Connect with us

Top News

Policja spodziewa się, że w poniedziałek będzie 150 członków rosyjskiej nacjonalistycznej grupy rockowej

Published

on

Berlin i Brandenburgia

Wiele wydarzeń pod koniec wojny – „nocne wilki” spodziewane w Berlinie


dpa / Carsten Cole

Dźwięk: Radio 1 | 07.05.2022 | Jork Papenteck | Obraz: dpa / Carsten Cole

Na poniedziałek ogłoszono ponad 50 uroczystości i demonstracji z okazji rocznicy zakończenia II wojny światowej. Oczekiwany jest również udział członków rosyjskiego nacjonalistycznego zespołu rockowego „Knight Wolves”.

II wojna światowa zakończyła się 77 lat temu 8 maja 1945 roku. Rosja tradycyjnie upamiętnia 9 maja, kiedy armia sowiecka pokonała hitlerowskie Niemcy. W tym roku w Berlinie i Brandenburgii ogłoszono kilka wydarzeń upamiętniających i demonstracji z okazji zakończenia wojny. Jednocześnie jednak w tym roku planowane są antyrosyjskie antywojenne wiece, w dużej mierze dzięki staraniom Ukrainy. Funkcjonariusze bezpieczeństwa przygotowują się do starcia.

W rocznicę w Berlinie oczekiwani są także członkowie rosyjskiego nacjonalistycznego zespołu rockowego „Knight Wolves”. Rzecznik policji powiedział w sobotę RPP, że 150 członków klubu rockowego powiązanego z Putinem ma wyjechać na motocyklu z Frankfurtu (Maine) do stolicy federalnej. Jak poinformował rzecznik, Rockersi chcieliby wziąć udział w „Elewacji Pamięci Żołnierzy Armii Czerwonej”, która rozpoczyna się o godzinie 11:00 przed Bramą Brandenburską i prowadzi do sowieckiego pomnika wojennego w Diorgarden.

„Nocne wilki” nie zostały jeszcze zauważone w stolicy, poinformowała w niedzielę policja w Brandenburgii. Powiedział, że urzędnicy będą pilnować autostrad i dróg federalnych w niedzielne i poniedziałkowe poranki, aby sprawdzić, czy członkowie Rocker Club przyjeżdżają do stolicy. Rzecznik powiedział, że policja spodziewa się, że Rockersi opuszczą (główny) Frankfurt w niedzielę, ponieważ „Nocne Wilki” chciały być pod Bramą Brandenburską o 11:00 w poniedziałek.

Oczekuje się, że w Berlinie w ciągu dwóch dni odbędzie się ponad 50 demonstracji i uroczystości upamiętniających. Senat podał ten numer z góry. W niektórych przypadkach zarejestrowano kilkuset uczestników.

Na Niedziela Planowane są następujące ważne wydarzenia upamiętniające:

Od 10 rano Stowarzyszenie Nieodkrytych Krajów organizuje imprezę pod hasłem „77. rocznica wyzwolenia od niemieckiego faszyzmu”. Park Treptowa Zorganizowany w Berlinie. Zarejestrowało się tutaj 50 osób.

Z przodu Muzeum Carlshorsta Przy Zwieseler Strasse 2 Stowarzyszenie Obywateli Berlin-Karlsharst zorganizowało o godzinie 11:00 wiec zatytułowany „Matki Pokoju”. Zarejestrowało się 500 osób.

Ambasador Ukrainy Andrij Melnyk chce się przebrać o 12 w południe Radziecki pomnik wojenny Dirgarden Położyć.

Miejsce spotkań Bund der Antibaciston i Pro będzie również w hali od godziny 13:00. Park Treptowa Wiec w dniu wyzwolenia z faszyzmu. Organizatorzy spodziewają się 200 uczestników.

Jest przed 13:45. Brama Brandenburska „Żadnej wojny na Ukrainie!” Demonstracja pod hasłem. Nagrany.

W Parlament Krajowy Brandenburgii O godzinie 15.00 zaplanowano 77. rocznicę wyzwolenia z narodowego socjalizmu – z ambasadorem Ukrainy Andrijem Melnykiem. Premier Dietmar Woidke (SPD) i wiedeńska historyczka Kerstin Susanne Jobst mają przemówić.

Kanclerz Olaf Scholes (SPD) chce niedzielnego wieczoru Telewizja Talk (ZDF) Koniec II wojny światowej w Europie 77 lat temu i wojna na Ukrainie.

Na Poniedziałek Planowane są następujące ważne wydarzenia upamiętniające:

Osoba prywatna przybyła na wiec około godziny 8 rano przeciwko atakowi na Ukrainę Park Treptowa Został zaproszony. Oczekuje się, że weźmie w nim udział do 500 osób.

Berlińskie Stowarzyszenie Ofiar Pułku Nazistowskiego organizuje od godziny 21:00. Radziecki pomnik w Trepower Park „Dzięki wiecowi antywojennemu i wyzwolicielom”. Oczekuje się 100 uczestników.

Osoba prywatna wezwała na „Podniesienie Pamięci Armii Czerwonej” o godzinie 11 rano Brama Brandenburska Rozpocznij i Radziecki pomnik wojenny w Diorgarden Prowadzić.

ten Ambasada Rosji Europa trzyma w tajemnicy konkretne czasy swoich wydarzeń upamiętniających w Berlinie pod koniec II wojny światowej. „Bardzo perfekcyjnie Daty i miejsca Niestety robimy to ze względów bezpieczeństwa Niepubliczne„Planowane są regularne obchody ambasady rosyjskiej w Niemczech” – zapowiedział.

Dopiero w niedziele i poniedziałki ogłaszano, że wieńce i kwiaty zostaną złożone na sowieckich pomnikach w Berlinie oraz w grobowcach poległych żołnierzy w Deargarden, Treptovar Park i Bango. Ponadto planowane jest zwiedzanie najważniejszych miejsc pamięci byłych obozów koncentracyjnych.

Specjalne zasady dotyczące miejsc pamięci

W odpowiedzi na napięcia związane z wojną na Ukrainie senator Iris Spranger (SPD) z Berlina zapowiedziała, że ​​policja będzie „w dalszym ciągu interweniować” w każdym konflikcie między organizacjami rosyjskimi lub ukraińskimi. Policja sprzeciwia się
„Wspieraj, popieraj, gloryfikuj lub gloryfikuj wojnę agresji Rosji przeciwko Ukrainie”. Podobno w niedziele i poniedziałki w Berlinie dyżuruje około 3400 policjantów.

Ponadto administracja wewnętrzna wydała specjalny zestaw przepisów dnia 8./9. Niech zapewnić przyzwoitą i spokojną pamięć. Obejmuje to warunki dla 15 wybranych zabytków, takich jak radziecki pomnik wojenny w parku Treptovar. „Flagi i symbole wojskowe są tam zabronione” – napisało w oświadczeniu berlińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Zabronione jest eksponowanie takich symboli na pomnikach iw „bezpośrednim sąsiedztwie”: flag rosyjskich lub ukraińskich, tzw. wstążek Jerzego oraz „mundurów lub części umundurowania, nawet w zmodyfikowanej formie”. „Zabronione jest granie pieśni marszowych lub wojskowych, aw obecnej sytuacji zakazane jest rozpoznawanie, gloryfikowanie lub gloryfikowanie wojny na Ukrainie”.

Kifi zaprzecza zarzutom ambasadora Ukrainy

Audycja: Radio 1, 7 maja 2022, godz.

READ  Anne Will (ARD) - Louisa Newbur odnosi się do Laceta: „Usprawiedliwiasz treści rasistowskie!”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

Powrót do zdrowia dziecka – tożsamość nie jest jeszcze jasna

Published

on

Kilka dni temu sperma z Dunaju złapała plastikową torbę ryb. Teraz smutna realizacja: treścią jest zwłoki dziecka.

W zeszły czwartek w Dunaju znaleziono ciało małego dziecka. Sekcja zwłok w Monachium wykazała, że ​​zwłoki znalezione nad salwą w Woburgu to chłopiec w wieku przedszkolnym – poinformowała w poniedziałek komenda policji w północnej Górnej Bawarii w Ingolstadt. Tożsamość dziecka nie jest tak jasna jak okoliczności śmierci. Konieczne są dalsze badania kryminalistyczne.

Policja w Ingolstadt powołała własny zespół dochodzeniowy do zbadania sprawy. W poniedziałek planowane są dalsze operacje poszukiwawcze dla Dunaju i Dunaju. Istotną częścią śledztwa było wyjaśnienie kwestii, gdzie zmarł chłopiec.

W czwartek wioślarz zobaczył coś unoszącego się na Dunaju i za pomocą wiosła sprowadził to na brzeg. Potem zamienił się w ludzkie szczątki. Służby ratownicze już w sobotę przeszukiwały brzeg i wodę. Ciało chłopca leżało w plastikowej torbie.

READ  Poboczni myśliciele ponownie protestują w Berlinie: Duży protest w sprawie Karl-Marx-Alli-Berlin
Continue Reading

Top News

Polska sztuka współczesna

Published

on

  1. Strona główna
  2. Ren-Men
  3. Wicebaton

Stworzone przez:

W: Miriam Ulrich

Właściciele galerii Eva Hartmann i jej mąż Michael Cruise z pracami nad wystawą „Jazz Eva Stefansky Painting” w Galerii Bokusa. © Michael Schick

Stowarzyszenie Polskich Ośrodków Kultury od 20 lat prowadzi Galerię „Pokusa”. Jak wiele galerii przeszedł infekcję koronową – czterokrotnie musiał przekładać wystawę.

Już sama nazwa małej galerii wiele obiecuje: „Focus”. W języku polskim oznacza „test”. Nazwa nawiązuje również do niezależnego stowarzyszenia Polskiego Centrum Kultury, które prowadzi galerię przy Albrechtstrasse. „Staramy się zaimponować dobrą polską sztuką” – mówi Eva Hartmann z grupy. „Focusa” pokazuje sztukę współczesną z Polski od 20 lat, jedną z najstarszych galerii w Wisden. W weekend świętuje to wystawą prac Maijki Dokudovich i Ionis Anastasio. Obaj są doktorantami Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu i zdobyli już międzynarodowe nagrody.

Hartmann, wrocławski nauczyciel sztuki, który od 1987 roku mieszka w Wisden, powiedział: „Chcemy promować polską scenę artystyczną i tworzyć platformę dla młodych talentów.

„Pokusa” wywodzi się z „prywatnej galerii” Sybilli von Openen-Bronikovsky, założonej w 1996 roku. Ekonomista organizował wystawy w niepełnym wymiarze godzin, m.in. malarza, grafika i performera Eugeniusza Josepowskiego. Eva Hartmann studiowała u niego na Uniwersytecie w Bresławiu. Właścicielkę galerii poznała na Verniseage w Wisden.

Ale jako dyrektor Federalnego Urzędu Statystycznego Sybilla von Openen-Bronikovsky nie miała zbyt długo czasu na galerię. „Ponieważ galeria jest bardzo dobrym miejscem spotkań, chcieliśmy kontynuować to, co sama zaczęła” – wspomina Eva Hartman. Stowarzyszenie utworzyło „Centrum Kultury Polskiej”, na czele którego stoi Sybilla von Openen-Bronikovsky. Dziś liczy około 30 członków z Niemiec i Polski.

Pokazywać

Wystawa „Wspomnienia pofragmentowane” na Albrechtstr, Galeria Pokusa. 40, piątek 27 maja o 20:00 i sobota 28 maja od 15:00 do 17:00 z dwudniowym scenariuszem. Pokaz potrwa do 25 czerwca.

Godziny otwarcia Piątek od 17:30 do 19:30 i sobota od 15:00 do 17:00 oraz po wcześniejszym umówieniu się pod numerem 0611/844733.

READ  „Nie możesz naprawić tego momentu”

Dodatkowe informacje Poniżej:

www.pokusa.de miu

W 2002 roku galeria „Pokusa” została otwarta performansem artystki Evy Stefansky. Podobnie jak w przypadku współpracy z innymi artystami z sąsiedztwa, współpraca trwa do dziś. Niektórzy, jak Norman Smusniak, wymyślali „Pokusę” od początku.

Galeria po raz pierwszy pokazała jego prace w 2002 roku, kiedy był studentem. Wielokrotnie nagradzany malarz od dawna jest profesorem w Presławskiej Akademii Sztuki – a ostatnio nadal wystawia w „Pokusie” w 2021 roku. „W galerii rozwinęła się przyjaźń” — mówi Eva Hartmann.

W 2012 roku stowarzyszenie odegrało kluczową rolę w wielkim wydarzeniu „Przepaść między nami” z okazji 25-lecia partnerstwa miast Wiseden i Wrocławia. Około 80 artystów z alianckiego miasta wystawiało się w stolicy państwa Hesji. „Pokusa” łączy artystów niemieckich i polskich, a mianowicie rzeźbiarza Birkita Helmy’ego i malarkę Angę Mierzevską czy malarza Romana Mykosa oraz rzeźbiarza i grafika Rolanda Meyera-Betsolda autorstwa Adliera Romerberga.

Jak wiele galerii, „Focusa” również została zainfekowana koroną. Musiała czterokrotnie przekładać wystawę. Corona nie ma pomocy, stowarzyszenie nie kwalifikuje się do złożenia wniosku. „Na szczęście mamy lojalną publiczność” – powiedział skarbnik Michael Cruise. Według niego do galerii przychodzi więcej Niemców niż polskich miłośników sztuki. Jednak dzięki wydarzeniom takim jak „Krótka noc galerii i muzeów” czy „Tatarte Kunst” nowicjusze zawsze dowiadują się o „Pokusie” – i coraz więcej. Miasto wspiera stowarzyszenie wyłącznie w ramach projektu, np. poprzez dodatek na podróż.

Eva Hartmann i Michael Cruise wrócili z Wrocławia w weekend z pracami Maijki Dokudovic i Ionis Anastasio w bagażu. Już od piątku można kupić grafiki, rzeźby, instalacje i grafikę książkową.

Continue Reading

Top News

Maraton w Gelsenkirchen: 20-letni mężczyzna upadł i zmarł

Published

on

Kelsenkirzena.
Tragiczny koniec Maratonu Vivawest w niedzielne popołudnie w Gelsenkirchen: 20-letni mężczyzna upadł i zmarł na krótko przed końcem.

W ramach Maratonu Vivawest przedstawienie odbyło się w niedzielę: tuż przed końcem półmaratonu upadł i zmarł 20-latek. Zostało to ogłoszone w niedzielę wieczorem przez organizatora MMP i burmistrz Gelsenkirchen Karin Welge (SPD).

Po południu uczestnik półmaratonu zasłabł na krótko przed końcem – potwierdziła zapytana rzeczniczka MMP Sarah Schmidts. Według doniesień 20-latek zmarł, mimo że „natychmiastowe działania ratunkowe rozpoczęły się natychmiast i trwały podczas transportu pacjentów i hospitalizacji”.

Gelsenkirchen VivaWest Marathon: 20-latek umiera po zawaleniu

„Nasze myśli są z rodziną i bliskimi i składamy im najgłębsze kondolencje” – kończy przesłanie w imieniu organizatora, partnera tytułowego VivaWest oraz innych współpracowników i uczestników.

Przeczytaj także: VivaWest Marathon – zawodnicy wreszcie mogą zjechać ponownie


Burmistrz Gelsenkirchen Karin Welge odpowiedział na Facebooku w niedzielę wieczorem i złożył rodzinie „najgłębsze kondolencje”.


Dodatkowe artykuły tego typu można znaleźć tutaj: Gelsenkirchen


READ  DACH Roundup: Alliance kupuje biznes emerytalny Avivy w Polsce | Aktualności
Continue Reading

Trending