Connect with us

Economy

Poprawka: Go – Celebrating Again / Urodziny portu w Hamburgu 16-18 września

Published

on

Hamburg (OTS) –

Poprawiona wersja raportu z 18 lipca 2022 r. o godzinie 14:00
PROSZĘ UWZGLĘDNIĆ POPRAWĘ: Parada odlotów rozpoczyna się w niedzielę 18 września 2022 r. – wbrew zapowiedziom – o godzinie 15:00.

W końcu znowu czas: po dwuletniej przerwie Corona, od piątku 16 września do niedzieli 18 września, będzie to „rzut – imprezujmy jeszcze raz”, kiedy do portu w Hamburgu wpłyną pływający goście z całego świata. Odwiedzający mogą spodziewać się ekscytującego festiwalu z atrakcjami, takimi jak parada przylotów i odlotów, jedyny w swoim rodzaju balet, bezpłatne koncerty na żywo w kilku teatrach na wolnym powietrzu lub występy śródziemnomorskie tegorocznej partnerskiej Chorwacji. Od hali aukcyjnej ryb po Elbphilharmonie, a także w tradycyjnym porcie statków, Muzeum Oevelgönne i Hansahafen w Speicherstadt – PORT ANNIVERSARY HAMBURG oferuje niezapomniane chwile nad Łabą z programem non-stop dla miłośników morskiego świata, miłośników rodzin , kultura czy koncerty.

Parady statków, tańczące holowniki i wspaniali goście z całego świata

Rocznica portu w Hamburgu tradycyjnie rozpoczyna się od międzynarodowego nabożeństwa ekumenicznego w głównym kościele św. Michała. Wielebny Alexander Roeder i aktorka Barbara Woosu wygłoszą kazanie zatytułowane „Full Steam Ahead”. Po oficjalnej inauguracji przez pierwszego burmistrza Wolnego i Hanzeatyckiego Miasta Hamburga dr. Peter Tschentscher, na pokładzie statku muzealnego Rickmer Rickmers, będzie towarzyszył wielkiej paradzie wejściowej o 13:30, prowadzonej przez fregatę Bayern. Niepowtarzalny Balet Słoiczków rozpoczyna się w soboty o godzinie 15.00. Na Łabie przed Landungsbrücken kilka tysięcy konnych holowników kołysze się i obraca wirniki w słynne melodie. Kolejną atrakcją jest pokaz świetlny „Hamburg’s Sea of ​​Lights”, prezentowany przez AIDA Cruises, w sobotnie wieczory od godz. Ten imponujący pokaz świetlny skupia się na AIDAprima, który jest zainstalowany bezpośrednio przed Landungsbrücken. Kulminacją świetności tradycyjnego magnesu dla zwiedzających jest wielka parada odlotów w niedzielę o godzinie 15:00 z polskim statkiem długodystansowym Dar Młodzieży jako okrętem flagowym.

READ  DAX Stream: DAX zamknął się na rocznym maksimum

Sercem Hamburg Port BIRTHDAY jest program wodny. Odwiedzający doświadczają czystej aktywności nad Łabą przez trzy dni. Rozrywkę zapewniają popularne elementy programu, takie jak rejsy podwodne, pokazy muzealne i tradycyjne statki, a także pokaz ratownictwa morskiego „SOS – Ratownicy w akcji”, którego można doświadczyć z bliska. Znajdują się tam również najnowsze jednostki pływające DGzRS, straż pożarna, hamburski zarząd portu, THW i policja wodna.

Niezależnie od tego, czy jest to system wiatrowy, holownik czy statek wycieczkowy – różnorodność morska jest świetna

Główni goście HAFENGEBURTSTAG HAMBURG to w pełni wyposażony polski trójmasztowiec Dar Młodziezy oraz dwumasztowy szkuner El Dorado. Mocno zakotwiczony w Hansahafen, na Bremer Kai, jest nowy „punkt orientacyjny” miasta, czterofilarowy PEKING. Latający P-Liner PEKING można dojechać autobusem wahadłowym z Landungsbrücken i zobaczyć w małych grupach z przewodnikiem.

Uwagę zwracają również nowoczesne pojazdy ratownicze różnych instytucji, takich jak Służby Celne i Ochrony Rybołówstwa oraz Policja Federalna. Muzeum i tradycyjne statki, takie jak holowniki głębinowe Elbe i Holland, również upamiętniają hanzeatyckie miasto swoją wizytą. Ponadto w ciągu trzech dni w porcie w Hamburgu zawinie łącznie pięć statków wycieczkowych: AIDAprima, Mein Schiff 6, wycieczkowiec rzeczny Frederic Chopin oraz wycieczkowiec Europa i norweski Otto Sverdrup.

Lądowanie z imponującym programem

Na terenie HAMBURG PORT ANNIVERSARY oferuje odwiedzającym wyjątkowe wrażenia na wyjątkowym tle portu w Hamburgu. Miejsca pracy dla dzieci, przejażdżki w parku rozrywki, bezpłatne koncerty na żywo w wielu teatrach na świeżym powietrzu i kulinarne specjały z całego świata przyciągają Cię na plażę. Jej partner Chorwacja oferuje smak Morza Śródziemnego. W Kehrwiederspitze odwiedzający mogą zanurzyć się w kulturze i stylu życia kraju nad Adriatykiem, uzyskać informacje oraz skorzystać z lokalnej rozrywki i specjałów.

Miłośnicy muzyki klasycznej mogą spodziewać się nagrania „Best of the Party” z Elbphilharmonie Hamburg.

READ  Media Markt i Saturn: pełne przejęcie nastąpi w przyszłym miesiącu

Na Niemieckim Placu Jedności przed Elbphilharmonie, na dużej ścianie wideo o wysokiej rozdzielczości pokazywane są bezpłatnie występy jednego z punktów orientacyjnych Hamburga. Ponadto wiele muzeów i instytucji w Hamburgu uczestniczy w programie wiejskim poprzez wycieczki, wycieczki z przewodnikiem, wystawy, zajęcia i zapewnia, że ​​mieszkańcy Hamburga poznają swoje miasto w nowy sposób i zobaczą je innymi oczami.

Organizatorem HAFENGEBURTSTAG HAMBURG jest Wolne i Hanzeatyckie Miasto Hamburg (https://de.wikipedia.org/wiki/Hamburger_Hafen), reprezentowane przez Urząd ds. Ekonomii i Innowacji (https://de.wikipedia.org/wiki/Beh %C3%B6rde_f%).C3% BCr_Wirtschaft_und_Innovation). Od 1994 roku Hamburg Messe und Congress GmbH jest organizatorem DNIA URODZIN W PORTU HAMBURG dla Wolnego Hanzeatyckiego Miasta Hamburg.

Kontakt z mediami:

Andrea Hayden
tel. 040/35692446
E-mail: [email protected]

Oryginalna treść z: Hamburg Messe und Congress GmbH, przekazana przez aktualności
Oryginalna wiadomość: https://www.presseportal.de/pm/12520/5278771

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Imigracja pozytywnie wpływa na rynek pracy w Polsce

Published

on

Imigracja pozytywnie wpływa na rynek pracy w Polsce

Badanie wymaga działania Unikalne wydarzenia historyczne Wróćmy do wyjaśnienia rozmieszczenia ukraińskich uchodźców w Polsce. Po II wojnie światowej większość Ukraińców zamieszkujących nowe granice Polski została przesiedlona do Związku Radzieckiego. Pozostała mniejszość – około 1Ukraińcówktóry mieszkał głównie w południowo-wschodniej Polsce – był częścią Eksploatacja Wisły (Działanie Wisły) W kwietniu 1947 r Obowiązkowy Z Ludowego Wojska Polskiego Zostali przesiedleni na terenie Polski. Oficjalnym celem tego przymusowego przeniesienia było zapobieżenie werbowaniu nowych członków do Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) i stłumienie wszelkiej potencjalnej współpracy z tą ukraińską nacjonalistyczną formacją paramilitarną. Ukraińców, którzy mieszkali w południowo-wschodniej Polsce, należy „rozdzielić wśród ludności polskiej, aby nie stanowili zagrożenia”. [für die Polnische Volksrepublik] Reprezentuj w ten sposób Jak podaje historyk Eugeniusz Mysilo.
Wysiłki polskich władz zmierzające do stworzenia zjednoczonego państwa i stłumienia ukraińskiej tożsamości narodowej doprowadziły na początku lat pięćdziesiątych do wprowadzenia zakazu języka i kultury ukraińskiej. Z biegiem czasu przepisy te złagodzono, a w Polsce rozwinęły się ukraińskie instytucje i sieci. Obecność tych ośrodków przyciągnęła także współczesnych pracowników migrujących z Ukrainy. Dane historyczne wyjaśniają obecne rozmieszczenie ukraińskich uchodźców: osiedlali się oni daleko od granicy z Ukrainą i w miejscach niezamieszkanych przez Ukraińców przed II wojną światową.

READ  Wąskie gardła w transporcie: chaos kontenerowy podnosi ceny w Niemczech
Continue Reading

Economy

Biznes motoryzacyjny słabnie: Tesla znów przeciwstawia się oczekiwaniom – martwią się analitycy

Published

on

Biznes motoryzacyjny słabnie: Tesla znów przeciwstawia się oczekiwaniom – martwią się analitycy

Branża samochodowa słabnie
Tesla po raz kolejny przeciwstawia się oczekiwaniom – niepokoją się analitycy

Posłuchaj materiału

Ta wersja audio została stworzona sztucznie. Więcej informacji | Wyślij swoją opinię

Dawno minęły czasy, gdy klienci musieli stać w kolejkach w Tesli. Konkurencja wzrosła, a samochody pionierów pojazdów elektrycznych nie sprzedają się już same, co widać wyraźnie w bilansie.

Wojna cenowa na rynku samochodów elektrycznych odcisnęła głębokie piętno na bilansie amerykańskiego producenta samochodów elektrycznych Tesli. Firma odnotowała najniższą marżę zysku od ponad pięciu lat po zamknięciu rynku amerykańskiego. Zysk netto spadł o prawie połowę, do nieco poniżej 1,5 miliarda dolarów. Elon Musk wspomniał o chwilowym zastoju popytu na samochody elektryczne i wskazał na możliwości wzrostu, jakie oferuje branża samochodów autonomicznych. Szczegóły dotyczące automatycznej taksówki ogłoszono 10 października, dwa miesiące później niż pierwotnie planowano.

Tesli
Tesli 219,95

Wśród inwestorów rosną jednak wątpliwości. Akcje spadły o siedem procent w handlu po godzinach. „Inwestorzy Tesli prawdopodobnie potrzebują wyników bardziej niż kiedykolwiek w najnowszej historii firmy” – powiedział Thomas Montero, analityk Investing.com. „Te rzeczy muszą nastąpić szybko – zarówno w przypadku robotów humanoidalnych, jak i robo-taksówek”. Tesla od czterech kwartałów z rzędu przewyższa oczekiwania analityków, powiedział Dan Coatsworth, analityk w AJ Bell. „Tesla musi teraz szybko znaleźć lepszy sposób radzenia sobie z trudnym środowiskiem dla pojazdów elektrycznych”.

Musk: „Był nadmiernym optymistą”

Musk zapowiedział, że jego firma będzie w coraz większym stopniu skupiać się na taksówkach i sztucznej inteligencji. Ważną rolę powierzono także humanoidalnemu robotowi Optimus, który początkowo zostanie wykorzystany w produkcji. „Elon jest dobry w rzucaniu marchewek przed inwestorami, ale nowe pomysły mają zwykle dużą wizję, ale słabe wykonanie” – powiedział David Wagner, zarządzający portfelem w inwestorze Tesli, Aptus Capital Advisors.

Musk powiedział, że Tesla w ostatnim czasie poczyniła duże postępy w dziedzinie robotyki. „W przeszłości moje oczekiwania były zbyt optymistyczne” – przyznał. „Byłbym zszokowany, gdyby Tesla w przyszłym roku nie pojechała autonomicznie bez bezpiecznego kierowcy”. W odróżnieniu od Mercedesa czy BMW Tesla nie oferuje jeszcze systemu wspomagania prowadzenia pojazdu, który pozwalałby kierowcy odwrócić jego uwagę od drogi. Ale to musi się zmienić. Musk powiedział, że Tesla złoży wniosek o zatwierdzenie systemu „w pełni autonomicznego prowadzenia pojazdu” w Europie i Chinach, a zatwierdzenie prawdopodobnie nastąpi przed końcem roku.

Tańsze samochody Tesli ruszą w przyszłym roku

Ale branża samochodowa również powinna się odbić, zwłaszcza dzięki nowym modelom. Tesla spodziewała się zwiększyć produkcję w trzecim kwartale. Firma stwierdziła, że ​​realizuje swój plan oferowania tańszych samochodów od pierwszej połowy 2025 r. Jednak korzyści kosztowe będą prawdopodobnie mniejsze niż pierwotnie oczekiwano. Musk niedawno wstrzymał prace nad nowym modelem podstawowym i zamiast tego konieczne będzie zmodyfikowanie istniejących modeli. Zareagował także na spadający popyt na samochody elektryczne. W sektorze motoryzacyjnym przychody spadły w drugim kwartale o siedem procent do 19,9 miliarda dolarów, głównie z powodu mniejszej sprzedaży samochodów niż rok temu.

Większemu niedoborowi zapobiegł fakt, że inni producenci samochodów zakupili od Tesli więcej certyfikatów emisji niż w roku poprzednim. Po wyłączeniu tych certyfikatów marża zysku brutto wyniosła 14,65%, znacznie poniżej oczekiwań analityków. Poprawiła się sytuacja w dziedzinie energii, która obejmuje magazynowanie baterii w domach. Uwzględniając te usługi i dział usług, przychody nieznacznie wzrosły do ​​25,5 miliarda dolarów.

READ  Aldi i Lidl zostały już w tyle: ta zniżka rośnie
Continue Reading

Economy

Mercedes eliminuje stałe ceny: rewolucja cenowa u producenta samochodów

Published

on

Mercedes eliminuje stałe ceny: rewolucja cenowa u producenta samochodów

Rewolucja cenowa Mercedesa: od środy klienci nie będą już mogli poznać prawdziwego kosztu swojego samochodu. Co to znaczy? Jaki jest sens?

Koniec mercedesów z cenami: od środy luksusowa marka nie będzie już informować klientów, ile faktycznie kosztuje samochód. Również ceny poszczególnych dodatków będą w przyszłości zupełnie niejasne. Mercedes obiecuje swoim klientom większy komfort. Ale prawdziwy zamiar może być inny. Tutaj jesteś informowany o wszystkim, co ważne.

Zwykły, stały cennik pojazdów Mercedes należy już do przeszłości. Zamiast tego ceny mogą się zmieniać w zależności od warunków rynkowych – podobnie jak ceny akcji na giełdzie. Od tej chwili rzeczywistą cenę sprzedaży pojazdu zobaczysz jedynie na stronach internetowych Mercedesa, w sklepie internetowym i w konfiguratorze. Wciąż nie jest jasne, skąd ta cena. Ponadto w przyszłości Mercedes skupi się na miesięcznej stawce wynajmu, a nie na całkowitej cenie samochodu.

Producent obiecuje klientom szereg korzyści wynikających z tego posunięcia: takich jak bardziej elastyczne ceny, które pozwalają szybciej dostosować się do warunków rynkowych. Zakupy w Internecie powinny także stać się łatwiejsze, ponieważ klienci będą mogli indywidualnie ustalać stawki czynszu. Mercedes twierdzi, że dzięki temu zakup samochodu będzie wygodniejszy.

W przyszłości w Mercedesie będzie mniejsza przejrzystość cen. Bez stałego cennika trudno jest porównać oferty i tym samym oszacować cenę modelu. Dla klientów nadal nie jest do końca jasne, czy reklamowana cena samochodu może znacząco przewyższać jego wartość. Szczególnie niedoświadczeni nabywcy mogą znaleźć się w niekorzystnej sytuacji, ponieważ mają mniejszą zdolność oceny cen rynkowych.

Zamiast rozmawiać z dealerem, klienci muszą po prostu dogadać się z Mercedesem online. Po tym terminie negocjacje nie były już możliwe. Nie ma też zniżek.

Jako nabywca Mercedesa będziesz musiał w przyszłości lepiej współpracować z rynkiem, aby znaleźć dobre oferty. Przed podjęciem decyzji o zakupie sensowne może być monitorowanie cen przez dłuższy okres czasu. Wymaga to więcej czasu i uwagi w procesie zakupowym. Mercedes twierdzi, że dzięki temu zakup samochodu jest wygodniejszy. Prawdopodobnie stanie się przede wszystkim jednym: znów droższym.

READ  Media Markt i Saturn: pełne przejęcie nastąpi w przyszłym miesiącu
Continue Reading

Trending