Connect with us

Economy

Południe Przegląd / Gospodarka, banki centralne, polityka

Published

on

Przegląd DJ w południe / Gospodarka, banki centralne, polityka

Najważniejsze wydarzenia i raporty dotyczące gospodarki, banków centralnych i polityki z Dow Jones Newswires

IWH: Niemiecka gospodarka wzrośnie o 1,5% w 2022 r.

Instytut Badań Ekonomicznych w Halle (IWH) prognozuje wzrost niemieckiego PKB o 1,5 procent do 2022 r., po 2,9 procent w 2021 r. Instytut powiedział: „Podczas gdy zniesienie przepisów dotyczących Corony w całym kraju wzmacnia wiele sektorów usług, takich jak hotelarstwo, jest to Wąskie gardła w dostawach prawdopodobnie wpłyną na produkcję przez całe lato, a wyższa inflacja osłabi konsumpcję prywatną”.

Europejski Bank Centralny: Rosnąca inflacja importu – Lagarde wskazuje na słabe euro

Jak wynika z raportu opublikowanego przez Europejski Bank Centralny, w ostatnich latach udział towarów importowanych w inflacji cen konsumpcyjnych w strefie euro wzrósł. W rezultacie pozycje z udziałem importu poniżej 18 procent nadal ważyły ​​40 procent w zharmonizowanym indeksie cen konsumpcyjnych (HICP) w 2010 r.; W 2017 r. odsetek ten wynosił tylko 35 proc. Dzień wcześniej Christine Lagarde, prezes Europejskiego Banku Centralnego, wskazała na chęć EBC do przeciwdziałania słabszemu euro, co prowadzi do wzrostu inflacji importowej na rynku walutowym.

Enria chce jednolitych zasad podejmowania decyzji dla średnich banków

Szef nadzoru bankowego w Europejskim Banku Centralnym (EBC), Andrea Enria, uważa stworzenie jednolitych zasad rozwiązywania średnich banków za priorytet dla europejskich polityków. Na imprezie Mediobanca Enria wezwała również do „zmiany kulturowej” w alokacji kapitału i płynności w transgranicznych grupach bankowych.

Strefa euro odnotowuje wyższy deficyt obrotów bieżących w kwietniu

Saldo obrotów bieżących strefy euro było w kwietniu po raz drugi z rzędu ujemne. Według Europejskiego Banku Centralnego (EBC) saldo wyrównane sezonowo wyniosło minus 6 (marzec: minus 2) mld euro. Bilans handlowy wyniósł minus 3 (minus 4) mld euro, przy czym eksport wzrósł do 243 (228) mld euro, a import do 245 (232) mld euro. Saldo usług było dodatnie i wyniosło 12 (14) miliardów euro.

READ  Ruch lotniczy - Schönefeld - Historycy podkreślają obszar lotniska Schönefeld w czasach nazistowskich - Gospodarka

ZIA: Nastroje w branży nieruchomości sięgnęły dna

Nastroje w branży nieruchomości dramatycznie się pogorszyły z powodu wojny na Ukrainie, rosnących kosztów budowy i słabej gospodarki. ZIA-IW Real Estate Confidence Index Centralnego Zrzeszenia Branży Nieruchomości (ZIA) po raz pierwszy spadł do wartości ujemnych i osiągnął wartość 5,5 po 30,7 w poprzednim miesiącu. Spadek był oczekiwany ze względu na wysoką inflację, rosnące koszty budowy i ceny surowców, a także pesymistyczne perspektywy gospodarcze. Nastrój jest zachmurzony, szczególnie w sektorze biurowym i mieszkaniowym.

Schulz: rosyjskie sankcje są słuszne mimo bólu wyrządzonego Niemcom

Kanclerz Olaf Scholz (Partia Socjaldemokratyczna) uważa sankcje nałożone na Rosję za agresywną wojnę na Ukrainie za skuteczne, ale i bolesne dla Niemiec. Jest to jednak właściwy sposób. Ponadto Schultz zapewnił Ukrainę, że będzie wspierał ich bronią tak długo, jak to możliwe.

Schulz: Wstrząsy zewnętrzne nie powinny prowadzić do trwałej spirali cen

Kanclerz federalny Olaf Schultz zaapelował do biznesmenów i związków zawodowych o zapobieżenie spirali inflacyjnej w świetle rosnących cen. W obecnej sytuacji ważna jest również szybka ekspansja energii odnawialnej, aby zmniejszyć zależność od rosyjskiej energii i osiągnąć niższe ceny w dłuższej perspektywie.

Schulz rozmawiał z pracodawcami i związkami zawodowymi o inflacji 4 lipca

Kanclerz federalny Olaf Schultz (SPD) chce 4 lipca rozmawiać z pracodawcami i związkami zawodowymi na temat koordynacji środków mających na celu walkę z wysoką inflacją. „Celem jest dla nas połączenie i opracowanie wspólnego planu odciążenia pracowników” – powiedział Schulz gazecie Münchner Merkur w wywiadzie. „Świadomie liczę na skoordynowane działania, które pomogły naszemu krajowi wyjść z kryzysu gospodarczego końca lat 60.”

Szef BDI ostrzega przed kontrolą państwa jako ścieżką polityki gospodarczej

Szef Konfederacji Przemysłu Niemieckiego (BDI) Siegfried Roswarm wezwał państwo do ostrożniejszej roli w procesach gospodarki rynkowej. „Potrzebuje państwa jako czynnika umożliwiającego, ale nie w centrach kontroli procesów gospodarki rynkowej” – powiedział Rosrum podczas Industry Day w Berlinie. W ostrej sytuacji kryzysowej istnieją zadania wymagające aktywnej kontroli państwa. „Ale to nie powinno stać się ogólnym kierunkiem polityki gospodarczej” – ostrzegał szef BDI. „Nie musimy ponownie udowadniać, że gospodarka planowa to porażka”.

READ  Niedobór wykwalifikowanej siły roboczej: niemiecki rynek pracy grozi załamaniem gospodarki

Rząd federalny chce w pewnym sensie promować lotnictwo neutralne dla klimatu

Rząd federalny przedstawił swoje plany promowania lotnictwa neutralnego dla klimatu. Federalne Ministerstwo Gospodarki i Transportu chce w ciągu najbliższych czterech lat wykorzystać skuteczne narzędzia na poziomie europejskim i międzynarodowym do wyceny dwutlenku węgla. Ponadto zostaną wdrożone środki mające na celu udoskonalenie technologii w dziedzinie silników zakłócających i promowanie intensyfikacji rynku nafty odnawialnej.

Merz chce wykorzystać „wszystkie zasoby” do dostarczania energii

Prezydent CDU Frederick Merz zakwestionował wykonalność niemieckich celów klimatycznych i wezwał do zniesienia zastrzeżeń do poszczególnych technologii dostaw energii. „Bezpieczeństwo dostaw jest, że tak powiem, kręgosłupem niemieckiej gospodarki” – powiedział Merz podczas Industry Day w Berlinie. „Dlatego zalecałbym usunięcie wszystkich kierunkowskazów od teraz”. Nie należy już robić rezerwacji, a raczej wykorzystać wszystkie środki, „jakie mamy do dyspozycji, aby zaopatrzyć ten kraj w energię”.

Lambrecht: W kategoriach wojskowych Europa musi także myśleć poza NATO

W świetle wojny na Ukrainie federalna minister obrony Christine Lambrecht (SPD) wezwała do stworzenia niezależnej europejskiej zdolności obronnej, w razie potrzeby bez NATO. Lambrecht powiedział w Berlinie, że to prawda, że ​​Europa ma „bardzo wiarygodnego partnera” w obecnym rządzie USA. Jednak lata pod rządami byłego prezydenta USA Donalda Trumpa pokazały, że może to zmienić i „jak kruchy” jest sojusz wojskowy.

Asselborn: Żaden kraj UE nie jest przeciwny statusowi kandydującemu Ukrainy

Ukraina i Mołdawia mogą mieć nadzieję, że ich kandydaci zostaną zatwierdzeni na szczyt UE w tym tygodniu: luksemburski minister spraw zagranicznych Jean Asselborn powiedział, że „żaden kraj” nie miał w piątek żadnych zastrzeżeń do propozycji Komisji Europejskiej. „Wyłania się konsensus” – powiedział francuski minister ds. Europy Clement Bonn, który przewodniczył spotkaniu przygotowawczemu do szczytu w Luksemburgu.

READ  Corona i wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej dwukrotnie uderzyły w Wielką Brytanię

Rosja ostrzega Litwę przed „poważnymi” konsekwencjami w sprawie Kaliningradu

W sporze o ograniczenie ruchu towarowego do rosyjskiej eksklawy w Kaliningradzie szef rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Nikołaj Patruszew ostrzegł ludność Litwy przed „poważnymi” konsekwencjami. „Rosja oczywiście zareaguje na taką wrogość” – powiedział Patruszew, cytowany przez agencję Interfax w Kaliningradzie.

Kaczyński odchodzi z polskiego rządu, ale zachowuje władzę

Jarosław Kaczyński, szef prawicowo-populistycznej partii Prawo i Sprawiedliwość, rezygnuje z funkcji wicepremiera. W rozmowie z polską agencją PAP Kaczyński powiedział, że złożył i przyjął rezygnację na rzecz premiera Mateusza Morawieckiego. Minister obrony Mariusz Blaschak będzie zastępcą odpowiedzialnym za kwestie bezpieczeństwa. Kaczyński nie traci jednak wpływu na sprawy rządowe.

Konserwatywni Republikanie odrzucili Macrona

W kontekście poszukiwania partnerów do większości rządowej w parlamencie konserwatywni republikanie odrzucili prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Lider partii Christian Jacob powiedział po rozmowach z Macronem w Paryżu, że jego partia „nie zawrze porozumienia ani koalicji”. Po tym, jak jego sojusz wyborczy został przegrany w wyborach parlamentarnych, Macron zaprosił czołowych przedstawicieli najważniejszych partii na godzinny dialog.

DJG / DJN / AFP / apo

(koniec) Dow Jones Newswires

21 czerwca 2022, 07:30 ET (11:30 GMT)

Prawa autorskie (c) 2022 Dow Jones & Company, Inc.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Powrót Airbusa A380

Published

on

drdowolne wokół twarzy Lufthansa To wspaniały znak i znak tego, jak nieprzewidywalne są warunki zewnętrzne. W ciągu ostatnich kilku miesięcy kierownictwo linii wielokrotnie potwierdzało, że duży Airbus A380 na stałe opuścił flotę. We wrześniu 2021 r. redakcja Technik und Motor była obecna na niezbędne ćwiczenia we Frankfurcie przed ostatnim lotem A po żegnaniu personelu Lufthansy nie jest to najpiękniejszy samolot na świecie, ale być może najbardziej zabawny dla pasażerów. W każdym razie należy przerwać pracę czterech nieopłacalnych i nieefektywnych grzejników, to były argumenty, które trudno było wymyślić.

Teraz, niespodziewanie, dyrektor generalny Carsten Spohr proponuje przywrócić A380, który nie tylko napędza fantazje fanów, ale także wpływa na cenę akcji. Dowiadujemy się: nieopłacalne i nieefektywne są względne. Najwyraźniej wiele rezerwacji odpowiada kilku samolotom szerokokadłubowym, w końcu Lufthansa, w obecnej trudnej sytuacji, uruchamia wiele używanych samolotów odrzutowych dalekiego zasięgu azjatyckiego pochodzenia. Inną kwestią jest to, jak długo A380 może po tym przetrwać. Są bardziej nowoczesne samoloty. i przeciwny ruch. Airbusa Poinformowano o pierwszym locie testowym A321XLR, samolotu odrzutowego krótkiego i średniego zasięgu, który dzięki ulepszeniom technicznym został przekształcony w użyteczny samolot długodystansowy z Frankfurtu do Calgary. Głównie z układem kabiny jak w Shuttle Mallorca. Koncepcja została dobrze przyjęta, otrzymano 500 zamówień, a regularne serwisy zaplanowano na 2024 r. Mimo całego entuzjazmu dla osiągnięć technicznych. Będziemy wiedzieć, gdzie preferować trasy długodystansowe.

READ  Lokalne owoce i warzywa na handel – gospodarka niemiecka
Continue Reading

Economy

Konferencja Ukraina na taśmie – w Lugano, walka o odbudowę Ukrainy

Published

on

READ  Corona i wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej dwukrotnie uderzyły w Wielką Brytanię
Continue Reading

Economy

Wartość rynkowa poniżej wartości księgowej: Siemens na minusie: Siemens tnie o 2,8 miliarda euro na Siemens Energy | biuletyn Informacyjny

Published

on

Monachijska grupa technologiczna musi odpisać miliardy ze swoich udziałów, co znacząco wpłynie na wyniki w trzecim kwartale. Teraz Siemens może swobodnie zredukować swój udział z obecnych 35 procent.

Ponadto, 1 lipca grupa sfinalizowała sprzedaż swojej działalności pocztowo-paczkowej od Siemens Logistics o wartości projektu 1,15 miliarda euro, poinformował w piątek Siemens. Jednak przychody ze sprzedaży nie zostaną zaksięgowane w trzecim kwartale. Siemens Logistics zamierza w przyszłości skoncentrować się na logistyce lotniskowej.

W trzecim kwartale Siemens spodziewa się, że spadek będzie miał negatywny wpływ na zysk po opodatkowaniu w wysokości około 2,8 miliarda euro, ogłosiła grupa w czwartek wieczorem. Przy cenie zamknięcia 13,99 euro w czwartek wartość giełdowa Siemens Energy była „znacząco” poniżej wartości księgowej, jak podano powód. Siemens planuje opublikować dane za trzeci kwartał i skutki spadku oczekiwań 11 sierpnia.

Według raportu okresowego, 35-procentowy udział w księgach nadal wynosił około 6,3 miliarda euro w pierwszej połowie roku obrotowego 2021/22. Analityk Jefferies, Simon Toennessen, szacuje poprzednią wartość akcji na 23 do 25 euro za akcję. Późnym popołudniem udział Siemensa stracił około 1 proc. Papiery Siemens Energy początkowo spadły, ale w ciągu roku okazały się dodatnie i zyskały ponad 2 procent.

Siemens uruchomił swoją działalność w zakresie technologii energetycznych, w tym swoją spółkę zależną zajmującą się energią wiatrową Siemens Gamesa, i pod koniec września 2020 r. sprzedał większość udziałów. Zarząd zamierza dalej zmniejszać pozostały udział. Jednak prezes Siemensa, Roland Bosch, oświadczył, że nie chce sprzedawać tego „za mniej niż wartość księgową”. To może teraz utorować drogę, zgodnie z rozważaniami Toennessena.

Philip Buller z Banku Berenberg wspomina o stanie wydarzeń wokół joint venture z francuskim dostawcą samochodów Valeo w zeszłym roku, które Siemens zdewaluował do zera i sprzedał kilka kwartałów później. Uważa, że ​​podobny scenariusz jest możliwy w Siemens Energy. Opisał odpis jako nieunikniony.

READ  NATO nie wysłucha życzeń Ukrainy | Europa | DW

Cena Siemens Power znalazła się pod znaczną presją w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Powodem są ciągłe problemy w spółce zależnej Gamesa zajmującej się energią wiatrową, zwłaszcza w biznesie z turbinami wiatrowymi na ziemi. Gamesa musiała ostatnio wydać szereg ostrzeżeń o zarobkach. Firma boryka się nie tylko z aktualnie wymagającym otoczeniem rynkowym, ale także z problemami wewnętrznymi. Siemens Energy kilkakrotnie zastępował kierownictwo spółki notowanej na hiszpańskiej giełdzie. Teraz musi się nim zająć Jochen Eckholt, dyrektor ds. energii Siemensa. Krokiem w kierunku restrukturyzacji jest całkowite przejęcie Gamesy, w której Siemens Energy posiada około 67 proc.

Akcje Siemens Energy straciły w tym roku prawie 40 procent swojej wartości. Gazeta jest daleka od rekordowych poziomów 34 euro, które osiągnęły na początku zeszłego roku. Stawka jest również obecnie notowana znacznie poniżej końca rynku w wysokości 22 euro. Wartość rynku wynosi około dziesięciu miliardów euro.

Berenberg opuszcza Siemensa „kupuj” – cel to 176 euro

Prywatny bank Berenberg pozostawił ocenę Siemensa na poziomie „kupuj” z ceną docelową 176 euro, pomimo 1 miliarda dolarów odpisu akcji Siemens Energy. „W normalnych okolicznościach rynek zignorowałby coś takiego, ale w tej chwili nie jest to łatwe” – napisał analityk Philip Boehler w badaniu dostępnym w piątek. Sytuacja przypomniała mu o podobnym posunięciu w zeszłym roku, dotyczącym joint venture z Valeo. W tym czasie akcje zostały odpisane jako bezwartościowe, ale wkrótce potem ponownie zaksięgowano zysk.

Monachium (dpa-AFX)

Wybrane produkty dźwigowe na Siemens AGDzięki nokautom inwestorzy spekulacyjni mogą nieproporcjonalnie uczestniczyć w ruchach cenowych. Po prostu wybierz żądany żuraw, a my pokażemy Ci odpowiednie otwarte produkty na Siemens AG

Dźwignia powinna wynosić od 2 do 20

Brak danych

Więcej wiadomości o Siemens AG

Źródła obrazu: MICHELE TANTUSSI/AFP // Getty Images, Siemens Energy AG

READ  Medien - Rostock - Nagroda Mediów "Rufer" dla Dziennikarstwa Biznesowego - Ekonomia
Continue Reading

Trending