Connect with us

Top News

Powstanie przeciwko przywódcy bawarskiej grupy parlamentarnej SPD von Brunnowi

Published

on

Powstanie przeciwko przywódcy bawarskiej grupy parlamentarnej SPD von Brunnowi

Bawarska grupa parlamentarna SPD wycofała zaufanie do swojego lidera Floriana von Brunna. Według informacji BR, na środowym posiedzeniu, po intensywnej debacie, jedenastu parlamentarzystów głosowało przeciw Van Brunnowi, czterech głosowało za nim, a dwóch wstrzymało się od głosu. Według tej grupy zaufanie do Van Bruena spadło „jak osunięcie się ziemi”.

ARNOLD: Mam nadzieję, że zwycięży motyw polityczny

Van Bruen początkowo „nie chciał komentować”, gdy BR zapytał o to w środowy wieczór. Na dzisiejsze popołudnie zaplanowano konferencję prasową z komisją parlamentarną SPD i głową państwa. W kraju oczekuje się, że Van Buren zrezygnuje z obu najwyższych stanowisk.

Poseł i były przewodniczący komisji parlamentarnej Horst Arnold powiedział BR24, że według niego „rozsądek polityczny zwyciężył nad ostrożnością prawną” – co jest milczącym wezwaniem do rezygnacji. Nowe wybory zaplanowano na przyszły wtorek. Jako pierwszy o sprawie poinformował „Münchner Merkur”.

SPD: Tylko 8,4 proc. w wyborach stanowych

Od kiepskich wyników wyborów stanowych jesienią 2023 roku mieszkaniec Monachium z Brunn znajduje się pod znaczną presją. Z nim jako głównym kandydatem SPD historycznie osiągnęła 8,4 proc. Choć komisja parlamentarna działała nadal pod przewodnictwem von Brunna, wśród parlamentarzystów panowało głębokie niezadowolenie.

Wygląda na to, że zamieszki zostały wywołane sporem o wyższego rangą pracownika partii. Z informacji BR wynika, że ​​mężczyzna wbrew przepisom miał zapłacić sobie za nadgodziny kilkadziesiąt tysięcy euro. Kiedy kierownictwo komisji parlamentarnej chciało podjąć działania z zakresu prawa pracy przeciwko pracownikowi, parlamentarzyści stanęli za nim i ostatecznie głosowali przeciwko Van Burenowi.

Griesshammer chce zostać przewodniczącym komisji parlamentarnej

Holger Grieshammer, były wiceprzewodniczący komisji parlamentarnej, ogłosił teraz, że będzie kandydował na przewodniczącego. 42-latek powiedział gazetom grupy medialnej Bawaria, że ​​chce skonsolidować biuro komisji parlamentarnej. „Ostatnio było tu dużo niestabilności”. Grießhammer chce skupić się tematycznie na opiece i społecznie akceptowalnej transformacji energetycznej. Grießhammer zapowiedział, że zrobi wszystko, aby bawarska SPD ponownie osiągnęła dwucyfrowy wynik. Nie aspiruje do objęcia stanowiska przewodniczącego stanu SPD.

READ  To się zmienia w kwietniu

Grießhammer urodził się w Marktredwitz (Górna Frankonia) w 1982 roku i jest mistrzem malarstwa i lakiernika. Jest członkiem SPD od 2000 r., a od 2008 r. drugim burmistrzem Weissenstadt. W zeszłym roku wszedł do parlamentu stanowego.

Hübner: „Poczuj się z Florianem von Brunnem”

Anne Hübner, szefowa oddziału SPD w monachijskim ratuszu, była zszokowana tą wiadomością. „Wyrazy szacunku dla każdego, kto próbował postawić BayernSPD na nogi i dziękuję za wiele ciężkich dni i niekończących się nieprzespanych nocy” – napisał w serwisie SMS Stay Tough. „Poczuj się z Florianem von Brun”.

Ktokolwiek teraz przejmie stery, będzie w stanie pozyskać ludzi na stanowiska SPD swoją tematyką i tonem – podkreślił Hübner. Wymaga to struktur w całej partii, a ze strony wszystkich członków „wiary, że SPD jest jeszcze coś możliwego i chęci do pracy w tym kierunku”.

Polityk FW Locke: „Van Buren został zwolniony”

Felix Loke, kierownik parlamentarny grupy Wolni Wyborcy, napisał w X: „Van Brune został obalony”. Teraz ma nadzieję, że nowe kierownictwo grupy parlamentarnej SPD ponownie skupi się na problemach socjaldemokracji.

Trzy lata na szczycie

Florian von Brunn stoi na czele bawarskiej SPD od ponad trzech lat: najpierw w kwietniu 2021 roku został wybrany na szczyt stowarzyszenia stanowego wraz z Ronją Endres, a następnie rzucił wyzwanie ówczesnemu liderowi grupy parlamentarnej Arnoldowi w wyborach środek. Został obalony po kadencji legislacyjnej i głosowaniu wojennym.

Van Buren miał także polaryzację we własnej partii i grupie parlamentarnej: niektórzy postrzegali go jako idealnego kandydata, inni mieli trudności z jego odważnym przywództwem i stylem politycznym. W maju 2023 r. Van Buren został głową państwa z 86,5 proc.

Dziewięć miesięcy temu został ponownie wybrany na przewodniczącego komisji parlamentarnej

Jednym z jego celów było zwiększenie wpływów i uwagi mediów na Bawarską Partię Socjaldemokratyczną. 55-letni konsultant IT jest lepszy w wyostrzaniu i atakowaniu niż jego poprzednicy. Nie udało mu się jednak zatrzymać tendencji spadkowej SPD w Wolnym Państwie.

READ  Sztuczki Netflixa: New Jersey jest w Polsce

Po wyborach stanowych jesienią 2023 roku początkowo spodziewano się głosowania na stanowisko przewodniczącego komisji parlamentarnej, jednak w trakcie wewnętrznej dyskusji w komisji parlamentarnej Volkmar Halbleib ostatecznie zdecydował się nie kandydować. Po długiej debacie w połowie października dwunastu z 17 parlamentarzystów głosowało na Van Brunna.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Wspomnienie 32-latka: Ratownicy odnajdują zaginionego górnika w wypadku w polskiej kopalni

Published

on

Wspomnienie 32-latka: Ratownicy odnajdują zaginionego górnika w wypadku w polskiej kopalni

32 lata samoświadomości
Ratownicy odnajdują zaginionego górnika w wypadku w polskiej kopalni

Posłuchaj artykułu

Ta wersja audio została wygenerowana sztucznie. Więcej informacji | Wyślij komentarz

W kopalni węgla kamiennego w Rydłowie na południu Polski doszło do opadu skał. Przyjaciel ginie w akcji. Teraz ratownicy odkryli w kopalniach kolejną minę. 32-latek powinien zostać szybko wyciągnięty na powierzchnię.

Dwa dni po wypadku górniczym na południu Polski, w wyniku którego jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych, zespoły ratownicze odnalazły wciąż zaginionego górnika. Mężczyzna jest przytomny i jest obecnie wydobywany na powierzchnię – powiedział dziś prezes zarządu kopalni PGG Leszek Pietraszek.

Ratownicy dotarli do 32-letniego kolegi po południu. Mógł mówić, ale miał problemy z oddychaniem. Lekarz udzielił mu pierwszej pomocy i przygotował do wyniesienia na powierzchnię – powiedział Pietrasek.

Do wypadku doszło w czwartek w kopalni węgla kamiennego w Rydłowie na Śląsku, po osunięciu się skał na głębokości 1150 metrów pod ziemią. Zespół ratunkowy w ciągu kilku godzin uratował 76 z 78 górników. Innego można uratować dopiero po śmierci. Szef kopalni powiedział, że stan odnalezionego górnika jest stabilny, komunikuje się z zespołami ratowniczymi i został już przebadany przez podziemnego lekarza.

Erupcje skał to nagłe ruchy i zapadnięcia się zagłębień skalnych, które nie są spowodowane trzęsieniami ziemi wywołanymi tektonicznie. Częstą przyczyną są eksplozje w górnictwie. Ponieważ burze skalne są trudne do przewidzenia, stanowią one poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa górników i ludzi zamieszkujących obszary górnicze.

READ  Po wypadku na Starzlachklamm: Dochodzenia przeciwko przewodnikom turystycznym
Continue Reading

Top News

Ministrowie obrony Stanów Zjednoczonych i Rosji rozmawiają przez telefon

Published

on

Ministrowie obrony Stanów Zjednoczonych i Rosji rozmawiają przez telefon

Stan na: 13 lipca 2024 r., 10:36

Po szczycie NATO ministrowie obrony Stanów Zjednoczonych i Rosji rozmawiali przez telefon. Podobno obaj rozmawiali o łagodzeniu ryzyka „możliwej eskalacji” ze strony Rosji.

USA chcą przerzucić systemy uzbrojenia do Rosji w Niemczech. Sekretarz obrony USA Lloyd Austin i jego rosyjski odpowiednik Andriej Biełousow właśnie rozmawiali przez telefon. „Omawiano kwestię zapobiegania zagrożeniom bezpieczeństwa i ograniczania ryzyka możliwej eskalacji” – podało rosyjskie Ministerstwo Obrony. Próba połączenia telefonicznego nadeszła z Moskwy.

Rzecznik Pentagonu powiedział reporterom, że Austin podkreślił „znaczenie utrzymywania linii komunikacji” z Moskwą w czasie konfliktu na Ukrainie i po szczycie NATO w Waszyngtonie.

Rozmowa telefoniczna nadeszła wkrótce po szczycie NATO

Powód rozmowy nie został ujawniony. Jednak na marginesie szczytu NATO w Waszyngtonie dowiedziano się, że USA chcą od 2026 roku przesunąć systemy uzbrojenia w Niemczech, aby lepiej odstraszać Rosję. Należą do nich rakiety manewrujące typu Tomahawk o zasięgu do 2500 km, technicznie broń nuklearna, a także wielozadaniowe rakiety SM-6 i nowo opracowana broń hipersoniczna. W czwartek kanclerz Olaf Scholes bronił tej decyzji jako „bardzo dobrą decyzję”, która „ma charakter odstraszający” i „zachowuje pokój”.

Kreml potępił porozumienie jako krok „w kierunku zimnej wojny”. Ostatni oficjalny dialog ministrów obrony Rosji i Stanów Zjednoczonych odbył się 26 czerwca. Według Moskwy Piełozow „podkreślił ryzyko dalszej eskalacji” w związku z „dostawami amerykańskiej broni” do Kijowa.

Zełenski szuka większego wsparcia w Stanach Zjednoczonych

Tymczasem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski po szczycie NATO w Stanach Zjednoczonych nadal apelował o wsparcie dla swojego kraju. Na spotkaniu z gubernatorami stanów amerykańskich w Salt Lake City (Utah) rozważał możliwości pogłębienia stosunków między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi – napisał na platformie Zełenski, aby w przyszłości rozszerzyć współpracę naszych agencji bezpieczeństwa i uczestniczyć w odbudowie. Ukrainy.”

READ  Po wypadku na Starzlachklamm: Dochodzenia przeciwko przewodnikom turystycznym

Zełenski w przemówieniu do gubernatorów powiedział, że Ukraina nie potrzebuje zagranicznych żołnierzy. „Jedyne, o co prosimy, to odpowiednie wsparcie – systemy przeciwlotnicze dla naszych miast, broń dla mężczyzn i kobiet na pierwszej linii frontu, aby pomóc chronić i odbudowywać normalne życie”. Stany Zjednoczone są jak dotąd największym zwolennikiem Ukrainy.

Continue Reading

Top News

Görlitz: Görlitzer odnajduje w Polsce skradzione Porsche: wróciło

Published

on

Görlitz: Görlitzer odnajduje w Polsce skradzione Porsche: wróciło

Görlitzer odnajduje w Polsce skradzione Porsche: wróciło

Złodzieje kradną Porsche Cayenne w Görlitz. Mam pojazd. Niewinny. Co jeszcze wynika z raportu policji w Görlitz?


2 minuty

Symboliczne zdjęcie
© dpa

Nieznani sprawcy ukradli Porsche przy Antonstrasse w Görlitz w czwartek około godziny 13:10. Właściciel znalazł swój czarny pojazd w Polsce i natychmiast powiadomił policję. Funkcjonariusze policji kryminalnej z Görlitz ściśle współpracują ze swoimi polskimi kolegami i udało im się zlokalizować i zabezpieczyć Kane’a przetrzymywanego w Bolesławcu. Polscy kryminaliści zabezpieczyli dowody pojazdu, a następnie przekazali Porsche właścicielowi za 35 000 euro. Sprawca nie został zidentyfikowany. Rzecznik policji w Görlitz ogłosił to w piątek.

Niezidentyfikowani ludzie przebili wszystkie cztery opony samochodu

W czwartkowy wieczór niezidentyfikowani ludzie przecięli cztery opony samochodu osobowego Renault Megane przy Brautwiesenstrasse w Görlitz. Rzecznik policji w Görlitz powiedział, że na chwilę obecną nie wiadomo, w jaki sposób opony uległy uszkodzeniu. Szkoda materialna wyniosła 800 euro. Śledztwo prowadzi Okręgowy Wydział Kryminalny w Gorlicach.

Poszukiwany mężczyzna powinien trafić do więzienia

W czwartkowy wieczór funkcjonariusze z dzielnicy Corlitz w ramach patrolu spotkali się z Polakiem poszukiwanym listem gończym. Policja zatrzymała 68-latka o godzinie 20:40 i zabrała go do zakładu karnego.

Nieznane osoby kradną rowery elektryczne i akcesoria

Między środą a czwartkiem nieznane osoby ukradły dwa e-rowery z przedmieść Kraschwitz. Oskarżony zabrał także dwa drążki pod siodła i dwa siodła. Wartość kradzieży wyniosła około 2200 euro. Tak powiedział rzecznik policji w Görlitz. Obecnie szukają jednośladów.

READ  Jens Spawn: Ann, Ann i Ann
Continue Reading

Trending