Connect with us

science

Pogoda w Niemczech: meteorolog ostrzega przed niskimi temperaturami i zamarzającym gruntem

Published

on

Na razie późne lato ponownie łączy wszystko, jeśli chodzi o pogodę. Ale według ekspertów Niemcy stoją w obliczu zimnego załamania.

Zamek – Obecnie jest to pod opieką Obszar wysokiego ciśnienia „Hermelindi” na słoneczny wrzesień* Daje Niemcom dużo letniej pogody. W miesiącach letnich były raczej mieszane pogoda* W ofercie wrzesień jest najfajniejszy. Meteorolodzy nie podają jednak dobrej prognozy na jesień.

We wrześniu, zdaniem ekspertów Wetter.de, temperatury powinny spadać równie szybko, jak rosną. „Przejście od września do października jest częściowo schłodzone”, przewiduje zespół prognozy pogody Wetter.de: „Temperatury spadają – w tym przymrozki”.

Zimna jesienna pogoda: nieuchronna zmiana pogody w Niemczech

„Indiańskie lato” to ostatnia faza przyjemnej pogody we wrześniu. Przeważnie słoneczne i łagodne dni równoważą chłodne noce i pierwsze przymrozki. W najbliższych dniach w Niemczech pogoda się zmieni.

W siedmiodniowej prognozie pogody meteorolog Alban Burster zapowiedział nie tylko możliwość ulewnego deszczu, ale także burzy z piorunami. Po przesunięciu w czwartek (09.09.2021) w piątek (10.09.2021) w całych Niemczech mogą pojawić się silne pokazy i burze.

Pogoda w Niemczech: prawdopodobne ulewne deszcze i burze

Latem temperatury pozostają wysokie. Jednak różne modele pogodowe nie są jeszcze zgodne co do tego, jak utrzyma się jesienna pogoda w przyszłym tygodniu.

Czy mamy do czynienia z jesiennymi temperaturami i mrozami? Meteorolodzy wydawali gorzkie prognozy.

© Wolfgang Kumm / dpa

Prognoza pogody: jesienne temperatury w Niemczech są w normie

US Weather Service NOAA regularnie publikuje prognozy pogody. To było już w sierpniu Meteorolodzy najpierw prognozują pogodę na sezon jesienno-zimowy* Utworzony. W związku z tym temperatury we wrześniu i październiku w Niemczech powinny być w normalnym zakresie.

z Biuletyn konsumencki* Otrzymuj najlepsze porady i wskazówki oraz najnowsze wiadomości prosto do swojej skrzynki odbiorczej.

Według meteorologa Dominica Younga fakt, że większość ostatnich miesięcy była bardzo ciepła, może oznaczać, że miesiące jesienne i zimowe postrzegamy jako wyjątkowo zimne.

READ  Cukrzyca: pora śniadania wpływa na ryzyko - kiedy jesz pierwszy posiłek

Wykwalifikowany meteorolog zwraca również uwagę, że prognozy pogody nie powinny być uważane za klasyczne prognozy pogody. Według Junga prognozy to „miesięczne trendy klimatyczne”. Można to wykorzystać do określenia, czy miesiąc jest za ciepły, za zimny, za wilgotny lub za suchy. Jednak w końcu trzeba poczekać i zobaczyć, co się stanie z tymi trendami pogodowymi. (Helena Łaska) * Hna.de Widok z IPPEN.MEDIA.

Lista list ocen: © Wolfgang Kumm / dpa

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Przypadki infekcji w Bremie: chociaż wskaźnik szczepień jest wysoki, wskaźnik infekcji przekracza 100

Published

on

To paradoks: chociaż Brema ma najwyższy wskaźnik szczepień w całym kraju, stan jest obecnie na szczycie listy wypadków. Wartość ta nie znajduje się w żadnym innym landzie, wskazując liczbę infekcji na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich siedmiu dni, czyli ponad 100. FOCUS Online wyjaśnia, w jaki sposób taki wzrost infekcji może wystąpić pomimo wysokiego wskaźnika szczepień.

Wskaźnik szczepień w Bremie

Brema w całym kraju znajduje się na szczycie szczepień w każdym kraju związkowym. Łącznie 74,8 procent populacji jest tam w pełni zaszczepionych, co daje zaledwie 78,7. Istnieje kilka przyczyn wysokiego wskaźnika szczepień w kraju.

Senat Zdrowie, Kobiety i ochrona konsumenta Von Bremen wyjaśnił FOCUS Online, gdy został zapytany, że wynika to głównie z trzech powodów:

1. Bezpośrednie podejście

Bezpośrednio na początku szczepienia osoby z pierwszym priorytetem szczepienia zostały poinformowane o możliwych terminach. Mogli otrzymać kody terminów pocztą i w ten sposób umówić się na szczepienia. Wizyty były dostępne za kilka dni.

2. Oferty niskoprogowe

Stan ustanawiał również tymczasowe ośrodki szczepień, gdy wypadki były szczególnie wysokie na niektórych obszarach. Istnieją również mobilne zespoły szczepień. Od czerwca robili nawet szczepienia bez możliwej wizyty.

jasna komunikacja

Nie tylko kody pocztowe zostały wysłane, aby ułatwić dostęp do szczepionek. Według serwisu, kampania medialna kraju jest dostępna w siedmiu językach, aby dotrzeć do jak największej liczby obywateli. Informacje są dostępne w języku arabskim, niemieckim, angielskim, francuskim, paszto, perskim i tureckim.

Proces infekcji w Bremie

Przy tak wysokim wskaźniku szczepień można założyć, że liczba infekcji jest niewielka – wręcz przeciwnie. Z częstością 112,8, Brema również we wtorek znalazła się na szczycie wszystkich krajów związkowych. Państwo-miasto zgłosiło ostatnio 47 nowych infekcji dziennie.

W Bremerhaven wskaźnik infekcji we wtorek wyniósł 285,9. Tym samym region jest najsilniejszy w kraju Korona dotknięty.

READ  Czy wkrótce nie będziesz potrzebować zastrzyku?

Interpretacja paradoksu Bremy

Kolejne pytanie, jak wyjaśnić tę rozbieżność Senatowi ds. Zdrowia, Kobiet i Ochrony Konsumentów, do tej pory pozostawało bez odpowiedzi. Jednak eksperci już skomentowali ten temat i wymienili możliwe przyczyny:

1. Lokalizacja

Na przykład epidemiolog Haju Zeb z Instytutu Leibniza w rozmowie z “ścisły”Z drugiej strony położenie Bremy może z kolei przyczynić się do procesu zarażenia – ponieważ państwo znajduje się w porcie. „W Bremerhaven jest wielu żeglarzy z różnych krajów, którzy mieszają się z ludźmi w pubach i innych miejscach” – powiedział naukowiec.

Kilka tygodni temu rozprzestrzenienie się Corony na statku towarowym w Bremerhaven stało się znane, podobnie jak regionalny nadawca Putin i śródlądowe wzmiankowany. Z tego powodu miasto postanowiło nie uwzględniać epidemii w porcie przy obliczaniu wskaźnika infekcji. Jednak w ten sposób może następować przenoszenie zakażenia na populację.

Jednak sama sytuacja Bremy nie może być odpowiedzialna za liczbę infekcji. W końcu istnieją inne nadmorskie miasta, takie jak Hamburg. Tam jednak wskaźnik infekcji we wtorek wynosi tylko 54,1.

2. Nowy rok szkolny

W wywiadzie dla regionalnego radia rzecznik miasta Bremy Volker Heigenmuser powiedział na początku września, że ​​wzrost zachorowań wynika prawdopodobnie między innymi z osób powracających z podróży. To prawda, że ​​są Wakacje letnie W Bremie od 1 września – ale to mogło spowodować łańcuchy infekcji. Zwłaszcza, że ​​dzieci, które teraz wracają do szkoły, nie mogą być jeszcze zaszczepione przeciwko Coronie.

Jak rzecznik Ministerstwa Zdrowia Putin i śródlądowe W ciągu tygodnia większość infekcji była spowodowana przez dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Dla ciebie wskaźnik infekcji w tym czasie wynosił do 374.

3. Zmniejszony efekt szczepienia

Regionalny nadawca w Bremie identyfikuje inną możliwą przyczynę infekcji: u niektórych osób ochrona szczepień może być zmniejszona. Wirusolog Andreas Dutzauer powiedział, że liczba osiągnięć w dziedzinie szczepień rośnie. W przypadku młodych dorosłych odsetek wzrósł z 0,1 do 0,3 proc. W przypadku osób starszych odsetek ten wynosi ponad 3 proc.

READ  1135 nowych przypadków koronawirusa w Berlinie - Przez 7 dni infekcja nieznacznie spada do 147,8 - BZ Berlin

Ponieważ szczepienia dają wielu poczucie bezpieczeństwa, niektórzy z nich ignorują zasady. Dlatego Dotzauer opowiadał się za wprowadzeniem szczepień osób trzecich dla osób powyżej 60 roku życia.

Continue Reading

Trending