Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Polska: Homofobiczny atak zaciemnia festiwal piłki nożnej UEFA

„Straciłem ząb. Uderzyłem. Musiałem iść do szpitala i wszystko przeskanować. Byłem zszokowany. Szef zespołu fitness ds. LGBTQ* relacjonuje inspirowany gejami atak w Gdańsku 26 maja 2021 r., gospodarza finału Ligi Europy. Ten fakt należy wziąć pod uwagę ”.

Operacja odbyła się już w marcu. Andrzeja Dokarskiego, Szef dziwacznej drużyny sportowej w Polsce wypowiedział się w rozmowie z anglojęzycznym serwisem sportowym Sportowcy „Friends Playing Together” opowiada o nocy, kiedy zaatakowało dwóch tuzinów mężczyzn w czarnych balonach.

„Zostaliśmy pobici na śmierć. Oboje musieliśmy iść do szpitala, a reszta uciekła”.

Zespół spotyka się raz w tygodniu, aby stworzyć przestrzeń integracyjną dla animatorów, w której będą mogli grać w gry i wspólnie się bawić. Dlatego weszli w pole widzenia sprawców, Dokorski jest nieugięty. To nie jest atak przypadkowy, ale zorganizowany – przede wszystkim motywacja homoseksualna.

„Ludzie nosili w nocy maski i okulary przeciwsłoneczne, a na ich koszulkach nie było podpisów ani symboli. Sprowokowała to jej obrzydzenie. [homophobe] Rzeczy nas wzywały. “

Dokorski był jedną z dwóch osób, które później trafiły do ​​szpitala. Doznał urazu kręgosłupa z powodu złamanego zęba. Był w szoku, powiedział trener.


Przegląd UEFA

Incydent miał miejsce w całym Kdańsku, który jest uważany za hojny dla społeczeństwa – zwłaszcza w porównaniu z tym, co wydarzyło się w południowej Polsce (Zgłosiliśmy). Policja prowadziła śledztwo po fakcie, nawet burmistrz Gdańska Aleksandra Tulkiewicz Mówiąc, stanowczo potępił atak.

Stronie internetowej Sportowcy Ciężko jest jednak w federacji: w UEFA. Incydent ponownie wzbudził wątpliwości co do decyzji UEFA o organizacji finału Liga Europy Gdańskil – czyli Polska, drugi rok z rzędu był najbardziej homoseksualnym państwem członkowskim Unii Europejskiej. Pomimo wielu obietnic wykorzenienia homoseksualizmu w sporcie, świat piłki nożnej pozostał cichy, podczas gdy homofobia w Polsce wzrosła, a jedna trzecia kraju ogłosiła się „wolnym od LGBT”. Ponadto dlatego SportowcyBył już w poprzednim finale Ligi Europy 2019 Azerbejdżan – Chociaż nie jest oficjalnie geograficznie częścią Europy, jest klasyfikowany jako najbardziej homoseksualny kraj w Europie poza Unią Europejską. Strona potępiona indyk Jest to jedna z dwóch ostatnich w procesie aplikacyjnym na Mistrzostwa 2024.

READ  Dolna Saksonia łagodzi teraz zasady koronacji | NDR.de - Nowości

Tak jak UEFA z Sportowcy Skontaktowała się, mówiąc, że nie może podać żadnego przykładu walki z homoseksualizmem w Polsce, pomimo złych obietnic na jej własnej stronie internetowej. Odmówił skomentowania ataku na Gdańsk.


„Nie chcemy nikogo prowokować”.

Od zbrodni minęły już ponad dwa miesiące – Dokorski wyleczył już swoje obrażenia fizyczne, ale psychologowie wciąż są nienaruszeni. Ekipa fitness nadal trenuje, ale lider wyjaśnia: ze strachem i ostrożnością trenują teraz z nami.

„Czułem się odpowiedzialny za grupę. Wezwałem ich do bezpiecznego pokoju, co było niebezpieczne. Mój przyjaciel przyprowadził ośmioletnie dziecko, które było świadkiem”.

Aby zapobiec powtórzeniu się tego incydentu, komicy starają się przyciągnąć więcej uwagi. Przestali reklamować się na stronie i uczynili swoją grupę na Facebooku prywatną. Jeśli ktoś nowy chce wziąć udział w szkoleniu, wcześniej sprawdza jego przeszłość. Ponadto: Tęczowa flaga nie może szczęśliwie latać podczas treningu. Dokorsky wyjaśnia:

“Na początku. Więc nowi członkowie, którzy dołączają, mogą zobaczyć nas w parku. Nie chcemy nikogo prowokować. “