Connect with us

Top News

Prąd koronowy: wycofanie szczepionki Curevac – polityka

Published

on

Według lekarzy na oddziale intensywnej terapii w Niemczech prawie nie ma pacjentów zaszczepionych przeciwko Govit-19 bez wcześniejszej choroby. „Większość nie została zaszczepiona lub nie jest w pełni zaszczepiona” – powiedział Jernet Marx, redaktor Niemieckiego Interdyscyplinarnego Stowarzyszenia Medycyny Intensywnej i Ratunkowej (TV), redakcji Network Germany (RNT). Zaszczepiona mniejszość to głównie pacjenci w podeszłym wieku, a druga szczepionka była dostępna dawno temu. „Z reguły ci ludzie cierpią również na ciężkie choroby przewlekłe”.

Według Federalnego Ministerstwa Zdrowia co dziesiąty pacjent leczony z powodu korony na oddziale intensywnej terapii został w pełni zaszczepiony w sierpniu i wrześniu. Wynika to z odpowiedzi ministerstwa na prośbę znanej we wtorek lewicowej posłanki Bundestagu Zahry Wagenknech.

Divi opisał możliwości wolnych łóżek na oddziałach intensywnej terapii jako obecnie stosunkowo stabilne. „W tej chwili jesteśmy na płaskowyżu i jesteśmy w stagnacji u 1300 pacjentów oddziału intensywnej terapii Kovid. Sytuacja jest pod kontrolą” – powiedział Marks. „Jesteśmy teraz w stanie operować i mamy średnio dwa bezpłatne łóżka do intensywnej terapii na miejsce”.

Ze względu na niską wydajność

Firma Biotechnologiczna Curevac wycofuje swojego pierwszego kandydata na szczepionkę z procesu zatwierdzania w Europejskiej Agencji Farmaceutycznej (EMA). Jak firma ogłosiła we wtorek w Tybindze, założono, że zgoda EMA zostanie wydana dopiero w drugim kwartale 2022 roku.

Kandydat na szczepionkę nie miał formalnego wniosku o zatwierdzenie CVnCoV, a przewijanie w celu zatwierdzenia CVnCoV było nadal w praktyce. Pod koniec czerwca Curevac ogłosił, że jego kandydatka na szczepionkę pierwszej generacji jest mniej skuteczna niż niektóre inne szczepionki. Na początku lipca Dubingen Biotech uznał, że szczepionka EMA zostanie zatwierdzona pomimo jej niskiej skuteczności.

Według końcowej analizy produkt Curevac wykazał 48% skuteczność przeciwko chorobie Govt 19 w każdym wieku. Jest znacznie mniej skuteczny niż inne szczepionki. Firma chce współpracować ze swoim brytyjskim partnerem GlaxoSmithKline (GSK), aby skupić się na opracowaniu kolejnej szczepionki Govt-19. (12.10.2021)

READ  Wakacje w Polsce: Camping za małe pieniądze - Ekonomia

Postęp w szczepieniach wzrósł w ostatnich miesiącach

Co dziesiąty pacjent leczony z powodu korony na oddziale intensywnej terapii w sierpniu i wrześniu był w pełni zaszczepiony. Wynika to z odpowiedzi Federalnego Ministerstwa Zdrowia wysłanej pod koniec września na prośbę Zahry Wagenknech, lewicowej posłanki Bundestagu. Po raz pierwszy o tym donosiły gazety Funk Media Group.

W sumie 11 419 pacjentów z koroną zostało poddanych intensywnej terapii od lutego do połowy września. U 210 z nich rozważano poprawę szczepionki (1,84 procent). Od połowy sierpnia do połowy września na oddziałach intensywnej terapii leczono 1186 pacjentów z koroną, z których 119 uważa się za zaszczepionych na progresję choroby. Odpowiada to 10,03 proc. przypadków. W ostatnim zarejestrowanym okresie od początku września do początku października, RKI naliczył w sumie 938 postępów w szczepionkach i otrzymał leczenie na oddziale intensywnej terapii, co odpowiada 16,52 procent całej intensywnej opieki należnej rządowi. -19. Wraz z postępem choroby w ciągu czterech tygodni zmarło 145 osób, z wyjątkiem jednej osoby po 60. roku życia.

Robert Koch podkreślił: „Oczekuje się, że z biegiem czasu zostanie odnotowanych więcej ulepszeń szczepionek, ponieważ więcej osób jest szczepionych, a SARS-Cowie-2 ponownie się rozprzestrzenia. To zwiększa szansę na pełne zaszczepienie. Skontaktuj się z wirusem”. Wspomniani pacjenci z ciężkimi i niebezpiecznymi przebiegami koronowymi nie byli szczepieni w prawie wszystkich przypadkach. Ponadto progresja szczepionki często „osłabia układ odpornościowy przez chemioterapię lub przewlekłą terapię kortyzonem lub dotyka ludzi powyżej 80 roku życia”. (12.10.2021)

Rząd federalny zapłacił około pięciu miliardów euro za bezpłatne okresy próbne

Według Ministerstwa Zdrowia federalny koszt bezpłatnych badań korona obywatelskich wynosi ponad pięć miliardów euro. Do połowy września 2021 r. fundusz zdrowia naliczył już 5,2 mld euro Reinish Post Z komunikatu Ministerstwa.

Dla większości obywateli ten tydzień kończy się możliwością bezpłatnego testu koronowego. Kanclerz Angela Merkel (CDU) i premier uzgodnili, że bezpłatne „procesy obywatelskie” oferowane przez rząd federalny od początku marca zakończą się bez oznak ustępstw. Ponieważ bezpłatne szczepionki są dostępne dla wszystkich, podatnicy nie muszą już dłużej akceptować kosztów testów.

READ  Little Falls Boys Basketball pokonali Polskę w meczach jeden po drugim

Ale są też pewne zasady pośrednie. Dzieci i kobiety w ciąży w wieku od 12 do 17 lat mogą poddawać się bezpłatnie testom przynajmniej raz w tygodniu do 31 grudnia. Powodem jest to, że niedawno uzyskano Generalne Zalecenie Szczepionek Standards Vaccine Authority (STICO) – więc powinno być więcej czasu na szczepienie.

Testy są na ogół bezpłatne dla dzieci poniżej dwunastego roku życia i tych, których nie można zaszczepić, w tym dzieci poniżej dwunastego roku życia w ciągu trzech miesięcy poprzedzających test. Jest bezpłatny dla osób, które potrzebują testu, aby zakończyć izolację z powodu infekcji koronowej. (12.10.2021)

Tajlandia otwiera granice dla zaszczepionych osób z Niemiec

Od 1 listopada Tajlandia otworzy swoje granice dla w pełni zaszczepionych osób z co najmniej dziesięciu krajów – w tym z Niemiec – na nieizolowanych wakacjach. Zostało to ogłoszone przez premiera Prayuta Chan-o-Sa w przemówieniu telewizyjnym. Singapur, Chiny i Stany Zjednoczone to kolejne kraje na liście wpływu korony. Freud powiedział, że wczasowicze powinni wykonać tylko jeden test PCR przed opuszczeniem domu i drugi, gdy przyjeżdżają do Tajlandii. Następnie mogą podróżować do dowolnej części kraju. Oczekuje się, że od 1 grudnia do listy zostaną dodane kolejne kraje. Wymiana alkoholu prawdopodobnie znów będzie dozwolona w restauracjach, które zostały zakazane od kilku miesięcy ze względu na ostrą falę koronową.

„Podejmowanie decyzji o ratowaniu życia poprzez ratowanie środków do życia było jednym z najbardziej bolesnych doświadczeń w moim życiu” – podkreślił Prayut. Najważniejszy sektor turystyczny w kraju działa prawie całkowicie od ponad półtora roku. Wielu nie ma po tym żadnych dochodów.

W ubiegłym roku Tajlandia była postrzegana jako modelowy kraj w walce z epidemią – od kwietnia przeżyła najgorszą do tej pory falę. W 70-milionowym kraju liczba epidemii powoli spada. We wtorek władze odnotowały około 9400 nowych infekcji i 84 zgony związane z Govt-19.

READ  Jajka z Polski i maski z Singapuru, opinie i świetne historie

Stolica Australii chce zdjąć blokadę po dwóch miesiącach

Dwa miesiące później blokada w australijskim regionie stołecznym (ACT) z australijską stolicą Canberrą zostanie zniesiona w piątek. Rząd regionalny twierdzi, że jest to możliwe, ponieważ 72% obywateli jest teraz w pełni zaszczepionych. W poniedziałek w stanie Nowa Południowa Walia zakończył się lokaut z metropolią Sydney – po 106 dniach. Obszar wokół Canberry znajduje się na wschodnim wybrzeżu i jest otoczony przez Nową Południową Walię.

W ACT grupy 25 osób muszą spotkać się ponownie na zewnątrz, a do pięciu osób musi spotkać się w swoich domach w weekend. Restauracje, fryzjerzy, baseny i wiele innych obiektów mogą zostać ponownie otwarte, jeśli przestrzegane będą surowe zasady dotyczące odległości. (11.10.2021)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Linge poleca rozmowy: berlińska SPD i Zieloni negocjują sojusz

Published

on

Sugeruje przemówienia lewicowe
Berlińskie SPD i Green Alliance do rozmów

Państwowy Komitet Wykonawczy SPD w Berlinie postanawia rozpocząć negocjacje koalicyjne. Przyłączają się zielone partie. Trzeci lewy w lidze opowiada się za negocjacjami, ale głosuje dopiero we wtorek. Negocjacje mają się rozpocząć w piątek.

Berlińska SPD wyjaśniła drogę do rozmów koalicyjnych z Zielonymi i Lewicą. Trzy tygodnie po wyborach do berlińskiej Izby Reprezentantów SPD ogłosiło, że ich zarząd państwowy jednogłośnie opowiedział się za rozpoczęciem negocjacji z obiema partiami przed zakończeniem posiedzenia komisji. Po chwili dołączyli Zieloni. Na wieczornym posiedzeniu Komitetu Krajowego nie było zdania odrębnego i tylko jeden bojkot decyzji o rozmowach koalicyjnych.

Na spotkaniu prezydent Green State Werner Graf powiedział: „Pokazano, że jest to sojusz, który może z głębi serca powiedzieć, że jest lepiej dla Berlina”. SPD, Zieloni i lewica rządzą Berlinem od 2016 roku. Lewica zdecyduje na nadzwyczajnej konferencji partyjnej we wtorek, czy kontynuować poprzednią koalicję. Na wieczornym spotkaniu lewicowe kierownictwo państwowe zarekomendowało rozpoczęcie rozmów koalicyjnych z SPD i Zielonymi.

Prezydent stanu SPD Francisco Jiffy powiedział po spotkaniu władz stanowych jego partii, że rozmowy koalicyjne powinny rozpocząć się w tym tygodniu. Na koniec należy omówić finansowanie: „Oficjalny start to piątek” – powiedział Giffy. Następnie ma powstać 16 specjalnych grup roboczych.

„Budżet, struktura finansowa, możliwości finansowe”

– Ustalimy harmonogram i ponownie zajmiemy się bardzo szczegółowo kwestią finansową, aby ustalić strukturę – powiedział polityk SPD, który chce zostać burmistrzem Berlina. „Świadomie powiedzieliśmy, że budżet, struktura finansowa i rentowność finansowa powinny być na początku tych rozmów koalicyjnych”. Ponadto, zdaniem Giffeya, wszystkie wytyczne ze wspólnego dokumentu przeglądowego muszą być „uzasadnione”.

Pod koniec piątkowych rozmów przeglądowych SPD, Zieloni i Lewica zaakceptowały 19 wytycznych. Zgodzili się w nim upoważnić kadrę nauczycielską, dać policji więcej stanowisk, więcej mieszkań, sprawną administrację i „dekadę inwestycji”.

Ponadto nowy Senat ma powołać komisję ekspercką do zbadania, jak można przeprowadzić referendum w sprawie wywłaszczenia dużych firm mieszkaniowych. W wyborach do Izby Reprezentantów zdecydowana większość wyborców głosowała za referendum.

READ  Jajka z Polski i maski z Singapuru, opinie i świetne historie
Continue Reading

Top News

Wszystko jest w porządku: premier RP przed Parlamentem UE – polityka

Published

on

© AFP

Korona orzechowa

Polski premier Morawicz staje w obliczu konfrontacji z parlamentem UE. Musi być przygotowany na wymianę ciężkich ciosów.

Matthias jest poza kwestią Moraviki. Polski premier będzie rozmawiał o praworządności w swoim kraju z parlamentarzystami UE w Strasburgu we wtorek.

Ponieważ parlamentarzyści w tych dniach ponownie wywierają na Polskę coraz większą presję, szef rządu musi być przygotowany na zadanie dotkliwego ciosu. Większość sądownictwa parlamentarnego zagłosowała za przyjęciem przez Komisję Europejską ostrego stanowiska wobec kraju.

Tłem kontrowersji jest orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego. 7 października uznał, że niektóre części prawa unijnego są niezgodne z polską konstytucją. Orzeczenie kwestionuje kamień węgielny europejskiej wspólnoty prawniczej, która wywołała silny sprzeciw w Brukseli.

Polski konserwatywny rząd PiS od lat przeprowadza restrukturyzację polskiego sądownictwa. W wyniku reform Komisja Europejska wszczęła już szereg spraw o naruszenie przeciwko Warszawie i złożyła pozew w Europejskim Trybunale.

[Wenn Sie die wichtigsten Nachrichten aus Berlin, Deutschland und der Welt live auf Ihr Handy haben wollen, empfehlen wir Ihnen unsere runderneuerte App, die Sie hier für Apple- und Android-Geräte herunterladen können.]

Większość eurodeputowanych w Parlamencie Europejskim krytycznie odnosi się do tego, że polskie prawo zapewnia swego rodzaju darmową przepustkę do rządów prawa i możliwość pożegnania się ze wspólnie uzgodnionymi przepisami europejskimi. W wyniku orzeczenia Polska ma obie nogi poza europejskim systemem prawnym. W takim przypadku byłoby niesprawiedliwe, aby polski rząd płacił europejskie pieniądze” – powiedziała Katrina Barley (SPD), niemiecka eurodeputowana. „Przewodnicząca komisji Ursula van der Leyen musi wreszcie zainicjować stosowne naruszenia wobec Polski i posłużyć się rządami prawa”.

Recenzja Konserwatywnej EPP

Podobne żądania płyną ze strony konserwatywnej grupy EPL. Mechanizm ten funkcjonuje od początku roku i pozwala odbiorcy ograniczyć lub opóźnić wypłatę środków z funduszy unijnych, jeśli w kraju nie ma zastosowania praworządność.

READ  Gorąca scena: Kobiety z przygotowań do turnieju Tresner SC w Polsce

[Behalten Sie den Überblick: Jeden Morgen ab 6 Uhr berichten Chefredakteur Lorenz Maroldt und sein Team im Tagesspiegel-Newsletter Checkpoint das Aktuellste und Wichtigste aus Berlin. Jetzt kostenlos anmelden: checkpoint.tagesspiegel.de]

Prezydent Angela Merkel wypowiedziała się ze zdziwieniem, biorąc pod uwagę silną presję ze strony parlamentu UE, aby podjąć zdecydowane działania przeciwko Polsce. Wezwał Komisję Europejską do powstrzymania się na razie od stosowania nowych przepisów prawnych, pomimo rosnącej presji społecznej.

Jej zdaniem można poczekać na wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS) w sprawie polityka Sistu, Węgier i Polski. „Mamy duże problemy, ale radzę rozwiązać je w dialogu i znaleźć kompromisy” – powiedziała Merkel.

[Mehr aus der Hauptstadt. Mehr aus der Region. Mehr zu Politik und Gesellschaft. Und mehr Nützliches für Sie. Das gibt’s jetzt mit Tagesspiegel Plus. Jetzt 30 Tage kostenlos testen]

W przeciwieństwie do Angeli Merkel większość parlamentarzystów UE nie chce czekać na orzeczenie sądu luksemburskiego, którego można się spodziewać dopiero za kilka miesięcy. Boją się bardzo szybko opuścić kosmitę. Powód: Warszawa z niecierpliwością czeka na pomoc koronową, którą UE blokuje. W grę wchodzi dużo pieniędzy. Polska otrzyma dotację w wysokości 28 mld euro i pożyczkę w wysokości 34 mld euro.

Polska nadal jest “lojalnym członkiem UE” – obiecał w poniedziałek premier Moravici w liście otwartym do Komisji Europejskiej, Rady i Parlamentu Europejskiego. Ostrzegł jednak, że związek nie będzie wkrótce federacją niepodległych państw, ale instytucją kierowaną przez firmy, które będą unikać „wszelkiej demokratycznej kontroli”.

Continue Reading

Top News

Granica polsko-białoruska: „Błagaliśmy z obu stron”

Published

on

Stan: 18.10.2021 11:33

Polska chce zbudować ogrodzenie na granicy z Białorusią. 31 migrantów utknęło na granicy – na dwa miesiące. Boją się, że już nigdy nie opuszczą tej strefy żywi.

Isabel Sayani, Bamdat Esmeili i Olaf Bok

Przez siedem tygodni na granicy polsko-białoruskiej utknęło 26 mężczyzn i pięć kobiet. Ponieważ Polska ogłosiła cały obszar przygraniczny jako wyjątek, agencje pomocowe nie mają do nich dostępu, a dziennikarze nie mają stamtąd wstępu. „Błagaliśmy obie strony o pomoc, inaczej byśmy zginęli” – powiedział w rozmowie telefonicznej mężczyzna z Afganistanu.

W ostatnich tygodniach wzrosła liczba nielegalnych przekroczeń na tej zewnętrznej granicy UE. W miniony weekend w ciągu 24 godzin było 700 osób. Polski parlament zatwierdził teraz rządowy plan budowy ogrodzenia granicznego wzdłuż całej granicy Białorusi.

– Możesz to zrobić, to twój kraj – mówi jeden z zatrzymanych z Afganistanu. „Ale to niezgodne z prawem i przeciwko ludzkości, gdy trzymają nas za tym ogrodzeniem. Nie dali nam nic do jedzenia ani picia od dwóch miesięcy”. Białoruska straż graniczna nie zostawiła ludzi i nie wpuściła Polaków do kraju, choć twierdzą, że już pozwolono im składać wnioski o azyl.

„Trzy osoby siedzą na zewnątrz, dwie osoby śpią”

Wszyscy są słabi, Masood powiedział przez telefon: „Kiedy wezwaliśmy pomoc, nikt nas nie prosił. Było bardzo zimno. Nie wiedzieliśmy, co robić”. Ma przeziębienia i siniaki, które można usłyszeć.

Mówi, że wokół nich zbudowano ogrodzenie o wysokości od dwóch do trzech metrów. Uwięzieni ludzie będą mieli w sumie siedem namiotów, każdy z miejscem dla dwóch osób. — Ale nie są przyjazne zimą i nie są przeznaczone dla uchodźców. Podzielimy się z pięcioma. Trzech siedzi na zewnątrz, dwóch śpi, a potem zmieniamy się. Temperatury spadają, a zimno coraz bardziej zagraża ludziom.

READ  Cofnij się: Zawodnicy z MSC Wölfe Wittstock startują w Polsce

Masood mówi, że Afgańczycy z Białorusi mogli przynieść im ciepłe ubrania tylko raz. Jednej osobie udało się uciec z powrotem na Białoruś z granicy. Teraz obawia się deportacji do Afganistanu.

Bez pomocy humanitarnej, tylko ogrodzenie

Już kilka tygodni temu sytuacja unieruchomionych ludzi była napięta – od tego czasu nic się nie poprawiło: „Białoruscy żołnierze bronią nas i przysyłają nam własny chleb: trzy bochenki dziennie. Dzielimy się nimi” Masood. „Możesz dowiedzieć się, jak jest niski”. Z paczki 500 gramów pszenicy zrobili zupę, co dałoby im trzydzieści jeden.

W związku z napiętą sytuacją na granicy z Białorusią polski rząd chce teraz postawić „solidną barierę”. Projekt o wartości 366 mln euro zatwierdziła już pierwsza izba parlamentu. Żołnierze zbudowali już 2,50-metrowe ogrodzenie o długości około 90 km, które zostało rozbudowane, a później zastąpione systemem umocnień z systemem inwigilacji – polska opozycja nazywa to „murem”.

Minister obrony Marius Blascock napisał w weekend na Twitterze: „Bez dobrej współpracy między ogrodzeniem a żołnierzami i strażą graniczną będziemy mieli kryzys migracyjny jak w 2015 roku”.

“Zabierz nas gdziekolwiek”

Rzecznik komisji powiedział, że UE nie sfinansuje budowy ogrodzenia. Najwyraźniej jednak pogarszająca się sytuacja w Brukseli jest dobrze znana. Afgańczyk, głos z ogrodzonego terenu na granicy, jest uprzejmy. Mówi, że nie rozumieją sporu między dwoma krajami, Polską i Białorusią. „Prosimy ich, aby rozwiązali swoje problemy politycznie. Uniknęliśmy wojny. To nie nasza wina”.

Zapytany, co było ważne do powiedzenia, niechętnie odpowiedział: „Ktoś słyszy nasz głos. System pomocy. To nieważne. Możemy umrzeć z zimna, a nie z głodu. Zabierz nas gdzieś. Najważniejsze, że jesteśmy zależni od życia ”.

Continue Reading

Trending