Connect with us

Top News

Polska dołącza do sojuszników Putina w Parlamencie Europejskim

Published

on

Partie rządzące w Polsce i na Węgrzech mogą dołączyć do włoskiego ustawodawstwa, tworząc trzecią co do wielkości grupę posłów w Parlamencie Europejskim.

Premier Polski Matteo Morawecki, premier Węgier Victor Orban i lider włoskiej Leiki Matteo Salvini zgodzili się zacieśnić więzi między trzema partiami na szczeblu europejskim.

Na konferencji prasowej po rozmowach w Budapeszcie 1 kwietnia politycy zobowiązali się do kontynuowania współpracy z tym, co Orbn nazwał „europejskim renesansem”. Jednak pojawiły się pewne szczegóły dotyczące natury sojuszu.Salvini nazwał spotkanie „historycznym” i odnotował jego tożsamość w Wielki Czwartek.

Biorąc pod uwagę przyjazne stosunki Orbana z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, jest to inny ruch dla polskiego premiera. Węgry wykorzystują rosyjską ropę, gaz i energię jądrową i są dumne z tego, że są pierwszym krajem UE, który zastosował rosyjską szczepionkę przeciwko Kovit-19. Salvini jest również prorosyjski.

„Konieczne jest dziś omówienie stworzenia silnej grupy, która będzie chronić tradycyjne, naturalne wartości, które rozwinęła europejska cywilizacja” – powiedział Moraveki przed wyjazdem do stolicy Węgier.

Rządząca w Polsce partia Prawo i Sprawiedliwość (PIS) posiada 27 z 52 mandatów w Parlamencie Europejskim w Polsce, Orban Fidesz 11 i Lega Włochy 28 z 76 mandatów.

W marcu Fidesz opuścił Europejską Partię Ludową (EPP), grupę ponadnarodową, w skład której wchodzą przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen i kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Salvini chce połączyć swoją frakcję Tożsamość i Demokracja (IT) z grupą Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (ECR). Połączenie ECR, I&T oraz wprowadzenie Urban MEP stworzy trzecią co do wielkości komisję w parlamencie, liczącą co najmniej 146 członków.

Nacjonalistyczna polityka Orbana dobrze pasuje do mniejszych bloków po prawej stronie EPL – zwłaszcza do eurosceptycznej ECR, która obejmuje dywizje BIZ i IT, w tym National Rally of Leh i Marine Lebanon z Francji.

READ  Piosenki, które usłyszysz w kasynie

Orban powiedział, że Fidesz opuścił EPL politycznie w wielu kwestiach, w tym w kwestiach podatkowych i migracji. Powiedział, że partia nie zgadza się ze sposobem, w jaki członkowie EPP podeszli do infekcji wirusem koronowym.

Mówi się, że komisja ECR w Parlamencie Europejskim początkowo planowała otworzyć swoje drzwi dla Fideszu, a później wprowadzić Słoweńską Partię Demokratyczną (SDS), która, choć jest członkiem EPL, jest ściśle powiązana z jej przywódcą, premierem Jan’s Jania i Orban.

Warunkiem przystąpienia Ligi jest uniknięcie włoskich braci (Fradelli de Italia) na czele z Georgią Meloni, zirytowanych żądaniem zniesienia unijnych sankcji wobec Rosji.

“ Ludzie naszego typu ”

Salvini powiedział, że chce rozwinąć „nową koncepcję Europy”.

„Mówimy także o polityce imigracyjnej, sojuszach międzynarodowych, stosunku do Rosji i Chin oraz roli, jaką odgrywa Turcja, która jest naprawdę problemem u bram Europy” – powiedział.

W zeszłym miesiącu Orban powiedział, że myśli o nowej prawicowej sile „naszego rodzaju”.

Grupa stwierdziła, że ​​„dałoby dom wszystkim obywatelom Europy, którzy nie chcą imigrantów, wielokulturowości, którzy nie są uzależnieni od manii LGBT”.

Premier Węgier powiedział, że będzie to platforma „dla tych, którzy bronią tradycji chrześcijańskich i szanują suwerenność narodową”.


Zdjęcie: Rada Unii Europejskiej.


W przeciwieństwie do wielu witryn z wiadomościami i informacjami, Rosnąca Europa Wolny do czytania, zawsze będzie. Powella tu nie ma. Jesteśmy niezależni, powiązani lub reprezentujemy dowolną partię polityczną lub organizację biznesową. Chcemy tego, co najlepsze dla rozwijającej się Europy, nic więcej, nic mniej. Wasze wsparcie pomoże nam w dalszym rozpowszechnianiu informacji o tym cudownym obszarze.

Możesz wnieść swój wkład Tutaj. Dzięki.

Emerging Europe wspiera niezależne dziennikarstwo

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim: Wypadek w złym kierunku – 3 zabitych! – Wiadomości krajowe

Published

on

Pforzheim (Badenia-Wirtembergia) – Poważny wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim. Powód: jazda pod prąd! Około 3.45 w niedzielę 35-letni mężczyzna wyjechał swoim peugeotem z parkingu Yes Campfellback w kierunku przeciwnym do drogi na autostradzie.

Zderzył się czołowo z kierowcą Renault i przejechał prawie cztery kilometry – w samochodzie jadło czterech młodych mężczyzn, z których dwóch zginęło na miejscu zdarzenia.

Frank Weber z policji w Pforzheim w BILD: „Kierowca Renault (28) i pilot (24) zginęli w ataku z przodu. Kolejni 28-latek i 33-latek siedział z tyłu pojazdu. zostały przewiezione do szpitali.”

Kierowca, który pojechał niewłaściwą drogą, również doznał poważnych obrażeń. Według policji inny kierowca początkowo skarżył się, że kierowca Peugeota jest podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Weber: „Służby ratunkowe natychmiast zaczęły szukać samochodu, ale początkowo nie mogły go nigdzie znaleźć.

Według raportów BILD, musiało być kilka telefonów alarmowych, ponieważ przyczyna wypadku została później zauważona przez „niebezpieczny styl jazdy”.


Tylko kupa śmieci: na A8 zgubiony kierowca zderzył się z nadjeżdżającym samochodem, zabijając trzech, a dwóch poważnie raniąc.Zdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogą

Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogąZdjęcie: Marcus Rod / DBA


W tym Renault zginęły dwie osoby

W tym Renault zginęły dwie osobyZdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Dokładny przebieg wypadku jest teraz określony

Dokładny przebieg wypadku jest teraz określonyZdjęcie: 7aktuell.de/Alexander Hald

Autobahn 8 jest obecnie całkowicie zamknięty między Pforzheim-Ost i Pforzheim-Nord. Na służbie są ratownicy i policja.

Świadkowie, którzy mogą udzielić informacji o przebiegu wypadku lub stylu jazdy 35-latka, proszeni są o kontakt z Policją Drogową w Pforzheim pod numerem 07231 125810.

READ  Genes Art otrzymuje Federalny Krzyż Zasługi: Steinmeier przeklina bohaterów Afganistanu - polityka wewnętrzna
Continue Reading

Top News

Siostry Schmidtstorp wracają do Polski / Sumo srebro i brąz

Published

on

Daniela Schmidtstorp weszła na ring w kategorii wagowej 73 kg, rzucając na ring swoją przeciwniczkę Lenę Andrezek w pierwszej walce, dzięki czemu była w stanie wygrać walkę. Porażkę musiał przyznać Olivii Klegolskiej, która później w drugiej walce zdobyła złoty medal, ale w trzeciej walce potężnym kopnięciem rzucił na parkiet Agatę Sorosuchę. Zachował się srebrny medal w wadze -73 kg.

Kerstin Schmidtstorp i Johanna Schumann weszły na ring, aby zebrać kluczowe punkty rankingowe na Igrzyska Światowe 2022 w kategorii wagowej 80 kg. Johanna Sooman zmierzyła się z Ukrainką Anną Fomitską, tym razem Johanna nie znalazła przeciwko niej żadnej techniki i musiała zaakceptować porażkę. W kolejnej walce zmierzył się z Aleksandrą Grigile z Polski. Niestety Johanna doznała kontuzji kolana i została wykluczona z meczu. W długiej walce o sumo, Kerstin Schmidtstarp była w stanie rzucić na parkiet silną mistrzynię Europy juniorów Irinę Hrebenziu z harai koshi. W starciu z byłą mistrzynią Europy i świata Anną Alexandrovą z Rosji, przegrała i Kerstin Schmidtstarp musiała przejść do rundy pocieszenia, ale brąz wciąż był w zasięgu. Chęć odniesienia sukcesu i chęć konsolidacji ważnych punktów powstałych w ciągu trzech lat sprawiły, że Kerstin wyrosła poza siebie. Wygrała brązowy medal w meczu o brązowy medal z Aleksandrą Krikel z Polski.

„Kogut” w koszyku w ten weekend Jerk Frischmann z Babelsberg walczył do 115 kg. Jak zawsze Draw przywiózł mu Waję Duri z Ukrainy, a ten silny, młody zawodnik był magiczną atrakcją dla Jork na wiele meczów. Walki z nim nasilają się coraz bardziej, ale to nie wystarczy, by wygrać. Ale został wciągnięty do rundy komfortu i był w stanie ukończyć na 7. miejscu.

Wszyscy zawodnicy zmierzyli się z wyzwaniem dywizji otwartej, w której wspólnie walczyły wszystkie kategorie wagowe. Daniela, która waży zaledwie 72 kg, była jednym z najlżejszych i najcięższym zawodnikiem turnieju został wylosowany. To właśnie sprawia, że ​​ta kategoria wagowa jest tak wyjątkowa, szybkość i zwinność Danieli mierzy się z wagą i wzrostem polskiej rywalki Susannah Kristek. To jest to, co publiczność chce zobaczyć i sprawić, by sumo było wyjątkowe i przyjemne. Daniela próbowała unikać przeciwnika i być nękana przez Suparisa (stopy/stopy z płaską dłonią na klatce piersiowej przeciwnika). Dopiero gdy Susanna Cristek ją złapała, Daniela została wyrzucona z ringu. Susannah Kristek jest aktualną bliźniaczą mistrzynią Europy juniorów w 2021 roku!

READ  Polska przedłuża okres wydobycia odkrywkowego w Troi do 2044 roku

Kerstin nie odniosła łatwego zwycięstwa z mistrzynią świata Herveid Ivaną Berezovską. Udało jej się jednak walczyć aż do małego finału w finale Hope, gdzie przegrała po wielkiej bitwie z Ukrainą przeciwko Victorii Sark. 5 miejsce w tak mocnej konkurencji, szaleństwo!

Jர்க்rg Frischmann walczył z ufnością o zwycięstwo nad Węgrem Patrickiem Pusasem, który nie wydawał się być kontuzjowany, a tym samym George wygrał, ponieważ Georgia była w finale przeciwko Kadyksowi. To naprawdę wyrzuciło komentarz z twarzy Jurki Subarisa. J ஜோrg przeszedł do rundy pocieszenia, wciąż mając nadzieję na zwycięstwo nad Cockpipe Miko-Logic of Poland. Niestety kolejny najsilniejszy Gruzin był w kolejnej walce i pozwolił eksplodować naszemu marzeniu o otwartym medalu z mężczyznami. Dobre 7 miejsce z emocjonującymi walkami to dobry wynik.

Na zakończenie imprezy jury nominowało sportowca, który miał odebrać targową nagrodę sportową ufundowaną przez Ambasadora Japonii z Polski! Brandenburg Sumotory Jurk Frishman otrzymał nagrodę, ponieważ traktuje swoich kolegów z drużyny z szacunkiem, niezależnie od tego, czy wygrają, czy przegrają. Ta nagroda jest warta więcej niż jakikolwiek złoty medal, twoje własne rozsądne zachowanie sportowe zostanie zauważone i będziesz postrzegany jako wzór do naśladowania.

Sędziami obok ringu były Elke Novak i Jana Harbart. Delegacji przewodniczyli dyrektor sportowy Wolfgang Jacquesward i trener Sandra Coppen-Jacquesward.

Od 11 rano 9 października Brandenburger będzie miał okazję zobaczyć fragmenty europejskiej elity walki sumo w Trifelderhall w Braisenberg und der Howell’s Wisenveck. Do tej pory zgłosiły się już Francja, Włochy, Rosja, Węgry, Polska, Wielka Brytania i Ukraina.

Continue Reading

Top News

Polska wygrywa ze standardowym pistoletem

Published

on

1. Tomas Partnick (POL), 2. Carls Olson (Szwecja), 3. Olson Stephen (DEN)

Polar Thomas Bartnik wygrał zimą finał Pucharu Europy ze standardową bronią na dystansie 300 metrów. Najlepsze szóste miejsce w Szwajcarii wywalczył Pascal Packman.

Od 24 do 26 września strzelnica Winter O’Hareball będzie mekką najlepszych europejskich snajperów na 300 metrów z ośmiu krajów. Tomas Bartnik wygrał trzyetapowy turniej z 591 punktami, więc Polak wyrównał rekord Europy ustanowiony przez Austriaka Bernharda Pickela. Srebro powędrowało do Danii ze Szwedem Carlem Olsonem (589) i Stephenem Olsonem o brąz (588). .

Najlepszy Szwajcar na szóstym miejscu
Siedmiu szwajcarskich snajperów rywalizowało ze standardowymi działami w piątek rano. Najlepszy był Pascal Packman na szóstym miejscu z 585 punktami. Pogman stracił kilka punktów, zwłaszcza na trybunie, dwie serie po 95 punktów w każdej. Gilles Dufox pozostaje w tyle z 583 pierścieniami. Sylvia Kignard i John Lokpihler zajęli odpowiednio 13. i 14. miejsce. Sandro Grouter, Sasha Tongi i Rafael Prouter zajmują 16, 20 i 21 miejsce.

Jutro, w sobotę, na pokazie zimowym odbędą się zawody z pistoletu 300m 3×40. Finał Pucharu Europy kończy się w niedzielę.

READ  Spójrz na oburzającą asystę Slatona Ibrahimovica, gdy Robert Lewandowski z Polski strzelił swojego 25. gola w 2021 roku.
Continue Reading

Trending