Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Policja w Stuttgarcie monitoruje zakaz pokazów koron „myślenia bocznego” – SWR

Wydaje się, że jak dotąd w dużej mierze przestrzegano zakazów demonstracji przeciwko regułom korony nałożonym przez miasto Stuttgart. Policja nadal jest czujna.

Policja w stroju bojowym wtargnęła w piątek na wiec w Stuttgarcie, usuwając ciężarówkami setki protestujących.

Policjanci są gotowi na Marianplots w Stuttgarcie.


Miasto zakazało protestów. Według policji w Stuttgarcie ograniczenia te są obecnie często egzekwowane. W Stuttgarcie widziano wówczas tylko garstkę protestujących z ruchu „myślenia lateralnego”. Sześć osób z furgonetkami z głośnikami było obsługiwanych i reklamowanych w Marianplots. Jednak rzecznik policji w Stuttgarcie, Stephen Keilbach, S.W.R., powiedział, że jest jeszcze za wcześnie, aby wszystko wyjaśnić. Z pewnością pojawiłyby się przeszkody. „Ale wszelkiego rodzaju kontrdemonstracje dopiero się zaczynają” – powiedział Gailbach. Po południu ruch „myślenia lateralnego” wymagał spaceru zgodnego z koronacją, pomimo zakazu.

Federalny Trybunał Konstytucyjny oddala skargę organizatorów

Organizatorzy w końcu podjęli kroki prawne przeciwko zakazowi: prowadzili jednak Federalny Trybunał Konstytucyjny, który w sobotę odrzucił pilny wniosek. Sąd Wykonawczy Badenii-Wirtembergii (VGH) w Mannheim wcześniej zakazał protestów w piątek wieczorem. Chodzi o dwa spotkania w górnym ogrodzie pałacowym i na Marianplots w Stuttgarcie.

Werdykt: dema „Zagrożenie życia”

W czwartek Sąd Wykonawczy w Stuttgarcie orzekł, że zakaz demo na 17 kwietnia w Stuttgarcie jest legalny. Poparł podejście miasta, zakazując faktu, że demonstracje zagrażały życiu i kończynom osób zaangażowanych i innych osób w związku z rosnącą epidemią. Zdaniem sądu nałożenie warunków nie wystarczyło do ograniczenia ryzyka. Istnieją również uzasadnione wątpliwości co do wiarygodności prowadzących spotkania. VGH poparł ten argument.

Stuttgart

Anti-Crown-Demo Der "Myśliciel lateralny" W Stuttgarcie (zdjęcie: dpa Bildfunk, Image Alliance / dpa | Christoph Schmidt)

Nadchodzące wersje demonstracyjne przeciwko polityce Corona są zabronione. Przede wszystkim – bo organizatorzy potrafią się bronić. Miasto się przygotowuje.
Dalej …

Miasto Stuttgart obawiało się podobnego chaosu w Wielką Sobotę

Podczas demonstracji ruchu „myślenia lateralnego”, kiedy było do 15 000 uczestników bez ochrony ust i nosa oraz bez dystansu, miasto przede wszystkim chciało zapobiec takim scenom jak Wielka Sobota. Po tym nastąpiła debata, czy takie wydarzenia można zakazać. Miasto broniło wówczas zgody na demonstrację i zaznaczyło prawo zgromadzeń, które obowiązuje mimo korony.


Pobierz film (6,9 MB | MP4)

Demonstracje koronowe zostały zarejestrowane jako „myślenie lateralne” i „wystarczy dla nas”

Kandydatem na jedną z dwóch demonstracji, które zostały zakazane w sobotę, była próba uzyskania miana „wystarczy dla nas”. Ostatni raz zademonstrował w Stuttgarcie 13 marca. W tym czasie policja poprosiła uczestników o spełnienie wymagań. Wnioskodawca zatrzymał wydarzenie. W tym czasie tłum się rozpadł, ale przeniósł się do centrum miasta w mniejszych ośrodkach. 17 kwietnia grupa o nazwie „Side Thinking” opublikowała. Spodziewano się tutaj 300 uczestników.

Tysiące protestów w Stuttgarcie (Zdjęcie: dpa Bildfunk, Image Alliance / dpa | Christoph Schmidt)

Tysiące osób wzięło udział w pokazie wysiłku „myślenia lateralnego” w Wielką Sobotę – wielu bez masek i dystansu.


Image Alliance / dpa | Christoph Schmidt


Blokada demo potwierdzona w Kempton

W czwartek wieczorem osoby odpowiedzialne za kanał „Myśl boczna-711” w telegramie usługi Posłaniec wezwały ludzi do wzięcia udziału w kolejnej demonstracji „Myśl boczna” w Kempton w Bawarii. Ale nawet tam bawarski sąd wykonawczy utrzymał w mocy zakaz dla miasta Kempton. W Kempton organizatorzy spodziewali się 8 000 uczestników. Jednak jeśli chodzi o miasto, nie ma odpowiedniego obszaru, w którym można by przestrzegać przepisów bezpieczeństwa koronowego.

READ  Międzynarodowy Fundusz Walutowy podnosi prognozę wzrostu PKB Polski w 2021 roku