Connect with us

Top News

Polska: Homofobiczny atak zaciemnia festiwal piłki nożnej UEFA

Published

on

Polska: Homofobiczny atak zaciemnia festiwal piłki nożnej UEFA

„Straciłem ząb. Uderzyłem. Musiałem iść do szpitala i wszystko przeskanować. Byłem zszokowany. Szef zespołu fitness ds. LGBTQ* relacjonuje inspirowany gejami atak w Gdańsku 26 maja 2021 r., gospodarza finału Ligi Europy. Ten fakt należy wziąć pod uwagę ”.

Operacja odbyła się już w marcu. Andrzeja Dokarskiego, Szef dziwacznej drużyny sportowej w Polsce wypowiedział się w rozmowie z anglojęzycznym serwisem sportowym Sportowcy „Friends Playing Together” opowiada o nocy, kiedy zaatakowało dwóch tuzinów mężczyzn w czarnych balonach.

„Zostaliśmy pobici na śmierć. Oboje musieliśmy iść do szpitala, a reszta uciekła”.

Zespół spotyka się raz w tygodniu, aby stworzyć przestrzeń integracyjną dla animatorów, w której będą mogli grać w gry i wspólnie się bawić. Dlatego weszli w pole widzenia sprawców, Dokorski jest nieugięty. To nie jest atak przypadkowy, ale zorganizowany – przede wszystkim motywacja homoseksualna.

„Ludzie nosili w nocy maski i okulary przeciwsłoneczne, a na ich koszulkach nie było podpisów ani symboli. Sprowokowała to jej obrzydzenie. [homophobe] Rzeczy nas wzywały. „

Dokorski był jedną z dwóch osób, które później trafiły do ​​szpitala. Doznał urazu kręgosłupa z powodu złamanego zęba. Był w szoku, powiedział trener.


Przegląd UEFA

Incydent miał miejsce w całym Kdańsku, który jest uważany za hojny dla społeczeństwa – zwłaszcza w porównaniu z tym, co wydarzyło się w południowej Polsce (Zgłosiliśmy). Policja prowadziła śledztwo po fakcie, nawet burmistrz Gdańska Aleksandra Tulkiewicz Mówiąc, stanowczo potępił atak.

Stronie internetowej Sportowcy Ciężko jest jednak w federacji: w UEFA. Incydent ponownie wzbudził wątpliwości co do decyzji UEFA o organizacji finału Liga Europy Gdańskil – czyli Polska, drugi rok z rzędu był najbardziej homoseksualnym państwem członkowskim Unii Europejskiej. Pomimo wielu obietnic wykorzenienia homoseksualizmu w sporcie, świat piłki nożnej pozostał cichy, podczas gdy homofobia w Polsce wzrosła, a jedna trzecia kraju ogłosiła się „wolnym od LGBT”. Ponadto dlatego SportowcyBył już w poprzednim finale Ligi Europy 2019 Azerbejdżan – Chociaż nie jest oficjalnie geograficznie częścią Europy, jest klasyfikowany jako najbardziej homoseksualny kraj w Europie poza Unią Europejską. Strona potępiona indyk Jest to jedna z dwóch ostatnich w procesie aplikacyjnym na Mistrzostwa 2024.

READ  CGTN: Chiny i Polska chcą promować wymianę kulturalną w celu poprawy stosunków dwustronnych...

Tak jak UEFA z Sportowcy Skontaktowała się, mówiąc, że nie może podać żadnego przykładu walki z homoseksualizmem w Polsce, pomimo złych obietnic na jej własnej stronie internetowej. Odmówił skomentowania ataku na Gdańsk.


„Nie chcemy nikogo prowokować”.

Od zbrodni minęły już ponad dwa miesiące – Dokorski wyleczył już swoje obrażenia fizyczne, ale psychologowie wciąż są nienaruszeni. Ekipa fitness nadal trenuje, ale lider wyjaśnia: ze strachem i ostrożnością trenują teraz z nami.

„Czułem się odpowiedzialny za grupę. Wezwałem ich do bezpiecznego pokoju, co było niebezpieczne. Mój przyjaciel przyprowadził ośmioletnie dziecko, które było świadkiem”.

Aby zapobiec powtórzeniu się tego incydentu, komicy starają się przyciągnąć więcej uwagi. Przestali reklamować się na stronie i uczynili swoją grupę na Facebooku prywatną. Jeśli ktoś nowy chce wziąć udział w szkoleniu, wcześniej sprawdza jego przeszłość. Ponadto: Tęczowa flaga nie może szczęśliwie latać podczas treningu. Dokorsky wyjaśnia:

„Na początku. Więc nowi członkowie, którzy dołączają, mogą zobaczyć nas w parku. Nie chcemy nikogo prowokować. „


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Kupowanie grzybów w Polsce: jaka jest cena popularnych kurek na rynku?

Published

on

Kupowanie grzybów w Polsce: jaka jest cena popularnych kurek na rynku?

In Polen ist die Pilzernte in vollem Gange. Pfifferlinge sind frisch auf dem Basar in Kostrzyn nad Odrą erhältlich. Ist der Preis im Vergleich zu deutschen Supermärkten wirklich günstiger?

Kostrzyn

Ein Artikel von

Bettina Winkler

Kurki na rynku polskim w Kostrzynie

Kurki w Polsce: sprzedawca Natalia ze świeżymi grzybami na targu w Kostrynie nad Otre. Czy kurki są tańsze w krajach sąsiednich?

Bettina Winkler

„Nasze grzyby są w 100% polskie” – podkreśla Natalia na stoisku z warzywami na bazarze w Kostrzynie nad Odrą, dwadzieścia kilometrów od Śląskiego. Swoją drogą piękny polski rynek z wieloma straganami, małymi restauracjami, bezpłatnymi miejscami parkingowymi, czystymi toaletami i niezliczoną liczbą fryzjerów. Warto odwiedzić.

READ  Brak wózków bagażowych: usługodawca BER strajkował na początku wakacji
Continue Reading

Top News

Po upałach w NRW: Burze przynoszą ochłodę – Aktualności – WDR – Aktualności

Published

on

Po upałach w NRW: Burze przynoszą ochłodę – Aktualności – WDR – Aktualności

Sobota potem NRW Znów ciepło, a przede wszystkim wilgotno, wieczorem i w nocy przelotne opady deszczu oraz ciepłe burze.

W Wuppertal-Ronsdorf piorun uderzył w dach domu. Następnie zapalił się dach. Według straży pożarnej w Wuppertalu nikt nie został ranny.

Uczestnicy koncertów są przemoczeni

Ostrzeżenie pogodowe na festiwalu w Baruka | Źródło zdjęcia: WDR/Marvin Hoffmann

Wśród tych, którzy byli zaskoczeni ulewnym deszczem, byli ci, którzy wzięli udział w festiwalu Parookaville w Wies. Na terenie lotniska, gdzie nocowało wielu gości, organizatorzy poprosili gości o zamknięcie namiotów i zabezpieczenie ich na ziemi ze względu na pogodę.

Wieczorem w Dusseldorfie, gdzie obecnie odbywa się Jarmark Nadreński, zebrały się ciemne chmury. Później zaczęło padać. Wczorajszy koncert Coldplay, pierwszy z trzech koncertów w Düsseldorfie, był odpowiednio mokry.

Chris Martin w ulewnym deszczu | Źródło zdjęcia: Henning Kaiser/dpa

Tuż przed frontmanem Chrisem Martinem i jego ekipą na arenie zaczęło się lać Taśma Wszedł na scenę. Prawie 50 000 fanów i muzyków zostało przemoczonych.

W niedzielę ponownie możliwe są burze

W niedzielę w Nadrenii Północnej-Westfalii niebo będzie pochmurne i zawsze będą występować pojedyncze przelotne opady deszczu i burze, w niektórych obszarach czasami bardzo groźne: z ulewnymi opadami deszczu, gradem i burzliwymi wiatrami. Temperatura nieznacznie spadnie do 26–29 stopni.

Według redakcji pogody WDR pogoda we wschodniej Westfalii jest ekstremalna Po południu możliwe są burze i ulewne opady deszczu do 50 litrów na metr kwadratowy.

Uczestnicy Christopher Street Day w Kolonii mają nadzieję, że bogowie pogody będą w ciągu dnia nieco życzliwi. Przez miasto przechodzi wielka parada, w której uczestniczy około 60 000 osób. Organizatorzy spodziewają się, że na trasie pojawi się ponad milion gości.

Oto trzy wskazówki, które pomogą Ci w pełni wykorzystać gorącą i wilgotną pogodę:

  • Wentylacja wczesna i późna – ale dopiero po: Wentylacja ma sens, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż w pomieszczeniu – czyli późnym wieczorem lub wczesnym rankiem. Niemniej jednak w wielu pomieszczeniach i sytuacjach ważne jest regularne wietrzenie w ciągu dnia. W przeciwnym razie powietrze w pomieszczeniu będzie nasycone parą i zanieczyszczeniami.
  • Pij dużo: Powinieneś pić regularnie przez cały dzień, zanim poczujesz pragnienie. Obowiązują następujące zasady: gorące napoje mogą zwiększyć pocenie się, bardzo zimne napoje mogą powodować nadmierne ciepło, co może wywierać nacisk na układ krążenia. Wybierz więc złoty środek między ciepłem a zimnem.
  • Zrób sobie sjestę: Jeśli to możliwe, DocEsser zaleca przebywanie w pomieszczeniach zamkniętych w godzinach od 13:00 do 18:00. Zatem od południa do późnego popołudnia słońce jest w najwyższym punkcie. Pomocne jest także noszenie w miarę możliwości luźnych i przewiewnych ubrań.

Ćwicz od północy do południa

W upalne dni, jeśli to możliwe, biegaj rano. Zdjęcie: dpa/Thomas Banneyer

Jeśli chcesz ćwiczyć, najlepiej robić to rano, szczególnie w upalne dni. „Brak powszechnie zauważanego południowego upału„Mówi meteorolog WDR Vogt.”Latem najwyższą temperaturę osiągamy pomiędzy godziną 15:00 a 18:00.”

Jeśli więc masz ochotę pobiegać w upalne dni, z pewnością możesz to zrobić w porze lunchu – ale lepiej nie robić tego wieczorem. „Oprócz upału powietrze jest również silnie zanieczyszczone– mówi Vogt.

Nasze zasoby:

  • Redakcja WDR Weather Meteorolog WDR Jürgen Vogt
  • Centrum Kompetencji Meteorologicznych ARD
  • Centrum Doradztwa Konsumenckiego NRW
  • Agencja informacyjna AFP
READ  Wypadki: Zaginięcie dwóch górników w wypadku kopalni w Polsce
Continue Reading

Top News

Wizyta w Pniewach, mieście partnerskim Oer-Erkenschwick w Polsce

Published

on

Wizyta w Pniewach, mieście partnerskim Oer-Erkenschwick w Polsce

READ  Dolna Saksonia łagodzi teraz zasady koronacji | NDR.de - Nowości
Continue Reading

Trending