Connect with us

Top News

Polska: Na Pomorzu zbliża się ogromna skocznia

Published

on

Obszar Pomorza

D.Rozległe bałtyckie plaże, spokojne jeziora, nadmorskie lasy, rezerwaty przyrody i miasta do odwiedzenia: Pomorze (od słowiańskiego) Na morzu, „Nad morzem”) wspaniały obszar – turystyka, kultura, historia, geografia. Tak więc Niemcy i Polska Pod Pomorzem nie ma jednego znaczenia: ktoś w tym kraju mówi o Pomorzu Przednim i Hinderborm, które razem uczyniły Szczecin stolicą dawnej holenderskiej, a później pruskiej prowincji.

Z kolei w Polsce istnieją obecnie województwa zachodniopomorskie i pomorskie (oznaczone na mapie kolorem czarnym). Polska-Pomorze Zachodnie obejmuje duże obszary państwa (Szczecin) i Pomorze Wschodnie, podczas gdy Polska-Pomorze obejmuje granicę Pomorza Wschodniego i Wisły, zwaną po niemiecku Pomorską lub Prusami Zachodnimi. Dziś więc do Pomorza należy także piękny stary hanzycki Gdańsk, historyczny nadmorski kurort Sopot i Kaszuby.

Źródło: Infografika Die Weld

Z dużym pojezierzem i górami jest kaszubska Szwajcaria Bardzo naturalny. Kaszubi nadal posługują się językiem pokrewnym polskim z niemieckimi słowami zapożyczonymi.

W okolicy można również znaleźć ślady mononitów, którzy kiedyś migrowali z Holandii. W XVII wieku przekopali liczne kanały, zbudowali śluzy, stworzyli osuszone tereny i wywarli trwały wpływ na krajobraz. Gdańsk i pobliska miejscowość Fischerbabke (Rybina) to doskonałe punkty wypadowe na wycieczki łodzią mieszkalną po mniej znanym obszarze Weichselwerder, do którego można dostać się bez licencji łodzi.

Kontrastową przyrodę można poznawać także na lądzie – jedną trzecią zoologii pomorskiej pokrywają lasy. Rowerzystów interesują pomorskie odcinki długodystansowej ścieżki rowerowej Eurovolo 10, trasa nadbałtycka Niemcy Kurorty nadmorskie (takie jak Kolberg) i Słowiński Park Narodowy przez Gdańsk i dalej w region Vermio-Masuria.

Polska Sahara to magiczna atrakcja dla malarzy

Wznosi się ponad 40 metrów, słynny Londske Toon (Laska Cora). Przesuwa się do dziesięciu metrów rocznie, najpotężniejsze ruchome wzgórze – równie rozległy ocean na unikalnym wybrzeżu Pomorza w Europie, ale nieco mniejszy, olbrzym w kształcie półksiężyca ze złocistożółtego piasku otoczony wydmami. Polska Sahara, imponujący obszar w pobliżu nadmorskiego kurortu Łeba, położona jest na 17-kilometrowym odcinku między jeziorem Łeba a wybrzeżem Bałtyku.

Artyści tacy jak Max Beckstein, który zakochał się w niej w 1921 roku i jej kolega malarz Garmit-Rodlough, zainspirowali się grą światła w tym pejzażu, który do dziś jest miejscem malowania. Wzgórza są częścią Słowińskiego Parku Narodowego – około 18 600 hektarów, 140 kilometrów szlaków turystycznych, ponad 250 ptaków, z których część jest rzadka, oraz 850 gatunków roślin, co sprawia, że ​​cały rezerwat biosfery UNESCO nadaje się dla wędrowców. Wioska Muzeów (Kluki) w Kluken pozwala odwiedzającym doświadczyć kultury słowackiej, która kiedyś tu mieszkała, po której nazwano park narodowy i obecnie wymarł.

Suplement dla szpiców karłowatych lordów

Jest mniejszy niż mały szpic czy szpic pomorski (angielski „Bommer”): popularny akcesorium europejskiej szlachty i pierwszy działa w lepszych kręgach. Wygląda jak wypchane zwierzę, ale prawdziwy pies. Około 200 lat temu pierwsza mała mierzeja trafiła do Anglii z Pomorza, gdzie hodowano je wielkości zabawek.

Dopiero w latach 70-tych mini pomorski pies został ponownie sprowadzony do Niemiec. Ale nie powinieneś dać się zwieść wielkości jego zwierzaka: podobnie jak jego wielcy przodkowie, ten szpic ma wyjątkową rodzinę i strażnika, coś trzeba mu zrobić – inaczej on Nie miłe I płacz.

Jest dalej rozwijany w kierunku rozmiaru zabawki: pomorskiej lub pomorskiej

Jest dalej rozwijany w kierunku rozmiaru zabawki: pomorskiej lub pomorskiej

Quelle: Getty Images / 500x Prime / Sztuka izolacji / 500x

Zamek Książąt w Szczecinie

Widziany z daleka wspaniały szczeciński pałac z wieloma wieżami z widokiem na miasto. Dawna siedziba Griffina w dawnej stolicy, Pomorzu, została poważnie zniszczona podczas II wojny światowej i przez wiele lat była przebudowywana w stylu renesansowym.

Czytaj więcej

Typowy Hirschberg (Polska): Zabytkowe jaskinie z ich kawiarniami

Dziś zamek pomorskich pałaców jest miejscem spektakli teatralnych, wystaw artystycznych i koncertów. Opera Szczecina zasiada na jednym z fortepianów i tworzy kompletną wariację estetyczną na temat Filharmonii w jej pięknej, nowoczesnej galerii.

W przeciwieństwie do Gdańska i Warszawy, w dawnym zachodnim homodyjskim mieście Odra, obecnie stolicy województwa zachodniopomorskiego, nie zostało ono historycznie odbudowane w sposób jednolity. Zamiast tego, stare miasto Szczecina prezentuje dziś wspaniałą mieszankę średniowiecza, epoki wilhelmińskiej, budynków z prefabrykatów i współczesności.

Polska: Dziś spektakle teatralne, wystawy sztuki i koncerty odbywają się w Pałacu Szczecin

Dziś spektakle teatralne, wystawy sztuki i koncerty odbywają się w Pałacu Szczecin

Quelle: Obrazy Imego / przebarwienia

Bębnienie z Günterem Grassem w Gdańsku

Można by go nazwać najwyższą gwiazdą filmu krótkometrażowego Tansika: Onskar Madserath, powieść Gunder Crossa „Blaszany bębenek”. Przez 13 lat siedział samotnie na ławce w parku, będącej częścią pomnika w dzielnicy Longfour w Khodaskin, obecnie Vressk, pisarz urodził się w 1927 roku. Bo Cross, który nawet po wysiedleniu Niemców był blisko rodzinnego miasta, za życia stanowczo odrzucił pomnik.

Dopiero po jego śmierci w 2015 roku pozwolono na dodanie wizerunku trawy do pomnika. Dziś ławka, na której można usiąść między Oscarem a trawą, jest popularnym miejscem do robienia zdjęć. Jest to niezbędne w każdej podróży po Gdańsku na ścieżce noblisty w dziedzinie literatury, domu, w którym się urodził i kościele Najświętszego Serca, w którym został ochrzczony jako katolik.

Gdańsk (Polska): Oscar Madserat (z lewej) długo siedział sam na ławce, a teraz Thunder Cross ma go za swoją firmę

Oscar Madserat (z lewej) długo siedział sam na ławce, a teraz Thunder Cross trzyma go wspólnie

Quelle: Mauritius Pictures / Wojciech Strick / Alami

Wakacje nad Bałtykiem na każdy gust

Zachodniopomorskie i pomorskie statki razem mają 532 kilometry linii brzegowej zwróconej w stronę otwartego morza – wystarczająco dużo miejsca dla leniwych plaż, ścigaczy na bananie, budowniczych zamków z piasku i kapitanów rekreacyjnych. Na Pomorzu znajduje się dwa tuziny dużych nadbałtyckich kurortów, w tym Svenozki (Świnoujście) Uznam, Międzyzdroje (Międzyzdroje) Wallin i Kolberg (Kołobrzeg), który rozwinął się w uzdrowisko.

Czytaj więcej

Kopenhaga, stolica Danii, to spokojna metropolia, w której łatwo jest znaleźć swoją drogę.

W Sopocie nad Zatoką Gdańską można wynająć elegancką willę i zwiedzić najdłuższy drewniany filar w Europie. Są skały dla surferów przewodników i wędrówek. Ornitolodzy uzyskują wartość swoich pieniędzy lokalnie.

Cytat

„Kiedy pojechaliśmy tam latem 1827 roku, Svinozhsky był brzydkim gniazdem, ale jednocześnie szczególnym uroczym miejscem”.

Theodore Fontaine (1819-1898) został narodowym poetą regionu pruskiego. Niewiele jednak wiadomo, że zniszczył Pomorze na gruncie literackim. Jako dziecko Fontaine spędził pięć lat rozwoju w Eusedom w Svinozhsky, co opisał w swojej książce „Main Kinderjaje”.

Zainspirowany miastem „Effie Priest”, jest uważany za szablon rezydencji kazeiny bohaterki. Wiele opisów powieściowych miejsc, wydarzeń i nazw pochodzi ze Świnoujścia – odpowiednie połączenie lektury, brzydkiej i atrakcyjnej ekscentryczności, aby odwiedzić portowe miasto, powinno do dziś robić na gościach wrażenie, tak jak zrobił to Fontaine.

Więcej części naszej regionalnej serii geografii można znaleźć tutaj: Humorystyczny, Przygodowy, Regularny.

Tutaj znajdziesz treści stron trzecich

Aby komunikować się lub wyświetlać treści stron trzecich, potrzebujemy Twojej zgody.

READ  Polska ma problem z transportem - części rozwiązania mogą niepokoić Niemcy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim: Wypadek w złym kierunku – 3 zabitych! – Wiadomości krajowe

Published

on

Pforzheim (Badenia-Wirtembergia) – Poważny wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim. Powód: jazda pod prąd! Około 3.45 w niedzielę 35-letni mężczyzna wyjechał swoim peugeotem z parkingu Yes Campfellback w kierunku przeciwnym do drogi na autostradzie.

Zderzył się czołowo z kierowcą Renault i przejechał prawie cztery kilometry – w samochodzie jadło czterech młodych mężczyzn, z których dwóch zginęło na miejscu zdarzenia.

Frank Weber z policji w Pforzheim w BILD: „Kierowca Renault (28) i pilot (24) zginęli w ataku z przodu. Kolejni 28-latek i 33-latek siedział z tyłu pojazdu. zostały przewiezione do szpitali.”

Kierowca, który pojechał niewłaściwą drogą, również doznał poważnych obrażeń. Według policji inny kierowca początkowo skarżył się, że kierowca Peugeota jest podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Weber: „Służby ratunkowe natychmiast zaczęły szukać samochodu, ale początkowo nie mogły go nigdzie znaleźć.

Według raportów BILD, musiało być kilka telefonów alarmowych, ponieważ przyczyna wypadku została później zauważona przez „niebezpieczny styl jazdy”.


Tylko kupa śmieci: na A8 zgubiony kierowca zderzył się z nadjeżdżającym samochodem, zabijając trzech, a dwóch poważnie raniąc.Zdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogą

Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogąZdjęcie: Marcus Rod / DBA


W tym Renault zginęły dwie osoby

W tym Renault zginęły dwie osobyZdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Dokładny przebieg wypadku jest teraz określony

Dokładny przebieg wypadku jest teraz określonyZdjęcie: 7aktuell.de/Alexander Hald

Autobahn 8 jest obecnie całkowicie zamknięty między Pforzheim-Ost i Pforzheim-Nord. Na służbie są ratownicy i policja.

Świadkowie, którzy mogą udzielić informacji o przebiegu wypadku lub stylu jazdy 35-latka, proszeni są o kontakt z Policją Drogową w Pforzheim pod numerem 07231 125810.

READ  Anne Will (ARD) - Louisa Newbur odnosi się do Laceta: „Usprawiedliwiasz treści rasistowskie!”
Continue Reading

Top News

Siostry Schmidtstorp wracają do Polski / Sumo srebro i brąz

Published

on

Daniela Schmidtstorp weszła na ring w kategorii wagowej 73 kg, rzucając na ring swoją przeciwniczkę Lenę Andrezek w pierwszej walce, dzięki czemu była w stanie wygrać walkę. Porażkę musiał przyznać Olivii Klegolskiej, która później w drugiej walce zdobyła złoty medal, ale w trzeciej walce potężnym kopnięciem rzucił na parkiet Agatę Sorosuchę. Zachował się srebrny medal w wadze -73 kg.

Kerstin Schmidtstorp i Johanna Schumann weszły na ring, aby zebrać kluczowe punkty rankingowe na Igrzyska Światowe 2022 w kategorii wagowej 80 kg. Johanna Sooman zmierzyła się z Ukrainką Anną Fomitską, tym razem Johanna nie znalazła przeciwko niej żadnej techniki i musiała zaakceptować porażkę. W kolejnej walce zmierzył się z Aleksandrą Grigile z Polski. Niestety Johanna doznała kontuzji kolana i została wykluczona z meczu. W długiej walce o sumo, Kerstin Schmidtstarp była w stanie rzucić na parkiet silną mistrzynię Europy juniorów Irinę Hrebenziu z harai koshi. W starciu z byłą mistrzynią Europy i świata Anną Alexandrovą z Rosji, przegrała i Kerstin Schmidtstarp musiała przejść do rundy pocieszenia, ale brąz wciąż był w zasięgu. Chęć odniesienia sukcesu i chęć konsolidacji ważnych punktów powstałych w ciągu trzech lat sprawiły, że Kerstin wyrosła poza siebie. Wygrała brązowy medal w meczu o brązowy medal z Aleksandrą Krikel z Polski.

„Kogut” w koszyku w ten weekend Jerk Frischmann z Babelsberg walczył do 115 kg. Jak zawsze Draw przywiózł mu Waję Duri z Ukrainy, a ten silny, młody zawodnik był magiczną atrakcją dla Jork na wiele meczów. Walki z nim nasilają się coraz bardziej, ale to nie wystarczy, by wygrać. Ale został wciągnięty do rundy komfortu i był w stanie ukończyć na 7. miejscu.

Wszyscy zawodnicy zmierzyli się z wyzwaniem dywizji otwartej, w której wspólnie walczyły wszystkie kategorie wagowe. Daniela, która waży zaledwie 72 kg, była jednym z najlżejszych i najcięższym zawodnikiem turnieju został wylosowany. To właśnie sprawia, że ​​ta kategoria wagowa jest tak wyjątkowa, szybkość i zwinność Danieli mierzy się z wagą i wzrostem polskiej rywalki Susannah Kristek. To jest to, co publiczność chce zobaczyć i sprawić, by sumo było wyjątkowe i przyjemne. Daniela próbowała unikać przeciwnika i być nękana przez Suparisa (stopy/stopy z płaską dłonią na klatce piersiowej przeciwnika). Dopiero gdy Susanna Cristek ją złapała, Daniela została wyrzucona z ringu. Susannah Kristek jest aktualną bliźniaczą mistrzynią Europy juniorów w 2021 roku!

READ  Wolność prasy w Polsce: strzępy zdań budzą podejrzenia w języku niemieckim

Kerstin nie odniosła łatwego zwycięstwa z mistrzynią świata Herveid Ivaną Berezovską. Udało jej się jednak walczyć aż do małego finału w finale Hope, gdzie przegrała po wielkiej bitwie z Ukrainą przeciwko Victorii Sark. 5 miejsce w tak mocnej konkurencji, szaleństwo!

Jர்க்rg Frischmann walczył z ufnością o zwycięstwo nad Węgrem Patrickiem Pusasem, który nie wydawał się być kontuzjowany, a tym samym George wygrał, ponieważ Georgia była w finale przeciwko Kadyksowi. To naprawdę wyrzuciło komentarz z twarzy Jurki Subarisa. J ஜோrg przeszedł do rundy pocieszenia, wciąż mając nadzieję na zwycięstwo nad Cockpipe Miko-Logic of Poland. Niestety kolejny najsilniejszy Gruzin był w kolejnej walce i pozwolił eksplodować naszemu marzeniu o otwartym medalu z mężczyznami. Dobre 7 miejsce z emocjonującymi walkami to dobry wynik.

Na zakończenie imprezy jury nominowało sportowca, który miał odebrać targową nagrodę sportową ufundowaną przez Ambasadora Japonii z Polski! Brandenburg Sumotory Jurk Frishman otrzymał nagrodę, ponieważ traktuje swoich kolegów z drużyny z szacunkiem, niezależnie od tego, czy wygrają, czy przegrają. Ta nagroda jest warta więcej niż jakikolwiek złoty medal, twoje własne rozsądne zachowanie sportowe zostanie zauważone i będziesz postrzegany jako wzór do naśladowania.

Sędziami obok ringu były Elke Novak i Jana Harbart. Delegacji przewodniczyli dyrektor sportowy Wolfgang Jacquesward i trener Sandra Coppen-Jacquesward.

Od 11 rano 9 października Brandenburger będzie miał okazję zobaczyć fragmenty europejskiej elity walki sumo w Trifelderhall w Braisenberg und der Howell’s Wisenveck. Do tej pory zgłosiły się już Francja, Włochy, Rosja, Węgry, Polska, Wielka Brytania i Ukraina.

Continue Reading

Top News

Polska wygrywa ze standardowym pistoletem

Published

on

1. Tomas Partnick (POL), 2. Carls Olson (Szwecja), 3. Olson Stephen (DEN)

Polar Thomas Bartnik wygrał zimą finał Pucharu Europy ze standardową bronią na dystansie 300 metrów. Najlepsze szóste miejsce w Szwajcarii wywalczył Pascal Packman.

Od 24 do 26 września strzelnica Winter O’Hareball będzie mekką najlepszych europejskich snajperów na 300 metrów z ośmiu krajów. Tomas Bartnik wygrał trzyetapowy turniej z 591 punktami, więc Polak wyrównał rekord Europy ustanowiony przez Austriaka Bernharda Pickela. Srebro powędrowało do Danii ze Szwedem Carlem Olsonem (589) i Stephenem Olsonem o brąz (588). .

Najlepszy Szwajcar na szóstym miejscu
Siedmiu szwajcarskich snajperów rywalizowało ze standardowymi działami w piątek rano. Najlepszy był Pascal Packman na szóstym miejscu z 585 punktami. Pogman stracił kilka punktów, zwłaszcza na trybunie, dwie serie po 95 punktów w każdej. Gilles Dufox pozostaje w tyle z 583 pierścieniami. Sylvia Kignard i John Lokpihler zajęli odpowiednio 13. i 14. miejsce. Sandro Grouter, Sasha Tongi i Rafael Prouter zajmują 16, 20 i 21 miejsce.

Jutro, w sobotę, na pokazie zimowym odbędą się zawody z pistoletu 300m 3×40. Finał Pucharu Europy kończy się w niedzielę.

READ  "Polka 2050": Nowa impreza wstrząsa Polską
Continue Reading

Trending