Connect with us

Top News

Polska wyprzedziła Stany Zjednoczone jako trzeci co do wielkości dostawca dla Niemiec

Published

on

Polska wyprzedziła Stany Zjednoczone jako trzeci co do wielkości dostawca dla Niemiec
Zapisy graniczne na granicy polsko-niemieckiej

Handel między dwoma krajami nadal rośnie. Polska jest obecnie trzecim co do wielkości dostawcą do Niemiec – po Chinach i Holandii.

(Zdjęcie: dpa)

Berlin Działa i działa: nie tylko V.W. Zapewnia więcej pojazdów z Wrocławia do Niemiec. Ogólnie import z Polski rośnie bardzo silnie, a teraz nawet Stany Zjednoczone się chowają. Plik Największy rząd UE na Wschodzie stał się trzecim co do wielkości dostawcą w pierwszym kwartale Niemcy.

Niemiecki import wzrósł o kolejne 14,7 procent do 16,6 mld euro w ciągu pierwszych trzech miesięcy. Niemiecki eksport do Polski również wzrósł o 9,4 proc., Do 18,7 mld euro. Pod koniec ubiegłego roku pęknięcie koronowe zostało już masowo zniszczone.

„Europa Wschodnia wróciła na właściwe tory jako lokomotywa gospodarcza dla niemieckiej gospodarki” – podsumowuje Oliver Hermes, Przewodniczący Wschodniego Komitetu Gospodarki Niemieckiej. W pierwszym kwartale handel z 29 państwami nadzorowanymi przez OA wzrósł znacznie powyżej średniej: 6,7 proc. W porównaniu z pierwszymi trzema miesiącami 2020 r., Podczas gdy niemiecki handel zagraniczny wzrósł łącznie o 2,4 proc.

Europa Wschodnia jest całkowicie niedoceniana: tylko czterech wicekrólów (Polska, Słowacja, Czechy i Węgry) razem są ważniejsi dla niemieckiej gospodarki niż Chiny czy Stany Zjednoczone w handlu zagranicznym. Całkowita moc Handel wschodni – z prawie 212 miliardami euro w pierwszym kwartale – to prawie jedna piąta światowego eksportu i importu Niemiec.

Świetna robota dnia

Znajdź najlepsze oferty pracy od czasu do czasu
Powiadomiony e-mailem.

Dlatego Hermes mówi, że „bliskie stosunki między niemiecką gospodarką a regionem znów się opłacają”. Dyrektor generalny Dortmund Pump Manufacturer Willow Jest. Odkąd spada liczba infekcji koronowych w regionie, rozważa „dynamiczny wzrost gospodarczy” w ciągu całego roku.

Znaczenie Rosji jest całkowicie niedoceniane

Oznacza to również wypaczone pojęcie handlu zagranicznego Znaczenie Rosji Zdecydowanie najbardziej ceniona jest niemiecka gospodarka: największy kraj świata i czwarty co do wielkości niemiecki partner handlowy w Europie Wschodniej. Niemiecki eksport spadł ponownie w pierwszym kwartale do mniej niż 6,1 mld euro, choć umiarkowany -0,9 proc.

Z politycznego punktu widzenia Rosja zyskuje znacznie więcej uwagi politycznej ze strony rządu Niemiec i Unii Europejskiej niż innym krajom Europy Wschodniej.

Dalej: Polski rynek akcji staje się wewnętrznym hubem

READ  Zmiana klimatu: Prąd Zatokowy może być centralnym punktem
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Wspomnienie 32-latka: Ratownicy odnajdują zaginionego górnika w wypadku w polskiej kopalni

Published

on

Wspomnienie 32-latka: Ratownicy odnajdują zaginionego górnika w wypadku w polskiej kopalni

32 lata samoświadomości
Ratownicy odnajdują zaginionego górnika w wypadku w polskiej kopalni

Posłuchaj artykułu

Ta wersja audio została wygenerowana sztucznie. Więcej informacji | Wyślij komentarz

W kopalni węgla kamiennego w Rydłowie na południu Polski doszło do opadu skał. Przyjaciel ginie w akcji. Teraz ratownicy odkryli w kopalniach kolejną minę. 32-latek powinien zostać szybko wyciągnięty na powierzchnię.

Dwa dni po wypadku górniczym na południu Polski, w wyniku którego jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych, zespoły ratownicze odnalazły wciąż zaginionego górnika. Mężczyzna jest przytomny i jest obecnie wydobywany na powierzchnię – powiedział dziś prezes zarządu kopalni PGG Leszek Pietraszek.

Ratownicy dotarli do 32-letniego kolegi po południu. Mógł mówić, ale miał problemy z oddychaniem. Lekarz udzielił mu pierwszej pomocy i przygotował do wyniesienia na powierzchnię – powiedział Pietrasek.

Do wypadku doszło w czwartek w kopalni węgla kamiennego w Rydłowie na Śląsku, po osunięciu się skał na głębokości 1150 metrów pod ziemią. Zespół ratunkowy w ciągu kilku godzin uratował 76 z 78 górników. Innego można uratować dopiero po śmierci. Szef kopalni powiedział, że stan odnalezionego górnika jest stabilny, komunikuje się z zespołami ratowniczymi i został już przebadany przez podziemnego lekarza.

Erupcje skał to nagłe ruchy i zapadnięcia się zagłębień skalnych, które nie są spowodowane trzęsieniami ziemi wywołanymi tektonicznie. Częstą przyczyną są eksplozje w górnictwie. Ponieważ burze skalne są trudne do przewidzenia, stanowią one poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa górników i ludzi zamieszkujących obszary górnicze.

READ  Prawicowi bandyci podżegają przeciwko ukraińskim uchodźcom
Continue Reading

Top News

Ministrowie obrony Stanów Zjednoczonych i Rosji rozmawiają przez telefon

Published

on

Ministrowie obrony Stanów Zjednoczonych i Rosji rozmawiają przez telefon

Stan na: 13 lipca 2024 r., 10:36

Po szczycie NATO ministrowie obrony Stanów Zjednoczonych i Rosji rozmawiali przez telefon. Podobno obaj rozmawiali o łagodzeniu ryzyka „możliwej eskalacji” ze strony Rosji.

USA chcą przerzucić systemy uzbrojenia do Rosji w Niemczech. Sekretarz obrony USA Lloyd Austin i jego rosyjski odpowiednik Andriej Biełousow właśnie rozmawiali przez telefon. „Omawiano kwestię zapobiegania zagrożeniom bezpieczeństwa i ograniczania ryzyka możliwej eskalacji” – podało rosyjskie Ministerstwo Obrony. Próba połączenia telefonicznego nadeszła z Moskwy.

Rzecznik Pentagonu powiedział reporterom, że Austin podkreślił „znaczenie utrzymywania linii komunikacji” z Moskwą w czasie konfliktu na Ukrainie i po szczycie NATO w Waszyngtonie.

Rozmowa telefoniczna nadeszła wkrótce po szczycie NATO

Powód rozmowy nie został ujawniony. Jednak na marginesie szczytu NATO w Waszyngtonie dowiedziano się, że USA chcą od 2026 roku przesunąć systemy uzbrojenia w Niemczech, aby lepiej odstraszać Rosję. Należą do nich rakiety manewrujące typu Tomahawk o zasięgu do 2500 km, technicznie broń nuklearna, a także wielozadaniowe rakiety SM-6 i nowo opracowana broń hipersoniczna. W czwartek kanclerz Olaf Scholes bronił tej decyzji jako „bardzo dobrą decyzję”, która „ma charakter odstraszający” i „zachowuje pokój”.

Kreml potępił porozumienie jako krok „w kierunku zimnej wojny”. Ostatni oficjalny dialog ministrów obrony Rosji i Stanów Zjednoczonych odbył się 26 czerwca. Według Moskwy Piełozow „podkreślił ryzyko dalszej eskalacji” w związku z „dostawami amerykańskiej broni” do Kijowa.

Zełenski szuka większego wsparcia w Stanach Zjednoczonych

Tymczasem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski po szczycie NATO w Stanach Zjednoczonych nadal apelował o wsparcie dla swojego kraju. Na spotkaniu z gubernatorami stanów amerykańskich w Salt Lake City (Utah) rozważał możliwości pogłębienia stosunków między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi – napisał na platformie Zełenski, aby w przyszłości rozszerzyć współpracę naszych agencji bezpieczeństwa i uczestniczyć w odbudowie. Ukrainy.”

READ  Gelsenkirchener Glocke soll w Polsce Kriegswunden schließen

Zełenski w przemówieniu do gubernatorów powiedział, że Ukraina nie potrzebuje zagranicznych żołnierzy. „Jedyne, o co prosimy, to odpowiednie wsparcie – systemy przeciwlotnicze dla naszych miast, broń dla mężczyzn i kobiet na pierwszej linii frontu, aby pomóc chronić i odbudowywać normalne życie”. Stany Zjednoczone są jak dotąd największym zwolennikiem Ukrainy.

Continue Reading

Top News

Görlitz: Görlitzer odnajduje w Polsce skradzione Porsche: wróciło

Published

on

Görlitz: Görlitzer odnajduje w Polsce skradzione Porsche: wróciło

Görlitzer odnajduje w Polsce skradzione Porsche: wróciło

Złodzieje kradną Porsche Cayenne w Görlitz. Mam pojazd. Niewinny. Co jeszcze wynika z raportu policji w Görlitz?


2 minuty

Symboliczne zdjęcie
© dpa

Nieznani sprawcy ukradli Porsche przy Antonstrasse w Görlitz w czwartek około godziny 13:10. Właściciel znalazł swój czarny pojazd w Polsce i natychmiast powiadomił policję. Funkcjonariusze policji kryminalnej z Görlitz ściśle współpracują ze swoimi polskimi kolegami i udało im się zlokalizować i zabezpieczyć Kane’a przetrzymywanego w Bolesławcu. Polscy kryminaliści zabezpieczyli dowody pojazdu, a następnie przekazali Porsche właścicielowi za 35 000 euro. Sprawca nie został zidentyfikowany. Rzecznik policji w Görlitz ogłosił to w piątek.

Niezidentyfikowani ludzie przebili wszystkie cztery opony samochodu

W czwartkowy wieczór niezidentyfikowani ludzie przecięli cztery opony samochodu osobowego Renault Megane przy Brautwiesenstrasse w Görlitz. Rzecznik policji w Görlitz powiedział, że na chwilę obecną nie wiadomo, w jaki sposób opony uległy uszkodzeniu. Szkoda materialna wyniosła 800 euro. Śledztwo prowadzi Okręgowy Wydział Kryminalny w Gorlicach.

Poszukiwany mężczyzna powinien trafić do więzienia

W czwartkowy wieczór funkcjonariusze z dzielnicy Corlitz w ramach patrolu spotkali się z Polakiem poszukiwanym listem gończym. Policja zatrzymała 68-latka o godzinie 20:40 i zabrała go do zakładu karnego.

Nieznane osoby kradną rowery elektryczne i akcesoria

Między środą a czwartkiem nieznane osoby ukradły dwa e-rowery z przedmieść Kraschwitz. Oskarżony zabrał także dwa drążki pod siodła i dwa siodła. Wartość kradzieży wyniosła około 2200 euro. Tak powiedział rzecznik policji w Görlitz. Obecnie szukają jednośladów.

READ  Prawicowi bandyci podżegają przeciwko ukraińskim uchodźcom
Continue Reading

Trending