Connect with us

Top News

Polska i Ukraina: Mamy wspólne interesy

Published

on

iW tych dniach świętujemy wspólnie w Kijowie 30. rocznicę odzyskania niepodległości przez Ukrainę. Trzy dekady temu Polska, która utorowała drogę reformom w regionie, i Ukraina, która dążyła do niepodległości, znajdowały się w różnych punktach wyjścia, ale oba kraje miały wspólny cel.

Chcieliśmy odzyskać należne nam miejsce w europejskiej rodzinie niepodległych narodów. Polska była pierwszym krajem na świecie, który uznał narodową niepodległość Ukrainy. Ta decyzja stała się podstawą do umocnienia naszej przyjaźni. Ponad 90 milionów Ukraińców i Polaków stanęło obok siebie jako niepodległe i suwerenne narody.

Czytaj więcej

Z różnych powodów, często niezależnych od nas, energia powrotu Polski i Ukrainy do europejskiej rodziny była w innym tempie. Jednak od 30 lat Warszawa zawsze uważała Kijów za swojego przyszłego partnera i sojusznika w Unii Europejskiej i NATO. Największą siłą integracji europejskiej jest rozwój wszystkich, którzy w niej uczestniczą.

Typowe zagrożenia bezpieczeństwa

Rozszerzenie UE w 2004 roku przyniosło korzyści nie tylko krajom Europy Środkowej, ale także członkom wspólnoty. Głęboko wierzymy, że przyszłe członkostwo Ukrainy w UE przyniesie korzyści nie tylko Ukrainie, ale także Polsce i innym państwom członkowskim. Europa nie skończyła się na Łabie. Nie kończy się na Odrze. Wznoszenie murów na granicy z Polską i Ukrainą jest sztuczne, historycznie absurdalne i nierozsądne.

Nasze kraje podzielają wspólne poglądy na zagrożenia w sektorze obronnym. Ale uważamy też, że tymczasowa okupacja Krymu i wojna we wschodniej Ukrainie naruszyły podstawowe zasady prawa międzynarodowego i podważyły ​​fundamenty Europejskiej Rady Bezpieczeństwa. Takie destrukcyjne działania Rosji są źródłem nowych wyzwań militarno-politycznych na Morzu Czarnym w wyniku zniszczenia systemu bezpieczeństwa w regionie. Wyzwania wymagające wspólnych i zintegrowanych odpowiedzi.

Czytaj więcej

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Selenskij ma nadzieję na handel z Niemcami w kwestii dostaw energii

Ukraina naraża nie tylko życie swoich obywateli, aby chronić swój kraj, ale także granice demokratycznej decyzji cywilizacyjnej w całej Europie. Ta decyzja została podjęta po straszliwych wojnach XX wieku, dzięki harmonii przyjaznego współistnienia narodów niespotykanej w historii świata i stale rozwijającej się. To logiczne, że Europejczycy będą bronić tej harmonii.

READ  Westinghouse nadal inwestuje w Polsce

Z tego powodu Warszawa nie uznaje aneksji Krymu przez Rosję. Aby potwierdzić to nieodwracalne stanowisko, 23 sierpnia spotkamy się z innymi przywódcami niezależnego świata w Kijowie na inauguracyjnym szczycie bazy krymskiej, nowego międzynarodowego mechanizmu zjednoczenia ukraińskiego półwyspu.

Przeciw budowie Nort Stream 2

Wyzwaniem dla bezpieczeństwa europejskiego są nie tylko wojska na Ukrainie, które są blisko naszych granic i tymczasowo do nich przyczepione, ale także inne trudne akty wykryte przez Rosję, a mianowicie dezinformacja, sabotaż i korupcja polityczna. Prowadzone są w celu zniszczenia pokoju w Europie.

Dziś Polska i Ukraina nadal odrzucają budowę gazociągu North Stream 2, ponieważ jest on realizowany całkowicie pod przykrywką „planu politycznego” zwiększenia presji na Ukrainę i umożliwienia Rosji wywołania nowej fali agresji w naszym regionie .

Niedawna zapowiedź Niemiec i Stanów Zjednoczonych skutecznie da zielone światło dla dokończenia budowy gazociągu, podważając zaufanie naszych sojuszników i podważając bezpieczeństwo naszego kontynentu. Musimy współpracować, aby zapewnić Europie rzeczywistą obronę przed rosyjską bronią gazową.

Nowe zagrożenia powinny zachęcić naszych sąsiadów do bliższej współpracy. Kontakty międzyludzkie pomagają zbliżyć nasze kraje. Jako członek UE i sąsiad Ukrainy, Polska jest przykładem udanej transformacji i rozwoju gospodarczego dla ukraińskiego społeczeństwa.

Ukraińcy są zawsze mile widziani w Polsce, a język ukraiński często słyszy się na ulicach polskich miast. Coraz więcej polskich turystów odwiedza Ukrainę. Wzrastają relacje handlowe i inwestycyjne. Polska jest jednym z najważniejszych partnerów handlowych Ukrainy i największym rynkiem zbytu towarów ukraińskich w Unii Europejskiej.

Intymne, wzajemnie korzystne i uczciwe interakcje ułatwiają w miejscach radzenie sobie z ciężkim ciężarem wspólnej historii. Poznając się, możemy przełamać uprzedzenia i negatywne stereotypy, a nowe pokolenia odgrywają w tym kluczową rolę.

Wspólna tradycja historyczna

Wiemy, że wiele kwestii historycznych wciąż podlega różnym interpretacjom, a czasem bolesnym argumentom. Dlatego niezbędny jest otwarty i konstruktywny dialog między historykami, agencjami rządowymi i organizacjami społeczeństwa obywatelskiego. Ważną rolę odgrywają wymiany młodzieży między naszymi krajami.

READ  Recenzja zegarka Huawei GT 2e

Jednocześnie Polska i Ukraina – wraz z Litwą – tworzą dialog w nowej formie zwanej trójkątem laplińskim. Ten nowy mechanizm współpracy między trzema krajami europejskimi – wolnymi i równymi równym – odzwierciedla wspólne dziedzictwo historyczne stworzone przez naszych przodków w ramach Unii Lubelskiej. Znaczenie naszej wspólnej historii dzisiaj jest wyraźnym wyrazem naszej zdolności do służenia naszym wspólnym, konstruktywnym celom politycznym.

Analizując drogę, którą przebyliśmy wspólnie przez ostatnie 30 lat, przywołujemy doświadczenia dwóch głównych krajów europejskich, Francji i Niemiec. Przez ponad pół wieku pokonywali głębokie historyczne uprzedzenia, przewracali karty bolesnej przeszłości i zbudowali jedną z najbardziej stabilnych polityk na świecie. Ten znaczący rozwój wymagał osobistej odwagi i dalekowzroczności ówczesnych rządów obu krajów.

Jednak kryje się za tym coś fundamentalnego: zrozumienie wspólnych interesów obu krajów, a zwłaszcza długofalowej współpracy w kluczowych obszarach polityki, gospodarki i bezpieczeństwa, jest niewątpliwie podstawą wzmacniania wspólnego bezpieczeństwa.

Ponadto nasze kraje od 30 lat rozwijają strategiczne partnerstwo w oparciu o wspólny kapitał i tożsamość europejską. Ukraińcy i Polacy piszą dziś nową historię wspólnego sukcesu. A ten proces jest nieunikniony.

Andrzej Duda jest Prezydentem RP. Prezydentem Ukrainy jest Volodymyr Selenskiz.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Pod presją Unii Europejskiej – Polska znosi „LGBT – Wolną Strefę”

Published

on

Podobno najpierw wywarła presję finansową ze strony UE!

Teraz Sejmik Województwa Świętokryskiego zniósł status tzw. „strefy bez ideologii LGBT”. Na specjalnej sesji w środę parlament regionu południowej Polski przegłosował uchylenie kontrowersyjnej deklaracji przyjętej w 2019 r. w sprawie „sprzeciwu wobec ideologii LGBT”.

G g W końcu pieniądze UE są ważniejsze niż potworność homoseksualistów i lesbijek. To nie znaczy, że duch na końcu nie będzie taki sam.

Tło: Dwa lata temu ponad sto miast i regionów w Polsce – zwłaszcza tradycyjnie ściśle katolickie południe i południowy wschód kraju – ogłosiło się strefą „bez ideologii LGBT”.

Kilka dni temu polityczna gazeta powiązana z rządem rozprowadziła tysiące naklejek z tym wyrazem i tęczową flagą z krzyżem.


W lipcu 2019 r. Tygodnik „Gazeta Polska” nakleił te antyhomo nalepki. Krzyż z tęczową flagą widnieje na naklejkach „Strefa bez ideologii LGBT”. Dzięki nim czytelnicy mogli „pokazać swoje kolory”, jak wyjaśniali ówcześni autorzy. Były dostępne w tysiącach we wszystkich kioskachZdjęcie: AFP

W rezolucjach niektóre społeczności zobowiązują się do podjęcia działań przeciwko „propagandzie homoseksualnej” i edukacji seksualnej w szkołach.

Komisja Europejska (UE) zawiesiła rozmowy o finansach regionalnych z kilkoma polskimi regionami.

„Komisja UE nalega na naruszenie sekcji 2 konwencji europejskich (TUE), jeśli obszary, miejsca pracy lub usługi są określane jako „wolne od LGBT” – powiedział Andrzej Petkovsky, szef administracji regionalnej Svodkrysky.

Mimo to: On już to wie!

Artykuł 2 stanowi, że TUE został zmieniony traktatem lizbońskim: Wartości ustanowione przez Unię obejmują godność człowieka, wolność, demokrację, równość, praworządność i poszanowanie praw człowieka, w tym praw mniejszości.

Ostra krytyka ze strony UE

Pod koniec lipca 2020 r. Skrytykował komisarz UE ds. równości płci Helena Dolly Dofinansowanie partnerstw miast już „w strefach bez ideologii LGBT” w Polsce. Komisja Europejska w Brukseli odrzuciła sześć kolejnych wniosków o dofinansowanie partnerstwa miast.

We wrześniu 2020 Przewodniczący Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen Parlament Europejski w Brukseli jednoznacznie zadeklarował: „Tak zwane regiony bez ideologii LGBT to regiony, które straciły szacunek dla swoich bliźnich. Nie ma dla nich miejsca w naszej Unii”.

Kilka dni temu region krakowski odebrał sobie status strefy „bez ideologii LGBT”.

Komisja Europejska z zadowoleniem przyjęła posunięcie Województwa Svodokrisky. „Widzimy ruch we właściwym kierunku i oczekujemy, że inne obszary pójdą w ten sam sposób” – powiedział Christian Vikant, rzecznik komisji w agencji prasowej PAP. Sytuacja będzie stale monitorowana.

Jest więcej wiadomości LGBTQ Facebook I powyżej Instagram – Teraz podążaj za budową chóru.

READ  Włosi zaszczepieni w Monachium: chcą poinformować Sodera o kampanii szczepień
Continue Reading

Top News

Wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim: Wypadek w złym kierunku – 3 zabitych! – Wiadomości krajowe

Published

on

Pforzheim (Badenia-Wirtembergia) – Poważny wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim. Powód: jazda pod prąd! Około 3.45 w niedzielę 35-letni mężczyzna wyjechał swoim peugeotem z parkingu Yes Campfellback w kierunku przeciwnym do drogi na autostradzie.

Zderzył się czołowo z kierowcą Renault i przejechał prawie cztery kilometry – w samochodzie jadło czterech młodych mężczyzn, z których dwóch zginęło na miejscu zdarzenia.

Frank Weber z policji w Pforzheim w BILD: „Kierowca Renault (28) i pilot (24) zginęli w ataku z przodu. Kolejni 28-latek i 33-latek siedział z tyłu pojazdu. zostały przewiezione do szpitali.”

Kierowca, który pojechał niewłaściwą drogą, również doznał poważnych obrażeń. Według policji inny kierowca początkowo skarżył się, że kierowca Peugeota jest podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Weber: „Służby ratunkowe natychmiast zaczęły szukać samochodu, ale początkowo nie mogły go nigdzie znaleźć.

Według raportów BILD, musiało być kilka telefonów alarmowych, ponieważ przyczyna wypadku została później zauważona przez „niebezpieczny styl jazdy”.


Tylko kupa śmieci: na A8 zgubiony kierowca zderzył się z nadjeżdżającym samochodem, zabijając trzech, a dwóch poważnie raniąc.Zdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogą

Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogąZdjęcie: Marcus Rod / DBA


W tym Renault zginęły dwie osoby

W tym Renault zginęły dwie osobyZdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Dokładny przebieg wypadku jest teraz określony

Dokładny przebieg wypadku jest teraz określonyZdjęcie: 7aktuell.de/Alexander Hald

Autobahn 8 jest obecnie całkowicie zamknięty między Pforzheim-Ost i Pforzheim-Nord. Na służbie są ratownicy i policja.

Świadkowie, którzy mogą udzielić informacji o przebiegu wypadku lub stylu jazdy 35-latka, proszeni są o kontakt z Policją Drogową w Pforzheim pod numerem 07231 125810.

READ  Polska: prawo krajowe czy prawo unijne – co się dzieje?
Continue Reading

Top News

Siostry Schmidtstorp wracają do Polski / Sumo srebro i brąz

Published

on

Daniela Schmidtstorp weszła na ring w kategorii wagowej 73 kg, rzucając na ring swoją przeciwniczkę Lenę Andrezek w pierwszej walce, dzięki czemu była w stanie wygrać walkę. Porażkę musiał przyznać Olivii Klegolskiej, która później w drugiej walce zdobyła złoty medal, ale w trzeciej walce potężnym kopnięciem rzucił na parkiet Agatę Sorosuchę. Zachował się srebrny medal w wadze -73 kg.

Kerstin Schmidtstorp i Johanna Schumann weszły na ring, aby zebrać kluczowe punkty rankingowe na Igrzyska Światowe 2022 w kategorii wagowej 80 kg. Johanna Sooman zmierzyła się z Ukrainką Anną Fomitską, tym razem Johanna nie znalazła przeciwko niej żadnej techniki i musiała zaakceptować porażkę. W kolejnej walce zmierzył się z Aleksandrą Grigile z Polski. Niestety Johanna doznała kontuzji kolana i została wykluczona z meczu. W długiej walce o sumo, Kerstin Schmidtstarp była w stanie rzucić na parkiet silną mistrzynię Europy juniorów Irinę Hrebenziu z harai koshi. W starciu z byłą mistrzynią Europy i świata Anną Alexandrovą z Rosji, przegrała i Kerstin Schmidtstarp musiała przejść do rundy pocieszenia, ale brąz wciąż był w zasięgu. Chęć odniesienia sukcesu i chęć konsolidacji ważnych punktów powstałych w ciągu trzech lat sprawiły, że Kerstin wyrosła poza siebie. Wygrała brązowy medal w meczu o brązowy medal z Aleksandrą Krikel z Polski.

„Kogut” w koszyku w ten weekend Jerk Frischmann z Babelsberg walczył do 115 kg. Jak zawsze Draw przywiózł mu Waję Duri z Ukrainy, a ten silny, młody zawodnik był magiczną atrakcją dla Jork na wiele meczów. Walki z nim nasilają się coraz bardziej, ale to nie wystarczy, by wygrać. Ale został wciągnięty do rundy komfortu i był w stanie ukończyć na 7. miejscu.

Wszyscy zawodnicy zmierzyli się z wyzwaniem dywizji otwartej, w której wspólnie walczyły wszystkie kategorie wagowe. Daniela, która waży zaledwie 72 kg, była jednym z najlżejszych i najcięższym zawodnikiem turnieju został wylosowany. To właśnie sprawia, że ​​ta kategoria wagowa jest tak wyjątkowa, szybkość i zwinność Danieli mierzy się z wagą i wzrostem polskiej rywalki Susannah Kristek. To jest to, co publiczność chce zobaczyć i sprawić, by sumo było wyjątkowe i przyjemne. Daniela próbowała unikać przeciwnika i być nękana przez Suparisa (stopy/stopy z płaską dłonią na klatce piersiowej przeciwnika). Dopiero gdy Susanna Cristek ją złapała, Daniela została wyrzucona z ringu. Susannah Kristek jest aktualną bliźniaczą mistrzynią Europy juniorów w 2021 roku!

READ  Wirus koronowy w okrężnicy: szczepionka ogniskowa

Kerstin nie odniosła łatwego zwycięstwa z mistrzynią świata Herveid Ivaną Berezovską. Udało jej się jednak walczyć aż do małego finału w finale Hope, gdzie przegrała po wielkiej bitwie z Ukrainą przeciwko Victorii Sark. 5 miejsce w tak mocnej konkurencji, szaleństwo!

Jர்க்rg Frischmann walczył z ufnością o zwycięstwo nad Węgrem Patrickiem Pusasem, który nie wydawał się być kontuzjowany, a tym samym George wygrał, ponieważ Georgia była w finale przeciwko Kadyksowi. To naprawdę wyrzuciło komentarz z twarzy Jurki Subarisa. J ஜோrg przeszedł do rundy pocieszenia, wciąż mając nadzieję na zwycięstwo nad Cockpipe Miko-Logic of Poland. Niestety kolejny najsilniejszy Gruzin był w kolejnej walce i pozwolił eksplodować naszemu marzeniu o otwartym medalu z mężczyznami. Dobre 7 miejsce z emocjonującymi walkami to dobry wynik.

Na zakończenie imprezy jury nominowało sportowca, który miał odebrać targową nagrodę sportową ufundowaną przez Ambasadora Japonii z Polski! Brandenburg Sumotory Jurk Frishman otrzymał nagrodę, ponieważ traktuje swoich kolegów z drużyny z szacunkiem, niezależnie od tego, czy wygrają, czy przegrają. Ta nagroda jest warta więcej niż jakikolwiek złoty medal, twoje własne rozsądne zachowanie sportowe zostanie zauważone i będziesz postrzegany jako wzór do naśladowania.

Sędziami obok ringu były Elke Novak i Jana Harbart. Delegacji przewodniczyli dyrektor sportowy Wolfgang Jacquesward i trener Sandra Coppen-Jacquesward.

Od 11 rano 9 października Brandenburger będzie miał okazję zobaczyć fragmenty europejskiej elity walki sumo w Trifelderhall w Braisenberg und der Howell’s Wisenveck. Do tej pory zgłosiły się już Francja, Włochy, Rosja, Węgry, Polska, Wielka Brytania i Ukraina.

Continue Reading

Trending