Connect with us

sport

Powrót Terzica do drugiego ogniwa? Henke udziela porad

Published

on

Powrót Terzica do drugiego ogniwa?  Henke udziela porad

Eden Terzic Był asystentem trenera Lucien Favre Borussia Dortmund. Po zwolnieniu 38-latek awansował na stanowisko głównego trenera w swoim klubie sercowym BVB. Z wielkim sukcesem w końcu wygrał BVB pod Terziciem Plik DFB-Bocal I kwalifikował się do tego Liga Mistrzów.

Naprawdę nie ma lepszego świadectwa. Ale Terzic ogłosił, że w przyszłym sezonie wróci do drugiego członka kadry Dortmundu – jako asystent Marco Rose. (Niemiecka tabela ligowa i wyniki)

Michael Henke, obecny dyrektor sportowy Ingolstadt Football Club, może to zrozumieć. Zawsze pracował jako asystent trenera od 1989 roku. Były dwa wyjątki: w 2005 roku był głównym trenerem 1. FC Kaiserslautern przez cztery i pół miesiąca, aw 2006 roku przez pięć miesięcy na tym samym stanowisku w 1. FC Saarbrücken. Henke spędził swój najbardziej udany czas jako asystent Ammara Hitzfelda Borussia Dortmund w Bayern Monachium.

ja Sport 1-Wywiad, 64-latek opowiada o pracy asystenta trenera, Terzic.

Sport 1: Panie Henk, jak ważne jest stanowisko asystenta trenera?

Michael Henke: Chciałbym rozszerzyć misję o zespół coachingowy. Lubię brać przykład, kiedy byłem asystentem trenera w Borussii Dortmund w 1989. Byłem tylko Horst Koppel i ja. Nie mieliśmy trenera fitness, nawet później pod okiem Ottmara Hitzfelda. Nie ma też trenera bramkarzy. Podzieliliśmy pracę. Dziś w klubie jest stosunkowo dużo pracowników, choć zawsze jest niedoceniane, że musi działać. Powinien być harmonijny. Asystent trenera odgrywa ważną rolę w pracy zespołu nadzorującego, ponieważ często nie ma on w ogóle głowy, by odpowiednio wszystkim zarządzać. To jeden plus oprócz innych bardzo ważnych kwalifikacji.

Najważniejsze wydarzenia ligi niemieckiej Niedziela od 9:30 w Bundeslidze Pur w telewizji SPORT1

Sport 1: Możesz wytłumaczyć Dlaczego Eden Terzic miałby chcieć wkrótce wrócić do drugiego łącza?

Hencke: Nie znam go osobiście, ale myślę, że to bardzo dobrze, jak sobie z nim radzi. Dobrze radził sobie w mediach, nawet w momencie, gdy sprawy BVB nie układały się dobrze. Oczywiście zespół też to zauważył. Okazało się to zaskakująco dla kogoś stosunkowo nowego w tej pracy. Mogę tylko spekulować, dlaczego nigdy więcej nie będzie miał problemu jako asystent trenera. Dzięki swojemu doświadczeniu jako głównego trenera, Terzic może czuć, że musi trochę bardziej wypełnić swój zestaw narzędzi, aby naprawdę być zdolnym do pracy jako główny trener.

READ  Bayern Monachium ma nowego prawego obrońcę

– Terzic mógł tylko wygrać.

Sport 1: Czy tytuł i kwalifikacje do Ligi Mistrzów to za mało?

Hencke: Tak, ale nie należy zapominać o jednej rzeczy. Terzic prawie tylko wygrywa. Nie mam na myśli tego w obraźliwy sposób. Zawodnicy od początku mu ufali, bo byli zadowoleni z odejścia Favre – mówię to bardzo ostrożnie. Po prostu nie chcę kojarzyć tego z Favre, który moim zdaniem jest świetnym trenerem i gościem. Ale szczerze? Często zdarza się taka sytuacja, w której żołnierze są zmęczeni starym trenerem. A wtedy asystentowi jest stosunkowo łatwo zostać szefem, ponieważ gracze w pełni mu ufają i wspierają. Oczywiście musisz przedstawić wyniki, ale ten efekt odgrywa rolę w podświadomości. Być może Terzic zdawał sobie sprawę, że warunki we Frankfurcie lub za granicą są bardzo różne. Potem ma nową drużynę i nie ma piłkarzy, których już znał jako asystenta trenera. Mogą to być gry umysłowe, w których mówi: „Poczekam i zechcę się czegoś nauczyć, zanim naprawdę poczuję dojrzałość bycia menadżerem w innym miejscu na dłuższą metę, poza moim sercem klubem Borussia Dortmund”. (Tabela ligi niemieckiej)

Sport 1: Co jest najważniejsze w nowoczesnym zestawie trenera asystenta? A przede wszystkim lojalność?

Hencke: dokładnie. Nadal widzę to na górze. Musi to zostać ponownie zagwarantowane w BVB, gdy pojawi się nowy szef wraz z Marco Rose. W przeszłości zawsze tak było dla mnie, że asystent trenera powinien być w stanie robić to samo, co trener, przenosząc wszystko na zewnątrz. Wiąże się to z dużym wysiłkiem i stresem. Jego asystent może pracować bardziej potajemnie, a to z kolei ma swoje zalety, aby osiągnąć określone zmiany i cele. Zespół natychmiast zauważa, że ​​występują problemy między szefem a jego asystentem trenera.

Sport 1: Czego potrzebuje asystent trenera?

Hencke: Musi być na najwyższym poziomie technicznym i umieć zarządzać w tle, co jest również ważne w dzisiejszych czasach. Tak więc zespół składa się z całej kadry nadzorczej, w tym działu medycznego. Asystent trenera powinien sobie z tym bardzo dobrze radzić w sensie trenera prowadzącego.

„Myślę, że to dobra kombinacja”.

Sport 1: Czy trener powinien mieć tylko jednego asystenta? Czy praca w dużym zespole nie jest przeszkodą?

Hencke: W FCI mamy asystenta trenera i drugiego, który jest jednocześnie analitykiem. Myślę, że to dobra kombinacja. Mamy również trenera fitness i trenera bramkarzy. Osobiście lubię napięty zespół treningowy, ponieważ łatwiej jest stworzyć ten rytm. Wtedy w Bayernie nie było dobrze.

READ  Hansi Flick i Niko Kovac nie dostali tych graczy

Zostań królem wskazówek w Niemczech! Zarejestruj się teraz, aby zagrać w grę predykcyjną SPORT1

Sport 1: Musisz to wyjaśnić …

Hencke: W tym czasie odpowiadałem za analitykę pod kierunkiem Jürgena Klinsmanna i byłem trochę poza zespołem. Klinsmann współpracował z dużym zespołem opartym na modelu amerykańskim, nad którym też pracował. Moim zdaniem to nie poszło gładko. Jasne, w tamtym czasie była to nowa rzecz, ale chłopaki mogli nie pasować.

Eden Terzic krzyczy z całej radości po zwycięstwie w Pucharze BVB nad RB Lipsk © Zdjęcie

Sport 1: Zlikwidowano Eden Terzic w Eintracht FrankfurtTeraz powinno Tottenham Hotspur Zainteresuj się tym. Czy rozumiesz, że to wszystko pozostawia go obojętnym? Czy nie powinien go teraz złapać?

Hencke: Nie. Zdobył reputację stałego asystenta trenera. Prawdopodobnie zajęło mi to zbyt dużo czasu na karierę głównego trenera. Jestem wystarczająco samokrytyczny. Ale tak nie jest w przypadku Terzica, który jest jeszcze młody w tej dziedzinie i pracował jako główny trener tylko przez kilka miesięcy. Później dostanie kolejną szansę, nawet jeśli na razie pozostanie asystentem trenera. Jedno jest pewne: możesz przejść bardzo wcześnie. Czasami trzeba od razu skorzystać z okazji, jak prawdopodobnie myśli Hansi Flick, pracując jako trener reprezentacji. Ale niekoniecznie musisz być tak niecierpliwy, jak się wydaje Julian Nagelsmann.

Sport 1: co przez to rozumiesz?

Hencke: Z Nagelsmannem możesz też powiedzieć „Człowieku, wciąż masz czas”. Ale jeśli chciał to zrobić, to był jego wybór. Oczywiście gra swoją rolę w swoim wymarzonym klubie i może myśli, że ma teraz tylko tę szansę i powinien ją wykorzystać. Ale Terzic nie ma tego problemu.

„Nie żałowałem tego kroku”.

Sport 1: Czy to źle, że zostałem trenerem 1. FC Kaiserslautern w 2005 roku? Zawiedli, klub się w to wkręcił 2. Liga z.

Hencke: Absolutnie nie było mowy, żeby to było złe. To była dla mnie świetna okazja, ponieważ właśnie skończyłem grać w jednym z najbardziej tradycyjnych klubów w Niemczech. Zdawałem sobie sprawę z trudności zadania. Było wiele powodów, dla których się nie udało. Ale nigdy nie żałowałem tego posunięcia, mimo że nie mogłem skorzystać z tej okazji, jestem wystarczająco samokrytyczny, ale musiałem to wykorzystać i robić to w kółko. Jeśli odnosisz sukcesy w FCK, to jest to świetna praca dla trenera.

READ  Schalke 04: Cztery powody zwycięstwa Royal Blue | Sporty

Sport 1: Czy praca asystenta trenera była Twoją wymarzoną pracą?

Hencke: Pytano mnie o to wiele razy. „Dlaczego nadal to robisz, masz też cechy, by być głównym trenerem” – wielu mi to powiedziało. Ale podczas mojej pracy jako asystent trenera nigdy nie czułem się zobowiązany do robienia czegokolwiek innego. Zawsze byłem zadowolony z wykonywanej pracy, co było również zasługą zaangażowanych szefów, którzy dawali mi niezbędną swobodę i traktowali mnie bardzo poważnie. Jako asystent trenera zawsze byłem w stanie działać i czułem, że w pełni czerpię z tego korzyści. A co może być lepszego niż satysfakcjonująca jazda rano do pracy? Terzic też może tak myśleć.

Najważniejsze jest to, że było naprawdę dobrze.

Sport 1: Jaką radę dałbyś panu Terzicowi, gdyby do ciebie zadzwonił?

Hencke: Potrzebuję kilku podstawowych informacji, ale powiem mu, że wciąż ma dużo czasu i za trzy, cztery lub pięć lat nie będzie tak stary, by zostać głównym trenerem. Ze względu na jego obecne dowody pracy w trudnej sytuacji klubowej ze skomplikowanym zespołem z tak wieloma gwiazdami – w przeciwnym razie nie mieliby tych zadrapań. Najważniejsze jest to, że wykonał naprawdę dobrą robotę. Będzie to trwało, nawet jeśli od kilku lat nie zadziała na pierwszej linii frontu. Gdyby czuł się dobrze w Dortmundzie, nie musiałby teraz robić nic więcej. Chciałbym mu to powiedzieć.

Sport 1: Czy zagraniczne kraje i tak przyjdą wcześniej?

Hencke: Trudny temat. Możesz też szybko spalić. Terzic zdobył wiele szacunku w Niemczech. Każdy w klubach go zna i może go sklasyfikować. Na zewnątrz nadal jest pusty i nie będzie miał dobrej reputacji, jeśli trafi teraz do Tottenham Hotspur.

Sport 1: Czy nie mogło być napięcia w interakcji z Rose? Terzic zdobył już tytuł z BVB, ale Rose jeszcze nie jest.

Hencke: To interesująca kombinacja, która może okazać się trudna. Bardzo ważne będzie, abyś w pełni się zgodził i określił obszary odpowiedzialności przed rozpoczęciem wspólnej pracy. Wtedy każdy powinien się tego trzymać. Ale to jest oczywiście ekscytująca sytuacja, która nie stanowi całkowitego problemu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Dlaczego męskiej drużyny DFB nie ma w Paryżu?

Published

on

Dlaczego męskiej drużyny DFB nie ma w Paryżu?

Po Mistrzostwach Europy nie będzie dla nich igrzysk olimpijskich: Jamal Musiala (z lewej) i Florian Wirtz (z prawej) nie mogą wystartować w Igrzyskach Olimpijskich 2024.Zdjęcie: IMAGO Images / Revierfoto

Igrzyska Olimpijskie 2024

Jana Schultza

Piłka nożna jest uważana za najpopularniejszy sport na świecie, dlatego od ponad wieku znajduje się w programie igrzysk olimpijskich. W pierwszych edycjach międzynarodowego porównania odbywały się zawody pokazowe, a od 1908 roku piłka nożna oficjalnie stała się sportem olimpijskim.

Początkowo w zawodach mogli brać udział wyłącznie mężczyźni, ale od 1996 roku regularnie organizowany jest turniej olimpijski kobiet. Reprezentacje kobiet i mężczyzn po raz ósmy będą walczyć o medale na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 roku.

Watson jest teraz na WhatsApp

Teraz na Whatsapp i Instagramie: zaktualizuj swojego Watsona! Zaopiekujemy się Tobą Tutaj na WhatsAppie Z dzisiejszymi atrakcjami Watsona. Tylko raz dziennie – bez spamu, bez bla, tylko siedem linków. obietnica! Czy wolisz być na bieżąco na Instagramie? Tutaj Znajdziesz nasz kanał streamingowy.

Patrząc na harmonogram, rzucają się w oczy dwie rzeczy: turnieje piłki nożnej rozpoczynają się przed ceremonią otwarcia igrzysk olimpijskich. Pierwsze mecze mężczyzn rozpoczną się 24 lipca, a mecze kobiet następnego dnia.

Olympia 2024: słaba grupa zawodników wśród mężczyzn – brak drużyny DFB

Warto również zauważyć, że chociaż prawie wszystkie główne kraje są przeznaczone dla kobiet, liczba uczestników w przypadku mężczyzn jest znacznie mniejsza. Tylko trzy kraje z pierwszej dziesiątki światowych rankingów FIFA wezmą udział w Igrzyskach Olimpijskich 2024.

Z niemieckiego punktu widzenia brak zawodników DFB jest szczególnie zauważalny. Ale dlaczego właściwie Niemcy nie biorą udziału w olimpijskim turnieju piłki nożnej? Jest na to krótka i długa odpowiedź. Krótka odpowiedź: nie masz kwalifikacji.

Jednak po długiej odpowiedzi szybko staje się jasne, że od trenera reprezentacji narodowej Juliana Nagelsmanna i jego poprzednika Hansiego Flicka nie zależy, czy zawodnicy DFB będą reprezentowani na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 r. Joachim Loew również jest w tej kwestii niewinny sprawa.

READ  Bayern Monachium ma nowego prawego obrońcę

Posłuchaj tutaj zwiastuna nowego podcastu Watsona „Toni Kroos – The Underrated One” – oczywiście możesz go także bezpośrednio zasubskrybować:

Bo w przeciwieństwie do kobiet kadra narodowa seniorów nie startuje w rozgrywkach męskich. Zamiast tego drużyny selekcyjne do lat 23 dryfują na olimpijskim turnieju piłki nożnejktóre może zostać wzmocnione przez maksymalnie trzech graczy urodzonych przed 1 stycznia 2001 roku.

Olympia 2024: Niemieckiej drużynie FA nie udało się zakwalifikować do Mistrzostw Europy do lat 21

W rezultacie w kwalifikacjach rywalizowały reprezentacje USA. W zależności od konfederacji były to drużyny U20, U21 lub U23. Kwalifikacje odbywały się częściowo poprzez nasze własne turnieje, ale częściowo także poprzez turnieje kontynentalne. Dla UEFA kluczowe były Mistrzostwa Europy do lat 21 w 2023 roku.

Podczas tego turnieju wszystkie trzy dostępne miejsca w UEFA – wraz z Francją gospodarzy – zostały przyznane drużynom, które osiągnęły najlepsze wyniki.

Chociaż jest to tylko częściowo prawda. Anglia została mistrzem Europy do lat 21, ale nie jest członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Zamiast tego Anglicy rywalizują w ramach Wielkiej Brytanii i dlatego nie byli w stanie zakwalifikować się do Mistrzostw Europy do lat 21.

Ostatecznie mogły świętować Hiszpania, Ukraina i Izrael. Szczególnie dwa ostatnie kraje sprawiły prawdziwą niespodziankę i rozegrały niespodziewanie mocny turniej. W drodze do półfinału Izraelczycy pozostawili w tyle m.in. niemiecką drużynę FA. Niemcy odpadli z dołu grupy, za Anglią i Czechami.

Nils Petersen (Niemcy) po prawej stronie jest rozczarowany nieudanym rzutem karnym.  Bramkarz Weverton (Brazylia) kibicuje lewemu obrońcy.  GES/ Olympia 2016/ Piłka nożna: Brazylia - Niemcy, 21 sierpnia 2016 Olimpiada 2016: F...

Nils Petersen (z prawej) przegrał z Brazylią w rzutach karnych w finale igrzysk olimpijskich w 2016 roku.Zdjęcie: GES-Sportfoto / Marvin Ibo Gungor

Do gry zakwalifikowali się Wirtz i Musiala

Gdyby reprezentacja Niemiec zakwalifikowała się, trener U-21 Antonio Di Salvo mógłby polegać na kilku wybitnych nazwiskach. Florian Wirtz i Jamal Musiala, dwaj najcenniejsi zawodowi gracze Bundesligi, mogli grać ze względu na swój wiek. Nominowani mogli być także inni młodzi ludzie, jak Aleksandar Pavlovic, Maximilian Pierre, Malik Thiaw, Brajan Gruda czy Angelo Stiller.

READ  Young Kings of Europe: Olympiakos wygrywa Ligę Młodzieżową kopnięciem nożycowym

Ze względu na trudny proces kwalifikacyjny Niemcy do tej pory tylko dziesięciokrotnie wzięli udział w olimpijskim turnieju piłkarskim. Dla porównania: mężczyźni Niemieckiego Związku Piłki Nożnej dwukrotnie uczestniczyli w rundach finałowych Pucharu Świata.

Niemcy nie zdobyli jeszcze złotego medalu na igrzyskach olimpijskich. Jednak w 2016 roku byli bardzo blisko tytułu: Niemcy przegrali w finale dopiero w rzutach karnych z gospodarzami, Brazylią. Nils Petersen był wówczas przynajmniej królem strzelców.

Continue Reading

sport

Ansgar Knauf z Eintracht Frankfurt: Mając 22 lata, jest już jednym z najdłużej grających zawodników | hessenschau.de

Published

on

Ansgar Knauf z Eintracht Frankfurt: Mając 22 lata, jest już jednym z najdłużej grających zawodników |  hessenschau.de

Ansgar Knauf nie może się doczekać długich przygotowań do sezonu w Eintrachcie. W Stanach Zjednoczonych opowiada o swojej ulubionej pozycji i mistrzostwach Europy. Jest jedna rzecz, którą on i zespół na pewno chcą naprawić w przyszłym sezonie.

Wkład audio

Mój głos

00:29 minut

Knauf: Długie przygotowania dobrze nam robią


Knauf świętuje swoją bramkę przeciwko Lipskowi.

Koniec wkładu audio

Ansgar Knauf gra we Frankfurcie Eintracht od zimy 2022 roku. Oznacza to, że 22-latek, choć może wydawać się dziwny, należy już prawie do przeszłości. Po kilku odejściach i dołączeniach w ostatnich sezonach Knauf jest jednym z niewielu pozostałych mistrzów Pucharu Europy. „Wraz z czasem gry wiąże się z większą odpowiedzialnością. Znam klub i fanów. Wielu zawodników dołączyło w tym okresie” – powiedział we wtorek podczas tournée medialnego po pierwszej sesji treningowej Eintrachtu w Stanach Zjednoczonych.

Nie ma wątpliwości, że niemiecki zawodnik ma ogromny potencjał, ale jego występy zmieniały się szczególnie w zeszłym sezonie. Był symbolem całego zespołu. Jednym z powodów jest brak mechanizmu w zespole, ale także w samym Knaufie, a ważne było, że we wtorek zapytano go o jego dokładne stanowisko. To było uzasadnione pytanie, Knauf czasami gra na lewej stronie, czasem na prawej stronie, czasem jako zawodnik kolei, czasem jako zawodnik przypięty do punktu.

Ulubiona pozycja jest po prawej stronie

Powiedział: „Gram głównie na skrzydle i tak też będzie w przyszłym sezonie. Wolę grać po prawej stronie”. W zasadzie zmienność jest zaletą, ale Naufowi, a także wielu jego kolegom z drużyny, takim jak debiutantka Dina Epembe, przydatne będzie znalezienie odpowiedniego zastosowania. „Mamy dłuższy okres przygotowawczy, aby znaleźć idealną sytuację dla wszystkich” – mówi. A także po to, aby skład Eintrachtu nie stał się stałą rozdzielnią.

Jednakże długi czas przygotowań sprzyja koordynowaniu działań zespołu między sobą. „W ubiegłym roku mieliśmy niewiele czasu, aby przygotować się na stosunkowo duże zakłócenia” – wspomina. Sam Knauf wykorzystał długą przerwę na oderwanie się od piłki nożnej, ale na Mistrzostwach Europy i meczu Niemiec ze Szwajcarią na Waldstadion we Frankfurcie ponownie zasiadł przed telewizorem.

Więcej informacji

Ci gracze wciąż byli w pobliżu, gdy zdobywali Puchar Europy

Kevina Trappa
Jensa Grahla
Tota
Timothy’ego Chandlera
Ansgara Knaufa

Koniec z dodatkowymi informacjami

Knauf chce mniej remisów

On sam był kiedyś uważany za obiecujący talent, zwłaszcza w niemieckiej drużynie seniorów. Przynajmniej jest stałym zawodnikiem drużyny U21. Chociaż trener Antonio Di Salvo w zeszłym roku publicznie skarżył się, że Knauf „ma pole do poprawy”, jeśli chodzi o kontrapressing. W każdym razie liczby za ostatni sezon 2023/24 wyglądają dobrze: Knauf strzelił siedem goli i dodał trzy gole w 31 meczach. Jednak wie też, że kryje się za tym coś więcej – zarówno dla Eintrachtu, jak i dla niego samego.

„W zeszłym sezonie brakowało nam ostatnich momentów, precyzji, czyli liczby uzyskanych remisów” – powiedział Knauf z USA. Ilu ich było ostatecznie? 14! „Nie chcemy, żeby to się powtórzyło” – podkreśla.

READ  Legenda piłki nożnej zmartwiona: rodzina Pele w szpitalu – „Dziękuję wszystkim”
Continue Reading

sport

VFB Stuttgart | VfB w Japonii

Published

on

VFB Stuttgart |  VfB w Japonii

W czwartek VfB rozpoczyna tygodniową podróż do Japonii w 2024 roku. Do 1 sierpnia VfB zakończy dwa mecze testowe oraz rozbudowany program kulturalny, sportowy i budujący wizerunek w Japonii w ramach trzeciej edycji oficjalnej edycji. Trasa ligi niemieckiej w Japonii.


W ramach letnich przygotowań do sezonu 2024/2025 VfB Stuttgart po raz pierwszy od 1996 roku udaje się do Japonii. Od czwartku 25 lipca do czwartku 1 sierpnia VfB zakończy trzecią edycję „Official Bundesliga Tour of Japan”, który zmierzy się z Atakanem Karazorem i Angelo Stillerem oraz ich partnerami do Osaki, Kioto i Hiroszimy.

Kioto, tradycyjne i historyczne miasto kulturalne w Japonii, jest miejscem pierwszego meczu testowego. W drugim meczu testowym VfB będzie miało zaszczyt być pierwszą międzynarodową drużyną, która zagra na nowym stadionie Edion Peace Wing pod hasłem „Peace” i będzie współpracować z Sanfrecce Hiroshima w wielu innych działaniach pozameczowych. Jako ważny ośrodek handlowy i gospodarczy, Osaka wyraźnie kontrastuje z dwoma pozostałymi lokalizacjami. Liczące 2,7 miliona mieszkańców, trzecie co do wielkości miasto w Japonii po Tokio i Jokohamie, jest także ważnym centrum finansowym Japonii.

Wycieczkę po Japonii wspierają ekskluzywni partnerzy VfB, Mercedes (lub Mercedes Me Store Osaka) i Porsche Japan (lub ASO Porsche w Kioto), a także partnerzy VfB Club Kärcher i Advantest.

Przypis VfB

Do grupy podróżniczej VfB należy około 70 osób. W jej skład wchodzą licencjonowani zawodnicy, sztab trenerski, personel, zarząd, legendy, pracownicy VfB, sponsorzy, partnerzy, usługodawcy i maskotka VfB Fritzle.

Proces i lokalizacje

Rankiem w czwartek 25 lipca grupa podróżnicza VfB wyruszyła do Monachium. Ekipa VfB jest podzielona na różne regularne loty, które od południa wylatują do Osaki w Japonii. Stamtąd udajemy się do pierwszego ośrodka szkoleniowego w Kioto. 29 lipca delegacja VFB przeniosła się do Hiroszimy.

READ  Kibice Arsenalu gonili kibiców Bayernu

VfB weźmie udział w publicznym treningu w Kioto i Hiroszimie w dniach 27–31 lipca, aby przedstawić się japońskim kibicom i ukończy szeroko zakrojony program wsparcia we współpracy z partnerami Bundesligi i VfB. Koncentrujemy się tutaj na działaniach fanów, mediach, kulturze i społecznej odpowiedzialności biznesu.

Przetestuj przeciwników i stadiony

W ramach wyjazdu do Japonii VFB rozegra dwa mecze testowe. 28 lipca VFB odwiedzi Kyoto Sanga FC z najwyższej klasy rozgrywkowej Japonii, począwszy od godziny 19:00 (czasu lokalnego i 12:00 czasu niemieckiego). Stadion Sanga firmy Kyocera, który został otwarty w 2020 roku, znajduje się w Kamioka (prefektura Kioto). Może pomieścić 21 600 widzów. Cztery dni później, jakieś 340 kilometrów dalej, Canastat zmierzy się z Sanfrecce Hiroshima, piątym w tabeli poprzedniego sezonu J-League. Od 18:30 (czasu lokalnego, 11:30 czasu niemieckiego) piłka zacznie się na stadionie Sanfrecce, Ideon Peace Pavilion w Hiroszimie, który może pomieścić 28 529 widzów.

W Stuttgarcie trwają również przygotowania zespołu zajmującego się konserwacją sprzętu VfB. „Koszulki są gotowe, sprzęt podłączony. Teraz dochodzimy do szczegółów” – mówi Michael Mosch, dyrektor Grupy VFB. „Na obóz szkoleniowy spakowaliśmy około 60 pudeł o wadze od 1,8 do 2 ton.” : „Nie, spośród nas, które odwiedziły już Japonię, zdecydowanie nie możemy się doczekać poznania tego kraju i jego kultury. „Jesteśmy dobrze przygotowani i razem możemy tego dokonać”.


Ikona telewizji Vfb


Informacje o fanach

W Japonii obowiązuje japoński czas standardowy (JST). W Japonii nie ma zmiany czasu z czasu zimowego na czas letni. Różnica czasu między Japonią a Niemcami wynosi obecnie siedem godzin. VfB spodziewa się, że w okresie podróży w Osace, Kioto i Hiroszimie temperatury w środku lata osiągną 35 stopni. Oprócz ogólnych sesji treningowych kibice VfB w Japonii mają okazję nawiązać więź ze swoimi gwiazdami podczas wieczoru dla fanów.

READ  Niemiecki Związek Piłki Nożnej: ostre wypowiedzi! Matthias Sammer rozlicza się z niemiecką piłką nożną | Sporty

Trasa po Japonii będzie także dostępna na platformie kolekcji cyfrowych Kolekcje.vfb.de Towarzyszy. Używając kart kolekcjonerskich Fritzle, Cacau i Guido Buchwald w ograniczonym japońskim stylu oraz podczas kilku rund konkursów tematycznych związanych z kulturą japońską (piłka nożna), fani VfB mogą zdobyć więcej wrażeń i produktów ze świata VfB.

Z Japonii do Canastat

Profesjonalistom VfB w Japonii będą także towarzyszyć byli wielcy biało-czerwoni, zwłaszcza honorowy kapitan Guido Buchwald, który przez sześć lat działał w Japonii jako zawodnik, trener i dyrektor sportowy (w latach 1994–1998 i 2003–2007). ). oraz ambasador marki VfB Kakao, który grał w Cerezo Osaka od 2014 do 2015 roku.

Ponadto kilku japońskich zawodników nosiło już sukienkę z pierścionkiem w Cannstadt: Hiroki Ito, Wataru Endo, Shinji Okazaki, Takuma Asano, Genki Haraguchi, Gotoku Sakai i Hajime Hosugai. Anrie Chase, Rinto Hanashiro i Yuka Hirano są obecnie aktywni w VfB.

Tapeta Japan Tour 2024

Japonia to jeden z pięciu międzynarodowych rynków docelowych VFB Stuttgart, na którym klub i partnerzy, tacy jak Mercedes-Benz, Porsche i Karcher, mają sieć, która rozwijała się przez dziesięciolecia. VfB od dawna jest również zaangażowane w Japonii jako budowniczy mostów między kulturami w piłce nożnej i ambasador sportu w Badenii-Wirtembergii. Dużą rolę odgrywa tu działalność Youth Performance Centre w Japonii, Szkoły Piłkarskiej VfB oraz dodatkowe kursy szkoleniowe dla japońskich trenerów.Continue Reading

Trending