pakiet inwestycyjny prezydenta USA Bidena, w którym znajdują się środki na walkę z kryzysem klimatycznym
Znane grupy nacisku chcą blokować prawo
Amerykańskie firmy podjęły skuteczne publiczne zobowiązania dotyczące celów klimatycznych

W Stanach Zjednoczonych trwa obecnie Intensywna walka o planowane pakiety inwestycyjne dla prezydenta USA Joe Biden zamiast. Przede wszystkim drugi pakiet Bidena o wartości 3,5 biliona dolarów stoi w obliczu przeciwnych wiatrów. Kwota ta zostanie przez kilka lat zainwestowana w świadczenia socjalne i walkę z kryzysem klimatycznym – finansowane z podwyżek podatków dla korporacji i osób o wysokich dochodach oraz bardziej spójnego ściągania należnych podatków. Ponieważ Republikanie stanowczo sprzeciwiają się ustawie, Biden potrzebuje głosów wszystkich Demokratów, aby ją przegłosować – ale są tu też krytycy. I jakby tego było mało, grupy nacisku również zbierają się przeciwko proponowanemu prawu – wspierane przez duże firmy, takie jak Apple, Microsoft, Amazon i Disney.

Zaangażowanie korporacyjne Ameryki w ochronę środowiska: motyka z przodu i tył śmiechu?

Duże korporacje amerykańskie już napisały na swojej fladze ochronę klimatu. Na początku 2019 r. sklep internetowy Amazon ogłosił publicznie Przyrzeczenie klimatyczne w życiu, który obiecał, że do 2040 r. stanie się neutralny dla klimatu. Z drugiej strony produkty Apple iPhone muszą rozpocząć produkcję u dostawców przez cały okres obsługi klienta, a nawet wycofywać się już w 2030 r. Zarządzanie zerowym CO2 netto. Microsoft, Disney i inne amerykańskie firmy również wyznaczyły w niedalekiej przeszłości podobne cele klimatyczne. Ale „podczas gdy te firmy i ich szefowie z dumą twierdzą, że są ekologami, którzy wspierają walkę ze zmianami klimatu, ich pieniądze mówią innym językiem” – czytamy w komunikacie prasowym organizacji społeczeństwa obywatelskiego Accountable.US. Ponieważ swoim członkostwem i odpowiednimi składkami członkowskimi wspierają wiele grup nacisku walczących z surowszym prawem klimatycznym w Stanach Zjednoczonych. Był to wynik analizy struktur członkostwa w tych grupach przez Accountable.US.

READ  Oszałamiający obraz z kosmosu pokazuje powstawanie młodej planety

Według Guardiana, Izba Handlowa USA zobowiązała się „zrobić wszystko, co w jej mocy, aby ustawa o podwyżce podatków i likwidacji miejsc pracy nie stała się prawem”. Według Accountable.US w zarządzie tej grupy interesu zasiadają wysocy rangą pracownicy Microsoft, United Airlines, Delta Air Lines, Intuit i Honeywell. Inną grupą lobbingową, według The Guardian, która mobilizuje się przeciwko ustawie za pomocą reklam na kilku platformach, jest Business Roundtable. Według Accountable.US, jej członkami są prezes Apple Tim Cook, prezes Alphabet Sundar Pichai i dyrektor generalny Amazon Andy Jassy. Według Guardiana, grupa jest „bardzo zaniepokojona” ewentualnym wejściem w życie ustawy – przede wszystkim dlatego, że przewiduje ona wyższe podatki dla zamożnych na finansowanie działań proklimatycznych. Inne grupy walczące z ustawą to m.in. Disney, FedEx, Toyota, ExxonMobil, AstraZeneca, Bayer czy Johnson & Johnson.

„Wielkie firmy uwielbiają opowiadać nam, jak bardzo są zaangażowane w walkę z kryzysem klimatycznym i budowanie zrównoważonej przyszłości, ale za zamkniętymi drzwiami finansują te same grupy biznesowe, które walczą ciężko, aby uzyskać największy rachunek za zmiany klimatu” podsumował. Prezydent Accountable.USA Kyle Herrig., wyniki analizy w komunikacie prasowym i ostrzeżeniu: „Ukrywanie się za tymi podejrzanymi grupami nie tylko naraża nasze środowisko na niebezpieczeństwo, ale także naraża je na niebezpieczeństwo. Te firmy są zagrożone”.

Firmy z zasady chronią klimat, ale nie są finansowane z podatków

Zapytany przez Guardiana, żadna z firm, z którymi się skontaktowano, nie chciała krytykować stanowiska grup nacisku, których są członkami, ani ponownie rozważać ich powiązań z tymi grupami. Jednak na prośbę The Atlantic niektóre amerykańskie firmy potwierdziły, że zgadzają się z punktami klimatycznymi w ustawie – w przeciwieństwie do planowanych zmian w polityce podatkowej. Wiceprezes Apple Lisa Jackson powiedziała, że ​​producent iPhone’a będzie wspierać wbudowany standard czystej energii elektrycznej, a Amazon zapowiedział, że będzie wspierać inwestycje infrastrukturalne i wnioski legislacyjne mające na celu zmniejszenie emisji w kluczowych sektorach, takich jak energia i transport.

READ  Covid i grypa – jak przeziębienie może zapobiec koronie

Joshua Bolten, prezes grupy lobbystów Business Roundtable, powiedział również The Atlantic, że odrzucenie propozycji legislacyjnej było związane przede wszystkim z wyższymi podatkami dla korporacji i osób zamożnych. „Kongres nieuchronnie powiązał działania klimatyczne z podwyżką podatków od pracowników o biliony dolarów, której zdecydowanie się sprzeciwiamy, oraz bilionami wydatków pozaklimatycznych” – powiedział Bolton. Nawet jeśli prawdą jest, że przedmiotowa propozycja legislacyjna dotyczy czegoś więcej niż tylko klimatu, The Atlantic zwraca uwagę, że stowarzyszenia w swojej kontrkampanii nie rozróżniają poszczególnych punktów pakietu inwestycyjnego, ale podejmują działania przeciwko niemu jako całości .

Jeśli jednak wniosek ustawodawczy, największy w historii projekt ustawy przeciwko zmianom klimatu i zawierający bezprecedensowe środki, zawiedzie, wygląda to ponuro dla przyszłej polityki klimatycznej USA. Profesor z Princeton Jesse Jenkins powiedział The Atlantic, że alternatywą dla tej ustawy nie była tylko federalna polityka klimatyczna, co oznacza, że ​​„przegapimy cele Paryża do 2025 r., a być może także cele Francji do 2030 r.”. . czy Firmy to i konsekwencje Jednak jest bardziej prawdopodobne, że będą w stanie wytrzymać wysokie, wątpliwe podatki.

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Więcej wiadomości o Apple Inc.

Źródła obrazu: Sepp Photography / Shutterstock.com, nui7711 / Shutterstock.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Geny prowadzą do ciężkich cykli w Covid i rozwoju choroby Alzheimera, badanie pokazuje Corona

Published

on

  • zJulian Guttmann

    Blisko

Nowe wyniki badań nieustannie pomagają lepiej zrozumieć COVID-19. Naukowcy niedawno odkryli, który gen promuje ciężkie cykle koronowe.

Kiedy koronawirusy przenikają do organizmu, ludzie reagują zupełnie inaczej. Niektóre z nich są tylko lekkie objawy przeziębienia* Pojawiają się i po kilku dniach ponownie odzyskują sprawność, inni poważnie chorują. Naukowcy na całym świecie próbują dowiedzieć się, jakie czynniki sprzyjają tak niebezpiecznej, a nawet zagrażającej życiu ścieżce. Brytyjscy naukowcy byli w stanie ustalić związek między poważnymi chorobami Covid-19 a określonym genem. Gen OAS1 (syntetaza oligoadenylanowa 1) ma również promować powszechną postać demencji Alzheimera, donoszą brytyjscy eksperci od demencji i genetyka.

Zespół kierowany przez Naciye Magusali z Institute for Dementia Research na University College London zajmował się przede wszystkim kwestią genów zwiększających ryzyko demencji. w Twoim Na specjalistycznym portalu mózg Opublikowane badanie Napisali: „Na podstawie genotypowania 1313 osób ze sporadyczną chorobą Alzheimera i 1234 osób z grupy kontrolnej byliśmy w stanie potwierdzić, że wariant OAS1, rs1131454, wiąże się ze zwiększonym ryzykiem choroby Alzheimera”. Dodała, że ​​ten gen jest również powiązany z ciężką chorobą koronową.

Ankieta na temat szczepień przeciwko koronie

Możesz być zainteresowanym także tym: Szczepionka przeciw grypie jest dostępna w dużych dawkach: eksperci zalecają specjalną grupę szczepień w celu pomocy szpitalnej

Choroba Alzheimera i ciężkie cykle koronowe: czy gen sprzyja jej rozwojowi?

Na podstawie wyników swoich badań brytyjscy naukowcy doszli do wniosku: „Ogólnie nasze dane wskazują na związek między genetycznym ryzykiem choroby Alzheimera a podatnością na krytyczną chorobę Covid 19 skoncentrowaną na OAS1”. To odkrycie będzie miało znaczenie dla przyszłych metod leczenia choroby Alzheimera i Covid-19. Może więc w przyszłości opierać się na wynikach badania Lek na Alzheimera* i Covid-19. Jak dotąd nie ma leków, które mogłyby leczyć choroby.

READ  Covid i grypa – jak przeziębienie może zapobiec koronie

To, że do tej pory osoby z chorobą Alzheimera umierały z powodu korony, przypisuje się osobom starszym i złej kondycji osób zakażonych. jak Focus.de Więcej informacji jednak – na podstawie opublikowanego brytyjskiego badania – gen ryzyka OAS1 może być również odpowiedzialny za zgon.. Aby potwierdzić tę tezę, muszą nastąpić dalsze badania. (jg) * Merkur.de to oferta firmy IPPEN.MEDIA

Continue Reading

science

Ostrzeżenie przed huraganem w czwartek! Te główne miasta są dotknięte – meteorologia

Published

on

W czwartek wczesnym rankiem od 3 nad ranem wiatry na zachodzie stają się coraz silniejsze. Od Kolonii do Stuttgartu występują intensywne porywy dochodzące do 100 km/h. Wiatry wzmagają się aż do 6 rano: wtedy wiatry o prędkości do 110 km/h wieją na zachodzie i docierają na niziny. Huragany przelatujące nad górami z prędkością 120 km/h lub większą. Burza dociera do Monachium, Norymbergi, Erfurtu i Lipska o 9 rano. Poczujesz też wiatr w Berlinie i Dreźnie.

Bądź na bieżąco z aktualną pogodą i pobierz darmową aplikację TWC tutaj.

Maksymalne wiatry spodziewane są między godziną 12.00 a 17.00. O ile na zachodzie prędkość wiatru spada już od godziny 12, o tyle na wschodzie i być może także na południu na nizinach pojawiają się pierwsze huragany dochodzące do 120 km/h. Burze huraganowe kojarzą się z deszczem. Występują opady i burze, w których silne wiatry przebijają ziemię. Na wysokości około 600 metrów wieją wiatry o prędkości do 130 km/h. To jest powód, dla którego huragan uderzył w ziemię.

W Berlinie nie można wykluczyć huraganów

Często zdarza się, że na dużych wysokościach wieje silny wiatr lub huragan, ale w miejscach południowo-zachodnich atmosfera często jest uwarstwiona w stabilny sposób. Potem, że tak powiem, blokuje drogę wiatrowi. Jednak w tym przypadku samolot jest w eksploatacji, który w czwartek przelatuje nad Niemcami i uruchamia falę powietrzną. Następnie rdzeń wiertniczy, a przynajmniej mocny basen, wędruje przez północne Niemcy. Potem na południe od niej pada deszcz i burze. Jest więc niestabilność w polu silnych wiatrów i silnych wiatrów uderzających o ziemię. Jest to również powód, dla którego północ przesuwa się stosunkowo lekko. z Flensburg Parzysty Hanower Jest też wietrznie, ale podmuchy wiatru osiągają tylko 80 km/h.

z TuryngiaI Saksonia-Anhalt I Saksonia nawet po Brandenburgia I Berlin Niezwykle podatny na burzę. Huragan Berlin i. może też wybuchnąć Drezno Spotyka się. Wiatr słabnie tylko wieczorem.

READ  Oszałamiający obraz z kosmosu pokazuje powstawanie młodej planety

Istnieje ryzyko chaosu drogowego w czwartek rano

Ponieważ drzewa wciąż mają dużo liści, są bardziej podatne na pękanie przez wiatr. Huraganowe wiatry zniszczą wiele drzew, co oznacza, że ​​w czwartek drogi będą zamknięte. Ponadto mogą istnieć ogromne ograniczenia w ruchu kolejowym i lotniczym. Czwartek nie jest dobrym dniem na podróż. Należy unikać lasów i gór.

Kiedy pada, spodziewaj się najsilniejszych wiatrów. Czwartkowa burza może szybko zagrażać życiu. Nawet kilka dni po tak silnej burzy drzewa wciąż mogą spadać lub łamać się grube gałęzie. Dlatego parków i lasów należy unikać jeszcze przez kilka dni. Ważne jest, aby być ostrożnym.

Niebezpieczeństwo burz na wybrzeżu Morza Północnego

Nawet jeśli wiatry na północy nie są tak silne jak na południu, jedna lub więcej burz wystąpi w czwartek i piątek ze względu na kierunek wiatrów. Nie ma niebezpieczeństwa silnej burzy, ale w wielu miejscach woda dotrze do znaków sztormowych.

Przewidywana trasa pociągu może się zmienić!

Ważne jest, aby wiedzieć, że modele pogodowe również mogą się bardzo zmienić. W takich przypadkach, na kilka godzin przed nadejściem burzy, często nie jest do końca pewne, jak będzie wyglądała dokładna ścieżka huraganu. Różnica 50 km również robi dużą różnicę. Dlatego ważne jest, aby monitorować pogodę. Ponieważ w takich warunkach pogodowych można ostrzegać na dużym obszarze, ale często w bardzo krótkim czasie pojawiają się szczegółowe ostrzeżenia o niewielkich rozmiarach. Sytuację należy potraktować poważnie. Proszę dbać o siebie.

Możesz być zainteresowanym także tym:

Lato się skończyło i znowu robi się chłodniej. Patrząc na rachunek za prąd, nie wszyscy w tym samym czasie włączają ogrzewanie. Ale dzięki tym 3 wskazówkom nie musisz zamarzać zimą i możesz zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

Oryginalna wersja tego posta „Czwartkowe ostrzeżenie przed huraganem! Dotyczy to głównych miast” pochodzi z kanał pogodowy.

READ  Naukowcy chcą po raz pierwszy zdekodować cały ludzki genom