Connect with us

Tech

Postęp flashowania: więcej bitów na komórkę, więcej warstw

Published

on

Samsung, który był kiedyś jednym z wiodących twórców 3D NAND Flash, ostatnio odnotowuje spadek: firma produkuje obecnie flash z około 128 warstwami, podczas gdy jego konkurent Micron ma już 176 warstw. Według prezesa Samsunga Jaihyuka Songa siódma generacja pamięci NAND, która również ma 176 warstw, znajduje się teraz w blokach startowych. Samsungowi udało się zmniejszyć rozmiar ogniw o 35 procent, więc nowa pamięć nie powinna być grubsza od 128-warstwowej pamięci 6. generacji.

Więcej z magazynu c't.

Więcej z magazynu c't.

Więcej z magazynu c't.

Według Song, Samsung jest jedynym producentem zdolnym do zbudowania stosu ponad 100 warstw w jednym kawałku – z drugiej strony inni producenci wytwarzają dwie mniejsze partie i łączą je ze sobą. Jednak w wersji 7 konstrukcja dual-stack zostanie zastosowana również w Samsungu.

Nowa pamięć jest po raz pierwszy używana w dysku SSD, o którym jeszcze nie wspomniano. W przypadku dysków SSD klasy korporacyjnej Samsung obiecuje 16-procentowy wzrost wydajności energetycznej dzięki nowej wersji; Nie ma jeszcze informacji o wprowadzeniu na rynek.

Song powiedział, że w ósmej generacji pamięci liczba warstw ma wzrosnąć do ponad 200, ale końca nie widać: możliwych jest ponad 1000 warstw.

Innym sposobem na zwiększenie pojemności jest przechowywanie coraz większej liczby bitów w komórce: w coraz większej liczbie dysków SSD stosuje się ogniwa czteropoziomowe (QLC) o pojemności czterech bitów na komórkę. Niektórzy producenci opracowują już pięciobitowe komórki poziomu (PLC) – tutaj kontroler musi być w stanie rozróżnić 32 różne poziomy napięcia, prędkość zapisu i oczekiwaną żywotność przy spadku pamięci.

Firma Toshiba po raz pierwszy poinformowała o PLC w 2019 r., ale droga do produkcji seryjnej jest wciąż długa: na konferencji dyrektor Western Digital Siva Sivaram określił drugą połowę dekady jako datę pierwszego użycia PLC.

W kompilacji 15/2021 testowaliśmy Chromebooki i sprawdzaliśmy Chrome OS, który przez długi czas był czymś więcej niż tylko przeglądarką. Pokażemy Ci również, w jaki sposób możesz niedrogo ulepszyć swoje domowe biuro — od komputera przez urządzenia peryferyjne po sieć. Redaktor C’t Urs Mansmann przetestował odpowiednie sterowniki telefonów komórkowych dla domowego biura, które pozwalają zaoszczędzić 15 GB lub więcej. Wyjaśniamy również narzędzie do nauki kodowania CrypTool 2, przetestowaliśmy laptopy premium i przyjrzeliśmy się ESPHome, rozwiązaniu o niskim kodowaniu dla projektów inteligentnych domów. Znajdziesz numer 15/2021 od 2 lipca w Sklep Hessa I w dobrze zaopatrzonym kiosku.


(LL)

do strony głównej

READ  Czarno-czerwony kontroler PS5: nowe i bogate kolory DualSense
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Śmierć oczekuje! Średniowieczny dash bossa Eldest Souls jest dostępny od dzisiaj na wszystkich platformach

Published

on

Długo oczekiwany atak szefa Soulslike Eldest Souls został rozpętany na dzisiejszym świecie. W tym najnowszym wymagającym wyzwaniu gracze zostaną zepchnięci do granic możliwości w brutalnych bitwach. Eldest Souls, wydane przez niezależne wydawnictwo United Label, jest teraz dostępne za 19,99 EUR na PS5, PS4 i Xbox Series X | S, Xbox One, Nintendo Switch i PC.

Dzięki Eldest Souls Fallen Flag Studio stworzyło bezkompromisową grę, w której tylko najodważniejsi gracze mogą przetrwać w misternie zaprojektowanych bitwach z bossami. Błyskawiczne bitwy towarzyszą szczegółowemu stylowi 16-bitowej grafiki pikselowej. Ale gracze nie powinni zbyt długo podziwiać świata – bo ten pomnik ludzkiego zwycięstwa już dawno został zapomniany i coś mrocznego zakorzeniło się w jego głębi…

Eldest Souls skupia się na najtrudniejszej i najbardziej ekscytującej bitwie w historii: walkach z bossami! Każdy ze starożytnych bogów stawia przed graczem nowe unikalne wyzwanie. Ci, którzy zwyciężą, przejmą dla siebie niebiańskie moce starożytnych bogów i odblokują bogactwo unikalnych talentów i zdolności. Gracze mogą stworzyć swój własny styl walki poprzez różne możliwe kombinacje.

The Eldest Souls przedstawia fascynującą tajemnicę o starożytnych bogach, grupie mściwych bóstw, które spowodowały niewypowiedziany chaos na świecie. Grunty rolne zamieniły się w pustynie, a rzeki wyschły. W poszukiwaniu tych bezlitosnych stworzeń gracze muszą poprowadzić swojego wojownika przez ogromny zamek. Podczas swoich podróży gracze napotkają fascynujących NPC, wciągające zadania i szereg złowrogich sekretów, które dostarczają wskazówek, dlaczego starożytni bogowie byli tak długo zamknięci.

Cechy:

  • Brutalne i szybkie bitwy w stylu soulowym
  • Unikalne i wymagające walki z bossami
  • Fajne postacie i wciągające questy
  • Styl graficzny z dokładnością co do piksela z maksymalną dbałością o szczegóły
  • Rozbudowane drzewo umiejętności z kilkoma złożonymi opcjami dla jednego gracza

Eldest Souls jest teraz dostępne za 19,99 EUR na PS5, PS4 i Xbox Series X | S, Xbox One, Nintendo Switch i PC. Więcej informacji na temat Eldest Souls można znaleźć na unitedlabelgames.com/eldest-souls, oficjalny Facebook z boku i dalej Świergot.

READ  Smartwatch ma wyświetlać oficjalne materiały marketingowe

ZAP-Hosting Serwer gier i hosting

Andre wiedźma

Szalony członek zespołu może/powinien przeżyć wszystko, co ma nadejść, nawet jeśli jest to wspaniała przygoda Barbie na koniu (której też uwielbia testować). Gdyby urodził się wcześniej, jego poczucie humoru byłoby w filmie Monty Pythona. Ponadto, jako prawdziwy Bawarczyk, absolutnie nie myśli o niczym z zimnych napojów.

Continue Reading

Tech

Aktualizacja FritzBox: AVM wydaje nową wersję dla wielu routerów

Published

on

Pojawiła się nowa wersja beta dla FritzOS 7.28. Jak zapowiedział operator AVM, oprogramowanie można pobrać ze strony internetowej AVM Lab.

Aktualizacja jest kompatybilna z Fritzbox 7530, 6890 i 6850 LTE. Jednak ci, którzy liczyli na wielkie innowacje, będą zawiedzeni. To tylko kwestia poprawek błędów.

Zgodnie z tym system powinien być ogólnie bardziej stabilny, ale także sieć WLAN. Ponadto w systemie macOS naprawiono błąd związany z dyskami sieciowymi, a także poprawiono przekazywanie połączeń i książki telefoniczne oparte na CardDAV.

FritzBox: Wersja próbna została oznaczona jako Release Candidate

FritzBox: Niektóre routery otrzymują najnowszą wersję beta FritzOS 7.28.

Centrum handlowe / Amazonka

Praca nad czystą optymalizacją bez żadnych nowych funkcji nie jest zaskakująca. Ponieważ wersja próbna została oznaczona jako wersja kandydująca. Innymi słowy: wygląda na to, że programiści są zajęci usuwaniem kilku ostatnich błędów przed oficjalnym wydaniem FritzOS 7.28.

Jeśli filtr wersji działa poprawnie, routery powinny wkrótce móc korzystać z programu bez udziału w programie beta. Dla odpowiednich modeli oznacza to dodanie funkcji wysyłania SMS-ów. Pojawiło się również wiele nowych funkcji inteligentnego domu dla routerów.

READ  The Crew 2 – Ponad 30 milionów osiągnięć graczy ogłoszonych po premierze Ubisoft Forward
Continue Reading

Tech

Nic dla ucha 1: Nowe słuchawki z redukcją szumów kosztują tylko 99 euro

Published

on

Fani słuchawek dousznych, w tym aktywnego systemu redukcji szumów, mogą kupić AirPods Pro firmy Apple za około 190 euro – lub przyjrzeć się bliżej nowej wersji Nothing, wciąż nowemu Ear 1. Carl Pei, współzałożyciel OnePlus, przedstawił wczoraj swój pierwszy produkt, który w ciągu ostatnich kilku miesięcy był wielokrotnie rzucany za pomocą drobnych informacji.

Obudowa Nothing Ear 1 przypomina słuchawki Apple AirPods Pro, ale jednocześnie zwraca na siebie uwagę fajnym stylem retro. Półprzezroczysty design wkładek dousznych i nadrukowany alfabet Braille’a przypominają produkty techniczne z lat 80. i pochodzą z firmy Teenage Engineering ze Szwecji.

Nothing Ear 1 zawiera potężne przetworniki 11,6 mm, a także dwustopniową aktywną eliminację szumów, „tryb oświetlenia” i „tryb maksymalny”. W celu aktywnego uczestnictwa w środowisku można również aktywować tryb transparentny. Każda wkładka douszna waży tylko 4,7 grama i jest wyposażona w otwory odciążające, ergonomiczny kształt i trzy pary zatyczek do uszu z płynnego silikonu. Nic Ear 1 nie jest połączone przez Bluetooth 5.2.

Oficjalna premiera 17 sierpnia 2021 r.

InEars powinien zapewnić łączny czas pracy 34 godziny i około sześciu godzin na jednym ładowaniu za pomocą dostarczonego etui do przenoszenia i ładowania. Na pokładzie jest też opcja szybkiego ładowania: zaledwie dziesięć minut ładowania w etui wystarcza nawet na osiem godzin odtwarzania. Etui ładujące można również ładować bezprzewodowo i jest kompatybilne ze wszystkimi ładowarkami kompatybilnymi z Qi. Sterowanie gestami, korektor i opcja zlokalizowania wkładek dousznych uzupełniają funkcje Nothing Ear 1, które są również odporne na pot i zachlapania.

Przy szacowanej cenie detalicznej wynoszącej zaledwie 99 euro, Nothing Ear 1 jest znacznie poniżej cen konkurencji. Nowa dostępność InEars rozpocznie się 31 lipca 2021 r. za pośrednictwem stronie internetowej Nic lub bez powodu. Oficjalna wersja zostanie wydana 17 sierpnia 2021 r. w 45 krajach i regionach na całym świecie, w tym w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech i Holandii.

READ  Czarno-czerwony kontroler PS5: nowe i bogate kolory DualSense
Zdjęcia: Nic.

Continue Reading

Trending