Connect with us

Top News

Polska sieć handlowa już w Berlinie: pierwszy sklep Pepco otwiera się w Niemczech – Berlin

Published

on

Chociaż Pepco jest jedną z największych sieci handlowych w Europie, nikt w Niemczech ich nie zna. Wcześniej nie było tu oddziału. To się teraz zmieniło. W czwartek w Centrum Handlowym Boulevard Berlin w Steglitz otworzył się pierwszy niemiecki sklep Pepco. W pobliżu „szczotka do piwa”. Na powierzchni handlowej o powierzchni 550 m2 zapewniono odzież, artykuły gospodarstwa domowego, zabawki i artykuły dekoracyjne.

Firma powstała w Polsce pod koniec 1999 roku. Obecnie jest w 78,8% własnością Steinhof International Holdings, globalnej grupy meblarskiej. Pepco jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od marca 2021 roku. Grupa działa przede wszystkim na rynkach Europy Wschodniej – z dużym sukcesem.

Od października do marca sprzedaż Grupy Pepco wyniosła 2,4 miliarda, czyli o 17,3 procent więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. W tym samym czasie w całej Europie otwarto 202 nowe oddziały Pepco, z czego 84 na zachodnich rynkach Austrii, Włoch i Hiszpanii.

Wczesna ekspansja w NRD

Jego firma niedługo będzie miała o wiele więcej sklepów Otwarte w Niemczech Wschodnich, powiedział Aleksander Sikitse. Następny otworzy się w Chemnitz. Obecnie z siedzibą w Berlinie. Według Pepco prowadzi rozmowy z kilkoma firmami Operatorzy centrów handlowych I inni właściciele ziemscy.

Istnieją logiczne powody, dla których detalista początkowo kieruje się ku wschodnim landom: krótkie drogi dostaw do istniejących Centra logistyczne W Europie Wschodniej, powiedział Cikaidze.

Pepco jest również pośrednio dotknięte rosyjską inwazją na Ukrainę, ponieważ z tym krajem sąsiadują ważne obszary handlowe. Według niedawnego raportu firmy, wojna powoduje „przemiany i nieprzewidywalność”.

Ze swojej strony organizacja „hojnie przekazała dwóm organizacjom charytatywnym” pomoc ludziom na granicy z Ukrainą i Polską. Istnieją również programy pomocy dla dotkniętych pracowników.

Oprócz odzieży w asortymencie znajdują się również artykuły gospodarstwa domowego. Zdjęcie: Pepco

Z Operator Boulevard Berlin poszukuje nowego najemcy. Centrum handlowe należy do francuskiej grupy Klépierre. Marcus Schwarting, prezes ds. najmu w Niemczech, powiedział: „Odpowiada to dokładnie strukturze oddziałów Pepco Center i popytowi na obszar zasięgu aż do Poczdamu”.

READ  Przyjdź do domu w sobotę do Kentucky National Guard po roku spędzonym w Polsce

Asortyment skierowany jest do rodzin: obok misek, sztućców i innych przyborów kuchennych znajdzie się odzież dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na próżno poszukuje się artykułów markowych, większość produktów pochodzi od marek własnych.

ten Ceny są stosunkowo niskie. Kwoty bez miejsc po przecinku są nietypowe. Oprócz euro na metce oznaczone są również inne waluty, takie jak polski złoty czy czeskie korony. Powiedział, że ta klasyfikacja nie różni się w zależności od kraju. Mieć to Korzyści cenowe dla niemieckich konsumentów .

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

Polska sztuka współczesna

Published

on

  1. Strona główna
  2. Ren-Men
  3. Wicebaton

Stworzone przez:

W: Miriam Ulrich

Właściciele galerii Eva Hartmann i jej mąż Michael Cruise z pracami nad wystawą „Jazz Eva Stefansky Painting” w Galerii Bokusa. © Michael Schick

Stowarzyszenie Polskich Ośrodków Kultury od 20 lat prowadzi Galerię „Pokusa”. Jak wiele galerii przeszedł infekcję koronową – czterokrotnie musiał przekładać wystawę.

Już sama nazwa małej galerii wiele obiecuje: „Focus”. W języku polskim oznacza „test”. Nazwa nawiązuje również do niezależnego stowarzyszenia Polskiego Centrum Kultury, które prowadzi galerię przy Albrechtstrasse. „Staramy się zaimponować dobrą polską sztuką” – mówi Eva Hartmann z grupy. „Focusa” pokazuje sztukę współczesną z Polski od 20 lat, jedną z najstarszych galerii w Wisden. W weekend świętuje to wystawą prac Maijki Dokudovich i Ionis Anastasio. Obaj są doktorantami Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu i zdobyli już międzynarodowe nagrody.

Hartmann, wrocławski nauczyciel sztuki, który od 1987 roku mieszka w Wisden, powiedział: „Chcemy promować polską scenę artystyczną i tworzyć platformę dla młodych talentów.

„Pokusa” wywodzi się z „prywatnej galerii” Sybilli von Openen-Bronikovsky, założonej w 1996 roku. Ekonomista organizował wystawy w niepełnym wymiarze godzin, m.in. malarza, grafika i performera Eugeniusza Josepowskiego. Eva Hartmann studiowała u niego na Uniwersytecie w Bresławiu. Właścicielkę galerii poznała na Verniseage w Wisden.

Ale jako dyrektor Federalnego Urzędu Statystycznego Sybilla von Openen-Bronikovsky nie miała zbyt długo czasu na galerię. „Ponieważ galeria jest bardzo dobrym miejscem spotkań, chcieliśmy kontynuować to, co sama zaczęła” – wspomina Eva Hartman. Stowarzyszenie utworzyło „Centrum Kultury Polskiej”, na czele którego stoi Sybilla von Openen-Bronikovsky. Dziś liczy około 30 członków z Niemiec i Polski.

Pokazywać

Wystawa „Wspomnienia pofragmentowane” na Albrechtstr, Galeria Pokusa. 40, piątek 27 maja o 20:00 i sobota 28 maja od 15:00 do 17:00 z dwudniowym scenariuszem. Pokaz potrwa do 25 czerwca.

Godziny otwarcia Piątek od 17:30 do 19:30 i sobota od 15:00 do 17:00 oraz po wcześniejszym umówieniu się pod numerem 0611/844733.

READ  Spotkanie Francji, Polski i Niemiec: Trójkąt dla Pokoju

Dodatkowe informacje Poniżej:

www.pokusa.de miu

W 2002 roku galeria „Pokusa” została otwarta performansem artystki Evy Stefansky. Podobnie jak w przypadku współpracy z innymi artystami z sąsiedztwa, współpraca trwa do dziś. Niektórzy, jak Norman Smusniak, wymyślali „Pokusę” od początku.

Galeria po raz pierwszy pokazała jego prace w 2002 roku, kiedy był studentem. Wielokrotnie nagradzany malarz od dawna jest profesorem w Presławskiej Akademii Sztuki – a ostatnio nadal wystawia w „Pokusie” w 2021 roku. „W galerii rozwinęła się przyjaźń” — mówi Eva Hartmann.

W 2012 roku stowarzyszenie odegrało kluczową rolę w wielkim wydarzeniu „Przepaść między nami” z okazji 25-lecia partnerstwa miast Wiseden i Wrocławia. Około 80 artystów z alianckiego miasta wystawiało się w stolicy państwa Hesji. „Pokusa” łączy artystów niemieckich i polskich, a mianowicie rzeźbiarza Birkita Helmy’ego i malarkę Angę Mierzevską czy malarza Romana Mykosa oraz rzeźbiarza i grafika Rolanda Meyera-Betsolda autorstwa Adliera Romerberga.

Jak wiele galerii, „Focusa” również została zainfekowana koroną. Musiała czterokrotnie przekładać wystawę. Corona nie ma pomocy, stowarzyszenie nie kwalifikuje się do złożenia wniosku. „Na szczęście mamy lojalną publiczność” – powiedział skarbnik Michael Cruise. Według niego do galerii przychodzi więcej Niemców niż polskich miłośników sztuki. Jednak dzięki wydarzeniom takim jak „Krótka noc galerii i muzeów” czy „Tatarte Kunst” nowicjusze zawsze dowiadują się o „Pokusie” – i coraz więcej. Miasto wspiera stowarzyszenie wyłącznie w ramach projektu, np. poprzez dodatek na podróż.

Eva Hartmann i Michael Cruise wrócili z Wrocławia w weekend z pracami Maijki Dokudovic i Ionis Anastasio w bagażu. Już od piątku można kupić grafiki, rzeźby, instalacje i grafikę książkową.

Continue Reading

Top News

Maraton w Gelsenkirchen: 20-letni mężczyzna upadł i zmarł

Published

on

Kelsenkirzena.
Tragiczny koniec Maratonu Vivawest w niedzielne popołudnie w Gelsenkirchen: 20-letni mężczyzna upadł i zmarł na krótko przed końcem.

W ramach Maratonu Vivawest przedstawienie odbyło się w niedzielę: tuż przed końcem półmaratonu upadł i zmarł 20-latek. Zostało to ogłoszone w niedzielę wieczorem przez organizatora MMP i burmistrz Gelsenkirchen Karin Welge (SPD).

Po południu uczestnik półmaratonu zasłabł na krótko przed końcem – potwierdziła zapytana rzeczniczka MMP Sarah Schmidts. Według doniesień 20-latek zmarł, mimo że „natychmiastowe działania ratunkowe rozpoczęły się natychmiast i trwały podczas transportu pacjentów i hospitalizacji”.

Gelsenkirchen VivaWest Marathon: 20-latek umiera po zawaleniu

„Nasze myśli są z rodziną i bliskimi i składamy im najgłębsze kondolencje” – kończy przesłanie w imieniu organizatora, partnera tytułowego VivaWest oraz innych współpracowników i uczestników.

Przeczytaj także: VivaWest Marathon – zawodnicy wreszcie mogą zjechać ponownie


Burmistrz Gelsenkirchen Karin Welge odpowiedział na Facebooku w niedzielę wieczorem i złożył rodzinie „najgłębsze kondolencje”.


Dodatkowe artykuły tego typu można znaleźć tutaj: Gelsenkirchen


READ  Dokumenty potwierdzają: otwarcie bazy klimatycznej Schwesig NDR.de - Aktualności
Continue Reading

Top News

Prezydent RP spotkał się z głośnym aplauzem podczas przemówienia w parlamencie w Kijowie

Published

on


Andrzej Duda w Borodyance w kwietniu
Zdjęcie: przez REUTERS

Prezydent RP Andrzej Duda powiedział, że nikt nie może zakłócić polsko-ukraińskiej jedności. Posłowie ukraińskiego parlamentu klaskali i dopingowali go.

APrezydent Polski, pierwsza zagraniczna głowa państwa od początku rosyjskiej inwazji Andrzej Duda Wystąpił w parlamencie Ukrainy. Duda powiedział w swoim przemówieniu, że nikt nie może zakłócić polsko-ukraińskiej jedności, ukraiński poseł Oleksi Honzarenko napisał w niedzielę bezpośrednio na Facebooku. Posłowie raz po raz powstawali, by witać gościa z Polski. Obecny był także prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński.

Wizyta solidarnościowa Dudy została niespodziewanie ogłoszona w niedzielę rano. 50-letni prezydent udał się na Ukrainę po raz drugi od wybuchu wojny pod koniec lutego. Duda dąży m.in. do jak najszybszego przyznania statusu kandydata do UE dla sąsiedniego kraju.

Prawie 3,5 miliona ukraińskich uchodźców przebywało na Ukrainie od rozpoczęcia rosyjskiej wojny okupacyjnej 24 lutego. Polska Dołączony. Polska dostarczyła największą liczbę ok. 6,5 mln uchodźców z Ukrainy. Przed wybuchem wojny na Ukrainie mieszkało około 44 milionów ludzi.

READ  Minister gospodarki Hebeck uważa, że ​​za benzynę można zarobić 3 euro
Continue Reading

Trending