Connect with us

Top News

Prąd koronowy: wycofanie szczepionki Curevac – polityka

Published

on

Prąd koronowy: wycofanie szczepionki Curevac – polityka

Według lekarzy na oddziale intensywnej terapii w Niemczech prawie nie ma pacjentów zaszczepionych przeciwko Govit-19 bez wcześniejszej choroby. „Większość nie została zaszczepiona lub nie jest w pełni zaszczepiona” – powiedział Jernet Marx, redaktor Niemieckiego Interdyscyplinarnego Stowarzyszenia Medycyny Intensywnej i Ratunkowej (TV), redakcji Network Germany (RNT). Zaszczepiona mniejszość to głównie pacjenci w podeszłym wieku, a druga szczepionka była dostępna dawno temu. „Z reguły ci ludzie cierpią również na ciężkie choroby przewlekłe”.

Według Federalnego Ministerstwa Zdrowia co dziesiąty pacjent leczony z powodu korony na oddziale intensywnej terapii został w pełni zaszczepiony w sierpniu i wrześniu. Wynika to z odpowiedzi ministerstwa na prośbę znanej we wtorek lewicowej posłanki Bundestagu Zahry Wagenknech.

Divi opisał możliwości wolnych łóżek na oddziałach intensywnej terapii jako obecnie stosunkowo stabilne. „W tej chwili jesteśmy na płaskowyżu i jesteśmy w stagnacji u 1300 pacjentów oddziału intensywnej terapii Kovid. Sytuacja jest pod kontrolą” – powiedział Marks. „Jesteśmy teraz w stanie operować i mamy średnio dwa bezpłatne łóżka do intensywnej terapii na miejsce”.

Ze względu na niską wydajność

Firma Biotechnologiczna Curevac wycofuje swojego pierwszego kandydata na szczepionkę z procesu zatwierdzania w Europejskiej Agencji Farmaceutycznej (EMA). Jak firma ogłosiła we wtorek w Tybindze, założono, że zgoda EMA zostanie wydana dopiero w drugim kwartale 2022 roku.

Kandydat na szczepionkę nie miał formalnego wniosku o zatwierdzenie CVnCoV, a przewijanie w celu zatwierdzenia CVnCoV było nadal w praktyce. Pod koniec czerwca Curevac ogłosił, że jego kandydatka na szczepionkę pierwszej generacji jest mniej skuteczna niż niektóre inne szczepionki. Na początku lipca Dubingen Biotech uznał, że szczepionka EMA zostanie zatwierdzona pomimo jej niskiej skuteczności.

Według końcowej analizy produkt Curevac wykazał 48% skuteczność przeciwko chorobie Govt 19 w każdym wieku. Jest znacznie mniej skuteczny niż inne szczepionki. Firma chce współpracować ze swoim brytyjskim partnerem GlaxoSmithKline (GSK), aby skupić się na opracowaniu kolejnej szczepionki Govt-19. (12.10.2021)

READ  Józef Piszczyk i walka o niepodległą Polskę

Postęp w szczepieniach wzrósł w ostatnich miesiącach

Co dziesiąty pacjent leczony z powodu korony na oddziale intensywnej terapii w sierpniu i wrześniu był w pełni zaszczepiony. Wynika to z odpowiedzi Federalnego Ministerstwa Zdrowia wysłanej pod koniec września na prośbę Zahry Wagenknech, lewicowej posłanki Bundestagu. Po raz pierwszy o tym donosiły gazety Funk Media Group.

W sumie 11 419 pacjentów z koroną zostało poddanych intensywnej terapii od lutego do połowy września. U 210 z nich rozważano poprawę szczepionki (1,84 procent). Od połowy sierpnia do połowy września na oddziałach intensywnej terapii leczono 1186 pacjentów z koroną, z których 119 uważa się za zaszczepionych na progresję choroby. Odpowiada to 10,03 proc. przypadków. W ostatnim zarejestrowanym okresie od początku września do początku października, RKI naliczył w sumie 938 postępów w szczepionkach i otrzymał leczenie na oddziale intensywnej terapii, co odpowiada 16,52 procent całej intensywnej opieki należnej rządowi. -19. Wraz z postępem choroby w ciągu czterech tygodni zmarło 145 osób, z wyjątkiem jednej osoby po 60. roku życia.

Robert Koch podkreślił: „Oczekuje się, że z biegiem czasu zostanie odnotowanych więcej ulepszeń szczepionek, ponieważ więcej osób jest szczepionych, a SARS-Cowie-2 ponownie się rozprzestrzenia. To zwiększa szansę na pełne zaszczepienie. Skontaktuj się z wirusem”. Wspomniani pacjenci z ciężkimi i niebezpiecznymi przebiegami koronowymi nie byli szczepieni w prawie wszystkich przypadkach. Ponadto progresja szczepionki często „osłabia układ odpornościowy przez chemioterapię lub przewlekłą terapię kortyzonem lub dotyka ludzi powyżej 80 roku życia”. (12.10.2021)

Rząd federalny zapłacił około pięciu miliardów euro za bezpłatne okresy próbne

Według Ministerstwa Zdrowia federalny koszt bezpłatnych badań korona obywatelskich wynosi ponad pięć miliardów euro. Do połowy września 2021 r. fundusz zdrowia naliczył już 5,2 mld euro Reinish Post Z komunikatu Ministerstwa.

Dla większości obywateli ten tydzień kończy się możliwością bezpłatnego testu koronowego. Kanclerz Angela Merkel (CDU) i premier uzgodnili, że bezpłatne „procesy obywatelskie” oferowane przez rząd federalny od początku marca zakończą się bez oznak ustępstw. Ponieważ bezpłatne szczepionki są dostępne dla wszystkich, podatnicy nie muszą już dłużej akceptować kosztów testów.

READ  Niezadowolenie z roli Niemiec w konflikcie na Ukrainie

Ale są też pewne zasady pośrednie. Dzieci i kobiety w ciąży w wieku od 12 do 17 lat mogą poddawać się bezpłatnie testom przynajmniej raz w tygodniu do 31 grudnia. Powodem jest to, że niedawno uzyskano Generalne Zalecenie Szczepionek Standards Vaccine Authority (STICO) – więc powinno być więcej czasu na szczepienie.

Testy są na ogół bezpłatne dla dzieci poniżej dwunastego roku życia i tych, których nie można zaszczepić, w tym dzieci poniżej dwunastego roku życia w ciągu trzech miesięcy poprzedzających test. Jest bezpłatny dla osób, które potrzebują testu, aby zakończyć izolację z powodu infekcji koronowej. (12.10.2021)

Tajlandia otwiera granice dla zaszczepionych osób z Niemiec

Od 1 listopada Tajlandia otworzy swoje granice dla w pełni zaszczepionych osób z co najmniej dziesięciu krajów – w tym z Niemiec – na nieizolowanych wakacjach. Zostało to ogłoszone przez premiera Prayuta Chan-o-Sa w przemówieniu telewizyjnym. Singapur, Chiny i Stany Zjednoczone to kolejne kraje na liście wpływu korony. Freud powiedział, że wczasowicze powinni wykonać tylko jeden test PCR przed opuszczeniem domu i drugi, gdy przyjeżdżają do Tajlandii. Następnie mogą podróżować do dowolnej części kraju. Oczekuje się, że od 1 grudnia do listy zostaną dodane kolejne kraje. Wymiana alkoholu prawdopodobnie znów będzie dozwolona w restauracjach, które zostały zakazane od kilku miesięcy ze względu na ostrą falę koronową.

„Podejmowanie decyzji o ratowaniu życia poprzez ratowanie środków do życia było jednym z najbardziej bolesnych doświadczeń w moim życiu” – podkreślił Prayut. Najważniejszy sektor turystyczny w kraju działa prawie całkowicie od ponad półtora roku. Wielu nie ma po tym żadnych dochodów.

W ubiegłym roku Tajlandia była postrzegana jako modelowy kraj w walce z epidemią – od kwietnia przeżyła najgorszą do tej pory falę. W 70-milionowym kraju liczba epidemii powoli spada. We wtorek władze odnotowały około 9400 nowych infekcji i 84 zgony związane z Govt-19.

READ  Jesienne wakacje na wszystkie dni: trzydniowy strajk w Eurowings! | Pieniądze

Stolica Australii chce zdjąć blokadę po dwóch miesiącach

Dwa miesiące później blokada w australijskim regionie stołecznym (ACT) z australijską stolicą Canberrą zostanie zniesiona w piątek. Rząd regionalny twierdzi, że jest to możliwe, ponieważ 72% obywateli jest teraz w pełni zaszczepionych. W poniedziałek w stanie Nowa Południowa Walia zakończył się lokaut z metropolią Sydney – po 106 dniach. Obszar wokół Canberry znajduje się na wschodnim wybrzeżu i jest otoczony przez Nową Południową Walię.

W ACT grupy 25 osób muszą spotkać się ponownie na zewnątrz, a do pięciu osób musi spotkać się w swoich domach w weekend. Restauracje, fryzjerzy, baseny i wiele innych obiektów mogą zostać ponownie otwarte, jeśli przestrzegane będą surowe zasady dotyczące odległości. (11.10.2021)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Kupowanie grzybów w Polsce: jaka jest cena popularnych kurek na rynku?

Published

on

Kupowanie grzybów w Polsce: jaka jest cena popularnych kurek na rynku?

In Polen ist die Pilzernte in vollem Gange. Pfifferlinge sind frisch auf dem Basar in Kostrzyn nad Odrą erhältlich. Ist der Preis im Vergleich zu deutschen Supermärkten wirklich günstiger?

Kostrzyn

Ein Artikel von

Bettina Winkler

Kurki na rynku polskim w Kostrzynie

Kurki w Polsce: sprzedawca Natalia ze świeżymi grzybami na targu w Kostrynie nad Otre. Czy kurki są tańsze w krajach sąsiednich?

Bettina Winkler

„Nasze grzyby są w 100% polskie” – podkreśla Natalia na stoisku z warzywami na bazarze w Kostrzynie nad Odrą, dwadzieścia kilometrów od Śląskiego. Swoją drogą piękny polski rynek z wieloma straganami, małymi restauracjami, bezpłatnymi miejscami parkingowymi, czystymi toaletami i niezliczoną liczbą fryzjerów. Warto odwiedzić.

READ  Graysen odsunięty: Czy gorący młot Habecka dobiega końca? | Polityka
Continue Reading

Top News

Po upałach w NRW: Burze przynoszą ochłodę – Aktualności – WDR – Aktualności

Published

on

Po upałach w NRW: Burze przynoszą ochłodę – Aktualności – WDR – Aktualności

Sobota potem NRW Znów ciepło, a przede wszystkim wilgotno, wieczorem i w nocy przelotne opady deszczu oraz ciepłe burze.

W Wuppertal-Ronsdorf piorun uderzył w dach domu. Następnie zapalił się dach. Według straży pożarnej w Wuppertalu nikt nie został ranny.

Uczestnicy koncertów są przemoczeni

Ostrzeżenie pogodowe na festiwalu w Baruka | Źródło zdjęcia: WDR/Marvin Hoffmann

Wśród tych, którzy byli zaskoczeni ulewnym deszczem, byli ci, którzy wzięli udział w festiwalu Parookaville w Wies. Na terenie lotniska, gdzie nocowało wielu gości, organizatorzy poprosili gości o zamknięcie namiotów i zabezpieczenie ich na ziemi ze względu na pogodę.

Wieczorem w Dusseldorfie, gdzie obecnie odbywa się Jarmark Nadreński, zebrały się ciemne chmury. Później zaczęło padać. Wczorajszy koncert Coldplay, pierwszy z trzech koncertów w Düsseldorfie, był odpowiednio mokry.

Chris Martin w ulewnym deszczu | Źródło zdjęcia: Henning Kaiser/dpa

Tuż przed frontmanem Chrisem Martinem i jego ekipą na arenie zaczęło się lać Taśma Wszedł na scenę. Prawie 50 000 fanów i muzyków zostało przemoczonych.

W niedzielę ponownie możliwe są burze

W niedzielę w Nadrenii Północnej-Westfalii niebo będzie pochmurne i zawsze będą występować pojedyncze przelotne opady deszczu i burze, w niektórych obszarach czasami bardzo groźne: z ulewnymi opadami deszczu, gradem i burzliwymi wiatrami. Temperatura nieznacznie spadnie do 26–29 stopni.

Według redakcji pogody WDR pogoda we wschodniej Westfalii jest ekstremalna Po południu możliwe są burze i ulewne opady deszczu do 50 litrów na metr kwadratowy.

Uczestnicy Christopher Street Day w Kolonii mają nadzieję, że bogowie pogody będą w ciągu dnia nieco życzliwi. Przez miasto przechodzi wielka parada, w której uczestniczy około 60 000 osób. Organizatorzy spodziewają się, że na trasie pojawi się ponad milion gości.

Oto trzy wskazówki, które pomogą Ci w pełni wykorzystać gorącą i wilgotną pogodę:

  • Wentylacja wczesna i późna – ale dopiero po: Wentylacja ma sens, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż w pomieszczeniu – czyli późnym wieczorem lub wczesnym rankiem. Niemniej jednak w wielu pomieszczeniach i sytuacjach ważne jest regularne wietrzenie w ciągu dnia. W przeciwnym razie powietrze w pomieszczeniu będzie nasycone parą i zanieczyszczeniami.
  • Pij dużo: Powinieneś pić regularnie przez cały dzień, zanim poczujesz pragnienie. Obowiązują następujące zasady: gorące napoje mogą zwiększyć pocenie się, bardzo zimne napoje mogą powodować nadmierne ciepło, co może wywierać nacisk na układ krążenia. Wybierz więc złoty środek między ciepłem a zimnem.
  • Zrób sobie sjestę: Jeśli to możliwe, DocEsser zaleca przebywanie w pomieszczeniach zamkniętych w godzinach od 13:00 do 18:00. Zatem od południa do późnego popołudnia słońce jest w najwyższym punkcie. Pomocne jest także noszenie w miarę możliwości luźnych i przewiewnych ubrań.

Ćwicz od północy do południa

W upalne dni, jeśli to możliwe, biegaj rano. Zdjęcie: dpa/Thomas Banneyer

Jeśli chcesz ćwiczyć, najlepiej robić to rano, szczególnie w upalne dni. „Brak powszechnie zauważanego południowego upału„Mówi meteorolog WDR Vogt.”Latem najwyższą temperaturę osiągamy pomiędzy godziną 15:00 a 18:00.”

Jeśli więc masz ochotę pobiegać w upalne dni, z pewnością możesz to zrobić w porze lunchu – ale lepiej nie robić tego wieczorem. „Oprócz upału powietrze jest również silnie zanieczyszczone– mówi Vogt.

Nasze zasoby:

  • Redakcja WDR Weather Meteorolog WDR Jürgen Vogt
  • Centrum Kompetencji Meteorologicznych ARD
  • Centrum Doradztwa Konsumenckiego NRW
  • Agencja informacyjna AFP
READ  Dwie osoby zostały aresztowane w związku z atakiem na polską sieć komunikacji kolejowej
Continue Reading

Top News

Wizyta w Pniewach, mieście partnerskim Oer-Erkenschwick w Polsce

Published

on

Wizyta w Pniewach, mieście partnerskim Oer-Erkenschwick w Polsce

READ  Teraz co czeka berlińskich podróżników?
Continue Reading

Trending