Connect with us

Top News

Polska przed wyborami do UE: przeciw zdrajcom i płatnym pracownikom

Published

on

Polska przed wyborami do UE: przeciw zdrajcom i płatnym pracownikom

W Polsce doszło do zamieszania po ucieczce sędziego na Białoruś. Zagrożenie rosyjskie jest głównym tematem kampanii partii rządzącej.

Białoruś w zasięgu wzroku: znak graniczny w pobliżu Kostomloti

Warszawa taz | Żadne przemówienie w ramach kampanii wyborczej do UE nie będzie już w Polsce bez ostrzeżenia dotyczącego Władimira Putina. To, że władca Rosji zajął się sprawą przywrócenia imperialistycznego Związku Radzieckiego, jest powszechną wiedzą w byłym państwie satelickim Moskwy. Od rozpoczęcia rosyjskiej wojny agresywnej przeciwko Ukrainie w lutym 2022 r. Polska jest państwem na linii frontu – graniczy z rosyjskim obwodem kaliningradzkim, Białorusią na północnym wschodzie, Białorusią, która jest blisko sprzymierzona z Rosją i najechała Ukrainę na wschodzie. Na południowym wschodzie.

Niemniej jednak nikt w Polsce nie bał się wojny z Rosją. Członkostwo w Unii Europejskiej i NATO wydawało się gwarancją pokoju i dobrobytu. To się teraz zmienia. Bo kiedy polski sędzia uciekł na Białoruś i szukał azylu politycznego w tym totalitarnym państwie, dla Polaków nagle stało się jasne: Rosja już tu jest!

Zagrożenie nie pochodzi tylko z zewnątrz. W przeszłości w Polsce czasami aresztowano podejrzane osoby i prawdziwych szpiegów, a główne władze, takie jak duże korporacje, odpierały cyberataki ze wschodu, ale większość Polaków nie przejmuje się tym.

Inaczej niż w krajach bałtyckich, podczas rosyjskiego ataku nikt nie planował wielu dróg ucieczki, nikt nie miał plecaka ratunkowego ani zapasów żywności i napojów na dziesięć dni. Tylko za wschodnią granicą kraju niepokoją się Polacy wstępując do Sił Bezpieczeństwa Wewnętrznego, którzy przechodzą rutynowe szkolenie wojskowe i – po uzyskaniu pozwolenia na broń – mogą trzymać w domu pistolety i karabiny.

Rosja i PiS

„Rosja już tu jest” – zaczyna swego rodzaju horrorowa reklama wyborcza liberalno-konserwatywnej Platformy Obywatelskiej (PO). Od grudnia 2023 r. w Warszawie powstał nowy rząd w trójpartyjnej koalicji z chadecką Trzecią Drogą i Nową Lewicą. „Największym sukcesem Rosji w Polsce jest PiS” – szepcze Ciemny głos z lokalu wyborczego. PiS, czyli Prawo i Sprawiedliwość, rządził od 2015 do 2023 roku, w dużej mierze niszcząc demokrację i praworządność w Polsce oraz celowo pogarszając wcześniej dobre stosunki z Niemcami, Francją, a zwłaszcza Unią Europejską.

READ  Minister gospodarki Hebeck uważa, że ​​za benzynę można zarobić 3 euro

„Najpierw wygrali wybory, korzystając z nielegalnie zakupionych towarów od importera węgla z Rosji. Potem rozszerzyli jego import” – mówi głos narastającego basu i szybkie zmiany wizerunkowe. Wszystko wskazywało na rosnące wpływy białoruskich i rosyjskich tajnych służb zamieciony pod dywan Czołowy PiS Dzięki wpływom i patronatowi polityków Tomasz Szmydt zrobił zapierającą dech w piersiach karierę – „niedawno sędziego, a właściwie szpiega, który uciekł na Białoruś”.

PO obiecuje następnie wyjaśnić „wpływy Rosji i Białorusi w rządach Zjednoczonej Prawicy”. W grę wchodzi premier Donald Tusk. Z wykładu Sejmu wzywa posłów i wszystkich Polaków: „Skrót Polskiej Zjednoczonej Prawicy PZP można też rozwiązać jako «Opłacani zdrajcy i robotnicy Rosji» PZPR”. Oznacza komunistyczną Polskę. Polska, rządzona przez Zjednoczoną Partię Robotniczą w latach 1948–1989, była autorytarna i mogła głosować pokojowo jedynie w okresie jedności.

W reklamie wyborczej ani razu nie użyto słowa „UE”. Nie powiewają niebieskie flagi UE i nie słychać radosnego hymnu europejskiego. Ponieważ w tym fragmencie jest również wyraźnie napisane, że jeśli ci wewnętrzni wrogowie wejdą do Parlamentu Europejskiego, UE upadnie lub przynajmniej stanie się bardzo słaba.

Choć wielu polskich intelektualistów ostro skrytykowało reklamę wyborczą PO, która wydaje się pochodzić z pudełka wyborczego PiS, liczba głosów na PO wciąż rośnie. Reszty dopełniają liczne wystąpienia polityków PO, w których wspomina się o zabezpieczeniu społecznym Polaków.

Niedawne badanie przeprowadzone przez Opinia24 „Na którą partię oddałbyś głos w najbliższą niedzielę, 9 czerwca, która jest dniem wyborów do Parlamentu Europejskiego?” W pytaniu PO po raz pierwszy od lat wykazała lekką przewagę nad PiS, z 31 do 29 punktów procentowych. Przewaga wyborcza Polaków. Z drugiej strony narodowi populiści z PiS muszą pogodzić się z kolejnymi sondażami i kolejnymi stratami.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Kupowanie grzybów w Polsce: jaka jest cena popularnych kurek na rynku?

Published

on

Kupowanie grzybów w Polsce: jaka jest cena popularnych kurek na rynku?

In Polen ist die Pilzernte in vollem Gange. Pfifferlinge sind frisch auf dem Basar in Kostrzyn nad Odrą erhältlich. Ist der Preis im Vergleich zu deutschen Supermärkten wirklich günstiger?

Kostrzyn

Ein Artikel von

Bettina Winkler

Kurki na rynku polskim w Kostrzynie

Kurki w Polsce: sprzedawca Natalia ze świeżymi grzybami na targu w Kostrynie nad Otre. Czy kurki są tańsze w krajach sąsiednich?

Bettina Winkler

„Nasze grzyby są w 100% polskie” – podkreśla Natalia na stoisku z warzywami na bazarze w Kostrzynie nad Odrą, dwadzieścia kilometrów od Śląskiego. Swoją drogą piękny polski rynek z wieloma straganami, małymi restauracjami, bezpłatnymi miejscami parkingowymi, czystymi toaletami i niezliczoną liczbą fryzjerów. Warto odwiedzić.

READ  Wojna na Ukrainie: około 2,48 mln uchodźców w Polsce
Continue Reading

Top News

Po upałach w NRW: Burze przynoszą ochłodę – Aktualności – WDR – Aktualności

Published

on

Po upałach w NRW: Burze przynoszą ochłodę – Aktualności – WDR – Aktualności

Sobota potem NRW Znów ciepło, a przede wszystkim wilgotno, wieczorem i w nocy przelotne opady deszczu oraz ciepłe burze.

W Wuppertal-Ronsdorf piorun uderzył w dach domu. Następnie zapalił się dach. Według straży pożarnej w Wuppertalu nikt nie został ranny.

Uczestnicy koncertów są przemoczeni

Ostrzeżenie pogodowe na festiwalu w Baruka | Źródło zdjęcia: WDR/Marvin Hoffmann

Wśród tych, którzy byli zaskoczeni ulewnym deszczem, byli ci, którzy wzięli udział w festiwalu Parookaville w Wies. Na terenie lotniska, gdzie nocowało wielu gości, organizatorzy poprosili gości o zamknięcie namiotów i zabezpieczenie ich na ziemi ze względu na pogodę.

Wieczorem w Dusseldorfie, gdzie obecnie odbywa się Jarmark Nadreński, zebrały się ciemne chmury. Później zaczęło padać. Wczorajszy koncert Coldplay, pierwszy z trzech koncertów w Düsseldorfie, był odpowiednio mokry.

Chris Martin w ulewnym deszczu | Źródło zdjęcia: Henning Kaiser/dpa

Tuż przed frontmanem Chrisem Martinem i jego ekipą na arenie zaczęło się lać Taśma Wszedł na scenę. Prawie 50 000 fanów i muzyków zostało przemoczonych.

W niedzielę ponownie możliwe są burze

W niedzielę w Nadrenii Północnej-Westfalii niebo będzie pochmurne i zawsze będą występować pojedyncze przelotne opady deszczu i burze, w niektórych obszarach czasami bardzo groźne: z ulewnymi opadami deszczu, gradem i burzliwymi wiatrami. Temperatura nieznacznie spadnie do 26–29 stopni.

Według redakcji pogody WDR pogoda we wschodniej Westfalii jest ekstremalna Po południu możliwe są burze i ulewne opady deszczu do 50 litrów na metr kwadratowy.

Uczestnicy Christopher Street Day w Kolonii mają nadzieję, że bogowie pogody będą w ciągu dnia nieco życzliwi. Przez miasto przechodzi wielka parada, w której uczestniczy około 60 000 osób. Organizatorzy spodziewają się, że na trasie pojawi się ponad milion gości.

Oto trzy wskazówki, które pomogą Ci w pełni wykorzystać gorącą i wilgotną pogodę:

  • Wentylacja wczesna i późna – ale dopiero po: Wentylacja ma sens, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż w pomieszczeniu – czyli późnym wieczorem lub wczesnym rankiem. Niemniej jednak w wielu pomieszczeniach i sytuacjach ważne jest regularne wietrzenie w ciągu dnia. W przeciwnym razie powietrze w pomieszczeniu będzie nasycone parą i zanieczyszczeniami.
  • Pij dużo: Powinieneś pić regularnie przez cały dzień, zanim poczujesz pragnienie. Obowiązują następujące zasady: gorące napoje mogą zwiększyć pocenie się, bardzo zimne napoje mogą powodować nadmierne ciepło, co może wywierać nacisk na układ krążenia. Wybierz więc złoty środek między ciepłem a zimnem.
  • Zrób sobie sjestę: Jeśli to możliwe, DocEsser zaleca przebywanie w pomieszczeniach zamkniętych w godzinach od 13:00 do 18:00. Zatem od południa do późnego popołudnia słońce jest w najwyższym punkcie. Pomocne jest także noszenie w miarę możliwości luźnych i przewiewnych ubrań.

Ćwicz od północy do południa

W upalne dni, jeśli to możliwe, biegaj rano. Zdjęcie: dpa/Thomas Banneyer

Jeśli chcesz ćwiczyć, najlepiej robić to rano, szczególnie w upalne dni. „Brak powszechnie zauważanego południowego upału„Mówi meteorolog WDR Vogt.”Latem najwyższą temperaturę osiągamy pomiędzy godziną 15:00 a 18:00.”

Jeśli więc masz ochotę pobiegać w upalne dni, z pewnością możesz to zrobić w porze lunchu – ale lepiej nie robić tego wieczorem. „Oprócz upału powietrze jest również silnie zanieczyszczone– mówi Vogt.

Nasze zasoby:

  • Redakcja WDR Weather Meteorolog WDR Jürgen Vogt
  • Centrum Kompetencji Meteorologicznych ARD
  • Centrum Doradztwa Konsumenckiego NRW
  • Agencja informacyjna AFP
READ  Karetka na każdą misję? „Nie stać nas już na to”
Continue Reading

Top News

Wizyta w Pniewach, mieście partnerskim Oer-Erkenschwick w Polsce

Published

on

Wizyta w Pniewach, mieście partnerskim Oer-Erkenschwick w Polsce

READ  Deszcz, grad i burza - SWR Aktuell
Continue Reading

Trending